Skład osobowy batalionu HARNAŚ 1944

Indeksacja Akt Stanu Cywilnego, listy i spisy osób
WYSZUKIWARKA nazwisk także na Stronie Głównej !!!

Zapraszam do umieszczenia not biograficznych, wspomnień o osobach występującach na listach !
PAMIĘĆ O NICH NIE MOŻE ZAGINĄĆ !!!
JanuszStankiewicz
SITE ADMIN
SITE ADMIN
Posty: 618
Rejestracja: pn lut 07, 2005 23:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Skład osobowy batalionu HARNAŚ 1944

Postautor: JanuszStankiewicz » pn maja 29, 2006 17:09

.
Na podstawie książki „Dwa powstańcze bataliony” – PIW 1989 Roberta Bieleckiego przygotowałem listę imienną osób należących do batalionu „Harnaś” biorącego udział w Powstaniu Warszawskim w roku 1944:


Może ktoś z państwa odnajdzie swoich bliskich:





    Andrzejewski Henryk , (,,4305", "Sobota"), strz.
    Andrzejewski Kazimierz , (,,4412", ,,Anka"), strz.
    Andrzejewski Leon , ("Kajtek"), strz.
    Andrzejewski Wacław , (,,4304", "Bartek"), strz.
    Antepowicz Józef , ("Antek"), od 1 VIiI do 28 VIII
    Augustynowicz Jan , ("Janek"), plut.
    Bajer Andrzej , ("Burda"), nie dotarł na koncentrację, walczył w Południowym Śródmieściu
    Banaszewicz-Banaszewski Stanisław Tadeusz , ("Mecenas"), st. strz., od 23 VIII w plutonie ckm
    Benedykciński Ryszard , ("Niesiołowski"), kpr. pchr./plut. pchr., zaginął 17 IX na Solcu koło przystani "Syrena" przy przeprawie przez Wisłę
    Berdycki Marian , (,,1275", "Turek"), st. sierż., od 5 VIII zastępca dowódcy kompanii
    Berent Jerzy , ("Błyskawica"), strz.
    Bessert Włodzimierz , (,,2109", "Ostoja"), kpr. pchr., poległ 4 IX na Świętokrzyskiej róg Nowego Światu
    Bieniewski Henryk , (,,2130", "Heniek"), kpr. pchr., do 23 IX, przedostał się wpław na Pragę
    Bobisz Zenon , (,,4250", "Garbus"), strz.
    Bogusz Adam , (,,2063"), strz., nie dotarł na koncentrację, walczył na Mokotowie
    Borkowski Franciszek , (,,1350", "Franek"), kpr. pchr.
    Bromberg Teresa , ("Tejesa")
    Brzeziński Jan , (,,4112", "Wąsal"), kpr.
    Bu~alska Danuta , (,,428"), przełożona sanitariuszek
    Buczyński Konstanty , ("Mścich"), st. strz. pchr.
    Buczyński Roman ,
    Butwiłło Jerzy , ("Bejot"), st. strz. pchr., do 19 IX, przedostał się wpław na Pragę
    Byszewski Jan , (,,2697", "Janek"), strz.
    Byszewski Jerzy , (,,2009", "Żurawel"), kpr. pchr., poległ 2 IX na Traugutta w ogrodzie pałacu Raczyńskich
    Całka Ryszard , (,,1866", "Lech"), kpr. pchr., od 1 VIII, poprzednio w "Gertrudzie"
    Chojnacka Halina , ("Halina"), poległa 5 IX na Czackiego
    Choynowska Ryszarda , ("Scarlet")
    Choynowska Teresa , (,,387", "Foka")
    Choynowski Józef , ("Józef"), kpr., od 5 VIII
    Chrobowska Alicja , ("Alicja")
    Chruścikowski Roman , (,,1714", "Kryspus"), kpr.
    Chrzanowski 'Wiesław , (,,1546", "Poraj"), kpr. pchr., od 20 VIII, poprzednio w "Genowefie", 2 IX ranny, odszedł do szpitala.
    Ciapa Mieczysław , (,,1782", "Marabut"), por., Świętokrzyskiej róg Czackiego, KW
    Cichoński-Wąż Jerzy , (,,2020", "Jurek"), kpr. pchr., poległ 28 VIII w ruinach domu na Traugutta 1
    Ciopa Barbara , ("Basia"), do 5 VIII
    Cyrus Julita , ("Lidka"), kpr.
    Czajkowski Zbigniew , (,,1082", "Dębicz"), kpr. pchr., od 20 VIII Oficer łącznikowy:
    Czaplicka Zofia , ("Zosia")
    Czaplicki Janusz , (,,2017", "Janusz"), st. strz.
    Czapska Danuta , ("Danka"), ranna 15 VIII na Mazowieckiej 2/4, zmarła z ran 6 X w szpitalu w Komorowie
    Czapska Maria , (,,111", "Maria")
    Czarnecki Tadeusz , (,,1736", "Tadeusz"), poległ 18 IX na Wilczej
    Czartoryska Elżbieta , ("Elżbieta")
    Czartoryska Teresa , ("Teresa")
    Czemier-Wołonciej Edward , ("Czemier"), st. strz., do 15 VIII, potem u syndykalistów
    Czermiński Stanisław , (,,1711", "Miles"), kpr. pchr., od 23 VIII w plutonie ckm, 6 IX na Powiślu odcięty przez Niemców, wyszedł z ludnością cywilną
    Czerski Maciej , ("Kot"), kpr. pchr., od 1 VIII, poprzednio w "Genowefie", od 1 VIII do 20 VIII przy kompanii "Genowefa"
    Danysz Andrzej , ("Filozof"), kpr. pchr., ranny 9 IX
    Dederko Janina , (,,228", "Inka"), od 6 IX, została z rannymi na Uniwersytecie .
    Dobrzyński Bohdan , ("Grot"), kpr. pchr.,. od 1 VIII, poprzednio w KB .
    Domżalski Henryk , strz.
    Dubowska Maria , (,,187")
    Dyńczak Mieczysław , ("Stach"), plut. pchr., ranny 15 VIII na Mazowieckiej, zmarł 3 I 1945 w Żyrardowie
    Dyńczak Władysław , ("Władek"), poległ 23 VIII w Komendzie Policji na Krakowskim Przedmieściu 1
    Fijałkowska Jadwiga , ("Myszka", "Jadzia"), do 15 IX
    Floriańczyk Józef , (,,4446", "Sokół"), strz.
    Floriańczyk Marian , (,,4415"), kpr,
    Frajman Marian , ("Kazimierz"), plut.
    Frąckiewicz Franciszek , ("Pepesza"), kpr., żołnierz AL, poległ 15 IX w Porcie Czerniakowskim
    Frezer Katarzyna , ("Katarzyna"), od 1 VIII
    Gabrysiewicz Tadeusz , ("Tadeusz"), plut., ranny 15 VIII na Mazowieckiej, zmarł 16 VIII w szpitalu
    Gaertig Tadeusz , (,,1368"), kpr. pchr., nie dotarł na koncentrację
    Gajewski Kazimierz , (,,2101", "Kazik"), kpr. pchr., od 15 VIII do 23 VIII, potem w plutonie ckm
    Gałęzowski Marian , (,,2329", "Marian"), kpr. pchr./ppor.
    Gawęcki Włodzimierz , ("Włodek"), kpr. pchr.
    Gąssowska Jadwiga , (,,928", "Jadzia")
    Gielnik Stefan , strz.
    Gimpel Zdzisław , ("Zdzisiek"), kpr. pchr., poległ 1 VIII na Sienkiewicza
    Gloger Jerzy , strz.
    Głuszcz Arkadiusz , (,,4054", "Arkadiusz"), st. strz., 2 IX ciężko ranny w ogrodzie pałacu Raczyńskich
    Goetzen Maria , (,,365", "Maja"), od 12 IX, poprzednio w oddziałach Starego Miasta'
    Gołębiewski Jerzy , ("Szaber"), od 23 VIII w plutonie ckm
    Gołębiowski Tadeusz , ("Młot"), kpr., poległ 5 IX na Traugutta Czackiego
    Goral Teresa , ("Zula"); ciężko ranna 13 IX, KW
    Goździuk Henryk , ("Kolejarz"), st. strz. z cenz., ranny 15 VIII na Mazowieckiej 2/4, zmarł 25 VIII w szpitalu PKO
    Goździuk Zbigniew , ("Zbyszek", "Brat Kolejarza"), kpr. pchr., poległ 15 VIII na Mazowieckiej 2/4
    Góralski Tadeusz , (,,1490", "Góral"), kpr. pchr., KW
    Górny Tomasz , ("Tomek"), strz., poległ 23 IX na Solcu-Wilanowska
    Grzanka Romuald , (,,4528", "Sokół"), strz.
    Grzechnik Witold , kpr.
    Heindrich Teresa , (,,199", "Zawadzka"), od .6 IX, została z rannymi na Uniwersytecie
    Hintz Jerzy , (,,1328", "Lotnik"), kpr. pchr./plut. pchr., od 23 VIII w plutonie ckm
    Horoszewicz Michał , ("Michał"), strz.
    Jabłoński Józef , (,,1308", "Józef"), por., ranny 15 VIII na Mazowieckiej 2/4, zmarł z ran 4 IX w szpitalu na Jasnej
    Jacak Ryszard , ("Grawis"), st. strz. pchr., do 23 IX, przedostał się wpław na Pragę
    Jankowski Ryszard , (,,4510", "Zając"), strz.
    Januszko Danuta , ("Gilda"), od 8 IX
    Jarkiewicz Zdzisław , ("Longin"), strz., ranny 15 VIII
    Jarosy Tadeusz , strz.
    Jarosz Władysław , (,,1550", "Walther"), kpr. pchr., od 1 VIII do 4 VIII przy kompanii "Grażyna"
    Jaroszyński Tomasz , ("Tomek"), kpr., od 4 VIII, poprzednio w "Grażynie", 23 VIII ranny, odszedł do szpitala "Kaczka", strz., do 1 VIII, potem w kompanii "Janusz"
    Jezierski Eugeniusz , (,,1338", "Gienek"), ppor., poległ 5 VIII na Krak. Przedmieściu przy MSW, KW
    Jeziorańska Teresa ,
    Juszkiewicz Jan , (,,1427", "Janusz"), kpt., oficer w dyspozycji "Montera"
    Kabala Kazimierz , (,,4223", "Karol"), strz.
    Kabziński Henryk , ("Jankowski"), strz., od 8 VIII, poprzednio w "Grażynie", poległ 19 VIII na Łuckiej-Wroniej
    Kalicki Feliks , ("Felek"), plut. pchr., poległ 1 VIII na Sienkiewicza róg Marszałkowskiej
    Kalinowska Bożena , ("Bożena"), od 15 VIII, poprzednio w "Grażynie", 8 IX ranna na pl. Napoleona przy Mazowieckiej, odeszła do szpitala
    Kalinowska Lucyna , (,,916'\ "Lilka")
    Kamińska Alicja , (,,946", "Ala")
    Kamińska Krystyna , ("Ula")
    Kaniowska Łucja , (,,176", "Maleta")
    Karczewska Michalina , (,,324", "Mita")
    Kawałkówna-Kostrzewska Halina , ("Mała Halina"), do 24 IX, z Czerniakowa zabrana z ludnością cywilną do Stutthofu
    Kąkol Irena , ("Magda"), od 12 IX, poprzednio w oddziałach Śródmieścia
    Kępka Tadeusz , (,,4227", "Czarny"), st. strz.
    Kiciński Stanisław , (,,2135", "Turek"), kpr. pchr., od 1 VIII do 4 VIII przy kompanii "Grażyna", od 27 VIII w plutonie ckm, 31 VIII ciężko ranny, odszedł do szpitala
    Kieliszczyk Leszek , ("Biały"), strz.
    Kiersnowski Stefan , ("Mechanik"), kpr. pchr., od 1 VIII do 20 VIII przy kompanii "Genowefa", KW
    Kieżun Witold , (,,2786", "Wypad"), kpr. pchr./ppor., od 1 VIII do 4 VIII przy kompanii "Grażyna", KW i VM
    Klepa Andrzej , (,,2084", "Żar"), kpr. pchr., poległ 2 IX w ogrodzie pałacu Raczyńskich na Traugutta
    Kluge Jan ,
    Kobielski Szczęsny , ("Korab"), sierż. pchr., od 23 VIII w plutonie ckm, 18 IX ciężko ranny na Wilanowskiej 1
    Kobylański Jan , strz.
    Komarnicka Maria , ("Maria")
    Komarnicki Wojciech , ("Mirek"), kpr., poległ 6 IX na Komendzie Policji na Krakowskim Przedmieściu 1
    Konarska Filomena , (,,220", "Fila")
    Konopacki Tadeusz , (,,1697", "Trzaska"), kpr. pchr./ppor., od 20 VIII, poprzednio w "Genowefie", KW
    Korc Zygmunt , ("Zygmunt"), strz.
    Koronkiewicz Zbigniew , (,,2153", "Zbyszek"), kpr. pchr.
    Kortuz Franciszek , ("Cedr"), strz.
    Kosiarka Stanisław , ("Czapla"), strz.
    Kostecka Halina , ("Sławka")
    Kostecki Bolesław , (,,1457", "Marcin"), ppor., od 5 VIII dowódca kompanii
    Kostrz Tadeusz , ("Awar"), kpr. pchr., poległ 28 VIII w kościele Św. Krzyża na Krakowskim Przedmieściu
    Kośmicki Marian , (,,2350"), strz.
    KotIińska Halina , (,,69", "Hala"), szef sanitariatu ogólnego
    Koucki Bolesław , (,,2769", "Kocio"), plut. pchr., poległ 15 VIII na Mazowieckiej 2/4, KW
    Kowalczyk Józef , ("Łoś"), plut;, pchr., od 1 VIII, poprzednio w KB
    Kowalska Irena Krystyna , ("Krystyna"), 15 VIII poległa na Mazowieckiej 4
    Kozarzewski Aleksander , (,,2165", "Olek"), kpr. pchr., zaginął 20 IX na Czerniakowie
    Koziejówna Danuta Makowska Maria , ("Marysia"), poległa 15 VIII na Mazowieckiej 2/4 Moszkowska Liliana ("Lidka")
    Kozłowski Tadeusz , ("Piotr")
    Krajewski Lech , (,,1489", "Agamemnon"), kpr. pchr., od 18 VIII w prasie
    Krawczyk Marian Eustachy , (,,2274", "Harnaś"), ppor./por./kp t. ,poległ 3 IX na Świętokrzyskiej róg Mazowieckiej, VM
    Krawczyk Zygmunt , ("Buldog"), kpr. pchr., poległ 23 VIII w Komendzie Policji na Krakowskim Przedmieściu 1
    Kruzenstern Jan , ("Jan"), ppor.
    Krzyżanowski Kazimierz , ("Mocarz"), strz.
    Krzyżanowski Seweryn , (,,1581", "Biskup"), ppor./por., ranny 1 VIII, od 15 VIII dowódca OS "Gustaw-Harnaś", KW
    Kubiak Zygmunt , ("Zyzio"), strz./kpr.
    Kubicki Wojciech , strz.
    Kucharska Irena , (,,140"), w połowie sierpnia odkomenderowana do Śródmieścia Południowego jako dentystka
    Kukuiski Feliks , ("Feliks"), kpr.
    Kuraszkiewicz Wacław , ("Wacek"), pchr., od 1 VIII, poprzednio w OS "Gustaw-Harnaś" Malinowski Adolf (,,1858", "Aldy"), kpr. pchr.
    Kwiatkowska Krystyna , ("Krystyna")
    Lasecki Jan , ("Psztyk"), strz.
    Latoszek Feliks , (,,4111", "Kazik"), kpr.
    Latoszek Jan , strz.
    Lawiński Tadeusz Ludwik , (,,1826", "Ludwik"), ppor., odszedł 7 IX
    Lewandowski Benedykt , ("Benek", "Długi"), kpr. pchr., ranny 4 VIII na Mazowieckiej, zmarł z ran 14 VIII w szpitalu PKO
    Lewi Józef , (dr "Zdzisław")
    Liczbarski Stanisław , ("Flora"), kpr., od 1 VIII, poprzednio w praskim plutonie saperów, ciężko ranny w usta 5 VIII
    Ligęza Andrzej , (,,1514", "Cowboy"), kpr. pchr., od 1 VIII do 20 VIII przy kompanii "Genowefa", KW
    Link-Lewandowski Eugeniusz , (,,4596", "Długi"), strz.
    Lipecka Janina , (,,130", "Nina")
    Lisiecki Jerzy , (,,2422", "Jerzy II"), st. strz., od 22 VIII, poprzednio w batalionie "Ruczaj"
    Lisiecki Konrad , ("Pistolet"), strz., ranny, zastrzelony 27 IX w szpitalu na Drewnianej
    Litke Mieczysław , (,,2155", "Mietek"), kpr. pchr.
    Luboradzka Teresa , (,,265", "Teresa", "Anna", "Jasińska"), od 6 IX, została z rannymi na Uniwersytecie
    Lutostański Jan , ("Lutek"), wachm. pchr., od 7 VIII, poprzednio w "Annie", ciężko ranny 3 IX
    Łoziński Bogdan , strz., do 20 VIII
    Ługowski Zygmunt , (,,1141", "Zygmunt"), kpr.
    Łuniewska Alina , (,,259", "Lilka")
    Łuniewska Wanda , (,,924", "Wanda")
    Maciejowicz Michał , (,,1870", "Olcha"), plut.
    Majorkiewicz Danuta , ("Danka")
    Makarczuk Jan , (,,1033", "Janek"), kpr., od 4 VIII w OS "Gustaw-Harnaś"
    Manc Marian , ("Mona"), strz., ranny 23 VIII
    Marciniak Edward , ("Jastrząb"), strz., od 1 VIII, poprzednio w KB
    Marciniak Joanna Iwona , ("Żaba"), od 8 IX, zaginęła na Czerniakowie 25 IX. .
    Marczak Aleksander , (,,4251", "Karaś"), strz.
    Markiewicz Wojciech , ("Dunin"), strz., poległ 23 VIII w księżówce przy kościele Św. Krzyża
    Matlakowska Teresa , ("Krystyna")
    Matysek Konstanty , ppor., poległ 1 IX na Traugutta Kruzenstern Jan ("Jan"), ppor.
    Mazanowska Anna , ("Słowikowska", "Hanka", "Wrona"), od 5 VIII, poprzednio w batalionie "Wigry"
    Mazanowska Magdalena , ("Magda"), w batalionie "Wigry"
    Mączewski Bogdan , (,,1562", "Bogdan"), plut. pchr., poległ 15 VIII na Mazowieckiej 2/4
    Mączyński Stefan , ("Szczepcio"), kpr. pchr./ppor., do 1 VIII, potem w kompanii "Janusz", od 2 VIII w kompanii Harcerskiej
    Mąkowski Jerzy , (,,2152", "Jerzy I"), kpr. pehr., od 11 VIII, poprzednio w Grażynie
    Medwadowski Stefan , ("Poraj"), kpr. pchr.
    Meissner Andrzej , ("Andrzej"), kpr.
    Melon Bolesław , ("Bombardier"), st. strz.
    Mędrek Stanisław , (,,1026"), strz.
    Mędrek Władysław , (,,1031"), strz.
    Michalak Julian , (,,8157", "Blondyn"), strz.
    Michalski Lesław , ("Cichy"), plut. pchr., od 1 VIII, poprzednio w "Genowefie", od 1 VIII do 20 VIII przy kompanii "Genowefa", ciężko ranny 8 IX odszedł do szpitala, KW
    Mickiewicz Jerzy , ("Mruczek"), kpr. pchr., poległ 15 VIII na Mazowieckiej 2/4
    Mieczkowska-Dziewanowska Danuta , (,,208", "Dana", "Krysta"), przełożona sanitariuszek, 25 VIII ranna, odeszła do szpitala
    Mieczkowski Bogdan , (,,1668", "Bogdan"), kpr. pchr., od 15 VIII, poprzednio w "Grażynie"
    Mieczkowski Janusz , (,,1702", "Janusz"), kpr. pchr., od 15 VIII, poprzednio w "Grażynie" Nowak \Vładysław (,,1158", "Władysław"), sierż.
    Młynarski Tomasz , ("Tom"), do 15 VIII (zwolniony do domu), poprzednio w kompanii Harcerskiej
    Morawski Jerzy , ("Jerzy"), kpr. pchr.
    Moszyńsk~ Bogusław , ("Farys"), kpr. pchr., nie dotarł na koncentrację, walczył u "Bartkiewicza"
    Moszyński Jerzy , ("Świstak"), strz., nie dotarł na koncentrację, walczył na Woli w oddziałach "Waligóry"
    Mroczkowski Stanisław , (,,1532", "Stachur"), kpr. pchr., poległ na Oboźnej 10 VIII w ataku na Uniwersytet, KW
    Muczko Ryszard , ("Rysiek", "Ryś"), 18 VIII stracił oko
    Murawiecka Zofia , ("Zofka"), od 4 VIII w OS "Gustaw-Harnaś", 7 IX wróciła do "Grażyny"
    Nakielski Włodzisław , (,,2392", "Włodek"), następnie z Czerniakowa przeprawił się
    Nawrocka Krystyna , ("Mała Krysia"), KW
    Neuman Jerzy , ("Jerzy"), strz.
    Niciewicz Edward , ("Orzeł"), sierż., do 19 IX, przedostał się wpław na Pragę
    Niedziółka Jan , (,,4108", "Judy"), strz.
    Niezgoda Jerzy , (,,1642", "Jerzy"), st. strz. pchr., od 1 VIII do 20 VIII przy kompanii "Genowefa"
    Niklewicz Konrad , (,,1526", "Konrad"), ppor.
    Niziołek Antoni , ("Kot"), strz.
    Nowotnik Kazimierz , ("Orlik"), sierż.
    Oczkowska Bogumiła , ("Maryla")
    Olbryś Jerzy , ("Mirski"), strz., od 3 VIII, poprzednio w batalionie "Miotła"
    Oleksy Zbigniew , ("Czarny"), kpr. pchr., KW
    Olszanka Kazimierz , (,,4244", "Siako"), strz.
    Olszewska Maria , ("Badulówna")
    Olszewska Walentyna , ("Wala")
    Olszewski Feliks , (,,4411", "Zelik"), strz.
    Olszewski Feliks , (,,4409", "Kulun"), strz.
    Olszewski Władysław , (,,4222", "Pituch"), strz.
    Osiński Maciej , ("Maciek"), strz.
    Ostrowski Czesław , ("Czesław"), sto strz.
    Osuch Kazimierz , ("Jawor"), strz.
    Osuch Tadeusz , (,,4310", "Tadek"), strz.
    Pawłowski Zenon , ("Błękitny"), strz., do 22 IX, przedostał się wpław na Pragę
    Pepłowski Jerzy , (,,1112"), kpr. z cenz.
    Pieńkowski Henryk Kazimierz , (,,1755" "Kazik"), kpL
    Pieńkowski Jerzy , (,,1536"), kpr. pchr., aresztowany 1 VIII w drodze na koncentrację, osadzony w Sachsenhausen, zmarł 13 VI 1945 w szpitalu w Schwerin
    Pies Franciszek , ("Frycek"), kpr., Polak z Cieszyna, dezerter z Wehrmachtu, od 1 VIII do 4 VIII przy kompanii "Grażyna"
    Pincel Aleksander , ("Sap"), kpr. pchr., poległ 6 IX w Komendzie Policji na Krakowskim Przedmieściu 1
    Pincel Jan , ("Janek")
    Piotrowski Antoni , ("Gruchacz"), strz.
    Piotrowski Jerzy , ("Bogdan"), kpr. pchr., poległ 15 IX na Zagórnej przy szkole
    Poczobutt Maria , (,,206", "Maria"), od 6IX, została z rannymi na Uniwersytecie
    Podkóliński Adam , ("Michał", "Olszewski", "Ali-Baba"), plut. pchr.
    Polański Jan , ("Jan"), sierż.
    Pomianowski Andrzej , ("Janusz"), plut. pchr., poległ 23 VIII w Komendzie Policji na Krakowskim Przedmieściu
    Pryba Irena ,
    Pryba Jadwiga , (,,370", "Wisia")
    Przybylski Zbigniew , ("Zbyszek"), kpr., poległ 7 IX na Komendzie Policji na Krakowskim Przedmieściu 1
    Psarska Jadwiga , ("85",,,Dziunia")
    Raczkowska Marzena , ("Marzena"), od 6 IX, poprzednio w czołówce sanitarnej na Czackiego Stefańska Teresa ("Renia")
    Raczyński Zygmunt , ("Zygmunt"), strz., od 2 VIII
    Radwański Kazimierz , (,,1559", "Kazik"), kpr, pchr., KW
    Radzikowski Hieronim , (,,4228", "Hirek"), kpr.
    Raj Czesław , ("Jar"), strz.
    Rakowicz Andrzej , ("Słoń"), st. strz.
    Rosmański Ryszard , (,,1647", "Ryszard"), kpr. pchr./plut. pchr.
    Roszkowska Elżbieta , ("Barbara-Ananas")
    Różycki Kazimierz , ("Kazimierz"), ppor., poległ 13 IX na Żurawiej
    Sadowski Leon , ("Michał"), kanonier
    Sanecka Janina , (,,892", "Roma")
    Sawicki , ("Gołąb"), strz.
    Sawicki Józef , (,,1554", "Cholewa"), strz., do 15 VIII, ciężko ranny
    Scheing Tadeusz , (,,1369", "Okoń"), plut. pchr., poległ 13 IX na Skorupki
    Schmidt Andrzej , ("Jastrząb"), st. strz., od 15 IX, poprzednio w plutonie łączności komendy Obwodu I
    Siciński Zbigniew , (,,2248", "Kazik"), kpr. pchr./ppor.
    Sikorski Jan , (,,1747", "Dobrosław"), kpr. pchr.
    Sikorski Stanisław , (,,4595", "Ostoja"), strz.
    Sitkowski , dr med.
    Sitkowski Wacław , dr med.: rentgenologi komendant czołówki
    Siwak Stanisław , ("Kawis"), strz.
    Skarżyński Jan , ("Johny"), strz.
    Skawiński Witold , ("Witold"), strz.
    Skrobik Kazimierz , (,,2055", "Koń"), kpr. pchr./ppor., od 1 VIII do 20 VIII przy komp. "Genowefa", KW
    Skrobik Mieczysław , (,,2056", "Zawada"), kpr. pchr./ppor., od 1 VIII do 4 VIII przy komp. "Grażyna", KW
    Skrzydławska Jadwiga , (,,799", ,!Iga"), od 6 IX, została z rannymi na Uniwersytecie
    Skrzypkowski Zenon , (,,2763", "Zenek"), strz.
    Skulski Stefan , (,,1706", "Nieprzemakalny"), kpr. pchr.
    Sobociński Zdzisław , ("Wojciech"), kpr. "Stanisław", sierż
    Sokólski Wiesław , ("Sum"), kpr. pchr., nie dotarł na koncentrację, walczył w baonie "Miłosz"
    Stachaczewski Bogusław , ("Bogusław"), strz.,
    Stadnicka-Dereszowa Stefania , ("Stefa")
    Stanaszek Leonard , (,,4236", "Guga"), strz.
    Staniszewski Tadeusz , ("Sęk"), kpr. pchr., poległ 16 IX na Idźkowskiego
    Staros Zdzisław , ("Sikora"), kpr. pchr., od 1 VIII do 4 VIII przy kompanii "Grażyna", poległ 9 IX na Świętokrzyskiej 19
    Starosz Władysław , ("Garbuś"), strz.
    Sternicki Janusz , ("Janusz"), kpr., ranny 15 VIII na Mazowieckiej 2/4, zmarł z ran 2 IX w szpitalu PKO
    Suchecki Henryk , ("Kosa"), strz.
    Suchecki Jerzy , (,,4085", "Kruk"), sto strz.
    Sumińska Helena , (,,2", "Hela"), poległa 3 IX ratując rannego na Mazowieckiej
    Surawski Zdzisław , ("Robinson"), sierż., KW
    Suryn Tadeusz , ("Massalski"), kpr. pchr. Walkowiak Bronisław ("Wyga"), kpr., Polak z Pomorza, dezerter z Wehrmachtu, od 4 VIII w OS "Gustaw-Harnaś"
    Szajng Ryszard , (,,2058", "Mars"), kpr. pchr., do 24 IX, dostał się do niewoli na Czerniakowie
    Szczepański Jerzy , kpr. pchr.
    Szcześniewski Witold , (,,1591", "Witold"), rtm., poległ 14 IX na Hożej 8
    Szepietowski Tadeusz , (,,2666", "Micha"), strz., poległ 19 IX na Hożej
    Szmidt-Grzymała Zygmunt , (,,1677", "Zygmunt"), kpr. pchr., poległ 15 VIII na Mazowieckiej 2/4, KW
    Szomański Andrzej , ("Witek"), strz.
    Szulczewski Lech , (,,2802", "Lech"), strz.
    Szulczewski Włodzimierz , ("Ślązak"), kpr. pchr., poległ 18 IX na Solcu na przystani "Syrena"
    Szumski Edward , ("Sumek"), strz.
    Śledziński Andrzej , (,,2448", "Andrzejek"), st. strz. pchr., od 23 VIII w plutonie ckm, poległ 2 IX na Krakowskim Przedmieściu róg Traugutta
    Ślubowski Stanisław , ("Zdzich"), strz., od 1 VIII, poprzednio w Legii Akademickiej
    Śmigiera Józef , ("Orlicz"), st. strz.
    Tabeński Zbigniew , (,,1596"), dr med., komendant szpitala na Kopernika
    Taff Romuald , (,,1469", "Eleszkiewicz"), st. sierż./ppor.
    Tokarski Adam , (,,1985", "Wieniawa"), sto strz.
    Tomasik Aurelia , (,,872", "Rela")
    Tomaszewski Jerzy , ("Jur"), od 1 VIII, poprzednio w KB Vengelli (?) ("Herbert"), sl sierż., Alzatczyk-dezerter z Luftwaffe, poległ 15 VIII na Grzybowskiej-Żelaznej
    Treszczanowicz Tadeusz , (,,2766", "Szadis"), kpr. pchr., poległ 19 IX na Solcu 53 przy Wilanowskiej
    Trylińska Janina , ("Nina")
    Trzaskowski Mieczysław , (,,4226", "Ksawer"), strz.
    Trzaskowski Władysław , (,,4221", "Pociecha"), strz.
    Walaszczyk Andrzej , ("Brytan"), nie dotarł na koncentrację "Waldi", strz., nie dotarł na koncentrację
    Walkowiak Bronisław , ("Wyga"), kpr., Polak z Pomorza, dezerter z Wehrmachtu, od 4 VIII, poprzednio w "Grażynie", 11 IX ciężko ranny w "Prudentialu" na pl. Napoleona, zmarł z ran 15 IX w szpitalu
    Walter Ryszard Jerzy , ("Ryszard'), sto strz. pchr., zmarł z ran 1 XI w Krakowie
    Wesołowski Stanisław , ("Pisarz"), kpr. pchr.
    Węgrzecki Lech , ("Leszek"), strz., od 4 VIII, poprzednio w"Grażynie", 17 VIII ranny, odszedł do szpitala, od 5 IX w OS "Juliusz"
    Więch Henryk , ("Pol"), kpr.
    Wiłkomirski Józef , (,,8073", "Szłom"), sto strz., poprzednio w batalionie "Kiliński"
    Wiśniewski Włodzimierz , ("Cygan"), kpr. pchr.
    Wlazło Leokadia , (,,Skierniewicka", "Loda")
    Włodarczyk Jerzy , (,,1535", "Gandhi"), kpr. pchr./plut. pchr., od 23 VIII w plutonie ckm Wojciechowski Jerzy ("Oset"), strz., nie dotarł na koncentrację
    Wojewódzki Władysław , (,,1537", "Kaszub"), ppor./por.
    Wojs Tadeusz Klemens , ("Stanisław"), por.
    Wojtkiewicz Jan , ("Wiera"), kpr. pchr., 22 IX przedostał się na Pragę
    Wojtkowski Stanisław , ("Elektros"), strz.
    Wolisz Jerzy , ("Jurek"), kpr. pchr., poległ 4 VIII na Mazowieckiej 2
    Wolska Maria , ("Bożena"), zastępca przełożonej sanitariuszek, od 25 VIII przełożona
    Woźnica Henryk , ("Hubert"), strz.
    Wścieklica Janusz , ("Janusz-mały"), sierż. pchr., do 1 VIII, potem w kompanii "Janusz" Zieliński Henryk I~ydor, strz., do 1 VIII, potem w kompanii "Janusz"
    Wysocki Stanisław , (,,1099", "Ryszard"), ppor., od 1 VIII, poprzednio w "Gertrudzie", 23 VIII ciężko ranny w Komendzie Policji na Krakowskim Przedmieściu 1
    Zadzierska Maria , ("Maria"), od 6 IX, została z rannymi na Uniwersytecie
    Zagórska Helena Władysława , ("Lena") .
    Zaleska Joanna , ("Joasia")
    Zaleski Kazimierz , ("Kosa"), strz.
    Zamecki Jerzy , ("Wilczek"), strz., od 1 VIII, poprzednio w KB
    Zamenfeld Edmund , ("Edmund"), sierż.
    Zapolski Janusz , ("2403",,,Janusz"), sierż./por., od 1 VIII, poprzednio OS "Gustaw-Harnaś"; ciężko ranny 17 VIII, VM
    Zatorski Józef , ("Ziutek"), strz.
    Zborowska Alicja , ("Ewa"), od 1 VIII, poprzednio w Szarych Szeregach
    Zielińska Emilia , ("Mila", "Jutrzenka"), poległa 15 VIII na Mazowieckiej 2/4
    Zielińska-Kępka Stanisława , ("Ewa")
    Zieliński Aleksander , (,,4113", "Lolek"), kpr.
    Zieliński Henryk Izydor , strz., od 1 VIII, poprzednio w OS "Gustaw-Harnaś", do 2 VIII, potem w "Chrobrym II", poległ 7 VIII na placu Starynkiewicza, KW
    Zieliński Stanisław , (,,4414", "Stasio"), strz.
    Ziembińska Anna , ("Hanka")
    Zimniewicz Domicella , (,,278", "Dallka", "Wisienka")
    Ziółkowski Andrzej , (,,1604", "Andy"), hm., kpr. pchr., od 20 VIII, poprzednio w OS "Gustaw-Harnaś", poległ 23 VIII w księżówce przy kościele Św. Krzyża
    Zoller Zbigniew , ("Zawadzki"), plut. pchr., KW
    Zychora Aleksander , st. strz.
    Żak Ryszard , (,,5001 "), strz.
    Żegliński Stefan , (,,2024"), dr med., komendant szpitala na Konopczyńskiego
    Żelazko Feliks , (,,5099", "Juno"), strz.
    Żelazko Jerzy , (,,4220", "Iskra"), strz.
    Żelazko Marian , (,,4883", "Dańcio"), strz.
    Żuchlewski Roman , (,,1874", "Athos")
    "Aloś" , st. strz.
    "Bartek" , strz.
    "Bauman", "Ludwik" , strz., dezerter z Luftwaffe
    "Bimber" , kpr.
    "Błyskawica" , kpr.
    "Boruta" , strz.
    "Car" , plut.
    "Chemik" , strz.
    "Cygan" , strz., 20 IX zaginął na Czerniakowie
    "Dzik" , strz.
    "Ewa" , dr med.
    "Fiat", Zbigniew , strz.
    "Gestapowiec" , kpr., poległ 17 IX na Solcu-Zagórna
    "Hel", ppor., od 5 VIII ,
    "Hiszpan" , kpr. plut.
    "Janek" , kpr. pchr., poległ 2 IX na Traugutta
    "Janusz Mały" , strz., poległ 12 IX na Czerniakowskiej
    "Jerzy" , ,,2818", poległ 1 VIII na Oboźnej
    "John" , strz., zaginął 20 IX na Czerniakowie
    "Kaczka" , strz., od 1 VIII, poprzednio OS "Gustaw-Harnaś"
    "Kolos" , kpr. pchr., poległ 6 IX na Traugutta 3
    "Leliwa" , (,,1059"), plut.
    "Marynarz" , strz.
    "Maryś" , strz.
    "Orion" , strz.
    "Pantera" , strz.
    "Skryty" Kazimierz , kpr., poległ 14 IX na Solcu koło przystani "Syrena"
    "Stach" , (,,2812"), strz.
    "Szczerba" , (,,2154"), st. sierż.
    "Włodek" , strz., od 1 VIII, poprzednio w KB
    "Zych" , sierż., sanitariusz zawodowy
    ,,4525" (NN), st. strz. ,






:!: Janusz Stankiewicz

skol
POCZĄTKUJĄCY UŻYTKOWNIK
POCZĄTKUJĄCY UŻYTKOWNIK
Posty: 1
Rejestracja: pn kwie 09, 2007 22:08

Postautor: skol » wt kwie 10, 2007 18:03

Witam,

Domzalski HEnryk byl bratem mojego pradziadka. Zginal 4 8 1944. NIe wiem natomiast czy to jest ten sam Henryk - bo moj w chwili smierci mial 70 lat. Tego samego dnia zginal jego syn Leon.

JanuszStankiewicz
SITE ADMIN
SITE ADMIN
Posty: 618
Rejestracja: pn lut 07, 2005 23:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: JanuszStankiewicz » śr lis 11, 2009 20:04

.
    Szanowny panie

    Maria Wolska Krajewska - to moja zmarła mama.
    Załączam jej zdjęcia z okresu powstania warszawskiego i bezposrednio po wojnie

    Obrazek


    Wojciech Krajewski



wpisał Admin

Awatar użytkownika
morro
UŻYTKOWNIK
UŻYTKOWNIK
Posty: 3
Rejestracja: śr cze 16, 2010 16:44

Postautor: morro » pt cze 18, 2010 13:03

Interesuje mnie kwestia pewnej osoby w kompani "Grażyna".
francuz, dezerter z Wehrmachtu. Walczył w kompanii "Grażyna"
Zginął na ulicy Grzybowskiej. Nazywany przez naszych "Degolak" czy coś w podobie. Czy znane są jakiekolwiek informacje o tym człowieku?
bardzo proszę o pomoc!!

Awatar użytkownika
morro
UŻYTKOWNIK
UŻYTKOWNIK
Posty: 3
Rejestracja: śr cze 16, 2010 16:44

Postautor: morro » ndz lip 04, 2010 12:06

Nikt nic nie wie ?
Mokotów Walczy !!


Wróć do „INDEKSACJA, LISTY i SPISY OSÓB”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości