Organizacja AK "Wachlarz" (09.1941 do 03.1943)

Indeksacja Akt Stanu Cywilnego, listy i spisy osób
WYSZUKIWARKA nazwisk także na Stronie Głównej !!!

Zapraszam do umieszczenia not biograficznych, wspomnień o osobach występującach na listach !
PAMIĘĆ O NICH NIE MOŻE ZAGINĄĆ !!!
JanuszStankiewicz
SITE ADMIN
SITE ADMIN
Posty: 618
Rejestracja: pn lut 07, 2005 23:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Organizacja AK "Wachlarz" (09.1941 do 03.1943)

Postautor: JanuszStankiewicz » pn maja 22, 2006 14:09

.
Na podstawie książki monograficznej, dotyczącej wydzielonej organizacji dywersyjnej Armii Krajowej „Wachlarz”, autorstwa Cezarego Chlebowskiego, a obejmującej okres wrzesień 1941 – marzec 1943, opracowałem listę osób wymienionych w ww. pozycji książkowej (są to zarówno bezpośredni członkowie organizacji, jak też współpracownicy).
Przypomnijmy, że „Wachlarz” miał działać poza granicami Rzeczypospolitej sprzed 1939 r., na terenach odebranych Polsce przez Rosję w ramach I i II zaboru. Trzonem kadry mieli być byli oficerowie ZWZ organizacji „Brochwicz”, Tajna Armia Polska, cichociemni, podoficerowie wojsk technicznych, podoficerowie batalionów przedwojennego Korpusu Ochrony Pogranicza, pułków ułanów stacjonujących przed 1939 r. na terenach województw wschodnich (dowódcy patroli) oraz marynarze byłej flotylli pińskiej.
Zachęcam do przeczytania tegoż opracowania, a dla celów genealogicznych zamieszczam listę nazwisk (w opracowaniu własnym) wraz z pseudonimami organizacyjnymi:



Może ktoś z państwa odnajdzie swoich bliskich:






        Albrecht Janusz – „Wojciech”
        Aleksandrowicz Jan
        Aleksandrowicz Stanisław – „Stanisław”
        Antoniak Stanisław Jerzy – „Newen”
        Antoniewicz Mieczysław
        Apostołowicz Jan
        Arciszewska Anna
        Arciszewski Jan
        Augustowski Witold – „Witek”
        Banasikowski Edmund Jerzy – “Mundek”, “Jurek”
        Baran Eljasz – „Andrzej”, „Edyp”
        Baran Hieronim
        Baranowska Krystyna
        Baranowski Edward – „Edek”
        Baranowski Leonard
        Baranowski Stefan – „Pokrzywka”
        Baranowski Wilhelm – „Borkowski”
        Bartnicki Aleksander
        Bartos Władysław – „Smutny”
        Bartoszewska Maria
        Bartaszewski Stefan
        Bartaszewski Władysław
        Batyszew Jakow
        Bąbiński Kazimierz - "Lubań"
        Bąlkiewicz Zbigniew - "Zabawka", "Andrzej"
        Bernatawicz Jan - "Szczęsny", "Bartek"
        Bernatowicz Marcela Józefa - "Marcela" Ditka"
        Bessendowska Maria - "Milotła"
        Bessendowski Kazimierz - .,Halin", "Sawa"
        Bessendowski Mieczysław - "Leszek"
        Bessendawski Zbigniew - "Maleńki"
        Białokur Jerzy - "Kard"
        Białokur Michał - "Szarek", "Michał"
        Bidziński Niemir Stanisław - "Karol Ziege"
        Bieńkowski - "Burłak"
        Bierkamp
        Biernacki Henryk - "Brązowiak"
        Biernacki Mieczysław - "Kostek"
        Bisko Jefrosinia
        Bittner Ludwik - "Halka"
        Bittner Sławamir Maciej - "Maciek"
        Błaszkiewicz Stefan - "Stefan", "George"
        Błażejewski - "Kabriolet"
        Błażewicz Antoni
        Błażewicz Czesław
        Błażewicz Kazimierz
        Bogacka Karalina - "Lola"
        Bogacki Marian - "Dąb"
        Bogacki Michał - "Mały"
        Bogacki Piotr - "Francuz", "Janusz"
        Bogacki Władysław - "Eskulap"
        Bogdanawicz Paweł - "Pawełek"
        Bogdanawicz Witold - "Burza"
        Bogdanowicz-Szpakowski Bonifacy
        Bahatkiewicz Władysław
        Borenstein Maria
        Barsakiewicz (Kowalski?) Tadeusz "Brodaty"
        Borsuk Janina
        Bortkiewicz Wanda - "Wrzos"
        Bortnowski Władysław
        Boryczka Adam - "Brana", "Pług", "Tańka"
        Boy Wincenty - "Inspektar", "Celnik"
        Bronikowski
        Bubień Michał - "Misza"
        Buchman (Buchsmann?) Andrzej - "Korsak
        Budkiewicz
        Budkiewicz Lucjan - "Bogumił"
        Budrewicz Czesław - "Topór"
        Bugaj Bogumił - "Baca"
        Bukowy Jerzy - "Jurek"
        Buluk Władysław - "Orlik"
        Burba Roman - "Romanowski"
        Burysiewicz Paweł
        Burzyński Antoni - "Kmicic"
        Butenko Piotr - "Ribo"
        Butkiewicz
        Byczkowski Grzegorz - "Skiba"
        Bytnar Jan - "Rudy". "Benek"
        Canaris Wilhelm
        Cetys Teodor - "Wiking"
        Charaszkiewicz Edmund
        Chądzyńska Halina
        Chciuk Tadeusz - "Celt"
        Chlebowski Cezary
        Chłapowska Zofia
        Chmielarz Andrzej
        Chmielewski Paweł
        Chocianowicz Kazimierz
        Chojna Wacław - "Młotek", "Horodyński"
        Chojnowska Irena - "Irena", "Irena II"
        Ciemior Edmund - "Edek"
        Ciepliński
        Cieśla Tadeusz - "CW
        Cieśla Zygmunt
        Curona Olimpio - "Olimpio"
        Cużytek Adam
        Cybulska Halina - "Halina
        Cybulski Henryk
        Cywińska Janina - "Lisica"
        Cywiński Tadeusz - "Puchała"
        Czajka Wincenty
        Czapliński Stefan - "Wiktor
        Czarnecki Edward
        Czarnecki Marian - "Ryś". "Ruski". "Ignacy"
        Czechowicz Franciszek - "Franc"
        Czekan Józef - "Vis"
        Czelej Jerzy - "Kwiatkowski". "Majewski Zygmunt"
        Czepirski Piotr
        Czerniak Andrzej - "Podolak", "Podole"
        Czernik Stefan - "Czarny"
        Czerwiński Jan
        Czerwiński Władysław - "Jastrząb"
        Czyżewski Marian - ,Iwan"
        Dalecki R.
        Dallin A,
        Danielewicz Jan
        Dąbek Roman
        Demecka
        Demecki Stanisław
        Demianowicz Iwan
        Derengowski (Deryngowski) Tadeusz - Domański "Szary", "Dering", "Zrąb
        Derfert Stefan - Baruta Stefan "Stefan"
        Derscheid Franz
        Czesław - "Jarema"
        Dobrowalska Bronisława - "Roma"
        Dobrowolska Nina
        Dobrski Stanisław - "Żuk"
        Dobrucki
        Dobrzański Henryk - "Hubal"
        Dobrzański Mieczysław
        Dobrzyńska Zofia - "Ewa"
        Domańska Regina
        Donajka Michał
        Dowgiałło Kazimierz - "Sfinks"
        Downar Piotr - "Azor", "Azorek"
        Drozdowski Stanisław
        Drzewiecki Antoni - "Antek I"
        Duda Antoni
        Dudek Jan
        Dyzmańska-Świderska Ewa
        Dyzmański Tadeusz - "Przemysław"
        Dziewulska
        Dzięcioł Michał - "Marek"
        Dziuba Władysław
        Eckhardt Mieczysław - "Bocian
        Ekhard' Wanda - "Ewa"
        Faix Franciszek - "Adam", "Ordyński", "Ordyński Andrzej", "Turnio-Bystrzański"
        Fajfer Wilhelm
        Faleński Seweryn
        Fedorowicz Henryk - "Pakunek", "Cichy"
        Feist-Knoff Helena
        Fieldorf August Emil - "Weller", "Nil"
        Fijałka Michał - "Kawa"
        Fijałkiewicz Bohdan - "Bohusz"
        Filipionkówna Helena
        Filipowicz Henryk - "Heniek"
        Filipowicz Julian - "Pobóg"
        Filipowicz Serafin - "Cherubin"
        Foks (Fox?) Władysław - "Murzyn","Czarnecki"
        Fraś Aleksander
        Frątczak Edmund - "Strączek"
        Fronczak Stanisław - "Bajan"
        Fudakowski Leon
        Furmańczyk Stanisław - "Stanisław"
        Gabrysiak Stanisław - "Jacek", "Andrzej"
        Gadowski Jan - "Gródek"
        Gadowski Józef
        Gajda
        Gajda Stanisław
        Gajdomowicz Ignacy - "Ludwik"
        Gajewski StefaI1J - "Kontroler", "Kontroler I"
        Galant Bogusław - "Znicz", "Galant"
        Galger Julian
        Galin Józef - "Wiosna"
        Galinat Edmund
        Gaładyk Janusz
        Gałecki
        Gaponienko
        Garliński Józef - "Nitka"
        Garnysz Leon
        Gąsiewicz
        Generowicz Wacław - "Wacek"
        Gera Edmund
        Gillow Roman - "Jasiołda", "Emir"
        Gilowski Stanisław (Gilowski-Michalski Stanisław) - Michalski Jan, "Gotur", "Wojewoda"
        Giziewski Zygmunt
        Głąbiński Stanisław
        Głuchowski Bolesław
        Głuszek Maria
        Gniadówna Jadwiga
        Gołąbek Teodor" - "Pocztowy"
        Gołdyra Irena (Walaszek-Gołdyra-Szewalska) - "Wanda" (?), "Janina"
        Gombert (Gomberg?)
        Gorazdowski Jan - "Wolański"
        Gorczycki L.
        Gorczycki Zygmunt - "Wujek"
        Godyńska Stanisława - "Komaro,wa", "Tania"
        Gorynia (Gorzynik?) Ludmiła - "Kaśka"
        Gorzkowski Kazimierz - "As"
        Gościmski January - "Franciszek"
        Górecki Robert - "Robert"
        Górski Stefan
        Grabowski Stanisław - "Karo"
        Grabowski Wacław - "Dąb"
        Gremlowski
        Grocholski Adam Remigiusz - "Doktor", "Inżynier", "Waligóra", "Brochwicz
        Grocholski Jan - "Janek", "Andrzej"
        Grochowski Faustyn - "Fau"
        Gromelski Kazimierz
        Gromelski Witold (?) - "Witek"
        Gron Kazimierz - "Mat"
        Groncki Jerzy - Kajdowski Jerzy, "Jankiel"
        Grossbard Wiktor
        Gruhl Walter
        Grużewski Stanisław
        Grycz Jan - "Dziadzio"
        Grygorczyk Antoni - "Hall"
        Grzywacz Bernard - "Berko"
        Gubbins Vean Mac Collin
        Gumowski
        Gutowski
        Guźniczak Józef - "Fiedia"
        Habiniak Aleksander - "Kuźma"
        Hackiewicz Władysław - Zaleski Władysław, Hackiewicz-Orłowski, "MSZ", "Emeszet", "Szmitt", "Zaleski"
        Haduch Stanisław - "Stach"
        Hahrr Ludwig
        Hajduk Michał
        Hajduk Ryszard
        Halagiera Stanisław
        Hełczyńska
        Hersko-Kołodziński Juliusz
        Hoffman Mieczysław (?) - "Środa"
        Hołub Czesław - "Ryks"
        Hołub Henryk - "Poręba"
        Hołub Wiktor - "Kmicic"
        Horoszcza Tadeusz - ,,Marynarz", "Matras”
        Hrynkiewicz Ewa - "Cięciwa"
        Huk Anna
        Idziak Zygmunt
        Iglewski Antoni - ,,Antoni", "Nieczuja", "Vanadi", "Ponar", "Antoni Marecki"
        Ihnatowicz Henryk
        Ilczuk Władysław (?) - "Wrona", "Kruk"
        Ipohorski-Lenkiewicz Wiesław - "Zagroda"
        Iwanowski Wacław
        Iwicki Witold
        Iwiński Adam Tadeusz „Łodzia”, "Grzymała"
        Jabłoński Bolesław - "Kalia"
        Jacyński
        Jadczak Stanisław
        Jagiełło Ryszard - "Rysiek"
        Jakobczyk Bronisław - "Inwalida"
        Jakubianiec Alfons - "Kuba"
        Jakubowski Lejba
        Jakuszewski Nikołaj Iwanowicz
        Jamnicki (Janicki?) Edward (senior)
        Jamnicki (Janicki?) Edward (junior) "Jawor"
        Janczewski Maksymilian - "Max", "Maks", "Miś"
        Janczewski Stanisław
        Janicki Leszek - "Maciej"
        Jankowski Stanisław - "Burek"
        Jankowski Zbigniew - "Zbyszek"
        Januszajtis Marian Józef
        Jarmicki Mieczysław - "Korwin"
        Jaromiński Ignacy - "Czajka"
        Jaroszewicz. Jan - "Lipiński", "Lipiński Jan
        Jaroszewicz Maria Ewa - "Marta"
        Jarząbek Stanisław
        Jasiewicz Witold - "Sawicki"
        Jaskólski Czesław - "Grzyb"
        Jastrząbski Wandalin
        Jastrzębski Michał
        Jastrzębski Tadeusz
        Jaworski Zbigniew - Borysiewicz Zbigniew
        Jaziewicz Wacław - "Żuraw", "Kapelan"
        Jellenta Stefan
        Jentys Zbigniew - "Habdank"
        Jerzowski Antoni
        Jędruszczak Tadeusz
        Jędrzejewska, Eugenia
        Jędrzejewski Zygmunt - .,Jędras"
        Jokiel Jan - "Ligota"
        Józewski Henryk
        Jóźwiak Janusz
        Juchniewicz (Juknevicius)
        Juchniewicz Mieczysław
        Jurakowski (Jakubowski?) Mieczysław - Jakulski Mieczysław, "Rudy", "Jur"
        Jurecki Marian - "Orawa"
        Jurewicz Lesław
        Jurkiewicz Franciszek - "Miś"
        Juszczakiewicz Stanisław - "Kuba"
        Kaczyński Tadeusz - "Kaczyniec"
        Kalenkiewicz Maciej - "Kotwicz"
        Kalicki Piotr
        Kałosza
        Kałwaniec Józef - "Wolt"
        Kamiński Franciszek - "Trawiński"
        Kamiński Władysław
        Kamiński Zygmunt Ryszard - "Andrzej"
        Kaplita Jadwiga - "Ela"
        Kaplita Teofil
        Kapuściński Grzegorz
        Karaszewski Ignacy - "Długi"
        Karcz Mieczysław
        Karczewski (?) - "Krzak"
        Karga! Karol - "Ciemny", "Emil"
        Karpow Mirosław - ,,Irek"
        Karska Kalina
        Karwieki Feliks (Dunin-Karwicki Feliks) - Jankowski, "Liś"
        Karwowska Anna
        Eugeniusz Gedymin - .,Nurt"
        Kącki Piatr - "Meduza"
        Keller
        Kemona Marian
        Kessler Józef
        Kiałka S.
        Kilgowski Witold (?) - "Grek", "Witold"
        Kindler Karolina
        Kisielewicz Marian - Wołeyszo Marek, "Marek", "Marek I", "Ostroga", "Artur"
        Kisielewski Julian
        Kiwalle Aleksander - "Pleban"
        Klemberg
        Klemczak Wacław
        Klim Stanisław
        Klimaszewski
        Klimecki Tadeusz
        Klimowski Jan - "Ostoja", "Marian", „Kulik"
        Klimowski Tadeusz - Bugaj Tadeusz, "Klan"
        Klukówna Wanda
        Kmita Irena
        Knapp Stanisław
        Kobyliński Roman
        Kochański Jan -"Jarma"
        Kochański Władysław - "Bomba"
        Kojer Alfred Zygmunt - "Myszurski", "Kruk", "Fred"
        Kokosiński Edward - "Kokos"
        Kałaczkowski Tadeusz - "Tadzik"
        Kołoniecki Henryk - "Górnik”
        Kondratowicz Heronim
        Konig Jerzy - "Zośka"
        Konig Stanisław - "Staszek"
        Konopacka Helena (Ujazdowska-Konopacka Helena) - "Ewa", "Dzida"
        Kontrym Bolesław - "Zmudzin", "Bolesławski"
        Kończal Antoni - Korczak Antoni, .,Mały". "Antoni", "Antoni Mały", "Gram"
        Kopisto Wacław - "Kra"
        Koplewski Leon - "Bezmian". "Tomasz", "Skarbek
        Korab-Żebryk Roman
        Korboński Stefan
        Korczyńska Bożena
        Korejwo Witold - "Witek"
        Korfanty Wojciech
        Kossakowska Hanna
        Kostrowicki Daniel - "Danek", "Zygmunt"
        Kostulski Zdzisław
        Kostynik Alfons - "Sęk", "Szczerbiec"
        Koszarska Wanda
        Koszarski Jan - "Biały", "Wąż"
        Koszarski Stanisław - "Stanisław"
        Koszarski Tadeusz
        Kościelak Stanisław - "Jesion", "Kozłowski", "Stanisław"
        Kowalski Jan - "Stepański"
        Kowalski Ryszard - "Benga"
        Koziełłowa-Poklewska Emilia
        Kozłowski Jerzy - "Sęk"
        Kozłowski Julian - "Cichy"
        Kozłowski Tadeusz - "Ryś"
        Kozłowski Władysław (?) - "Cygan”
        Kozłowski Zenon - "Sokół"
        Kożuchowski Henryk - "Hora"
        Krajewski
        Krajewski Henryk - "Wicher". ,,Eryk", "Bąk", "Trzaska", ,,Leśny"
        Krajewski Wiesław - "Sem"
        Krasicki Marek
        Krasucka Wanda
        Kraszewski Jan
        Krauze Kazimierz - "Wawrzecki"
        Krechowiecki Stanisław - ,,Szprynt"
        Kropaczew Jan - "Grzmot"
        Król Stanisław
        Królikiewicz Oktawiusz
        Krysiewicz Zbigniew - "Zbyszek P.", "Zbigniew Przy tuła" , "Zbyszek Przytuła"
        Kryszczyński Michał
        Krzemiński Józef - "Szeryf"
        Krzymowski Stanisław - "Kostka"
        Krzyżanowska Helena - "Perlica"
        Krzyżanowski Aleksander - "Dziemido", "Wilk", "Smętek". "Andrzej", "Wesołowski"
        Krzyżanowski Bronisław - ,Bałtruk"
        Kubencjus Jan Kubencjus Jan Kubentius Szczepan?) – „Kuba"
        Kubicki Jerzy - ,,Zaręba"
        Kubicz Stefan - "Ryś". "Roch"
        Kucharski Kazimierz - "Szymon"
        Kuchta Jan – Tarasow
        Kucz Antoni - "Ukrainiec"
        Kuczyński Witold - "Szary
        Kukla Czesław - "Zecer
        Kukliński Piotr - "Kryspin"
        Kułakowski Aleksander - "Rywal"
        Kunert Andrzej Krzysztof
        Kunicka Stanisława - "Szalika"
        Kunicki Alfons
        Kural Stanisław - "Muzyk"
        Kurowski Adam
        Kurtkowski Jan - "Pionier"
        Kuźniak Kazimierz - "Kazik II"
        Kyc Adela - "Ada"
        Langner Antoni - "Dugias", "Wujek", "Pan L.”
        Laskowski Stefan - "Trębacz"
        Laszczyk Władysław
        Lech Jan - "Granit"
        Lefas Antoni - "Tolek"
        Lejbcz Józef
        Lejman Jan
        Lenczewski Józef - "Mik"
        Leonowicz Alfred
        Leszczyk Władysław
        Leszczyński Jerzy - "Lotnik"
        Leszczyński Stanisław - "Vigil"
        Leśniewska Janina
        Lewandowski Kornel - "Lew", "Spalony"
        Lewicki
        Lewicki Olgierd
        Libako Jan - "War"
        Liniarski Władysław - "Mścisław"
        Lipaj Wasilij
        Lipecki Tomasz - "Sowa"
        Lipińska Graźyna - "Danuta”
        Lis-Kula Leopold
        Lisiewicz Czesław
        Lisowski Andrzej - "Bobola"
        Lisowski Edmund - "Krzak"
        Lisowski Franciszek - "Iks"
        Lisowski Józef
        Lisowski Romuald - "Romek"
        Loret
        Łada Lech - "Zagiew" , "Leszek"
        Łada Mieczysław
        Łagoda Hieronim - "Lak"
        Łakotko Stefan - "Szydełko"
        Łapiński Bolesław - "Bolek"
        Łapiński Stanisław - "Przewoźnik"
        Łopacińska Marta - "Łotyszka"
        Łosiek
        Łosiński Henryk
        Łosiński Piotr
        Łowiński Czesław
        Łuszcz Władysław
        Maciejewski Jan
        Macieliński Emil - "Kornel"
        Madej Tadeusz - "Tadzik Mały”
        Majewicz Stefan - "Hruby"
        Majewski Tadeusz - "Maj", "Szmigiel"
        Majski Iwan
        Makowski Józef - "Rzędzian"
        Makowski Kazimierz - "Wiarus”
        Malinowski Kazimierz
        Mańkowski Zygmunt
        Mara-Meyer Jerzy - "Filip"
        Marcinek Ignacy - "Drukarz”
        Marcinkiewicz Mieczysław - "Mietek"
        Marcinkowski Stefan
        Marcinkowski Wiktor - "Grań", "Sęp"
        Marek Jan - Badowski Jan, "Bebi", ("Baby"), "Walka", "Spad", "Jaś", "Wyrwa"
        Markowska-Michajłow Jadwiga
        Markorwsiki Hilarion
        Markowski Kazimierz - "Kazik I"
        Markunas Irena, - "Irys", "Irena"
        Marszałek Jan - "Gryf"
        Martyniakówna - "Bronka"
        Martyński lub Majewski
        Maruszkin Aleksander - "Szumbura"
        Maśko Kazimierz - "Juhas"
        Matławski Tadeusz - "Mewa"
        Matulewicz Ludwik - "Las"
        Matusewicz Jadwiga - "Barbara"
        Matusiewicz Michał
        Mazurek Jan - "Jawor"
        Mecyjak Władysław - "Czarny"
        Melech Gotfryd
        Miałkowski Zygmunt - "Kruk"
        Mich Stefan - "Jeż"
        Michajłow Gleb
        Michalczewski Wincenty - "Mir"
        Michalewicz Maria
        Michalik Władysław - "Strzała"
        Michałowska, Maria
        Michałowska Zofia
        Michałowski Zdzisław
        Michel Janusz (Lee John) – Zebrowski Dariusz, Lechimski Janusz, "Janusz", "Wojtek"
        Michrowski Władysław - "Długi", "Szczygielski"
        Miecznikowski Jerzy Stefan - "Jaworski Jerzy", "Jaworski"
        Migula HenTyk - "Heniuś", "Heniek"
        Mikszto Jan - "Janek"
        Mikulewicz Mieczysław
        Mikulewicz Wacław
        Milewicz Józef - "Mietek", .,Joda", "Józek"
        Milewicz Kazimierz - "Kazimierz"
        Milewicz Mieczysław
        Milewicz Zygmunt - "Lis"
        Milewicz Zygmunt - "Róg"
        Miłaszewski Marian (?) - "Czarny"
        Miłkowski Franciszek - "Mały Władek", "Siemieniuk Włodzimierz"
        Miłkowski Zygmunt - "Denhoff"
        Mirynowicz Jan - "Cień"
        Moczulski Adolf - "Tadeusz", "Krzysztof", "Tadeusz Złoty"
        Moraczewski Jędrzej
        Morawski Edward
        Mosiewicz-Mikuszowa Danuta
        Mossakowski Sławomir
        Moszyński Benedykt - "Andrzej"
        Mośko Piotr - "Piotr"
        Motowilcowa Cecylia - "Ciotka"
        Motylewicz Piotr - "Krzemień"
        Możejko Stanisław - Zaniewski Stanisław, "Sędzimir"
        Muchacki Franciszek - "Kapelan", "Franciszek"
        Munia Julian - Kamiński Zygmunt, "Wolski"
        Nabiałek Stanisław - "Marek"
        Nalborski Stefan
        Namiński Janusz - "Janusz I"
        Nasutto Jan - ..Grad"
        Naszukiewicz Józef - "Admirał"
        Natałko Henryk
        Naturalista Tadeusz - Łapatecki, "Tadeusz", "Tadeusz-Artylerzysta", "Tadzik", "Artylerzysta"
        Naumczykowa
        Naumienka Michał - "Ryba"
        Nawelski Władysław - "Andzia"
        Nawrocki Balesław - "Rybak"
        Nestaruk Cyprian
        Niedzielski Rafał - "Mocny", "Rafał-Mocny"
        Nowaczyński Jerzy - "Marynarz"
        Nowak Lucjan
        Nowelski Antoni - "Tamek"
        Nowicki Bogumił
        Nowicki Jan - "Dowbór", "Mały"
        Nowiński Czesław - "Dunek"
        Nurkiewicz Zdzisław - "Błyskawica", "Nac", "Nieczaj"
        Nurkiewicz Zdzisław - "Zdziś", "Jaskólski"
        Obidziński Tadeusz - Kwiatkowski Tadeusz, Zadrożny Tadeusz, Tkaczyk Jan, "Topór"
        Obrycka Irena
        Obrycki Narcyz
        Obtułowicz Adam - "Leon"
        Okulicki Leopald
        Olechna (Olechnawicz?), abecnie Augusewicz Jadwiga - "Brzózka"
        Olechnowicz Konstanty
        Olechawska Stefania
        Olszak Piotr
        Olszewska Anna - "Wiktoria"
        Olszewska Elżbieta
        Olszewski Jerzy - ,,O"
        Olszewski Krzysztof
        Olszyna Roman
        Orczykowska Janina - "Renata", "Re na", "Hania"
        Orliński Marian – „Jerzy"
        Orłowski Antoni
        Ormicki Wiktor
        Osinowska Jekatierina - "Katia"
        Osinowska Mirra
        Osinowska Swietłana
        Oska-Pruszanowska Stanisława
        Ostoja-Gajewski Józef (Gajewski-Ostoja) - "Tomek"
        Ostrowski Zbigniew - "Oracz"
        Owczarek Jan - "Janc"
        Pacak-Kuźmirski Zdzisław
        Paczkowski Alfred Paczkowski Alfred - Pascoto Alfred, Pączkowski. Prączkowski. "Wania", "Walenty", "Zula"
        Paliszewska Maria - "Maryjka"
        Paliwoda Wacław - "Wacek"
        Paluch
        Panasilk Michał - "Szczęsny”
        Panceleusz Bronisław - "Skóra"
        Papierowski Józef - "San”
        Pasieniuk Wiktor - "Witek"
        Paszkiewicz Leon
        Paszkiewiczowa Eleonora - "Biała Pani"
        Paszkowicz Michał (?) - "Jelina"
        Pawelski Stanisław
        Pawlak Adam - "Hilo"
        Pawlak Zacheusz
        Pawlicki Adam - "Swierk", "Dąb", "Świr", "Edmund", "Wacław", "Kalina"
        Pawliszyn Henryk - "Heniuś", "Heniek Długi"
        Pawłowiec Leon
        Pawłowski Felicjan - "Woronucha"
        Pawłowski Stanisław
        Pawłowski Zenon
        Pawłowski-Krasnodębski Witold - "Kościelniak"
        Pągowski Kazimierz - "Kazimierz"
        Pelc Marian - "Gruby"
        Pelikan Irena - "Ewa"
        Peliksze (?) - "Katylina"
        Pełczyński Tadeusz - "Grzegorz"
        Pernak Tadeusz
        Pfeiffer Edward - "Wilhelm"
        Piasecki Bolesław - "Sablewski
        Piasecki Zbigniew - "Orlik", "Topór", "Tom
        Piątkowski Bohdan - Karpiński Stanisław, "Mak", "Dżul"
        Pieńkowska Janina - "Teresa", "Jadwiga", "Pani Janinka"
        Pietkiewicz Kazimierz - "Pietkiewicz"
        Pilchowski Mikołaj - "Surma"
        Pilecki Witold (?) - Ostrowski Witold "Druh", "Przyjaciel"
        Piotrowski Edward - "Kos"
        Piotrowski Mikołaj
        Piwnik Jan - "Ponury", "Donat"
        Piwnik Józef
        Piwoński Michał
        Pluta-Czachowski Kazimierz
        Pobudkiewicz Edward - "Monter", "Edek"
        Pochoski Bogdan - Peber Bogdan. Michalak, "Peber"
        Podgórski Stanisław (Stano Paria)
        Pokrzewiński Stefan - "Harcerz"
        Policiewicz Zygmunt - "Świerk"
        Popiel Leszek - Chościak, "Antoniewicz" "Leszek"
        Popowski Jan - "Podkowa"
        Porębski Franciszek - "Franek"
        Posłuszny Bolesław (Kalinowski?) "Drucik"
        Potocki Mieczysław - "Kamień", "Węgielny"
        Prokopski Henryk - "Karaś"
        Protasewicz
        Przepiórka Bolesław - "Kazik", "Pe"
        Przepiórka Henryk - "Syrena"
        Przewłocki Józef - "Herod"
        Przeździecki Janusz Franciszek - "Prawdzic", "Roch", "Prus", "Płoński" Pilonski, Plonski Przędziński Henryk (?) - "Bronisław II"
        Przybylski Jan - "Byłko"
        Przychoda Henryk
        Przysiecki Bogdan
        Przysiecki Marian - "Marian", "Stanisław", "Grek"
        Pszczółkowski Henryk
        Pszczółkowsiki Stefan
        Pucek Józef - "Józef"
        Pukacki Franciszek - "Gzyms", Korajski Marek
        Purińsze Waładis
        Rachoń Piotr
        Racki Henryk - "Henryk R."
        Raczkowski Czesław - "Włodek"
        Raczkowski Stanisław (Kazimierz?) "Stach", "Władysław"
        Raudowt Anatol
        Rąbalski Stanisław - "Zrąb”
        Reliszko Stanisław
        Reliszko Zygmunt - "Zygmunt"
        Repnicki Marian
        Ripper Jerzy
        Rodziewicz Romuald - "Roman"
        Rogalski Wacław
        Rogalski Zdzisław
        Rogowski Jan - Blocki Zbigniew, "Czarka"
        Roguski Stefan (?) - "Róg"
        Rolke Bruno - "Aspik"
        Roman Tadeusz - Wieliczko Piotr, Bilyk, "Tadzik Duży"
        Romanowski Ignacy
        Romańska Stanisława
        Romaszkan Roman - "Maria", "Tatar"
        Rosłaniec Jan
        Rossa Wojciech - "Wiktorek"
        Rostek Jan - "Dan"
        Rościszewski Witold - Sachnowski, "Trzebiński", "Ostrowski", "Karliński"
        Rowecki Stefan - "Grot", "Tur", "Kalina", "Grabica"
        Rozgowski Bolesław - "Bolek"
        Rożnowski Zdzisław - "Magister"
        Ruban Eugenia
        Ruciński
        Rudnicki Marian - "Mariański"
        Rudnicki Tadeusz - "Chan", "Wierzba"
        Rudzki Stefan Wawrzyniec (?) - "Przecław"
        Ruhle Edward
        Runge Tadeusz Maciej
        Rus Stanisław
        Rutkowski Stanisław
        Rybak
        Rybak Franciszek - "Żyła"
        Rybarczyk Edward - "R" (?)
        Rybarczyk Wacław - "Kaczka"
        Rybka Franciszek - "Kula"
        Rychter Kazimierz
        Rychter Stefan - Boruszewski Szczepan, Boruszko Stepan, Richter, "Tumry", "Dan", "Brożyna", "Las"
        Ryłłowa Wanda - "Wanda"
        Rymkiewicz Józef
        Ryży
        Rzepecki Jan - "Rejent"
        Sadkowski Ignacy
        Sajniuk Stefan
        Salamonowski Zygmunt - "Skrzydełko"
        Salcewicz Witold
        Salmonowicz Izabela - "Iza"
        Sandecki Tomasz - "Smuga"
        Sankowski Władysław - "Władek"
        Sanojca Antoni - "Kortum"
        Sargun Michaił
        Sauter Wacław
        Sauterowa Anna
        Sawicki Jan
        Sawicki Kazimierz
        Segiera Napoleon - "Wera"
        Seliga Franciszek - "Konar"
        "Sem" zob. Krajewski Wiesław
        Serafin
        Seyda Marian
        Sęczykowski Zygmunt - "Lech", "Architekt"
        Sędziak Stanisław - "Warta"
        Sianoszek Bronisław - "Imrun"
        Sidorkiewicz Wacław - "Kruk", "Łuna"
        Siemaszikiewicz Kazimierz - "Rogacz", "Starzyński", "Okrzeja"
        Siemaszko Zbigniew
        Siemińska- Wnuk Halina - "Halinka"
        Siemiński Jan - "Janek", "Jasiek"
        Siewruk Józef - "Nil"
        Sikora Czesław - "Michalski"
        Siniewicz Władysław
        Skalski Janusz - "Pietia Wagin", "Wagin", "Rawicz", "Janusz Lin", "Lin"
        Skalski Stanisław
        Skarbek Aleksander
        Skibiński Julian - Rodziewicz-Dmochowski Jan, "Kmicic", "Wojtek", "Dmochowski", "Dmochowski Jan", "Rodziewicz Jan"
        Skierski Franciszek
        Skroczyński Albin - "Łaszcz"
        Skwierczyński Wacław - "Dym"
        Słonczyński Zbigniew - "Walenty", "Żbik", "Jastrząb", "Jastrzębski"
        Słowikowski Piotr - "Jurek"
        Smela Jan - "Lipek", "Wir", "Jaśmin"
        Smolski Kazimierz - Adamowicz Jerzy, "Sosna"
        Snieżkow Jewgienij
        Snopkówna Jadwiga
        Snopkówna Maria
        Sobiesiak Józef - "Maks"
        Sobiński Stanisław
        Sobociński Albin
        Sobolewski
        Socewicz Mikołaj - "Kola", "Tatuńcio"
        Sokołowski Jerzy Władysław - "Mira"
        Sokołowski Tadeusz - Serafin, "Trop"
        Solnica Józef - "Żuk"
        Sołonowicz
        Sosnkowski Kazimierz - "Godziemba"
        Sower
        Spiechowicz - "Rymarz"
        Spogis Piotr - "Rekin"
        Spychalska Eleonora
        Spychalski Józef - "Scibor", "Grudzień", "Luty", "Maciej Samura", "Socha", "Stryjek", „Soroka", "Czarny", "Taran", "Lawina", "Jurand", "Włast"
        Stach Stanisław
        Stachiewicz Wacław
        Stankiewicz
        Stawiński Stanisław
        Steczkowski Stanisław - "Zagończyk"
        Sterniński Albin - "Cichy", "Żółty"
        Stępień
        Stępniowski Tadeusz
        Strzałkowski Jerzy
        Strzelecki Wiktor - "Buka"
        Strzembosz. Tomasz
        Studnicki Fmnciszek - "Paweł"
        Studzińska Maria - "Myszka"
        Stypułkowski Mieczysław - "Miś", "Rola", .,Mietek"
        Sulik Nikodem - "Jadko". "Jemioła", "Karol z Wąsami", "Ładyna"
        Sulima Zygmunt - "Esesman"
        Sułkowski Zygmunt
        Surgowt Wacław
        Surzycki Stefan
        Suszyńska Jadwiga
        Suwalski Wincenty - "Grajek"
        Swarcewiczowa Józefa
        Sym Igo
        Szablewski
        Szadknwski Bronisław - "Rybak"
        Szadurski Józef - "Wieniawa”
        Szaflik Józef Ryszard
        Szamowski
        Szaripo Nikołaj
        Szatkowski Wiesław
        Szcześniak Jan - "Urban", "Lemieszek"
        Szcześniak Tadeusz
        Szcześniewski Henryk Jerzy - "Żuraw"
        Szeptycki Arrdrzej
        Szewiński Jerzy - "Dziobaty"
        Szkudelski Zygmunt - "Cezary"
        Szmurło Irena - "Barbara", "Irena", "Irena III"
        Szorochow Paweł
        Szparadowski Stefan
        Szponar Stanisław - "Staszek", "Pogrzebacz", "Pogranicznik"
        Sztandera Antoni
        Sztumberk-Rychter Tadeusz - "Żegota,"
        Szugajew Janina - "Nina”
        Szulc Jan (Prawdzic-Szlaski Janusz, Prawdzic-Szulc Janusz. Szlaski Janusz) "Prawdzic", "Borsuk"
        Szurkowski
        Szyc Piotr
        Szydłowska
        Szydłowski Lucjan - "Lucjan"
        Szymańska Krystyna - "Krystyna"
        Szymański M.
        Szymalski Bogdan - "Jantar"
        Szymczyk Michał
        Szyndzielarz. Bronisław
        Szypiłło Michał - "Pancerz"
        Ściegienny Wincenty - "Las"
        Ślaska Anna
        Ślaska-Piątkowska Zofia - "Misia"
        Ślaski Kazimierz - "Leszczyc"
        Śliwińska Halina - "Hala"
        Śliwiński Adam - "Lux"
        Śliwiński Felicjan
        Ślizień Anna - .,Fasola"
        Ślusarski Zbigniew
        Śmigielski Tadeusz - "Ślad"
        Śniadecka Grażyna - "Grażyna". "Marta"
        Świątkiewicz Janusz - "Czarny III"
        Świątkowski Andrzej - "Amurat"
        Świda Józef - "Justyn"
        Święcicki Andrzej - "Frycz", "Andrzej"
        Świętorzecki Karol - "Karolek"
        Świrski Antoni - "Antoni"
        Świtalski Edmund - "Marek II"
        Tarań Józef
        Tarasiuk Jan - "Stasiek"
        Tarnopolska Halina - "Hala"
        Tarnopolska Józefa - "Mama"
        Tarnopolska Maria - "Kora"
        Tarnopolski
        Tatar Stanisław - "Erazm"
        Tatjewska Irena
        Tatjewski Wadim
        Teodorowicz Franciszek - "Szałajda"
        Terlecka Zofia - "Irys"
        Tęsiorowski Jerzy - "Zawada"
        Ticzina Lidia
        Titko Grodziecka Tamara
        Toczyski
        Tokarzewski Michał (Karaszewicz- Tokarzewski Michał)
        Tomaszewicz Edward - "Wilczur"
        Tomaszewicz Janina - "Basia"
        Tomaszewski
        Tomaszewski Wiesław - "Roman", "Wiesław"
        Tomaszewski Zbigniew - "Zbyszek",
        Towarnicki Tadeusz - "Naprawa"
        Trapsza Henryk - "Henryk", "Kiemlicz"
        Trzeciecki Jan
        Trześniewski Ludwik - "Wilk”
        Tucholski Jędrzej
        Tucholski Zbigniew - "Harcerz"
        Tuchy Stefan - "Tuhaj Bej", "Sęp"
        Turczyński Tadeusz (?) - "Lech"
        Turonek Jerzy
        Turoń Jan - "Dzik”
        Tuszowska Zofia - "Jarża", "Szarotka,"
        Ulanicki
        Urban Antoni - "Chrząszcz", "Chrabąszcz"
        Urban Florian - "Kupiec"
        Urbanowicz Jadwiga - "Pac"
        Urbanowicz Jan - "Kapelan"
        Ustaborowicz Bogusław
        Valdemaras Augustyn
        Venediger
        Voelnagel Antoni
        Walczak Radomir
        Walczak Stanisław
        Walecki Bronisław - "Las"
        Waliszewski Olgierd - "Orłow"
        Wasilewski Antoni - "Karek"
        Wasilewski Leon
        Wasilewski-Wasilonek Antoni
        Wasiński - Wyskomirski, "Bazan"
        Waszczuik Eugeniusz
        Wawrzysiak Jerzy - "Jur", "Kmicik"
        Wencel Eugeniusz
        Wencel Józef
        Wencel Maria
        Westwalewicz Henryk - "Kalina"
        Westwalewicz Lila - "Smolarz"
        Westwalewicz Tadeusz
        Westwalewicz Władysław - "Płomień"
        Węgierski Jerzy
        Węglawski Czesław - "Stary"
        Węglowski Henryk - "Mały"
        Węglowski Jerzy
        Wieczorkiewicz Paweł
        Wieczyński Leonard - "Szylling"
        Wieliczko Michał
        Wieliński Zygmunt - "Sawa"
        Wierzbicki Stanisław - "Pers". "Miecz"
        Wierzbicki Wiktor
        Wierzyński Stanisław - "Smotrycz", "Korybut", "Maj"
        Wigierski Mirosław - "Eryk"
        Wiktarek Józef - "Szota", "Wiktor", "Ziutek"
        Wileński Michał
        Wilk Jakub
        Wilk Maria
        Winter Maciej - "Stanley"
        Wiśniewska Zofia
        Wiśniewski Jan
        Wiśniewski Julian - "Skok"
        Wiśniewski Piotr
        Wiśniewski Wojciech - "Wojtek", "Wojtek W."
        Witkiewicz Janusz
        Witkiewicz Marian
        Witkiewicz Stanisław
        Witkiewicz-Markawsika Janina - "Jasia"
        Władarczyk Krystyna - "Wanda", "Krysia"
        Włodarczyk Zenon - "Zbój"
        Włodarkiewicz Jadwiga
        Włodarkiewicz Jan Henryk - "Damian",
        Władarkiewicz Józef - "Józef"
        Władarkiewicz Zofia
        Wnuik Zofia
        Wodzicki Mariusz
        Wodzyńska
        Wojakowski Zbigniew - "Przewodzic", "Przedwojowiec", "Oczko"
        Wajciechawski - "Romin"
        Wojciechowski Jan - "Kolarz"
        Wojnarawski
        Wajnowski Jerzy - "Motor"
        Wolf Adam - "Adaś", "Kadet"
        Wolf Stanisław - "Babiński"
        Wołkowski Józef - "Podbipięta"
        Wołkowski Michał
        Wołkowski Stanisław - "Sęk". "Sosna"
        Worowski (Wowwwski?) Adam - "Adam", "Spadam"
        Woszczuk Tadeusz Eugeniusz
        Woźniak Jan - "Kwaśny"
        Wójcicki Jan - "Brzozowski"
        Wroński Stanisław
        Wróblewicz
        Wróblewski Antoni - "Mecenas", "Sęp"
        Wrzesiński Wacław - "Zuch"
        Zabielska Maria
        Zabielski Józef - "Żbik"
        Zaborowski Stanisław
        Zaborowski Władysław
        Zacharczuk Mikołaj Michał - "Adamus", "Zachar"
        Zagier Bronisława
        Zagier Władysław
        Zagrodzki Stefan
        Zahorski Jerzy - "Fostowicz"
        Zahorski Lech - "Leszek Biały", "Zadora"
        Zakrzewska
        Zakrzewski Bernard - "Oskar"
        Zakrzewski Jan Adolf - "Dorko"
        Zakrzewski Stanisław - "Stanisław",
        Zaleski August
        Zalewski Janusz - "Chinek"
        Zalewski Michał - "Lis"
        Zalewski Stanisław
        Zalewski Wacław
        Zan Tomasz - "Oleś"
        Zankowski Marian - "Zbyszek"
        Zaorski Wacław - Michałowski Jerzy, "Ryba"
        Zarański Leszek - "Jurek"
        Zaraziński Leszek
        Zaremba Władysław
        Zarembiński Wiktor - "Zrąb"
        Zawadzki Alfred - "Kos"
        Zbilut Wojciech - "Wrzos", "Jur", "Karlicki Zbigniew"
        Zeyland
        Zieliński
        Zieliński Marian - "Mariański"
        Ziemiński Stanisław - "Stanisław"
        Ziemski Karol
        Zienkiewicz Kazimierz - "Rymwid"
        Zienkiewicz Ziemisław - "Adwokat",.Siekierz"
        Ziółkowski Adam - "Witek"
        Złotawin
        Złotowicz Dionizy
        Znajewski Albin - "Znajda", "Majster"
        Zubowicz Adam
        Zubrzycki Franciszek - "Mały Franek"
        Zub-Zdanowicz Leonard - "Dor”
        Zygadło
        Zymon Bolesław - "Bolek"
        Żaba Waldemar - "Bocian"
        Żebrowska Zofia
        Żebrawski Gustaw Kanstanty - Zabiełła Gustaw, "Gustaw"
        Żebrowski Józef - "Karlik", "Długi"
        Żeligowski Lucjan
        Żełobowski Kazimierz - "Kazio”
        Żołnierowicz Michał - "Czarny", "Garda", "Hardy", "Michał"
        Żuk Stanisław
        Żurawski Stanisław - "Kontroler II"
        Żytkiewicz Aleksander - "Marawski", "Jastrzębski", "Morawski Albin"






:!: Janusz Stankiewicz

seemy
POCZĄTKUJĄCY UŻYTKOWNIK
POCZĄTKUJĄCY UŻYTKOWNIK
Posty: 1
Rejestracja: czw sie 03, 2006 20:40
Lokalizacja: Warszawa-Wilanów

Postautor: seemy » czw sie 03, 2006 20:46

:D odnalazłam swojego DZIADKA

mirke
ZAAWANSOWANY UŻYTKOWNIK
ZAAWANSOWANY UŻYTKOWNIK
Posty: 26
Rejestracja: pt sie 04, 2006 19:48
Lokalizacja: Wschowa

Maria Paliszewska AK " Wachlarz" łączniczka oddzi

Postautor: mirke » pt sie 25, 2006 11:50

Szanowni Państwo !
W wykazie znalazłem Nazwisko mojej Cioci Marii"Maryjki" h.Habdank
Paliszewskiej ur.05.10.1915 w Gębicach pow.Czarnków zm.21.07.1996
/+/ w Szczecinie.Aresztowana przez gestapo 02.12.1942 ,przebywała na Pawiaku,
skąd 17.01.1943 przewieziona została na Majdanek a następnie do obozu
Ravensbruck .Pracowała w filii obozu,Velten-Maklenburgia "Ikaria Maschinen-
bau".Wyrabiano tu części do precyzyjnych karabinów maszynowych przeciw-
lotniczych.Ucieka na przełomie 1944/45 i po wielu perypetiach dociera
szczęśliwie do domu.W obozie Ravensbruck spotyka Swoją Kuzynkę
Karolinę h.Zadora hr.Lanckorońską i inne znajome z czasów konspiracji.
W 1945 wychodzi za mąż za Wiktora h.Samson Karczewskiego inż.leśnika
mieszkają w Wysokiej k.Gorzowa a następnie mieszkają i pracują
w Zarządzie Lasów Państwowych w Szczecinie.Z tego związku rodzą się
dwie córki,Elżbieta zam.Natalino Stagno,Włoch z Sycyli,dwóch synów,
mieszkają w Sydney-Australia i Renata zam.Stanisław h.Grabie Lipski
z Lewkowa,wnuk Amasadora RP w Berlinie w okresie przedwojennym,
syn Jan prawnik pracuje w Kancelarii Sejmu i córka Ela przyszła studentka.
Z poważaniem
Mirosław Paliszewski Wschowa
Paliszewski

iwat1980
POCZĄTKUJĄCY UŻYTKOWNIK
POCZĄTKUJĄCY UŻYTKOWNIK
Posty: 1
Rejestracja: pt sty 26, 2007 17:43

Postautor: iwat1980 » pt sty 26, 2007 17:51

WITAM.ZNALAZEM STRYJKA RODZICÓW TJ. EDMUNDA BANASIKOWSKIEGO ps. "jurek", który obecnie mieszka w USA


Wróć do „INDEKSACJA, LISTY i SPISY OSÓB”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron