Skład osobowy batalionu GUSTAW 1944

Indeksacja Akt Stanu Cywilnego, listy i spisy osób
WYSZUKIWARKA nazwisk także na Stronie Głównej !!!

Zapraszam do umieszczenia not biograficznych, wspomnień o osobach występującach na listach !
PAMIĘĆ O NICH NIE MOŻE ZAGINĄĆ !!!
JanuszStankiewicz
SITE ADMIN
SITE ADMIN
Posty: 618
Rejestracja: pn lut 07, 2005 23:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Skład osobowy batalionu GUSTAW 1944

Postautor: JanuszStankiewicz » pn maja 29, 2006 15:22

.
Na podstawie książki „Dwa powstańcze bataliony” – PIW 1989 Roberta Bieleckiego przygotowałem listę imienną osób należących do batalionu „Gustaw” biorącego udział w Powstaniu Warszawskim w roku 1944:


Może ktoś z państwa odnajdzie swoich bliskich:






    Afelt Roman , ("Roman"), plut./sierż.
    Andruchowicz Julian , ("Julian"), strz./st. strz.
    Andrzejewski Leonard , ("Krab"), strz.
    Antoszewski Albin , (,,1881", "Albinos", "Albatros"), kpr. pchr., od 14 VIII, poprzednio w "Gertrudzie", poległ 2 IX na Nowiniarskiej-Świętojerskiej
    Augustyński Jędrzej , ("August"), phm. ppor., poległ 13 VIII przy czołgu
    Auleytner Wacław , ("Gorayski"), strz., ciężko ranny 1 VIII "Cygan", sierż.
    Aulich Ferdynand , ("Niedźwiedź"), phm., kpr. pchr., poległ 12 VIII na Nowym Mieście
    Badowski Wiesław , (,,1582", "Efen", "Wiesiek"), kpr. pchr., od 14 VIII, poprzednio w "Gertrudzie", poległ 16 IX na Mokotowskiej 41
    Bagniewska Wanda , ("Wanda")
    Bakierowski Stanisław , ("Bat"), strz.
    Balewski , ("Korwin"), phm., plut. pchr., poległ 13 VIII przy czołgu
    Baltyn Tadeusz , ("Bałtyk"), strz., od 14 VIII w "Annie"
    Bałaban Tadeusz , (,,1554", "Kruk"), phm., kpr. pchr., poległ 13 VIII przy czołgu
    Barański Stanisław , (,,1467", "Staszek", "Obcy", "Rafał"), kpr. pchr., od 10 IX, poprzednio u "Sławbora", poległ 16 IX na Mazowieckiej 41
    Barański Wojciech , ("Bar"), strz., od 5 VIII
    Barczyński Zenon , ("Sylwek"), st. strz./kpr., od 15 VIII w grupie "butelkarzy", KW
    Bartnik Jerzy , ("Magik"), kpr., od 9 VIII, poprzednio w "Parasolu", KW
    Bednarski Jerzy , ("Artur"), kpr. pchr., ranny 25 VIII na Podwalu, zastrzelony 2 IX w szpitalu na Kilińskiego
    Bialik Adolf , ("Górnik"), strz., poległ 26 VIII w katedrze Św. Jana
    Białkowski Marian , ("Marian"), strz., zwolniony 6 VIII na Woli
    Białoskórski Zygmunt , (,,1282", "Ral"), kpr., od 14 VIII, poprzednio w "Gertrudzie", poległ 29 VIII na Kilińskiego 3 "Białun", strz., od 14 VIII, poprzednio w "Gertrudzie", został na St. Mieście
    Bielański Stanisław , (,,1476", "Firlej"), hm., kpr. pchr., ranny 13 VIII przy czołgu, zastrzelony 2 IX w szpitalu na Kilińskiego, KW
    Bielawski Jerzy , (,,1608", "Jurek", "Ryś"), kpr. pchr., poległ 16 IX na Mokotowskiej 41 Czarnecki Jerzy (,,2137", "Jurek"), kpr. pchr./plut. pchr.
    Bielowski Piotr , ("Piotruś Czarny"), kpr. pchr.
    Bieńkowski Andrzej , (,,1555", "Wit", "Andrzej"), kpr., KW
    Binka Henryk , (,,7707", "Cichy"), strz.
    Blumhof Wojciech , ("Wojtek"), strz., poległ 6 VIII na cmentarzu Ewangelickim przy Młynarskiej
    Borenstein Chaja , ("Gąsiorowska Halina", "Blondynka"), ranna 13 VIII przy czołgu, poległa zasypana 26 VIII w szpitalu na Kilińskiego
    Borenstein Estera , ("Gąsiorowska Irena", "Irka"), ciężko ranna 13 VIII przy czołgu, zamordowana 2 IX w szpitalu na Kilińskiego
    Boruta Stefan , ("Stefan"), strz., ranny 3 IX
    Braun Kamil , ("Kamil"), ranny przed Powstaniem, zmarł 3 VIII w szpitalu Św. Łazarza
    Bromberger Stanisław , (,,1477", "Sesio"), kpr. pchr., poległ 19 VIII na Długiej 5, KW
    Bruszewski Mieczysław , ("Pudel"), plut. pchr., od 13 VIII, poprzednio w "Pięści", 3 IX ciężko ranny na Świętokrzyskiej
    Brym Henryk , ("Henio"), strz., ranny 25 VIII, we wrześniu u "Żywiciela"
    Brzeska Henryka , ("Henia"), poległa 13 VIII przy czołgu
    Burakiewicz Anna , ("Biba", "Balbina"), KW
    Burmeister Kazimierz , ("Zenon"), plut. pchr./sierż. pchr./ppor" KW
    Całczyński Mieczysław , ("Mietek"), strz., od 15 VIII w grupie "butelkarzy", poległ 24 IX na Ceglanej
    Całka Ryszard , (,,1866", "Lech"), kpr. pchr., do 1 VIII, potem u "Janusza"
    Chachaj Henryk , (,,1351", "Jastrząb"), st. strz., od 14 VIII, poprzednio w "Gertrudzie", poległ 29 VIII na Piwnej
    Chachaj Jerzy , ("Grzmot", "Burza"), strz., od 14 VIII, poprzednio w "Gertrudzie"
    Chachaj Ludwik , (,,1354", "Smuga"), st. strz., od 14 VIII, poprzednio w "Gertrudzie"
    Chachaj Ludwik , (,,1354", "Smuga"), st. strz., od 14 VIII w "Anieli"
    Chachaj Mieczysław , (,,1727", "Mściwój"), kpr., od 14 VIII, poprzednio w "Gertrudzie"
    Chełmoński Zygmunt , ("Witold"), kpr. pchr.
    Chmurzanka Alina , ("Antonina"), poległa 13 VIII przy czołgu
    Chomicz Juliusz , (,,1046", "Julek", "Szybki"), ppor., poległ 2 VIII na Sokołowskiej, KW
    Chorzewski Bogdan , (,,1074", "Goliat"), ppor., poległ 13 VIII przy czołgu
    Chrzanowski Wiesław , (,,1083", "Wiesław"), ppor., od 7 VIII do26 VIII, potem dowódca plutonu, KW
    Ciecierzyński Bogdan , ("Kocik"), strz., poległ 13 VIII przy czołgu
    Ciepieniak Jadwiga , ("Iga")
    Ciok Henryk , ("Żbik"), strz.
    Czaczyńska Krystyna , ("Krysta")
    Czubek Józef , ("Młot"), strz., poległ 3 VIII Leszno-Ogrodowa
    Dąb Kazimierz , ("Kazik"), kpr., KW
    Dąb Zygmunt , ("Gryzmuś"), st. strz./kpr., poległ 23 VIII na Piwnej koło kościoła Św. Marcina, KW
    Dąbrowski Jan , ("Ikar"), strz., poległ 25 VIII na Podwalu
    Derebiński Jan , ("Satyr"), strz., poległ 23 VIII na Piwnej koło kościoła Św. Marcina, KW Dragan Piotr ("Wąsal"), strz.
    Dłużniak Kazimierz , ("Kazik", "Orsza"), plut., od 3 IX, poległ 16 IX na Mokotowskiej 41
    Dobraczyński Antoni , (,,1479", "Hel"), kpr. pchr./plut. pchr., od 14 VIII, poprzednio w"Gertrudzie"
    Dobrowolski Stanisław , ("Stanisławski"), ppor., od 7 VIII, KW
    Dobrowolski Zbigniew , ("Cień"), strz., 13 VIII ranny przy czołgu
    Dodajewska Hanna Janina , (,,144", "Ewa"), od 1 VIII u "Barrego", poległa 21 VIII
    Downarowicz Jaromir , ("Jarek"), strz., poległ 13 VIII przy czołgu
    Dowsin Danuta , ("Ada", "Anka"), od 15 VIII, poprzednio w "Parasolu"
    Dowsin-Abdank Olgierd , (,,2309", "Olgierd"), kpr./plut., poległ 16 IX na Mokotowskiej 41 Druzdziel Mieczysław ("Marek"), kpr. pchr., od 1 VIII
    Dropiewska Łucja , ("Ludka"), KW
    Duchiński Jan , ("Saturn"), strz., ranny 13 VIII, zmarł z ran 20 VIII w szpitalu na Długiej Dworakowski Bolesław ("Anglik"), strz., od 14 VIII w "Annie"
    Duchiński Juliusz , strz., do 1 VIII, potem u "Żywiciela" w rusznikarni
    Duma Andrzej , ("Kresowiak"), kpr., od 7 VIII, poprzednio w AL, ciężko ranny 28 VIII, KW
    Dunin Marcinkiewicz Aleksander , ("Marek"), por., poległ 1 VIII w czasie patrolu w ruinach Zamku Królewskiego
    Dunin Marcinkiewicz Mikołaj , ("Lis"), por., do lipca 1944, potem w "Chrobrym I"
    Dworakowski Bolesław , ("Anglik"), strz., od 14 VIII, poprzednio w"Gertrudzie"
    Dybczyńska Alicja , ("Alinka"), ranna 13 VIII przy czołgu, poległa 1 7 IX zasypana na Marszałkowskiej 46
    Dzieduszycki Mieczysław , (,,2324", "Mietek"), st. strz./kpr., poległ 7 IX na Świętokrzyskiej 13, KW
    Eska Juliusz ("Julek") , kpr., zwolniony 6 VIII na Woli
    Eychler Krzysztof , ("Kornicki"), strz., od 1 VIII walczył w "Baszcie"
    Eytner Jan , (,,1283", "Joter"), kpr. pchr., od 14 VIII, poprzednio w "Gertrudzie", 18 VIII ciężko ranny na Piwnej, zmarł z ran 20 VIII w szpitalu na Kilińskiego
    Falba Tadeusz , (,,1315", "Znicz"), plut., poległ 13 VIII przy czołgu
    Fallenbuchl Zbigniew , ("Wilanowski"), plut. pchr./ppor., KW Zastępca:
    Fijałkowski Robert , ("Burza", "Robert"), strz., od 1 IX, poprzednio w kompanii kpt. "Stefana", poległ 16 IX na Mokotowskiej 41
    Fournier Wiesław , ("Renard"), st. strz./kpr.
    Franusz Zdzisław , ("Zdzisław"), sierż. pchr., od 13 VIII, po przednio w "Pięści"
    Frąckiewicz Bogusław , ("Bob"), strz.
    Frysztakówna Krystyna , ("Krystyna", "Żaba", "Poznańska"), służba gospodarcza, poległa 13 VIII przy czołgu
    Gacek Adam , ("Adaś"), kpr., poległ 13 VIII przy czołgu
    Gajewski Kazimierz , (,,2101", "Kazik"), kpr. pchr., do 1 VIII, potem u "Janusza"
    Gawor Zbigniew , ("Kropka"), kpr. pchr., ranny 3 IX, zamordowany 6 II 1945 w Gusen II Mauthausen
    Gawrych Ludwik , (,,1944", "Gustaw"), kpt./mjr KW, VM*, dowódca baonu do 6 IX, odszedł do szpitala z powodu ran odniesionych 3 VIII w czasie szturmu na koszary SS Leszno róg Żelaznej
    Gągorowska Henryka , (,,702", "Henia"), od 7 VIII, poprzednio w "Parasolu"
    Gągorowski Mieczysław , ("Mietek"), kpr. pchr.
    Gąsiński Wiesław , ("Bober"), strz./st. strz., od 14 VIII, poprzednio w "Gertrudzie", poległ 15 IX na Hożej 8
    Gettel Edward , ("Kotek"), phm., strz., poległ 28 VIII na Podwalu przy cerkwi
    Glinka Jerzy , ("Gliniarz"), strz., poległ 13 VIII przy czołgu
    Gliwicówna Helena , do 31 VIII
    Gloeh Stefan , ("Haan"), st. strz., poległ 4 IX na Szpitalnej
    Gładych Jan , ("Bemol"), plut. pchr./ppor., KW
    Godebski Bogusław , ("Jabłoński", "Gnich"), strz.
    Godlewska Eugenia , ("Giga", "Genow a"), od 8 IX, poprzednio w Harcerskiej Służbie Społecznej
    Goetzen Małgorzata , (,,242"; "Rita")
    Goliszewski Jerzy , (,,1571", "Jurek"), strz., nie dotarł na koncentrację, był w Kedywie Okręgu Warszawskiego
    Gołuchowski Lucjan , kpr., poległ 29 VIII na Kilińskiego 3
    Gorgos Janusz , ("Wołodyjowski"), strz.
    Gowin Lucjan , ("Lucjan"), kpr. pchr., poległ 13 VIII przy czołgu
    Górczyński Tadeusz , ("Kubin"), plut. pchr./sierż. pchr.
    Górecki Władysław , ("Władek", "Olszewski Władysław", "Szofer"), strz./st. strz.
    Grabowski Tadeusz , ("Kruk"), strz./st. strz./kpr., od 13 VIII, poprzednio w "Pięści", KW Kleniewski Jan ("Janek"), kpr., poległ 13 VIII przy czołgu
    Gracz Marianna , ("Burza"), od 15 VIII, KW
    Gramińska Władysława , ("Włada"), od 15 VIII, poprzednio w "Parasolu"
    Gromadko Edward , ("As"), strz., poległ 13 VIII przy czołgu
    Grossman Ryszard , (,,7710", "Duży"), strz., ranny 18 VIII na Podwalu, zmarł z ran 23 VIII w szpitalu na Kilińskiego
    Grzegorczyk Andrzej , ("Bułka"), strz.
    Guberski Mieczysław , (,,2012", "Miecz"), strz.
    Gunderman Janusz , (,,2671", "Janusz"), st. strz./kpr., KW
    Gurbiel Tadeusz , (,,1286", "Góra"), plut. z cenz., od 14 VIII, poprzednio w "Gertrudzie", KW
    Hachaj Wacław , (,,1370", "Sęp"), strz., od 14 VIII, poprzedniow "Gertrudzie", 20 VIII odkomenderowany do "Barrego"
    Herfurt-Sarnecka Janina , (,,918", "Janka"), ciężko ranna 3 IX na pl. Napoleona, zmarła z ran 4 IX w szpitalu na Zgoda 11
    Hermanowski Jan , (,,1941", "Włodzimierz"), por., ranny 13 VIII
    Hiller Tadeusz , ("Tadek"), kpr., pchr., poległ 23 VIII na Piwnej
    Holzchitter Tadeusz , strz., poległ 5 VIII na Młynarskiej
    Idźkowski Olgierd , (,,1612", "Olgierd", "Olek"), kpr. pchr., KW
    Iłłakowicz Tadeusz , ("Krakowski"), plut. pchr./sierż. pchr./ppor., KW
    Iłowiecki Andrzej , ("Andrzej"), strz., od 14 VIII, poprzednio w "Gertrudzie", poległ 2 IX na Długiej
    Inwald-Iłowiecki Anatol , ("Florek"), strz., od 14 VIII, poprzednio w "Gertrudzie", poległ 1 IX na pl. Krasińskich
    Jabłońska Aleksandra , ("Maria", ,,Oleńka", "Babcia")
    Jacyna Artur , (,,1607", "Artur", "Tusiek"), kpr. pchr., poległ 2 VIII na Sokołowskiej, KW
    Jacyna Zbigniew , ("Brat", "Zbyszek"), strz., poległ 2 VIII na Sokołowskiej, KW
    Jamnicki Edward , ("Edward", "Mirecki Edward", "Książę"), ppor.
    Janczewski Jerzy , ("Olsta"), st. strz./kpr., KW "Janusz", kpr., poległ 13 VIII przy czołgu
    Jankowski Tadeusz , ("Tadeusz"), strz., poległ 13 VIII przy czołgu
    Janocha Władysław , (,,1611", "Władek"), kpr. pchr., poległ 2 VIII na Sokołowskiej, KW
    Janowski Andrzej , ("Andrzej"), kpr.
    Jarczyński Zygmunt , (,,1285"), kpr. pchr., od 14 VIII, poprzednio w "Gertrudzie", poległ 29 VIII na Kilińskiego 3
    Jarosz Marek , (Ciszkowski"), strz.
    Jeśman Bogdan , ("Korczak"), strz., poległ 13 VIII przy czołgu
    Jezierski Zygmunt , ("Zygmunt"), kpr. pchr., poległ 13 VIII przy czołgu
    Jędrzejczak Stanisław , ("Korab", "Staszek"), plut., od 14 VIII, poprzednio w "Gertrudzie"
    Jopkiewicz Jerzy , (,,1600", "Jurek"), st. strz., do 31 VII, walczył w Śródmieściu, gdzie poległ 4 IX w innym oddziale
    Juńczyk Henryk , ("Heniek"), strz., zwolniony 1 VIII na Woli
    Juńczyk Tadeusz , ("Tadek"), strz., zwolniony 6 VIII na Woli
    Jurczenko Wacław , ("Wacek"), plut. pchr., poległ 4 VIII na cmentarzu Ewangelickim przy Młynarskiej
    Jurkowski Henryk , ("Lufa"), strz.
    Kacalak Mieczysław , ("Siwek"), kpr., poległ 9 VIII na pl. Zamkowym przy Świętojańskiej, KW
    Kaczorowski Waldemar , ("Jurkowski"), kpr. pchr.
    Kaliwoda Jadwiga , ("Japonka"), od 15 VIII
    Kaliwoszka Bogusław , ("Boguś", "Mały"), strz., od 1 IX, poprzednio w kompanii kpt. "Stefana", poległ 16 IX na Mokotowskiej 41
    Karliński Włodzimierz , ("Zbych"), strz., poległ 13 VIII przy czołgu
    Karłowicz Mieczysław , ("Pilot"), st. strz./kpr.
    Katrycz Konstanty , ("Kot", "Kostek"), st. strz., poległ 19 VIII na Podwalu przy pl. Zamkowym
    Kec Leon , (,,1356", "Janek",,,Jan Brzozowski"), por./kpt., poległ 6 IX w KKO na Czackiego róg Traugutta, KW
    Kęcik Stanisław , ("Dzidek"), strz., poległ 13 VIII przy czołgu
    Kiliman Cezary , (,,2670", "Czarek"), kpr. pchr.
    Kirkowska vel Kipman Halina , ("Baśka", "Barbara Hutorowicz"), od 7 VIII, poległa 16 IX na Mokotowskiej 41
    Klebaniec Jan , ("Orlik"), kpr., od 14 VIII, poprzednio w "Gertrudzie"
    Kłos Henryk , ("Słoń"), strz., poległ 22 VIII na Kilińskiego
    Koć Teresa , ("Okularnik", "Teresa"), od 19 VIII, poprzednio w Dyonie Motorowym
    Kojro Waldemar , ("Waldek"), st. strz. pchr./ppor., ranny 22 VIII, dwukrotnie KW
    Kołacz Mieczysław , ("Mietek"), sierż. pchr., poległ 3 IX na Świętokrzyskiej 20, KW
    Kołodziejska , (dr "Roma")
    Komornicki Stanisław , ("Nałęcz"), kpr. pchr., do 1 VIII, potem w 104 kompanii syndykalistów
    Kopczyński Wacław , ("Kiszka"), strz.
    Koper Halina , ("Halina"), od 12 IX, poległa 16 IX na Mokotowskiej 41
    Kopiński Ryszard , (,,4071", "Ryś"), kpr., KW
    Korc Cecylia , (,,998", "Celina"), szef służby gospodarczej
    Korciepiński Zbigniew , ("Kortez"), st. strz., poległ 13 VIII przy czołgu
    Kosianowski Ryszard , ("Rysiek"), strz. od 2 VIII dołączył na Woli
    Kosiba Mieczysław , ("Mietek"), kpr.
    Kosiba Roman , ("Romek"), kpr. pchr.
    Kossakiewicz Stefan , (,,2042", "Stefan", "Sylwester"), kpr., poległ 19 VIII na Długiej 5, KW
    Kosterna Marian , ("Marian"), kpr. pchr., zaginął 21 VIII na patrolu w rejonie St. Miasta Kowalew Andrzej ("Marek"), plut. pchr.
    Kostuch Maria , ("Marychna"), początkowo w "Gozdawie", KW
    Kościa Kazimierz , (,,1688", "Kazik", "Zaskroniec"), kpr.
    Kościa Olgierd , (,,1687", "Olgierd"), kpr., do 2 VIII, oddelegowany do prasy, poległ 5 IX na Tamce
    Kośny Jan , ("Janek"), strz.
    Kowalczyk Czesław , ("Żuk"), strz./st. strz./kpr., od 14 VIII, poprzednio w "Gertrudzie", KW
    Kowalski Mieczysław , (,,1410", "Błysk"), kpr., od 14 VIII, poprzednio w "Gertrudzie"
    Kozerska Julia , ("Jula"), od 10 VIII, ranna 13 IX na Hożej, zmarła z ran 2 X w szpitalu "Sano", KW
    Koziński Tadeusz , (,,1552", "Tadek"), kpr., poległ 11 VIII na Podwalu przy barykadzie
    Kozłowski Tadeusz , ("Wit"), kpr. pchr., KW
    Krajewski Edward , ("Edek"), strz., zwolniony 6 VIII na Woli
    Krasnowolski Jerzy , ("Połoński"), strz., ciężko ranny 1 VIII
    Krauze Lucjan , ("Leonidas"), strz.
    Krawczyk Eugeniusz , (,,1292", "Mirek"), plut., poległ 13 VIII przy czołgu
    Krotkiewski Eugeniusz , (,,1730", "Eugeniusz"), sierż. pchr.
    Królikowski Marian , ("Zając"), plut., KW
    Krzemiński Andrzej , ("Graieck", "Krzem"), strz., poległ 13 VIII przy czołgu
    Krzemiński Wojciech , ("Grabowski"), kpr. pchr., ranny 13 VIII
    Krzyszkowski Stanisław , ("Stach"), ppor., poległ 5 VIII na cmentarzu Ewangelickim przy Młynarskiej
    Krzyżewski Zbigniew , ("Dewajtis"), strz./st. strz./kpr., KW
    Książek Jerzy , ("Wilga"), st. strz., od 15 VIII w grupie "butelkarzy", poległ 25 VIII na Rybakach koło "Pekinu", KW
    Kubiak Franciszek vel Pinkus Stanisław , ("Panienka", "Kawczyński"), strz., poległ 13 VIII przy czołgu
    Kucharski Władysław , ("Kiliński"), strz., poległ 25 VIII na Podwalu (zasypany)
    Kuczyński Jan , plut., do 6 VIII
    Kuć Janusz , ("Świt"), strz.
    Kukawski Ryszard , ("Rysiek"), st. strz.
    Kuliński Michał , ("Apasz"), strz.
    Kunc Andrzej , ("Bohun"), strz.
    Kunicki Stanisław , ("Staszek"), kpr., ciężko ranny 12 VIII
    Kurkowski Bogdan , (,,1557"), do 1 VIII, nie dotarł na koncentrację
    Kuszell Barbara , ("Basia"), KW
    Kuś Teobald , ("Doziek"), kpr. pchr., ranny 13 VIII
    Kwiatkowska Irena , ("Irka", "Joanna"), ciężko ranna 13 VIII przy czołgu
    Labocha Zdzisław , ("Szarota"), wachm./ppor.
    Lankajtes Jerzy , (,,1670", "Lisowski"), kpr. pchr., od 15 VIII, poprzednio w 104 komp. syndykalistów
    Laskownicki Andrzej , ("Sęp"), strz./st. strz., od 4 IX, poprzednio w "Kilińskim"
    Lesser Janusz , (,,2136", "Janusz"), st. strz., poległ 19 VIII na Długiej 5
    Lewandowski Zbigniew Antoni , ("Wanda"), strz., poległ 13 VIII przy czołgu
    Lewenty Jerzy , (,,1961", "Jerzy"), por., ranny 27 VIII, dwukrotnie KW
    Liber Stanisław , (,,2258", "Staszek", "Odważny"), st. strz./kpr., poległ 7 IX na Świętokrzyskiej 15, KW
    Lilpop Jan , ("Mazur"), strz., poległ 31VIII na Podwalu przy cerkwi
    Lipka Aleksander , (,,2683", "Aleksander"), st. strz./kpr.
    Listek , strz., od 15 VIII - w grupie "butelkarzy"
    Liszewski Zbigniew , ("Rysiek"), strz./st. strz.
    Lubowiecki Stanisław , ("Staszek"), strz.
    Ludwig Ryszard , ("Madziar"), strz.
    Lurie Jerzy , ("Szef"), sierż. pchr., poległ 3 IX na Świętokrzyskiej 20
    Lutostański Jan , ("Lutek"), wachm. pchr., od 2 VIII do 6 VIII, potem w batalionie "Harnaś"
    Lutostański Władysław , ("Lutos"), wachm. pchr., ranny 3 IX na Mazowieckiej, 2 X zmarł w szpitalu na Marszałkowskiej
    Łopuszański Jerzy , ("Korwin"), ppor./por., KW
    Łubek Wiesław , (,,7524", "Tur"), strz.
    Łukasiewicz Bolesław , ("Bolek"), strz., poległ 6 VIII na cmentarzu Ewangelickim przy Młynarskiej
    Łuniewski Lech , (,,1602", "Leszek"), plut. pchr./sierż. pchr., do 29 VIII, potem dowódca plutonu, KW
    Łyczkowski Jerzy , (,,2157", "Łan"), kpr., od 14 VIII, poprzednio w "Gertrudzie"
    Łyczkowski Zygmunt , (,,2158", "Łęczyc"), strz., od 14 VIII, poprzednio w "Gertrudzie" Majkowski Jerzy ("Czarny"), st. strz./kpr., KW
    Maciejewski Henryk , ("Heniuś"), strz., poległ 13 VIII przy czołgu
    Madajczyk Mieczysław , ("Mietek"), strz., poległ 13 VIII przy czołgu
    Madej Zbigniew , ("Zbych", "Zbyszek"), strz., poległ 13 VIII przy czołgu
    Magreczyńska Danuta , (,,263", "Danka")
    Maik Jadwiga , ("Jadzia"), do 15 IX
    Majewski Janusz , (,,1684", "Janusz", "Biskup"), kpr., ranny 14 VIII na Ślepej, zmarł z ran 16 VIII w szpitalu Jana Bożego
    Makowski Wiktor , ("Rybitwa"), phm., plut. pchr., poległ 13 VIII przy czołgu
    Małachowski Dzierżykray Andrzej , ("Satyr"), phm., kpr. pchr., poległ 5 IX na Świętokrzyskiej róg N. Światu
    Małota-Lucerska Kazimiera , (,,175", "Ewa", "Urszula")
    Mańkowska Danuta , ("Danka"), od 2 IX
    Mańkowski Jan , (,,1772", "Jan", Szef"), chor., poległ 16 IX na Mokotowskiej 41, KW
    Markowski Zygmunt , ("Zygmunt"), kpr.
    Marszałek Ewa , ("Iza")
    Marszałek Teresa , ("Teresa"), od 1 VIII w "Chrobrym II", wróciła do kompanii we wrześniu
    Marynowska Halina , ("Halszka"), od 2 IX, poprzednio w "Dysku"
    Matecki Edward , (,,2133", "Edek"), kpr. pchr.
    Mączyński Stefan , ("Sokołowski"), kpr. pchr./plut. pchr./ppor., od 2 VIII, poprzednio w kompanii "Janusza", KW
    Medyna Czesław , (,,2001", "Czesław"), ppor./por., do 6 VIII", potem w PKB
    Meier Walerian , ("Lolek"), kpr. pchr., poległ 13 VIII przy czołgu
    Mester Mieczysław , ("Miecio"), kpr., KW
    Michalski Mirosław , (,,1605", "Mirek"), kpr., poległ 2 VIII na Sokołowskiej, KW
    Michna Tadeusz , (,,2265", "Zych"), kpr., pchr., od 14 VIII, poprzednio w "Gertrudzie", poległ 29 VIII na Kilińskiego 3
    Mieczkowska Barbara , ("Basia"), od 4 IX
    Mieczkowska Krystyna , (,,87", "Krystyna"), KW
    Mielnik Piotr , ("Piotruś Biały"), kpr. pchr., ciężko ranny 9 VIII na Lesznie, zamordowany 12 VIII w szpitalu
    Milewski Mirosław , ("Mirek"), kpr.
    Miller Kazimierz , ("Kazik"), strz./st. strz., KW
    Miłecka Janina , (,,323", "Janka"), do 2 IX, została na St. Mieście
    Miłkowski Franciszek , ("Jelonek"), strz./st. strz.
    Miniewska-Kardaszewicz Zofia , (,,20", "Nina"), por., zastępca kwatermistrza baonu
    Miszewska Barbara , ("Lidka", "Basia")
    Mokrzyński Jerzy , ("Broniarz"), strz.kpr.
    Morysiński Jerzy , ("Kuba"), kpr. pchr.
    Mościcki Tadeusz , ("Szabla"), strz./st. strz.; od 14 VIII, poprzednio w "Gertrudzie"
    Muchniewski Jacek , ("Jerzy"), ppor., do 24 VIII, potem dowódca plutonu
    Muszewski Zdzisław , ("Zdzisiek"), kpr. pchr., poległ 13 VIII przy czołgu
    Nadratowski Stefan , (,,2443", "Blondyn", "Stefan"), kpr., poległ 2 VIII na Sokołowskiej, KW
    Nasierowski Maciej , (,,7714", "Brzoza"), st. strz. pchr./kpr. pchr., do 27 IX, potem w "Pięści"
    Nidecki Mieczysław , ("Sław"), kpr. pchr./plut. pchr., od 14 VIII, poprzednio w "Gertrudzie" Płatek Stanisław ("Staszek"), strz., poległ 13 VIII przy czołgu
    Niewiadomski Sebastian , (,,1997", "Seb"), kpr. pchr./plut. pchr., od 14 VIII, poprzednio w "Gertrudzie"
    Niewiadomski Stanisław , ("Krepa"), strz. z cenz., poległ 13 VIII przy czołgu
    Nosowicz Franciszek , ("Franek"), plut., KW
    Nosowicz Jan , ("Kałmuk"), ppor.
    Ochyński Zbigniew , ("Zbyszek"), plut. pchr., od 13 VIII, poprzednio w "Pięści", poległ 23 VIII Długa-Freta
    Olbromski Janusz , ("Januszek"), strz., poległ 13 VIII przy czołgu
    Olesiński Tadeusz , ("Złotko"), kpr.
    Olędzka Kazimiera , (,,901", "Promień", "Ewa"), od 9 VIII
    Organko Tadeusz , ("Wiesiek"), kpr. pchr., poległ 6 VIII na cmentarzu Ewangelickim przy Młynarskiej, KW
    Orlikowska Ewa , ("Ewa-Maria"), patrolowa
    Ostrowski Andrzej Bożydar , ("Andrzejek"), strz., poległ 13 VIII przy czołgu, KW
    Ożarek Henryk , ("Henio"), ppor.
    Paciorek Maria , ("Aniela"), od 2 VIII, KW
    Pakulski Józef , strz., zwolniony 6 VIII na Woli
    Panek-Potempska Barbara , (,,625", "Basia"), do 2 VIII i ponownie od 7 VIII
    Panicz Michał , ("Miś"), plut. pchr., poległ 13 VIII przy czołgu
    Patalej Eugeniusz , ("Ginio"), strz., od 1 VIII, poprzednio w 104 kompanii syndykalistów
    Patynowski Roman , ("Roma"), kpr.
    Pawelski Wincenty , (,,1367", "Kroś"), plut., ciężko ranny 8 VIII
    Pawlak Stanisław , ("Wąsal"), strz.
    Pawłowska Janina , (,,870", "Janka"), od 15 VIII, trzykrotnie ranna, KW
    Pawłowski Bolesław , ("Szymon"), plut./sierż.
    Pawłowski Jan , ("Jasio"), hm., kpr. pchr., poległ 13 VIII przy czołgu
    Pawłowski Jerzy , ("Paweł"), strz., poległ 13 VIII przy czołgu
    Pecho Leszek , ("Ogrodziński"), kpr. pchr./plut. pchr., KW
    Piasecka Krystyna , (,,856", "Krysta"), od 15 VIII, KW
    Piasecki Sławomir , ("Sokół"), strz., KW
    Piasecki Witold , ("Wiktor"), KW
    Pieńkowski Mieczysław , ("Pająk"), ppor., poległ 16 VIII na Podwalu (zasypany)
    Pietras Stanisław , ("Stasio"), st. strz., KW
    Pietrzak Władysław , ("Włodek"), strz., poległ 21 IX na Królewskiej
    Piętka Kazimierz , ("Kazik"), strz., od 7 VIII, poległ 21 VIII na Długiej 5
    Pijanowski Zdzisław , ("Zdzisław"), strz.
    Pindor Lucjan , ("Ring"), strz., poległ 18 VIII na Piwnej
    Pniewski Zygmunt , ("Zygmunt"), sierż. pchr./ppor., ciężko ranny 12 VIII
    Pogorzelski Witold , ("Witek"), st. strz., zwolniony 6 VIII na Woli
    Pogórski Tadeusz , (dr "Morwa"), ppor., KW
    Polińska Elżbieta , ("Płomień"), od 10 VIII
    Połeć Jerzy , ("Wyżeł"), strz.
    Pomian-Suski Władysław , ("Janosik"), st. strz., poległ 13 VIII przy czołgu
    Popiński Julian , (,,1775", "Brzoza"), strz., od 14 VIII, poprzednio w "Gertrudzie"
    Porowski Janusz , ("Lit"), plut.
    Porowski Sławomir , ("Cedr"), plut., poległ 23 VIII na Piwnej 9 przy barykadzie, KW
    Pospieszalski Lech , (,,1486", "Lech"), kpr. pchr./plut. pchr., poległ 16 IX na Mokotowskiej 41, KW
    Potempski Stanisław , (,,1069", "Sławek"), plut. pchr./ppor., KW Łuniewski Lech (,,1602", "Leszek"), plut. pchr./sierż. pchr., poległ 16 IX na Mokotowskiej 41, KW - wg. informacji 22.09.2011 od syna - Zbigniewa Potempskiego - P. Stanisław nie zginął, ale żyje do tej pory ... :)
    Prądzyński Olgierd , ("Olgierd"), kpr.
    Preder Stefania , (,,484", "Stefa"), ciężko ranna 3 IX
    Prosiński Tadeusz , ("Tadek", "Tramwajarz"), strz., dołączył 1 VIII z "Baszty", poległ 5 VIII na cmentarzu Ewangelickim na Młynarskiej
    Przemieniecka Janina , ("Jasia"), ciężko ranna 13 VIII, poległa 26 VIII zasypana w szpitalu na Kilińskiego
    Przy łuski Stanisław , (,,1200", "Staszek", "Lubicz"), strz., od 14 VIII, poprzednio w "Gertrudzie"
    Przybylak Marian , ("Marian"), strz./st. strz./kpr., od 13 VIII, poprzednio w "Pięści", KW
    Przybyłowski Tadeusz , ("Roma"), strz.
    Przyłuski Roman Andrzej , ("Plon"), strz., od 14 VIII, poprzednio w "Gertrudzie"
    Przyłuski Stanisław , (,,1200", "Staszek", "Lubicz"), strz., od 14 VIII w "Annie"
    Psarska Maria , ("Mariola"), od 10 VIII
    Psarski Andrzej , ("Andrzej"), st. strz.
    Psarski Stanisław , ("Pług"), phm., plut., poległ 1 IX na Piwnej, KW
    Pszczółkowski Wojciech , ("Kostka"), ppor./por., KW
    Puacz Tadeusz , ("Tadek"), kpr./plut., KW
    Pucha Iska Lidia , ("Lidia"), poległa 24 VIII na Kilińskiego, KW
    Pyźykowski Henryk , (,,1622", "Henio", "Pyżyk"), kpr. pchr., poległ 2 VIII na Sokołowskiej, KW
    Rachwald Maria , ("Renata", "Renia")
    Radomyski Zdzisław , ("Żbik"), strz.
    Rechowicz Gabriel , ("Rak"), st. strz. pchr./ppor.
    Rey Helena , (,,15", "Jabłońska")
    Rogowski Teofil , ("Teofil"), strz., poległ 13 VIII przy czołgu "Saksofon", strz., od 14 VIII w"Anieli"
    Rogozińska Wanda , ("Wanda")
    Romanowski Zdzisław , ("Zdzisiek"), strz., zwolniony 6 VIII na Woli
    Rosochowicz Maria , (,,193", "Basia")
    Ruśkiewicz Janusz , (,,1528", "Janusz", "Fotograf"), kpr. pchr., poległ 2 VIII na Sokołowskiej, KW
    Rutkowska vel Rostkowska-Kossowska Aleksandra , ("Ola", "Teresa-mężatka"), od 13 VIII, poległa 26 VIII zasypana w szpitalu na Kilińskiego
    Sadkowska Anna , ("Hanka", "Sosnowska"), od 10 VIII
    Sadkowski Witold , ("Żelazny"), hm., sierż. pchr., ciężko ranny 21 VIII, zmarł z ran 22 VIII w szpitalu na, Kilińskiego, KW
    Sadłowski Stanisław , (,,2140", "Staszek"), kpr. pchr./plut. pchr. "Saksofon", kpr., od 14 VIII, poprzednio w "Gertrudzie"
    Salwa Ignacy , ("Olek"), kpr. pchr./ppor., aresztowany w listopadzie 1944, rozstrzelany przez Niemców 15 I 1945 w Krakowie, KW
    Sanecki Andrzej , (,,1072", "Andrzej"), ppor., poległ 24 VIII na Kilińskiego 1, KW
    Sarnecki Wojciech , (,,1071", "Wojtek"), ppor./por., do 27 VIII, potem dowódca kompanii
    Sawicki Andrzej , ("Parker"), strz., poległ 26 VIII na Kilińskiego
    Sawicki Witold , ("Andrzej"), strz./ppor., KW
    Schiele Henryk , ("Aramis"), kpr., od 14 VIII, poprzednio w "Gertrudzie"
    Sedlaczek Marian , ("Beski"), strz.
    Sedlaczek Stanisław , ("Rolnik"), strz.
    Senko Włodzimierz , ("Włodek", "Redaklor"), phm., kpr., od 7 VIII w prasie, poległ 5 IX na Tamce
    Sęczykowski Henryk , ("Hugon"), kpr. pchr.
    Sękowska Danuta , (,,314", "Danka"), do 30 VIII, została na St. Mieście
    Sianożęcki-Woynicz Michał , (,,1068", "Michał"), kpr. pchr., poległ 13 VIII przy czołgu, KW
    Siedlanowska Wanda , (,,244", "Wanda"), do 7 VIII i ponownie od 10 IX, KW
    Siedlanowski Janusz , ("Granat"), st. strz./kpr.
    Siedlanowski Piotr , ("Piotrek"), strz., poległ 13 VIII przy czołgu
    Siedlecki Wojciech , ("Gnat"), st. strz.
    Sikorski Jerzy , (,,1280", "Sixton", "Sikora"), kpr./plut., KW
    Sikorski Józef , ("Kapral"), kpr., poległ 13 VIII przy czołgu
    Sikorski Mieczysław , (,,1157", "Mieczysław"), ppor., kwater mistrz baonu, poległ 3 IX na Świętokrzyskiej 20
    Siwiec Jerzy , ("Jur"), plut. pchr./ppor.
    Skawiński Józef , ("Rawicz"), st. strz./kpr., od 14 VIII, poprzednio w "Gertrudzie"
    Skawiński Wacław , ("Wacek"), strz., od 14 VIII, poprzednio w "Gertrudzie"
    Skiba , ("Hart"), strz., poległ 12 VIII na Piwnej
    Skoczyński Władysław , ("Ciapa", "Siennicki"), strz.
    Skrzos Bolesław , ("Spryciarz"), strz./st. strz., poległ 30 VIII na Brzozowej
    Słowik Władysław ,
    Sobański Jan , ("Łoś"), st. strz., od 14 VIII, poprzednio w "Gertrudzie"
    Sobieraj Ryszard , ("Rysiek"), strz.
    Sobieski Jacek , ("Jantar), strz.
    Sobieszek Stanisław , ("Mewa"), strz., od 15 VIII - w grupie "butelkarzy"
    Sobolewski Janusz , ("Jurek"), kpr. pchr./ppor., 26 VIII ranny na Rybakach, zmarł 27 VIII w szpitalu
    Sobolewski Mirosław , ("Mirek"), st. strz., od końca sierpnia, KW
    Sokołowski Andrzej , ("Robak"), strz. z cenz., poległ 7 IX na Czackiego
    Sokołowski Władysław , (,,2390", "Władek"), st. strz./kpr.
    Sommer Andrzej , ("Andrzej"), strz./st. strz., KW
    Soroczyńska Halina , ("Sroczka"), od 10 VIII, poległa 26 VIII zasypana w szpitalu na Kilińskiego
    Stanisławski Włodzimierz , ("Portos"), kpr., poległ 13 VIII przy czołgu
    Stańczyk Stanisław , ("Szary"), st. strz., KW
    Stańczyk Zdzisław , ("Zdzisiek"), strz., poległ 13 VIII przy czołgu
    Stasik Zygmunt , ("Zygmunt"), st. strz., KW
    Stetkiewicz Włodzimierz , (,,2484", "Włodek"), kpt./mjr, KW Adiutant:
    Stępień Jan , ("Jasio"), plut., poległ 28 VIII na Podwalu
    Stępień Zygmunt , (,,1382", "Dziarski"), plut.
    Stiller Czesław , (,,1030", "Czech"), ppor., poległ 26 VIII w katedrze Św. Jana, dwukrotnie KW
    Suchecki , strz.
    Sulikowska Aleksandra , (,,386", ,,Oleńka", "Ewa"), do 31 VIII
    Suraga Orest , (,,1121"), kpr., nie dotarł na koncentrację
    Surała Helena , ("Hela"), do 1 VIII
    Suszyński-Ihnatowicz Witold , ("Poeta"), strz., poległ 13 VIII przy czołgu
    Szajewski Jerzy , ("Okularnik"), strz., poległ 13 VIII przy czołgu
    Szamejt Dobiesław , (,,1728", "Dobek"), kpr. pchr., poległ 2 VIII na Sokołowskiej, KW
    Szantyr Janina , (,,58", "Janka"), patrolowa, do 2 IX, KW, została na St. Mieście, KW
    Szatkowska Anna , ("Anka")
    Szempliński Stefan , (,,1092", "Stefan"), ppor./por., dwukrotnie KW
    Szonert Bogdan , ("Bąkowski"), strz., poległ 13 VIII przy czołgu
    Szymanowski Wiesław , (,,2148", "Wiesiek"), kpr., ranny 11 VIII na Senatorskiej, zamordowany 2 IX w szpitalu na Kilińskiego
    Szymański Eugeniusz , ("Czarny", "Malinowski Eugeniusz"), st. strz./kpr., od 15 VIII w grupie "butelkarzy", poległ 24 IX na Ceglanej 16, KW
    Szymaszczyk Janusz , ("Ochotnik"), strz., ranny 13 VIII przy czołgu, zmarł z ran 20 VIII w szpitalu Długa 5
    Szymborska Natalia , ("Hanka"), do 13 VIII
    Szyszko Zdzisław , ("Athos"), strz., poległ 24 VIII na Kilińskiego
    Śliwińska Halina , (,,121", "Kozaczek"), dowódca patroli sanitarnych, ciężko ranna 13 VIII przy czołgu, zamordowana 2 IX w szpitalu na Kilińskiego
    Światopełk-Mirski Krzysztof , ("Białynia"), kpr. pchr., ciężko ranny na Czackiego, zmarł z ran w szpitalu 5 IX, KW
    Światopełk-Mirski Michał , ("Orlicz"), kpr. pchr., poległ 13 VIII przy czołgu, KW
    Świderski Jerzy , ("Lubicz", "Feciński"), strz., KW
    Talma Janusz , ("Batory"), strz.
    Tan Tadeusz , (,,1471", "Tadeusz"), kpr. pchr.
    Tatarkiewicz Jerzy , ("Ryszard"), ppor.
    Teisseire Mieczysław , ("Teść"), kpr. pchr., do 1 VIII, potem w 104 kompanii syndykalistów
    Tęczyński Stefan , strz., nie dotarł na koncentrację, walczył w "Ruczaju"
    Tłuchowski Krzysztof , ("Krzyś"), strz., poległ 13 VIII przy czołgu
    Tokarzewski Sławomir , ("Baleron", "Bekon", "Jabłoński"), strz., poległ 13 VIII przy czołgu
    Tomaszewski Henryk , (" 7535", "Orzeł"), strz., nie dotarł na koncentrację
    Trawski Jan , ("EI"), kpr. pchr., ranny 13 VIII przy czołgu, zmarł z ran 23 VIII w szpitalu
    Trzciński Stanisław , (,,1235"), ppor., do 1 VIII, nie dotarł na koncentrację
    Trzeciakowski Witold , ("Tur"), st. strz. pchr./kpr. pchr./plut. pchr., KW
    Turski Edward , (,,1955", "Irek"), kpr. pchr./plut. pchr., poległ 16 IX na Mokotowskiej 41
    Tuszko Franciszka , ("Hanka"), łączniczka baonu w dyspozycji mjr. "Roga", jednocześnie kolportaż "Walki", 11 VIII ciężko ranna na Długiej przy przenoszeniu meldunku, zmarła z ran 13 VIII w szpitalu
    Tyrcha Zdzisław , (,,1781", "Zdzisiek", "Alojzy"), kpr. pchr., poległ 24 VIII na pl. Zamkowym
    Unieszowski Jerzy , ("Kozera"), hm., kpr. pchr., przed 13 VIII odkomenderowany z "Gertrudy" do szpitala, poległ 8 IX na Hożej
    Urbanyi Zygfryd Maria , ("Juliusz"), por., poległ 9 VIII, Leszno-Rymarska przy barykadzie, VM
    Urbańczyk Jacek , ("Hooling"), strz.
    Wagner Zbigniew , ("Chmura"), strz./st. strz., od 14 VIII, poprzednio w "Gertrudzie", dwukrotnie KW
    Wagner-Sztembartt Anna , (,,405", "Anna", "Hanka"), ranna 13 VIII przy czołgu, zmarła 4 IV 1947 po nieudanej operacji wyjęcia odłamka, który utkwił w tętnicy
    Wajszczuk Barbara , ("Basia"), ciężko ranna 13 VIII, poległa 26 VIII, zasypana w szpitalu na Kilińskiego
    Walendzik Kazimierz , ("Kazik"), st. strz., KW
    Wapiński Zbigniew , ("Zbyszek"), strz., poległ 13 VIII przy czołgu
    Warlikowski Jan , ("Janek"), strz., zwolniony 6 VIII na Woli
    Wasilewicz Zbigniew , ("Mały Zbyszek"), strz., poległ 10 VIII Podwale-Miodowa, KW
    Wąsowicz Adam , ("Adam"), kpr. pchr., poległ 13 VIII przy czołgu, KW
    Wąsowicz Jerzy , ("Georges"), strz., poległ 17 VIII na Piwnej
    Wąsowicz Wojciech , ("Wojtek", "Sten"), kpr., ranny 15 VIII na Kilińskiego, zamordowany 2 IX w szpitalu na Kilińskiego, KW
    Wegner Eugeniusz , (,,1959", "Grom", "Zew"), strz., od 14 VIII, poprzednio w "Gertrudzie"
    Wegner Tadeusz , (,,1823", "Kruk"), strz., od 14 VIII, poprzednio w "Gertrudzie", 27 VIII ciężko ranny
    Weiss Henryk , ("Wicher"), kpr. pchr., do 1 VIII, potem w 104 kompanii syndykalistów, poległ
    Wejchert Bronisław , ("Bronek"), kpr., poległ 12 VIII Podwale- Ślepa
    Werczyński Andrzej Wiesław , ("Wir"), st. strz., zmarł 6 III 1945 w szpitalu jenieckim Wieliczko Cezary ("Czarek"), strz.
    Wesołowski Mirosław , ("Ira"), ppor., poległ 31 VIII Piwna-Piekarska
    Węgrzecki Lech , ("Lech"), strz., od 3 IX, poprzednio w OS "Gustaw-Harnaś"
    Wichrowski Stanisław , ("Ignac"), kpr.
    Wieczorek Henryka , ("Heniuta")
    Wiese Bogdan , (,,1392", "Łąka"), ppor., ranny 4 VIII na Woli, od 16 VIII oficer łącznik
    Wiesiołowski Janusz , ("Grajek"), phm., kpr., ciężko ranny 11 VIII, poległ 26 VIII zasypany w szpitalu na Kilińskiego
    Wiewiórowska Barbara , (,,281", "Baśka"), do 2 VIII, potem u mjr. "Barrego", poległa 21 VIII
    Wiewiórowska Krystyna , (,,119", "Krysia", "Kamińska"), do 2 VIII, potem u mjr. "Barrego"
    Wilhelmi Jerzy , ("Wilk"), kpr., od 14 VIII, poprzednio w "Gertrudzie"
    Wilhelmi Mieczysław , ("Cztan"), kpr., od 14 VIII, poprzednio w "Gertrudzie"
    Wilhelmi Mieczysław , ("Cztan"), kpr., od 14 VIII w "Annie" "Wrzos", ppor.
    Winnicki Janusz , ("Sas"), strz.
    Wiszniewski Jerzy , ("Poleski"), por., poległ 26 VIII zasypany w szpitalu na Kilińskiego
    Wiśniowski Janusz , (,,1686", "Janusz"), kpr. pchr., do 2 VIII, KW
    Witkowski Tadeusz , ("Tadek"), plut. pchr., poległ 24 VIII na Kilińskiego 1, KW
    Wnuk Alina , ("Alina"), od 10 VIII, KW
    Wodziński Edward , ("Edek", "Kelner"), strz./st. strz., dołączył 1 VIII
    Wojciechowski Wacław , ("Wacek"), kpr. pchr.
    Wojtczak Franciszek , ("Iskra"), plut., od 2 VIII dołączył na Woli, poległ 3 IX na Świętokrzyskiej 20
    Wolbek Tadeusz , ("Selim"), strz.
    Wolski Bogusław , (,,1372", "Boguś"), plut. pchr./sierż. pchr., poległ 16 IX na Mokotowskiej 41, KW
    Wołoszyn Wiesław , ("Korwin"), strz., nie dotarł na koncentrację, walczył w "Ruczaju"
    Worobik-Stroynowska Władysława , (,,41", "Maria"), kpt., kwatermistrz dowództwa baonu Jesion, ppor., oficer żywnościowy baonu Labocha Zdzisław ("Szarota"), wachm./ppor., szef służby przeciwpożarowej
    Wróbel Tadeusz , (,,1475", "Wolski"), do 1 VIII, potem u "Gozdawy"
    Wyporek Wojciech , ("Miętus"), st. strz. pchr./kpr. pchr./plut. pchr., KW
    Wysocki Stanisław , (,,1099", "Ryszard"), ppor., od 1 VIII w kompanii "Janusza"
    Zabiełło Stefan , ("Stefan"), kpr. pchr.
    Zachorowski Władysław , ("Dzidek"), strz., poległ 13 VIII przy czołgu
    Zadzierska-Glińska Alina , (,,1 00"), służba gospodarcza
    Zając Eugeniusz , ("Eugeniusz"), ppor., ranny 1 VIII, zmarł 5 VIII Leszno-Ogrodowa
    Zając Tadeusz , ("Tadeusz"), strz., poległ 2 VIII Leszno-Ogrodowa
    Zajkowski Zygfryd , ("Karol"), kpr. pchr., poległ 1 IX na Piwnej przy kościele Św. Marcina, KW
    Zalewski Mirosław , ("Zołza"), strz.
    Zaremba Czesław , ("Mazur"), plut., ranny 13 VIII przy czołgu, zamordowany 2 IX w szpitalu na Kilińskiego
    Zarzycki Stanisław , ("Sęk"), strz.
    Zawadowski Mirosław , strz.
    Zawieska Jerzy , ("Senacki"), strz., KW
    Zawisza Henryk , (,,1371", "Czarny"), strz.
    Zieleński Jerzy , ("Wolański"), strz.
    Zielewicz Stefan , (,,1119", "Olcha"), ppor., poległ 1 VIII na Chłodnej 1
    Zielewicz-Augustyńska Janina , ("Janina"), od 7 VIII, poległa 13 VIII przy czołgu
    Zieliński Walenty , ("Bosman", "Wycior"), st. bosman, VM i dwukrotnie KW
    Zieliński Wojciech , ("Wojtek"), phI,ll., strz. z cenz., poległ 13 VIII przy czołgu
    Zieliński Zbigniew , ("Wyrwal», strz./st. strz., dołączył 1 VIII z "Baszty"
    Zimakowski Henryk , ("Wilk"), strz.
    Ziółkowski Andrzej , ("Andy"), kpr. pchr., do 27 VII, jednocześnie w OS "Gustaw-Harnaś"
    Żaboklicki Wojciech , (,,1617", "Wojtek"), kpr. pchr., poległ 16 IX na Mokotowskiej 41
    Żak Irmina , ("Ognik"), od 10 VIII
    Żochowski Piotr , ("Piotrek"), strz., poległ l VIII na Senatorskiej
    Żuchowicz Janusz , ("Grey"), strz.
    "Antek" , strz., poległ 13 VIII przy czołgu
    "Bogdan" , ppor., od 7 VIII, poległ 13 VIII przy czołgu
    "Cygan" , strz., poległ 14 VIII na Podwalu
    "Durny" , strz., poległ 11 VIII na Podwalu
    "Fasownik" , strz., poległ 13 VIII przy czołgu
    "Grom" vel "Grot" , strz., ciężko ranny 25 VIII, zamordowany 2 IX w szpitalu na Kilińskiego
    "Halinka" , od 13 VIII, zaginęła 21 VIII na patrolu w rejonie St. Miasta
    "Hanka" , poległa 13 VIII przy czołgu
    "Jaskółka" , poległa 13 VIII przy czołgu
    "Jerzy" , strz., od 1 IX, poprzednio w kompanii kpt. "Stefana", poległ 6 IX w KKO na Czackiego róg Traugutta
    "Jesion" , strz., poległ 13 VIII przy czołgu
    "Koło" , ppor., poległ 13 VIII przy czołgu
    "Kotek" , st. strz.
    "Kozioł" , strz., poległ 7 IX na Czackiego
    "Krupier" , st. strz.
    "Lalek" , strz., poległ 13 VIII przy czołgu
    "Lech" , kpr., poległ 13 VIII przy czołgu
    "Malutki" , kpr., poległ 13 VIII przy czołgu
    "Piat" , strz., poległ 13 VIII przy czołgu
    "Policjant" , strz., poległ 13 VIII przy czołgu
    "Roman" ,
    "Różyczka" , od 30 VIII, poległa 1 IX na Piwnej przy kościele Św. Marcina
    "Rydzek" , strz.
    "Ryś" , ppor., od 13 VIII, poprzednio w "Pięści", zaginął 21 VIII na patrolu w rejonie St. Miasta
    "Sęp" vel "Seb" , plut.
    "Słup" , plut., poległ 13 VIII przy czołgu
    "Tygrys" , st. strz., poległ 13 VIII przy czołgu
    "Wilk" , plut. pchr., od 1 VIII dołączył na Woli, ranny 5 VIII na Obozowej, zamordowany 6 VIII w szpitalu na Woli
    "Zagłoba" , strz., poległ 25 VIII na Podwalu
    "Zawadzik" ,
    "Zejmiana", "Irka" , łączniczka baonu od 7 VIII, ciężko ranna 11 IX w "Prudentialu" na pl. Napoleona, zmarła z ran na Jasnej
    "Zofia" ,
    "Żubr" , strz., od 15 VIII w grupie "butelkarzy"
    "Żerański" , strz., poległ 11 VIII Podwale-Miodowa






:!: Janusz Stankiewicz
Ostatnio zmieniony czw wrz 22, 2011 10:26 przez JanuszStankiewicz, łącznie zmieniany 2 razy.

JanuszStankiewicz
SITE ADMIN
SITE ADMIN
Posty: 618
Rejestracja: pn lut 07, 2005 23:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: JanuszStankiewicz » pt sty 16, 2009 16:04

Uzytkownik basiafab napisała:

    KURKOWSKI BOGDAN -
    dołączył w końcu do Batalionu, odprowadzal - ale nie wiem gdzie, Mama mowila ze do jej punktu zbiornego (sama byla sanitariuszka ps Margerita) swoja ciezarna zone (w 2 tygodniu pozniej urodzil sie moj przyrodni brat - 16/08/1944). Zginal 13/08/1944 na ul Kilinskiego - wybuch czolgu-pulapki.

    Wieczorem żołnierze batalionu „Gustaw” wprowadzają na ul. Kilińskiego niemiecki pojazd pancerny, porzucony przez załogę nieprzyjaciela przy barykadzie na Podwalu. Wypełniony materiałem wybuchowym pojazd eksploduje na wysokości domu nr 1. Ginie prawie 300 osób, żołnierze i ludność cywilna.

    Historycy i znawcy uzbrojenia nie mają wątpliwości: "czołg", który eksplodował na Kilińskiego, to stawiacz min Funklenkpanzer-Schwerer Ladungstraeger, typ B IV, używany przez Niemców m.in. do niszczenia barykad..



    Obrazek
    Malgorzata z siostra Gaba i jej maz Bogdan

    Obrazek
    NN Malgorzata, Gaba i Bogdan


wpisał Admin

JanuszStankiewicz
SITE ADMIN
SITE ADMIN
Posty: 618
Rejestracja: pn lut 07, 2005 23:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: JanuszStankiewicz » pt wrz 17, 2010 06:44

.
    Przeczytałem pański tekst\"skład osobowy batalionu Gustaw 1944\"z dnia 26 maj 2006 znalazłem w nim pseudonim \"kotek\"st.strz.taki pseudonim miał mój stryjek który był żołnierzem batalionu Gustaw i zginął 13 sierpnia przy czołgu na Podwalu.Fakt potwierdzony po wojnie przez dwoje świadków.Mój stryjek nazywał się Czesław Szałkow

    Leszek Szałow

    wpisał Admin


Wróć do „INDEKSACJA, LISTY i SPISY OSÓB”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron