Towarzystwo Przemysłowe w Poznaniu w roku 1908

Indeksacja Akt Stanu Cywilnego, listy i spisy osób
WYSZUKIWARKA nazwisk także na Stronie Głównej !!!

Zapraszam do umieszczenia not biograficznych, wspomnień o osobach występującach na listach !
PAMIĘĆ O NICH NIE MOŻE ZAGINĄĆ !!!
JanuszStankiewicz
SITE ADMIN
SITE ADMIN
Posty: 618
Rejestracja: pn lut 07, 2005 23:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Towarzystwo Przemysłowe w Poznaniu w roku 1908

Postautor: JanuszStankiewicz » śr cze 28, 2006 16:49

.
Poniżej przedstawiam SPIS CZŁONKÓW TOWARZYSTWA PRZEMYSŁOWEGO W POZNANIU w ROKU 1908 – wg. Sprawozdania opublikowanego w KPBC.:
Lista zawiera 258 nazwisk.

Może ktoś z państwa odnajdzie swoich bliskich:




      Adamski Edmund, cukiernik
      Adamski Kazimirz, kupiec
      Adamski Włodzimirz, kupiec
      Andersz Teodor, m. szewski
      Antoniewicz Kazimirz. inżynier
      Antoniewicz Zygmunt, m. malarski
      Bąkowski Władysław. kupiec
      Baltenstaedt Stefan, budownicz
      Barczyński Stefan, m. brukarski
      Beyer Wojciech, m. krawiecki
      Białkowski Antoni instalator
      Biedermann Marcin, kupiec
      Biskupski Franciszek, inżynier
      Borecki Stanisław, architekt
      Btyliński Antoni, kupiec
      Bryliński Wincenty. dyr. banku
      Buski Sylwester. dr, dyr. banku
      Buszewicz Zygmunt, m. stolarski
      Cegielski Stefan, szambelan
      Chełmikowski Józef, kupiec
      Chłapowski Ant., dr., lekarz
      Chmielewski Kazimirz, kupiec
      Chotkowski, Ks. dr. prałat i profesor uniwersytetu jagiellońskiego
      Chrzanowski Bernard, adw. i poseł
      Chrzanowski Walery, kupiec
      Cichowicz August, kupiec
      Czepczyński Józef, kupiec
      Dankowski Jan Nep., kupiec
      Dankowski Tomasz, radzca kancel.
      Degórski Ignacy, powoźnik
      Denizot Edmund, kupiec
      Dembiński Bol., dyrektor muzyki
      Dembińki Kazimirz, restaurator
      Dobieliński Bolesław, inżynier
      Domagalski Stanisław, inżynier
      Droste Maksymilian, kupiec
      Drwęski Jarogniew, adwokat
      Drygas Antoni, dr., profesor
      Drygas Jan, m. stolarski
      Dybizbański Dominik, m. zegarm
      Dziabaszewski Edm., ogr. art.
      Dziabaszewski Józef, m. kotlarski
      Dziembowski Zyg., dr., adw. i poseł
      Eckert Leon, budowniczy
      Eichstaedt Jan, kupiec
      Fischbach Władysław, kupiec
      Frankiewicz Karol, budowniczy
      Frankiewicz Ludwik, budowniczy
      Fiedler Ant., wł. zakładu chemigr.
      Gadebusch Jan, aptekarz
      Gantkowski Paweł, dr., lekarz
      Gendzierski Leon, m. malarski
      Glabisz Albin, kupiec
      Glabisz Bolesław, kupiec
      Glabisz Franciszek, właśc. cegielni
      Gniatczyński Wojc. urzędnik bank.
      Górski Feliks, m. ślusarski
      Goździejewicz Winc., m. kuśn.
      Goździewicz Roman, kupiec
      Graczynski Bol., prokur. fabr. Ceg.
      Greinert Paweł, kier. spółki stol.
      Grześkiewicz Jan, tapicer
      Grzeszkowiak Hieronim, kupiec
      Hącia Kazim., dr., kontroler banku.
      Hahn Władysław, kupiec
      Hedinger Henryk, dyr. banku
      Hedinger Witold, inżynier
      Hojnacki Ludwik, redaktor
      Hyżewicz Edward, cukiernik
      Ignatowicz Kajetan, kupiec
      Jagielski Bolesław, kapitalista
      Jagodziński Wal, m. piekarski
      Jakubowski Wład., budowniczy
