Gimnazjum w Łańcucie 1912/13, 1917/18, 1934/35 naz. A - Ł

Indeksacja Akt Stanu Cywilnego, listy i spisy osób
WYSZUKIWARKA nazwisk także na Stronie Głównej !!!

Zapraszam do umieszczenia not biograficznych, wspomnień o osobach występującach na listach !
PAMIĘĆ O NICH NIE MOŻE ZAGINĄĆ !!!
JanuszStankiewicz
SITE ADMIN
SITE ADMIN
Posty: 618
Rejestracja: pn lut 07, 2005 23:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Gimnazjum w Łańcucie 1912/13, 1917/18, 1934/35 naz. A - Ł

Postautor: JanuszStankiewicz » pt sie 22, 2008 10:42

.
Lista uczniów opracowana na podstawie publikacji

Sprawozdanie Dyrekcji C. K. Gimnazjum realnego w Łańcucie za rok szkolny 1912/13
Sprawozdanie Dyrekcji C. K. Gimnazjum realnego w Łańcucie za rok szkolny 1917/18
Sprawozdanie Dyrekcji Państwowego Gimnazjum im. Henryka Sienkiewicza w Łańcucie za rok szkolny 1934/35

Lista liczy około1050 osób

Zapraszam Czytelników do nadsyłania not biograficznych wspomnianych uczniów




      Uwaga: wpisy uczniów czasem powtarzają się w związku z kolejnymi latami nauki

      Nazwisko imię - - uczeń klasy - rok szkolny:







      […]ngor Tadeusz Adam - - klasa V A - rok szkolny 1934/35
      Achs Michał - - klasa II B - rok szkolny 1917/18
      Adamarek Kazimierz - - klasa II A - rok szkolny 1912/13
      Adolf Estera - - klasa II A - rok szkolny 1934/35
      Aleksa Stanisława (pryw.) - - klasa IV - rok szkolny 1912/13
      Amsterówna Salomea (pryw.) - - klasa II A - rok szkolny 1912/13
      Antosz Mieczysław 12 11 1917 do leg. - - klasa VI A - rok szkolny 1917/18
      Arend Stanisław - - klasa V B - rok szkolny 1934/35
      Babiak Tadeusz - - klasa III - rok szkolny 1917/18
      Babiarz Wojciech - - klasa III - rok szkolny 1917/18
      Balawender Jan - - klasa V B - rok szkolny 1934/35
      Balawender Stanisław - - klasa I A - rok szkolny 1934/35
      Balawender Wojciech - - klasa III A - rok szkolny 1912/13
      Balicka Eleonora Władysława - - klasa VII B - rok szkolny 1934/35
      Balicki Stanisław - - klasa I A - rok szkolny 1912/13
      Balicki Stefan - - klasa V - rok szkolny 1917/18
      Bałtowski Józef (4/5 35) - - klasa II B - rok szkolny 1934/35
      Bar Janina Stefanja - - klasa II B - rok szkolny 1934/35
      Bar Michał - - klasa I A - rok szkolny 1912/13
      Bar Michał wojs. 4. tyg - - klasa V - rok szkolny 1917/18
      Bar Zofja Józefa - - klasa II B - rok szkolny 1934/35
      Baran Helena Józefa - - klasa II B - rok szkolny 1934/35
      Baran Kazimierz - - klasa V B - rok szkolny 1934/35
      Baran Piotr - - klasa V B - rok szkolny 1934/35
      Barcikowski Stefan - - klasa IV - rok szkolny 1917/18
      Bardyan Augustyn - - klasa III B - rok szkolny 1912/13
      Barnat Andrzej - - klasa I B - rok szkolny 1912/13
      Bartman Ignacy - - klasa I B - rok szkolny 1912/13
      Bartman Ignacy - - klasa VI B - rok szkolny 1917/18
      Bartoszyński Kazimierz - - klasa V B - rok szkolny 1934/35
      Batut Stanisław Szczęsny - - klasa V A - rok szkolny 1934/35
      Bauer Antoni - - klasa V - rok szkolny 1912/13
      Bąbaś Zdzisław - - klasa I B - rok szkolny 1934/35
      Bednarczyk Zygm. Jakób - - klasa II B - rok szkolny 1917/18
      Beister Franciszek - - klasa V - rok szkolny 1912/13
      Bem Tomasz - - klasa V - rok szkolny 1917/18
      Bemben Eugeniusz - - klasa II A - rok szkolny 1912/13
      Bester Franciszek - - klasa III B - rok szkolny 1912/13
      Bester Helena - - klasa V A - rok szkolny 1934/35
      Biabiasz Jan - - klasa VI - rok szkolny 1934/35
      Bianiaszowna Zofia (hosp.) - - klasa IV - rok szkolny 1917/18
      Bieniasz Bronisław Józef - - klasa II B - rok szkolny 1934/35
      Bieniasz Jadwiga - - klasa I B - rok szkolny 1934/35
      Bieniasz Jan - - klasa I B - rok szkolny 1917/18
      Bieniasz Jerzy Kazimierz - - klasa V A - rok szkolny 1934/35
      Bieniasz Józef - - klasa V - rok szkolny 1917/18
      Bieniasz Józef - - klasa III - rok szkolny 1917/18
      Bieniasz Anna - - klasa I B - rok szkolny 1934/35
      Bieniasz Stanisław - - klasa I A - rok szkolny 1912/13
      Bieniasz Stanisława Magdalena - - klasa VII B - rok szkolny 1934/35
      Bieniasz Władysław (wyst. 16 IX 1912) - - klasa III A - rok szkolny 1912/13
      Bieniaszówna Marya (hosp.) - - klasa II A - rok szkolny 1917/18
      Bieniaszówna Stefanja - - klasa V B - rok szkolny 1934/35
      Bik Józef Antoni - - klasa V A - rok szkolny 1934/35
      Bilicz Tadeusz - - klasa II A - rok szkolny 1917/18
      Blajer Andrzej - - klasa II B - rok szkolny 1912/13
      Blajer Jó/ef - - klasa II B - rok szkolny 1934/35
      Blajer Stanisław - - klasa I B - rok szkolny 1934/35
      Blajer Walenty - - klasa III B - rok szkolny 1912/13
      Blajer Walenty 4 tyg. Zdał egz dojrz. - - klasa VIII - rok szkolny 1917/18
      Blok Franciszek - - klasa III A - rok szkolny 1912/13
      Blok Franciszek 10 10 1917 do wojska - - klasa VI A - rok szkolny 1917/18
      Borcz Bolesław Bronisław - - klasa V A - rok szkolny 1934/35
      Borcz Franciszek - - klasa III A - rok szkolny 1912/13
      Borcz Józef - - klasa I A - rok szkolny 1917/18
      Borcz Józef - - klasa I B - rok szkolny 1934/35
      Borcz Stefan - - klasa III A - rok szkolny 1912/13
      Borcz Władysław - - klasa II A - rok szkolny 1917/18
      Borodajko Eustachy wyst. 1 2 1918 - - klasa III - rok szkolny 1917/18
      Boroński Wactaw - - klasa VI - rok szkolny 1912/13
      Borsa Halina - - klasa I B - rok szkolny 1934/35
      Brandys Stanisław (pryw.) - - klasa VI - rok szkolny 1912/13
      Brąglewicz Stanisław - - klasa V - rok szkolny 1912/13
      Broda Wojciech - - klasa III B - rok szkolny 1912/13
      Broda Wojciech 4 tyg. niekl. - - klasa VI A - rok szkolny 1917/18
      Brozbar Tadeusz - - klasa I B - rok szkolny 1912/13
      Brożbar Leon - - klasa III B - rok szkolny 1912/13
      Bruckner Karol - - klasa V - rok szkolny 1912/13
      Brykczyński Marcin (pryw.) - - klasa V - rok szkolny 1912/13
      Brzeziński Jan - - klasa VI - rok szkolny 1912/13
      Brzozowski Edmund (wyst. 4 II 1913) - - klasa II A - rok szkolny 1912/13
      Burda Aleksander - - klasa V B - rok szkolny 1934/35
      Burda Jan - - klasa VII A - rok szkolny 1934/35
      Buszta Stanisław - - klasa I B - rok szkolny 1934/35
      Bytnar Michał - - klasa V A - rok szkolny 1934/35
      Całka Roman - - klasa II B - rok szkolny 1934/35
      Cassina Agenor - - klasa II A - rok szkolny 1934/35
      Cebulak Józefa - - klasa I A - rok szkolny 1934/35
      Cebulak Stanisław - - klasa VII B - rok szkolny 1934/35
      Cebulak Tadeusz - - klasa VII A - rok szkolny 1934/35
      Cetnarska Kazimiera (pryw.) - - klasa VI - rok szkolny 1912/13
      Cetnarska Marya (hosp.) - - klasa I A - rok szkolny 1912/13
      Cetnarska Marya (hosp.) niekl. - - klasa VI A - rok szkolny 1917/18
      Cetnarski Andrzej - - klasa VI - rok szkolny 1934/35
      Charchalis Helena - - klasa V B - rok szkolny 1934/35
      Chmiel Aleksander - - klasa V - rok szkolny 1912/13
      Chmura Piotr - - klasa VI A - rok szkolny 1917/18
      Choiodecka Barbara (pryw.) - - klasa IV - rok szkolny 1912/13
      Chruściel Franciszek wyst. 27 9 1917 - - klasa VII - rok szkolny 1917/18
      Chrzanowski Bronisław - - klasa III - rok szkolny 1917/18
      Chrzanowski Stanisław - - klasa IV - rok szkolny 1912/13
      Chrzanowski Stefan - - klasa II B - rok szkolny 1912/13
      Chrzanowski Stefan - - klasa VII - rok szkolny 1917/18
      Chuchro Zofja - - klasa I A - rok szkolny 1934/35
      Chudzik Józef - - klasa III - rok szkolny 1917/18
      Chudzik Ludwik - - klasa V A - rok szkolny 1934/35
      Ciećkiewicz Jadwiga Anna - - klasa II B - rok szkolny 1934/35
      Ciećkiewicz Zofja - - klasa V B - rok szkolny 1934/35
      Cierpisz Emilian - - klasa V - rok szkolny 1917/18
      Cieśla Antoni - - klasa V - rok szkolny 1912/13
      Cieśla Bolesław - - klasa II A - rok szkolny 1917/18
      Cieśla Ignacy - - klasa IV - rok szkolny 1912/13
      Cieślińska Helena - - klasa V A - rok szkolny 1934/35
      Cieślińska Wanda - - klasa I B - rok szkolny 1934/35
      Cisek Franciszek - - klasa V - rok szkolny 1912/13
      Cisek Józef - - klasa I B - rok szkolny 1917/18
      Cisek Józef . - - klasa IV - rok szkolny 1912/13
      Cisek Ludwik - - klasa III - rok szkolny 1917/18
      Cisek Stefanja - - klasa V B - rok szkolny 1934/35
      Cisek Wincenty - - klasa IV - rok szkolny 1917/18
      Curzytek Jan - - klasa V - rok szkolny 1917/18
      Curzytek Karol - - klasa VI B - rok szkolny 1917/18
      Cwynar Jan (wyst. 15 III 1913) - - klasa III B - rok szkolny 1912/13
      Cybulakówna Józefa (hosp.) - - klasa IV - rok szkolny 1912/13
      Cyran Tadeusz - - klasa VIII - rok szkolny 1934/35
      Cyran Władysław - - klasa II B - rok szkolny 1912/13
      Cyryn Władysław wyst. 13 2 - - klasa VI A - rok szkolny 1917/18
      Czado Eugenja - - klasa II A - rok szkolny 1934/35
      Czado Walenty - - klasa VII A - rok szkolny 1934/35
      Czado Władysław - - klasa V - rok szkolny 1917/18
      Czajkowski Krzysztof - - klasa V B - rok szkolny 1934/35
      Czarny Józef - - klasa VI - rok szkolny 1934/35
      Czech Władysław - - klasa III B - rok szkolny 1912/13
      Czechowicz Andrzej - - klasa I A - rok szkolny 1912/13
      Czechowicz Andrzej - - klasa VI A - rok szkolny 1917/18
      Czerwiński Władysław - - klasa VI - rok szkolny 1912/13
      Czerwoniuk Stefanja - - klasa VI - rok szkolny 1934/35
      Czerwonka Stanisław - - klasa VI - rok szkolny 1912/13
      Czyrek Jan - - klasa VI - rok szkolny 1912/13
      Czyrek Stanisław - - klasa VI - rok szkolny 1912/13
      Czyrek Walenty pryw. - - klasa IV - rok szkolny 1912/13
      Danielewicz August - - klasa VI A - rok szkolny 1917/18
      Danielewicz Augustyn - - klasa I A - rok szkolny 1912/13
      Danielewicz Jan - - klasa V - rok szkolny 1917/18
      Danielewicz Maryan - - klasa I A - rok szkolny 1917/18
      Dąbrowska Janina - - klasa I B - rok szkolny 1912/13
      Dąbrowska Stefania (hosp.) - - klasa II A - rok szkolny 1912/13
      Dendura Franciszek - - klasa V - rok szkolny 1912/13
      Didyk Jan - - klasa VI - rok szkolny 1934/35
      Didyk Leopold - - klasa VII A - rok szkolny 1934/35
      Dobranowicz Eustachy - - klasa IV - rok szkolny 1917/18
      Dobranowicz Mieczysław Józef - - klasa I A - rok szkolny 1934/35
      Dobródzki Stanisław - - klasa IV - rok szkolny 1912/13
      Dobródzki Stanisław wyst. 11/5 - - klasa VII - rok szkolny 1917/18
      Dobrzyński Michał - - klasa V B - rok szkolny 1934/35
      Domka Jan - - klasa V - rok szkolny 1917/18
      Drabicki Władysław - - klasa III A - rok szkolny 1912/13
      Draźny Leon - - klasa VI B - rok szkolny 1917/18
      Drucker Ruth - - klasa II A - rok szkolny 1934/35
      Dubaj Jan (wyst. 15 III 1913) - - klasa III B - rok szkolny 1912/13
      Dubanik Stanisław - - klasa IV - rok szkolny 1917/18
      Dubiel Franciszek - - klasa IV - rok szkolny 1912/13
      Dubiel Józefa - - klasa VI - rok szkolny 1934/35
      Dubiel Stanisław - - klasa IV - rok szkolny 1912/13
      Dudek Emiija - - klasa II B - rok szkolny 1934/35
      Dudek Janina Wiktorja - - klasa II B - rok szkolny 1934/35
      Dudek Karol - - klasa II A - rok szkolny 1934/35
      Dudek Stanisław - - klasa V - rok szkolny 1912/13
      Dulemba Bogumiła - - klasa VI - rok szkolny 1934/35
      Dulemba Maryan - - klasa I A - rok szkolny 1912/13
      Dulemba Maryan niekl. - - klasa VI A - rok szkolny 1917/18
      Dulembianka Irena (hosp.) - - klasa IV - rok szkolny 1917/18
      Dumnicki Witold wyst. 5 12 1917 - - klasa V - rok szkolny 1917/18
      Dunder Stanisław - - klasa VI - rok szkolny 1912/13
      Dunderówna Jadwiga (hosp.) - - klasa VI - rok szkolny 1912/13
      Dunderówna Marya (hosp.) - - klasa VI - rok szkolny 1912/13
      Dyduch Henryk - - klasa IV - rok szkolny 1912/13
      Dyrda Ignacy - - klasa I A - rok szkolny 1912/13
      Dyszkiewicz Kazimierz - - klasa II A - rok szkolny 1934/35
      Dziadus Stanisław - - klasa VIII - rok szkolny 1934/35
      Dzieniewicz Kazimiera - - klasa II A - rok szkolny 1934/35
      Dzierżyński Jerzy - - klasa III - rok szkolny 1917/18
      Dziubkówna Irena - - klasa I B - rok szkolny 1917/18
      Dźwierzyński Józef - - klasa V B - rok szkolny 1934/35
      Ehrlich Seweryn wyst. 6 5 1918 - - klasa I A - rok szkolny 1917/18
      Ellenberg Karola (pryw.) - - klasa IV - rok szkolny 1912/13
      Engelberg Lotti - - klasa VIII - rok szkolny 1934/35
      Engelberg Natan - - klasa II A - rok szkolny 1934/35
      Ettinger Mina (pryw.) - - klasa IV - rok szkolny 1912/13
      Fanek Antoni (wyst. 31 I 1913) - - klasa II B - rok szkolny 1912/13
      Fangor Artur - - klasa VIII - rok szkolny 1934/35
      Fangor Jadwiga - - klasa VI - rok szkolny 1934/35
      Fangor Jerzy - - klasa VII A - rok szkolny 1934/35
      Fast Mechel - - klasa I B - rok szkolny 1917/18
      Fecko Franciszek - - klasa IV - rok szkolny 1917/18
      Feuer Franciszka - - klasa VI - rok szkolny 1934/35
      Filar Edward - - klasa II B - rok szkolny 1934/35
      Filip Bolesław - - klasa VII B - rok szkolny 1934/35
      Filipiński Tadeusz - - klasa VI - rok szkolny 1934/35
      Fleszar Aniela - - klasa VIII - rok szkolny 1934/35
      Fleszar Antoni - - klasa III B - rok szkolny 1912/13
      Fleszar Bronisław - - klasa V - rok szkolny 1917/18
      Fleszar Helena (9/3 35) - - klasa V B - rok szkolny 1934/35
      Fleszar Michał - - klasa II A - rok szkolny 1934/35
      Folwarczna Zofia (hosp.) - - klasa V - rok szkolny 1917/18
      Fołta Olga Elżbieta - - klasa VII B - rok szkolny 1934/35
      Fraczek Kazimierz - - klasa I B - rok szkolny 1917/18
      Freund Stanisław - - klasa VIII - rok szkolny 1934/35
      Fus Stefan - - klasa IV - rok szkolny 1917/18
      Gaweł Juljan (6/10 34) - - klasa V A - rok szkolny 1934/35
      Gaweł Tadeusz Antoni - - klasa II B - rok szkolny 1934/35
      Gąszczy kówna Stefania (pryw.) - - klasa IV - rok szkolny 1912/13
      Gdula Andrzej - - klasa IV - rok szkolny 1917/18
      Gdula Józef - - klasa II A - rok szkolny 1917/18
      Gdula Julian - - klasa VI - rok szkolny 1912/13
      Gdula Marja - - klasa II A - rok szkolny 1934/35
      Gdula Paweł - - klasa II A - rok szkolny 1917/18
      Gdula Zbigniew - - klasa II A - rok szkolny 1934/35
      Gembarzewski Bron. Roman - - klasa I A - rok szkolny 1917/18
      Ginter Antoni - - klasa I A - rok szkolny 1912/13
      Ginter Antoni - - klasa V - rok szkolny 1917/18
      Glac Helena (4/5 35) - - klasa I B - rok szkolny 1934/35
      Glanzberg Izak - - klasa IV - rok szkolny 1917/18
      Glanzer Rachela - - klasa II A - rok szkolny 1934/35
      Gleich Stanisław - - klasa I A - rok szkolny 1917/18
      Glińska Anna - - klasa VII B - rok szkolny 1934/35
      Glińska Jadwiga - - klasa VI - rok szkolny 1934/35
      Glińska Kazimiera - - klasa VI - rok szkolny 1934/35
      Glińska Morja - - klasa II A - rok szkolny 1934/35
      Gliński Tadeusz - - klasa VII A - rok szkolny 1934/35
      Gliński Zygmunt (8/4 35) - - klasa II A - rok szkolny 1934/35
      Głąb Julja - - klasa VII A - rok szkolny 1934/35
      Głąb Marcin - - klasa III B - rok szkolny 1912/13
      Golenia Jan - - klasa VI - rok szkolny 1912/13
      Gorayski Dymitr (pryw.) - - klasa I B - rok szkolny 1912/13
      Gorczyca Irena Marja - - klasa I A - rok szkolny 1934/35
      Gorlach Roman - - klasa III - rok szkolny 1917/18
      Gottas August - - klasa V - rok szkolny 1912/13
      Gottas Emil - - klasa III B - rok szkolny 1912/13
      Gottas Emil - - klasa VIII - rok szkolny 1917/18
      Górski Kazimierz - - klasa VII A - rok szkolny 1934/35
      Górski Ludwik - - klasa III A - rok szkolny 1912/13
      Górski Ludwik - - klasa VIII - rok szkolny 1917/18
      Grad Antoni - - klasa I A - rok szkolny 1912/13
      Grad Antoni - - klasa VI A - rok szkolny 1917/18
      Grad Jan - - klasa IV - rok szkolny 1912/13
      Grad Jan wojs. 4. tyg - - klasa V - rok szkolny 1917/18
      Grad Mieczysław Wojciech - - klasa V A - rok szkolny 1934/35
      Grela Franciszek - - klasa IV - rok szkolny 1912/13
      Gretschel Tadeusz - - klasa VIII - rok szkolny 1917/18
      Groszek Paulina - - klasa V A - rok szkolny 1934/35
      Grudniak Juljan - - klasa II A - rok szkolny 1934/35
      Grunbaum Diana - - klasa VII B - rok szkolny 1934/35
      Gruszczyński Włodzimierz - - klasa I A - rok szkolny 1912/13
      Gruzel Kazimierz (4/5 35) - - klasa I B - rok szkolny 1934/35
      Gruzeł Marja (4/5 35) - - klasa V B - rok szkolny 1934/35
      Grzegorczyk Mieczysław - - klasa I A - rok szkolny 1912/13
      Grzesik Józef - - klasa VI - rok szkolny 1912/13
      Gumieniak Juljan - - klasa V B - rok szkolny 1934/35
      Gunia Stanisław - - klasa IV - rok szkolny 1917/18
      Hadław Józef - - klasa VII A - rok szkolny 1934/35
      Hager Zygmunt - - klasa I B - rok szkolny 1912/13
      Halicki Stanisław - - klasa VI A - rok szkolny 1917/18
      Haluśka Franciszek - - klasa II A - rok szkolny 1917/18
      Hanus Kazimierz - - klasa VII A - rok szkolny 1934/35
      Hanuś Jan - - klasa III B - rok szkolny 1912/13
      Haszto Władysław - - klasa IV - rok szkolny 1912/13
      Hebenstreit Seria - - klasa VI - rok szkolny 1934/35
      Heil Rudolf - - klasa II B - rok szkolny 1934/35
      Heil Waldemar - - klasa I A - rok szkolny 1934/35
      Heinosz Franciszek - - klasa I A - rok szkolny 1912/13
      Hejnosz Franciszek 15|3 1918 do wojska - - klasa VI A - rok szkolny 1917/18
      Henenfeid Bernard wystąpił 25 9 1917 - - klasa I A - rok szkolny 1917/18
      Herr Feliks - - klasa III - rok szkolny 1917/18
      Hęciik Teofill - - klasa VI A - rok szkolny 1917/18
      Hoffman Kazimierz - - klasa V B - rok szkolny 1934/35
      Hofman Adela - - klasa VII A - rok szkolny 1934/35
      Hołdonowiczówna Marya Józefa (hosp.) wyst. 31 1 1918 - - klasa II B - rok szkolny 1917/18
      Homa Jan - - klasa IV - rok szkolny 1917/18
      Homa Józef - - klasa I A - rok szkolny 1912/13
      Homa Stefanja - - klasa V B - rok szkolny 1934/35
      Homa Władysław - - klasa II B - rok szkolny 1934/35
      Hordyńska Janina (hosp.) - - klasa II B - rok szkolny 1912/13
      Hordyńska Janina (hosp.) - - klasa VII - rok szkolny 1917/18
      Hordyński Julian - - klasa III A - rok szkolny 1912/13
      Hordyński Roman Jarosław - - klasa I A - rok szkolny 1917/18
      Hordyński Włodzimierz - - klasa I B - rok szkolny 1917/18
      Hornstein Dora (pryw.) - - klasa IV - rok szkolny 1912/13
      Inglot Zdzisław - - klasa II B - rok szkolny 1934/35
      Inglot Zofja - - klasa V B - rok szkolny 1934/35
      Jabłoński Alfred - - klasa III B - rok szkolny 1912/13
      Jabłoński Roman do 10 10 1917 do wojska - - klasa V - rok szkolny 1917/18
      Jacewicz Adam wyst. 15 12 1917 - - klasa IV - rok szkolny 1917/18
      Jacewicz Jerzy - - klasa III - rok szkolny 1917/18
      Jacewicz Jerzy (wyst. 28 XI 1912) - - klasa I B - rok szkolny 1912/13
      Jacewicz Kazimierz - - klasa VI - rok szkolny 1912/13
      Jacorzynski Tadeusz wyst. 3 l0 1917 - - klasa II A - rok szkolny 1917/18
      Jadach Henryk - - klasa VII - rok szkolny 1917/18
      Jager Mieczysław - - klasa VIII - rok szkolny 1934/35
      Jagusztyn Cecylja - - klasa I B - rok szkolny 1934/35
      Jampolska Barbara Marcela - - klasa I A - rok szkolny 1934/35
      Jamrozik Ludmiła Kaź. (25/1 35) - - klasa II B - rok szkolny 1934/35
      Jamróz Franciszek - - klasa II A - rok szkolny 1912/13
      Janas Agnieszka Aniela - - klasa V A - rok szkolny 1934/35
      Janus Jan - - klasa IV - rok szkolny 1917/18
      Janusz Leon - - klasa II A - rok szkolny 1917/18
      Janusz Tomasz - - klasa I B - rok szkolny 1934/35
      Januszewski Jerzy - - klasa I A - rok szkolny 1912/13
      Januszewski Jerzy - - klasa VI A - rok szkolny 1917/18
      Januszówna Helena (hosp.) - - klasa II A - rok szkolny 1917/18
      Jarosz Alfred - - klasa II A - rok szkolny 1912/13
      Jarosz Andrzej - - klasa VI - rok szkolny 1912/13
      Jarosz Konstachy - - klasa II A - rok szkolny 1917/18
      Jarosz Tadeusz - - klasa VI - rok szkolny 1934/35
      Jaroszówna Irena (hosp) - - klasa III - rok szkolny 1917/18
      Jarzyńska Marya (hosp.) - - klasa VIII - rok szkolny 1917/18
      Jarzyńska Marya hosp. - - klasa III B - rok szkolny 1912/13
      Jarzyńska Teresa (pryw.) - - klasa VI - rok szkolny 1912/13
      Jarzyński Józef - - klasa V - rok szkolny 1912/13
      Jasiński Włodzimierz - - klasa VI - rok szkolny 1912/13
      Jasz Jan - - klasa IV - rok szkolny 1912/13
      Jaworczak Jan - - klasa II B - rok szkolny 1912/13
      Jaworski Józef (wyst. 1 II 1913) - - klasa IV - rok szkolny 1912/13
      Jaźwa Jan - - klasa III B - rok szkolny 1912/13
      Jaźwa Stanisław (6/12 34) - - klasa II B - rok szkolny 1934/35
      Jąnkowski Wincenty - - klasa III A - rok szkolny 1912/13
      Jelinek Juliusz - - klasa IV - rok szkolny 1912/13
      Jęczalik Julian - - klasa I B - rok szkolny 1917/18
      Jęczalik Klemens - - klasa VI - rok szkolny 1912/13
      Jędrzejowski Henryk - - klasa I B - rok szkolny 1934/35
      Jnglot Roman - - klasa V - rok szkolny 1917/18
      Jnglot Stefan - - klasa V - rok szkolny 1917/18
      Jose Józef - - klasa II A - rok szkolny 1912/13
      Jucha Józef (wyst. 28 XI 1912) - - klasa I B - rok szkolny 1912/13
      Jung Marja (31/10 34) - - klasa V B - rok szkolny 1934/35
      Kaczmarczyk Julian - - klasa II B - rok szkolny 1912/13
      Kamińska Marja - - klasa VI - rok szkolny 1934/35
      Kamiński Stanisław - - klasa VI - rok szkolny 1934/35
      Kamiński Tadeusz Paweł - - klasa V A - rok szkolny 1934/35
      Kapusta Anna - - klasa V A - rok szkolny 1934/35
      Karakulski Eugenjusz - - klasa VII B - rok szkolny 1934/35
      Karakulski Jan - - klasa I B - rok szkolny 1912/13
      Karakulski Jan - - klasa VI B - rok szkolny 1917/18
      Karakulski Kazimierz - - klasa VI - rok szkolny 1912/13
      Karbowski Wacław - - klasa II B - rok szkolny 1912/13
      Kastner Józef. - - klasa II B - rok szkolny 1917/18
      Kastnerówna Jadwiga (hosp.) - - klasa II B - rok szkolny 1917/18
      Kazatelówna Aleks. (hosp.) - - klasa I A - rok szkolny 1917/18
      Kątnik Jan - - klasa I A - rok szkolny 1912/13
      Kątnik Jan - - klasa VI A - rok szkolny 1917/18
      Kernerówna Szifra (hosp.) - - klasa II A - rok szkolny 1917/18
      Kielar Franciszek - - klasa I B - rok szkolny 1912/13
      Kielarska Irena (hosp.) - - klasa V - rok szkolny 1917/18
      Kielarska Władysława (hosp.) - - klasa VII - rok szkolny 1917/18
      Kielarski Maryan - - klasa V - rok szkolny 1912/13
      Kielarski Wojciech - - klasa I A - rok szkolny 1917/18
      Kiełb Józef - - klasa II A - rok szkolny 1912/13
      Kiełb Stefan - - klasa IV - rok szkolny 1912/13
      Kiełbicka Aniela - - klasa VIII - rok szkolny 1934/35
      Kindraczuk Anna - - klasa II A - rok szkolny 1934/35
      Kisała Tadeusz - - klasa I B - rok szkolny 1917/18
      Kisiel Józef - - klasa I B - rok szkolny 1934/35
      Kisielewski Zygmunt - - klasa VIII - rok szkolny 1934/35
      Klakowicz Lidja Marja - - klasa I A - rok szkolny 1934/35
      Kleczewski Witold - - klasa III - rok szkolny 1917/18
      Klementowska Aleksandra Stef. - - klasa I A - rok szkolny 1934/35
      Klus Tadeusz - - klasa I B - rok szkolny 1934/35
      Kluz Antoni - - klasa IV - rok szkolny 1917/18
      Kluz Czesława - - klasa II A - rok szkolny 1934/35
      Kluz Franciszek - - klasa I A - rok szkolny 1917/18
      Kluz Franciszek - - klasa I B - rok szkolny 1934/35
      Kluz Jan - - klasa VIII - rok szkolny 1934/35
      Kluz Jerzy (4/5 35) - - klasa I B - rok szkolny 1934/35
      Kluz Józef - - klasa I A - rok szkolny 1917/18
      Kluz Józef - - klasa IV - rok szkolny 1917/18
      Kluz Marja Janina - - klasa II B - rok szkolny 1934/35
      Kluz Stanisław - - klasa VII B - rok szkolny 1934/35
      Kluz Teodor - - klasa III - rok szkolny 1917/18
      Kluz Tomasz - - klasa IV - rok szkolny 1912/13
      Kluz Władysław - - klasa V - rok szkolny 1912/13
      Kluz Wojciech - - klasa VIII - rok szkolny 1934/35
      Kłus Adam - - klasa VII B - rok szkolny 1934/35
      Knauer Barbara - - klasa VI - rok szkolny 1934/35
      Knauer Krystyna - - klasa VII A - rok szkolny 1934/35
      Knytel Stanisław (wyst. 15 X 1912) - - klasa V - rok szkolny 1912/13
      Kobak Bronisława - - klasa II A - rok szkolny 1934/35
      Kochman Józef - - klasa III - rok szkolny 1917/18
      Kogutek Antoni - - klasa VII A - rok szkolny 1934/35
      Kolawińska Jadwiga Marja - - klasa I A - rok szkolny 1934/35
      Kolek Bolesław - - klasa IV - rok szkolny 1912/13
      Kolek Jan Witold - - klasa VII B - rok szkolny 1934/35
      Kolek Maryan - - klasa II A - rok szkolny 1917/18
      Kolek Michał wzięty do wojska 6 2 1918 - - klasa IV - rok szkolny 1917/18
      Kolek Roman - - klasa I A - rok szkolny 1912/13
      Kolek Roman - - klasa III - rok szkolny 1917/18
      Kolek Roman - - klasa V - rok szkolny 1917/18
      Kolek Stanisław Ignacy - - klasa II B - rok szkolny 1934/35
      Kolek Stefan - - klasa II B - rok szkolny 1917/18
      Kolek Tomasz - - klasa VI - rok szkolny 1912/13
      Kolkówna Marya (hosp.) - - klasa II A - rok szkolny 1912/13
      Konieczny Stanisław (wyst. 15 X 1912) - - klasa V - rok szkolny 1912/13
      Końcowicz Julian - - klasa VI A - rok szkolny 1917/18
      Koperska Józefa - - klasa VII A - rok szkolny 1934/35
      Koprowicz Jerzy - - klasa IV - rok szkolny 1917/18
      Koprowiczówna Kazimiera (hosp.) - - klasa I A - rok szkolny 1912/13
      Koprowiczówna Marya (hosp). - - klasa II A - rok szkolny 1917/18
      Kornblau Joachim - - klasa VII B - rok szkolny 1934/35
      Korzonek Marja Janina - - klasa V A - rok szkolny 1934/35
      Kosiba Adam - - klasa I B - rok szkolny 1912/13
      Kosior Jan - - klasa I B - rok szkolny 1917/18
      Kostek Błażej - - klasa VI - rok szkolny 1912/13
      Kosten Samuel - - klasa II B - rok szkolny 1912/13
      Kosten Samuel do wojska 12 10 1917 - - klasa VI B - rok szkolny 1917/18
      Kot Władysław - - klasa III - rok szkolny 1917/18
      Koturska Janina (10/5 35) - - klasa II A - rok szkolny 1934/35
      Koturski Adam Jerzy - - klasa I A - rok szkolny 1934/35
      Kotz Eugeniusz wyst. 16/12 - - klasa I B - rok szkolny 1917/18
      Kowalczuk Anna Janina - - klasa V A - rok szkolny 1934/35
      Kowalski Józef - - klasa V - rok szkolny 1912/13
      Kownacka Ludwika (hosp.) - - klasa I A - rok szkolny 1917/18
      Kozak Józef - - klasa IV - rok szkolny 1917/18
      Kozak Włodumierl - - klasa V - rok szkolny 1912/13
      Kozakiewicz Bogusław Antoni - - klasa I A - rok szkolny 1934/35
      Kozakiewicz Tadeusz Stefan - - klasa VII B - rok szkolny 1934/35
      Kozakiewicz Zofja - - klasa V B - rok szkolny 1934/35
      Kozakówna Danuta (hosp.) - - klasa IV - rok szkolny 1917/18
      Kozakówna Lidya (hosp.) - - klasa III A - rok szkolny 1912/13
      Kozakówna Lidya (hosp.) - - klasa VIII - rok szkolny 1917/18
      Kozdronkiewicz Stanisława - - klasa VII B - rok szkolny 1934/35
      Krajka Kazimierz Ludwik - - klasa VII B - rok szkolny 1934/35
      Krasicki Jan - - klasa VI - rok szkolny 1912/13
      Kraus Henryk - - klasa V B - rok szkolny 1934/35
      Kraus Stanisław - - klasa VI - rok szkolny 1912/13
      Krauz Jan - - klasa I B - rok szkolny 1917/18
      Krauz Walenty - - klasa II B - rok szkolny 1934/35
      Krawiec Władysław - - klasa I A - rok szkolny 1912/13
      Krok Kazimierz Józef - - klasa I A - rok szkolny 1934/35
      Kromholz Jan wyst. 14 2 1918 - - klasa III - rok szkolny 1917/18
      Król Kazimierz - - klasa V A - rok szkolny 1934/35
      Kruk Mieczysław - - klasa III A - rok szkolny 1912/13
      Kruk Teofil - - klasa V - rok szkolny 1912/13
      Krupińska Jadwiga - - klasa I B - rok szkolny 1934/35
      Krupińska Józefa - - klasa VII A - rok szkolny 1934/35
      Krzan Zofja Helena - - klasa I A - rok szkolny 1934/35
      Krzeszowski Roman - - klasa I A - rok szkolny 1917/18
      Krzyszkowski Leszek - - klasa III A - rok szkolny 1912/13
      Krzywonos Aniela (4/5 35) - - klasa VI - rok szkolny 1934/35
      Krzyżak Włodzimierz - - klasa II B - rok szkolny 1917/18
      Kud Helena - - klasa II A - rok szkolny 1934/35
      Kud Stanisław - - klasa II A - rok szkolny 1912/13
      Kud Stanisław - - klasa VII - rok szkolny 1917/18
      Kudła Czesław - - klasa II B - rok szkolny 1917/18
      Kudła Emil - - klasa I A - rok szkolny 1917/18
      Kudła Ferdynand - - klasa IV - rok szkolny 1917/18
      Kudła Kazimierz - - klasa IV - rok szkolny 1912/13
      Kudła Kazimierz zdał egz. dojrz. - - klasa VIII - rok szkolny 1917/18
      Kuduk Józef (21/12 34) - - klasa VII A - rok szkolny 1934/35
      Kulka Władysław Roman - - klasa VII B - rok szkolny 1934/35
      Kulpa Danuta - - klasa II B - rok szkolny 1934/35
      Kunysz Kazimierz - - klasa VI - rok szkolny 1934/35
      Kunysz Mieczysław Antoni - - klasa I A - rok szkolny 1934/35
      Kunysz Stanisław Tadeusz - - klasa V A - rok szkolny 1934/35
      Kunysz Zofja Stanisława - - klasa V A - rok szkolny 1934/35
      Kupiszewski Jan - - klasa I A - rok szkolny 1917/18
      Kupperówna Salomea (pryw.) - - klasa II A - rok szkolny 1912/13
      Kuraś Jan - - klasa III B - rok szkolny 1912/13
      Kuraś Jan - - klasa VIII - rok szkolny 1917/18
      Kurek Franciszek (wyst. 10 II 1913) - - klasa I B - rok szkolny 1912/13
      Kurek Karol - - klasa II B - rok szkolny 1917/18
      Kuszaj Józef - - klasa IV - rok szkolny 1912/13
      Kuśnierz Jan (wyst. 18 II 1913) - - klasa III A - rok szkolny 1912/13
      Kuziara Tadeusz - - klasa VIII - rok szkolny 1934/35
      Kuziara Zofja - - klasa I B - rok szkolny 1934/35
      Kuźniar Grzegorz - - klasa VI - rok szkolny 1934/35
      Kuźniar Helena - - klasa V B - rok szkolny 1934/35
      Kuźniar Jan - - klasa III A - rok szkolny 1912/13
      Kuźniar Jan wyst. 14 9 1917 - - klasa IV - rok szkolny 1917/18
      Kuźniar Józef - - klasa V A - rok szkolny 1934/35
      Kuźniar Michał - - klasa V - rok szkolny 1912/13
      Kuźniar Roman (wyst. 14 V 1912) - - klasa V - rok szkolny 1912/13
      Kuźniar Roman 4 tyg niekl. - - klasa VI A - rok szkolny 1917/18
      Kuźniar Stanisława Julja - - klasa V A - rok szkolny 1934/35
      Kuźniar Stefan - - klasa VII A - rok szkolny 1934/35
      Kuźniar Władysław - - klasa I B - rok szkolny 1912/13
      Kuźniar Władysław - - klasa VI B - rok szkolny 1917/18
      Kwiatek Edward - - klasa V - rok szkolny 1912/13
      Kwiatek Izabela Zofja (4/5 35) - - klasa II B - rok szkolny 1934/35
      Kwiatek Jerzy - - klasa VIII - rok szkolny 1934/35
      Kwiatek Romuald Stanisław - - klasa I A - rok szkolny 1934/35
      Kwiatek Władysław - - klasa VI - rok szkolny 1912/13
      Kwolek Stanisław - - klasa I B - rok szkolny 1912/13
      Kwolek Stanisław - - klasa VI B - rok szkolny 1917/18
      Kwolek Tadeusz (chory cały rok) - - klasa VIII - rok szkolny 1934/35
      Ladyr Franciszek - - klasa II A - rok szkolny 1917/18
      Landau Benjamin - - klasa V B - rok szkolny 1934/35
      Landau Bernard - - klasa V - rok szkolny 1917/18
      Landau Maurycy - - klasa VI B - rok szkolny 1917/18
      Lasek Juljan - - klasa V A - rok szkolny 1934/35
      Lasek Władysław - - klasa III B - rok szkolny 1912/13
      Lasolą Leopold - - klasa III - rok szkolny 1917/18
      Lasota Edward - - klasa I A - rok szkolny 1917/18
      Lech Eugenjusz - - klasa II A - rok szkolny 1934/35
      Lech Julian Stanisław - - klasa I A - rok szkolny 1934/35
      Lechowicz Tadeusz - - klasa VII - rok szkolny 1917/18
      Lecznarowicz Wincenty - - klasa VII - rok szkolny 1917/18
      Leszczyński Stanisław - - klasa V - rok szkolny 1912/13
      Lew Stanisław - - klasa II B - rok szkolny 1912/13
      Lew Stanisław - - klasa VII - rok szkolny 1917/18
      Lewicki Bronisław - - klasa II A - rok szkolny 1917/18
      Lewicki Władysław - - klasa II B - rok szkolny 1934/35
      Lęcznar Antoni - - klasa IV - rok szkolny 1917/18
      Lęcznar Franciszek - - klasa III A - rok szkolny 1912/13
      Lęcznar Franciszek - - klasa VIII - rok szkolny 1917/18
      Lęcznar Stanisław - - klasa III A - rok szkolny 1912/13
      Lęcznar Władysław - - klasa II A - rok szkolny 1917/18
      Lęcznarowicz Edward (wys. 3/II 1913) - - klasa I A - rok szkolny 1912/13
      Lęcznarowicz Wincenty - - klasa II B - rok szkolny 1912/13
      Lichtenstein Kazimierz - - klasa III - rok szkolny 1917/18
      Lichtgarn Adolf - - klasa II B - rok szkolny 1917/18
      Lichtgarnówna Anna (hosp.) - - klasa VI A - rok szkolny 1917/18
      Liebermann Isaak - - klasa I B - rok szkolny 1912/13
      Lipschutz Debora - - klasa VIII - rok szkolny 1934/35
      Lis Stanisław - - klasa III A - rok szkolny 1912/13
      Lis Stanisław 4 tyg. - - klasa VI A - rok szkolny 1917/18
      Lizak Karol - - klasa V - rok szkolny 1917/18
      Lizak Mieczysław - - klasa VII A - rok szkolny 1934/35
      Lonc Edward - - klasa V A - rok szkolny 1934/35
      Lonc Franciszek - - klasa V B - rok szkolny 1934/35
      Lonc Zofja (3/12 34) - - klasa II A - rok szkolny 1934/35
      Ładoński Antoni - - klasa I B - rok szkolny 1934/35
      Ładoś Antoni - - klasa II A - rok szkolny 1917/18
      Łańcut Janina Marja - - klasa I A - rok szkolny 1934/35






Źródło: PBC

:idea: Janusz Stankiewicz

ciekawska
UŻYTKOWNIK
UŻYTKOWNIK
Posty: 2
Rejestracja: czw lis 13, 2008 20:06
Lokalizacja: Francja

Postautor: ciekawska » śr gru 03, 2008 22:26

Dziendobry, mam dla Pana infornacje o Maryanie Dulembie i Irenie Dulembiance

Maryan rok szk. 1912
syn Jadwigi z Chlebińskich i Bolesława (weterynarz i pulkownik, 10psk) Dulemby, ur. 1901 zm.1927 na gluźlicę. Oficer w Legionach Pilsudzkiego, walczył o Lwów.

Irena 1903-1987, żona hrabiego Edwarda Brezy, po wojnie żona szczecińskiego aktora Ryszarda Kramerisa Sawickiego. Działaczka Ligi ochrony Przyrody, pod koniec zycia przewodniczka po muzeum łańcuckim. Mieszkali na ul. Tkackiej 24 w Łańcucie, gdie ich willa istnieje do dzis.

Tyle informacji, a sama szukam powiązań rodzinnych Bolesława Dulemby. :?:

JanuszStankiewicz
SITE ADMIN
SITE ADMIN
Posty: 618
Rejestracja: pn lut 07, 2005 23:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: JanuszStankiewicz » ndz sie 29, 2010 17:06

.

Hołdonowiczówna Marya Józefa

Była jedną z 10-12 dzieci Antoniego Hołdanowicza vel Hołdonowicza, syna Edwarda Hołdanowicza (jego brat Piotr dał początek mojej gałęzi Hołdonowiczów, urodzony był w 1833).

Antoni Hołdonowicz, zwany Rudym bądż Szalonym, był mężem Marii Bartłomowicz z Rawy Ruskiej, był na przełomie XIX i XX wieku rotmistrzem kawalerii m.in. w Łańcucie („Rittmeister Antoni (Anton) Holdanowicz (Holdonowicz), Kompaniekommandant einer unbekannten k. u. k. Kavallerieeinheit”). Przekazy rodzinne z gałęzi „Hołdonowicz” (to Antonii wprowadził jakąś modyfikację w nazwisku, być może zwyczajnie w wyniku błędu administracyjnego, część dzieci używała zresztą nazwiska Hołdanowicz).

Informacje o przeszłości tej gałęzi Hołdanowiczów/Hołdonowiczów są „dziurawe”, wszystko wskazuje na to, że Maria Józefa Hołdonowicz zmarła właśnie w 1918, później brak o niej informacji. Antonii Hołdonowicz służył w WP po 1918, jest zachowane „legionowe” zdjęcie, choć raczej marnej jakości.


Pozdrawiam

Grzegorz HOŁDANOWICZ


wpisał Admin


Wróć do „INDEKSACJA, LISTY i SPISY OSÓB”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

cron