      Janaszek Wincenty, kupiec
      Jankowski Franciszek, dr., lekarz
      Jarnatowski Ludwik, kapitalista
      Jasielski Kazim., konsul. prawny
      Jasiński Józef, aptekarz
      Jarosz Walenty, kupiec
      Jaśkiewicz Bolesław, m. stolarski
      Jax Stanisław, kupiec
      Jerzykiewicz Wład., kapitalista
      Jewasiński Wład., budowniczy
      Jezierski Władysław, kupiec
      Kaczmarek Franciszek, kupiec
      Kaczmarek Wład.. dyr. banku
      Kajkowski Wład., m. zegarmistrz.
      Kaniewski Stanisław, kapitalista
      Karlewicz Antoni, tapicer
      Kasprowicz W. A., kupiec
      Kiesling Leon, kapitalista
      Klarowicz Mikołaj, kupiec
      Klerykowski Floryan, kier. biura
      Klichowski Winc., m. garncarski
      Komendziński Jan, kapitalista
      Kopecki Jan, m. studniarski
      Koppe Kazimirz, kupiec
      Kornobis Henryk, instalator
      Kościelskl Józef, wł. dóbr rycer.,członek izby panów
      Koszewski Stefan, m. stolarski
      Kotowski Jan, adm. Dzien. Pozn.
      Kowalski Michał, m. piekarski
      Koźlicki Wojciech, kapitalista
      Krenz Tadeusz, inżynier
      Krysiewicz Karol, kapitalista
      Krysiewicz Stanisław, kapitalista
      Kryszkiewicz Paweł, fabrykant
      Kruk Władysław, złotnik
      Kurczewski Władysław, cukiernik
      Kusztelan Czesław, wł. zakł. kam.
      Kużaj Józef, dyrektor banku
      Kużaj Kazimirz, fabrykant
      Kwiatkowski Woje., ogrod. art.
      Leitgeber Czesław, budowniczy
      Leitgeber Jan, fabrykant
      Leitgeber Stanisław, kupiec
      Lewandowski Zenon, kapitalista
      Linke Andrzej. m. ślusarski
      Loga Stefan, kupiec
      Łebiński Walery, redaktor nacz.
      Łukowski Julian, radzca bud
      Łyczyński Wincenty, kupiec
      Maćkowiak Wiktor, inżynier
      Małolepszy Wacław, falbierz
      Mańczak Stanisław, złotnik
      Marchlewski Leonard, m. zegar.
      Markowski Antoni. m. ślusarski
      Marweg Antoni, kapitalista
      Marweg Władysław, kupiec
      Masadyński Józefat, m. garnc.
      Matejko Heliodor, architekt
      Matuszewski Wincenty, kupiec
      Mayer Władysław, m. zegarmist.
      Mazurkiewicz Edward, kupiec
      Meissner Czesław, dr.. lekarz
      Mellin Franciszek, naucz. handl.
      Michalski Stefan, dr.. lekarz
      Mieczkowski Stan., budowniczy
      Mieczkowski Wład., dr., adw.
      Milski Bernard, redaktor nacz.
      Mińcikiewicz Stefan. kupiec
      Mizgalski Karol, urzędmk banku
      Morawski Aleksander, powoźnik
      Mroczkiewicz Władysław, kupiec
      Murkowski Jan, spedytor
      Najgrakowski Bol., budowniczy
      Namysł Wład., adm. Dzien. Pozn.
      Neymann Mieczysław, bibliotek.
      Niedbalski Władysław, kupiec'
      Nowakowski Stanisław, rzeźbiarz
      Ogurkowski Stan., dyr. muzyki
      Osiński Kazimirz, kupiec
      Osuszkiewicz Stan., m. piekarski
      Ozmianowski Telesfor, kupiec
      Ozdowski Wacław, kupiec
      Paczkowski Jan, fabrykant
      Paczkowski Romuald, dr. adwok.
      Paluszkiewicz Al., m. rzeźnicki
      Pełczyński Wojciech, rybak.
      Pernaczyński Stan., dr.. bankier.
      Perzyński Czesław, inżynier
      Pfitzner Stanisław, kupiec.
      Pilczek :Franciszek, litograf
      Pluciński Jan, kupiec
      Pluciński Piotr, budowniczy
      Pluciński Stanisław, kupiec
      Płonka Wincenty, fabrykant
      Pokorzyński Kazimirz, budowo.
      Pokrywka Ignacy, budowniczy
      Popławski Jan. kupiec
      Poturalski Kazim., przew. biura
      Powidzki Mieczysław, architekt
      Preiss Teofil, naaczyciel handl.
      Przybylski Czesław, m. piekarski
      Przyjemski Ksawery, księgarz
      Przystanowski Mieczysł., kupiec
      Putiatycki Mieczysław, litograf
      Racinowski Wojciech, kapitalista
      Raczkowski Feliks, kupiec
      Rajewski Tomasz, urzęd. banku.
      Rakowski Stanisław, budowniczy
      Ritlter Gabryel, kupiec
      Ritter Józef, agent generalny
      Ritter Zacheusz, aptekarz
      Rojda Stefan, kupiec
      Rontz Jan, inżynier
      Ruczyński Bron., redaktor nacz.
      Rutkowski Wit., lekarz-dentysta
      Rychłowski Zyg., adw.i dyr. banku
      Ryster Józef, budowniczy
      Rzepecki Stan., budowniczy rząd.
      Samoliński Bolesław, m. malarsk
      Schroeder Fr., dr.. lekarz-dent.
      Seyda Antoni. dr., wł. farbiarni
      Seyda Władysł., adwokat i poseł
      Sobecki Józef, kupiec
      Specht Władysław, puszkarz
      Smiśniewicz Anzelm. aptekarz
      Smorawiński Józef, instalator
      Śniegocki Bronisław, kupiec
      Średnicki Stanisław, kupiec
      Sroczyński Józef, m. tapicerski
      Sroczyński W., zarządzca druk.
      Stabrowski Donat, kupiec
      Stanek Andrzej, instalator.
      Staszak Józef, powoźnik
      Stęczniewski Fr., przew. biura
      Stęczniewski Walery, kupiec
      Stelmaszewski Wład., destylator
      Stefański Wacł.. dr., urzędn. banku
      Stychel Feliks, kupiec
      Suchowiak Henryk, dyr. fabryki
      Suchowiak Jan, kapitalista
      Sulicki Władysł., m. kuśnierski
      Świderski Bolesław, restaurator
      Święcicki Heliodor, dr., lekarz
      Szczerbiński Roch, kupiec
      Szczerbiński Wincenty, aptekarz
      Szenic Andrzej, kupiec
      Schultz Tadeusz, dr.. lekarz
      Schultz Teodor, litograf
      Szulczewski Bronisł., dr., lekarz
      Szymański Jan, kupiec
      Szynkowski Daniel, m. krawiecki
      Tadrowski Wincenty, restaurator
      Tempłowicz Wiktor, księgarz
      Thiel Wacław, kupiec
      Trzeciakowski Józef, kupiec
      Tundak Ludwik, kupiec
      Turk Leon, piekarz
      Twardowski Stefan, kupiec
      Urbanowski Andrzej, kapitalista
      Waligórski Bronisław, instalator
      Więckowski Michał, dyr. banku
      Winiewicz Bolesław, wł. drukarni
      Witkowski Aleksy, kupiec
      Witkowski Józef, kupiec
      Witkowski Wacł., zarządzca druk.
      Wituski Jan, kupiec
      Wituski Tadeusz, aptekarz
      Wlekliński Jan, fabrykant
      Woliński Adam, adwokat
      Wolniewicz Nikod., m. siodlarski
      Wroniecki Stanisław, instalator
      Wrzesiński Seweryn, fabrykant
      Wyczyński Wacław, adwokat
      Wyrembecki Stan., m. piekarski
      Wrzyszczyński Wład., inżynier
      Zabłocki Jan, kupiec
      Zabłocki Maksym., fabr. obuwia
      Zakrzewicz Mikołaj, m. rzeźnicki
      Zakrzewicz Seweryn, kupiec
      Zakrzewski Witold, inżynier
      Zeyland Józef, fab. wyrob. stol.
      Zeyland Stanisław, architekt
      Ziętkiewicz Bolesław. kupiec
      Ziętkiewicz Stanisław, kupiec
      Żuromski Kazimirz. adwokat



:!: Janusz Stankiewicz

Wróć do „INDEKSACJA, LISTY i SPISY OSÓB”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości