Towarzystwo Rzemieślników Polskich w Poznaniu w roku 1908

Indeksacja Akt Stanu Cywilnego, listy i spisy osób
WYSZUKIWARKA nazwisk także na Stronie Głównej !!!

Zapraszam do umieszczenia not biograficznych, wspomnień o osobach występującach na listach !
PAMIĘĆ O NICH NIE MOŻE ZAGINĄĆ !!!
JanuszStankiewicz
SITE ADMIN
SITE ADMIN
Posty: 618
Rejestracja: pn lut 07, 2005 23:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Towarzystwo Rzemieślników Polskich w Poznaniu w roku 1908

Postautor: JanuszStankiewicz » ndz lip 02, 2006 16:05

.
Poniżej przedstawiam Spis członków Katolickiego Towarzystwa Rzemieślników Polskich pod wezw. św. Józefa w Poznaniu. przy końcu roku 1908 ; wg. Sprawozdania opublikowanego w KPBC.:
Lista zawiera 713 nazwiska.

Może ktoś z państwa odnajdzie swoich bliskich:



      Alejski Franciszek, kowal
      Alejski Wacław, kołodziej
      Andrzejewski Franciszek, kołodziej
      Andrzejewski Józef, krawiec
      Andrzejewski Wacław. m. stolarski,
      Antkowiak Jakub, przykr. szewski
      Antoni Stychel ks. Prałat patron honorowy
      Bajerowicz Feliks, szewc
      Bajerowicz Ignacy, szewc
      Banaszyk Józef murarz
      Banaszyk Władysław, murarz
      Bańkowski Jan, malarz
      Barczyński Bolesław, stolarz
      Baryżewski Piotr, szewc
      Bąkowski Piotr, stolłarz
      Bednarowicz Franciszck, szewc
      Beisert Jan, ks. Proboszcz
      Bera Kaźmierz, mistrz. szewski, ul. Św. Marcina 49
      Berchiet Teodor, mistrz szewski
      Berger Adam, mistrz szewski ul. Naumanna 11
      Bestyński Heliodor, mosiężnik
      Betchier Bronisław, cieśla
      Betraszel Paweł, stolarz
      Beym Cyprian mistrz szewski, ul. Wiktoryi 18
      Bielawski Józef, mistrz krawiecki
      Bielawski Wacław, stolarz
      Biernat Mikołaj, mistrz szewski, ul. św :Marcina 27
      Biestowiak Józef
      Biskupski Antoni drukarz
      Błaszczyk Leon, tokarz, ul. Posadowskiego 5
      Błaszczyk Wincenty, stolarz, Chwaliszewo 60
      Bobkowski Kaźmierz, mistrz szewski, ul. Dluga 4
      Bobkowski Stanisław, stolarz
      Bociański Józef, m. szewski, Gorzka 18
      Bociański Roman, mistrz szewski, św, Marcin 16
      Borowiak Józef, szewc
      Borski Michał, murarz
      Borski Stefan, murarz
      Brukwiński Marcin, malarz
      Brychcyń Hipolit, szewc
      Brzeziński Mikołaj, mistrz stolalrski
      Brzoskwiniewicz Jan, ślusarz
      Brzozowski Sylwester, m. szewski
      Budaszewski Józef, m. kotlarski
      Budziszewski Józef, mistrz szewski
      Bukowski Stanisław, cieśla
      Bura Antoni, stolarz
      Buszkowski Wiktor, podm. murarski
      Cegielski Stefan, Szambelan pap.
      Centowski Stefan, kupiec
      Chałupka Konstanty, drukarz
      Choinackl Dominik, rzeźnik
      Chudzicki Feliks, kowal
      Cichocki Jan, mistrz stolarski, W. Garbary 52
      Cichowicz Marcin, podm. murarski
      Cichy Władysław, siodlarz
      Ciemniejewski Edward, szewc
      Ciesielski Roman, stolarz
      Cieślewicz Feliks, bednarz
      Cieślewicz Piotr, bednarz
      Cieśliński Józef, malarz
      Cieśliński Wincenty, ślusarz
      Czajka Kaźmierz, destylator
      Czaplicki Ignacy, m. szewski, Półwiejska 11
      Czarnecki Julian, kamieniarz
      Czechowicz Andrzej, podm. murarski
      Czechowski Ignacy, ks. proboszcz
      Dabert Maksymilian, tapicer
      Dabkowski Józef, mistrz tokarski, Zielona 5
      Dankowski Władysław, m. rzeźnicki, Wrocławska 8
      Degórski Jan, stolarz
      Demny Franciszek, stolarz
      Doba Walenty, mistrz szewski
      Dobrowolski Maryan, tapicer
      Domagała Sylwester, krawiec
      Domański Leon, cieśla
      Domański Sylwester, murarz
      Dopierała Jan, mistrz szewski
      Dorna Józef, stolarz
      Draber Paweł, murarz
      Drabętowicz Fr., krawiec. Murna 3
      Dritter Józef, szewc
      Dubisz Andrzej, szewc
      Dubisz Marcin, szewc
      Duczmal Jan, szewc
      Duczmal Stanisław, krawiec
      Duszvński Michał, kołodziej
      Dutkowski Józef, restaurator, Szyperska 1
      Dużewski Stanisław, mistrz sztukatorski, św. Łazarz 13
      Dworkowski Andrzej, handel mebli,
      Dybizbański Ignacy, szewc
      Dyzman Walenty, mistrz krawiecki, Półwiejska 15
      Dziennik Leon, stolarz
      Dzikowski Aleksander, ślusarz
      Dźwikowski Fr., mistrz stolarski ul. Szkolna
      Eliński Józef, mistrz szewski, plac Sapieżyński 8
      Ertel Franciszek, ślusarz
      Faralewski Wiktor, szklarz
      Feld Ignacy, ślusarz
      Fiebich Wojciech, szewc
      Flanz Antoni, stolarz
      Fllipiak Karol, mistrz szewski, Strzelecka 28a
      Formański Ludwik, szewc
      Frala Kasper, stolarz
      Frąckowiak Czesław, szewc
      Frąckowiak Fraciszek, szewc
      Friedel Kazimierz
      Fritsch Władysław, kowal
      Frohmberg Antoni, tapicer
      Gabryelewicz Antoni, m. krawiecki, św Marcin 14
      Gajowjecki Antoni, rzeźbiarz
      Ganowicz Maciej, murarz
      Garczyński Bartłomiej, szewc
      Garstecki Tadeusz, kowal
      Gaworzewski Władysław, m. szewski
      Gawroński Stanisław, szewc
      Gąsiorowski Stefan, szewc
      Geppert Stefan, kupiec
      Gibasiewicz Stanisław, ks. proboszcz Be
      Gierlachowski Julian, m krawiecki, Grobla 22 .
      Gierszal Władysław, mistrz. szewski, Wielkie Garbary 4
      Giszczyński Franciszek, mistrz krawiecki, Podgórna 2a
      Glinkowski Ignacy, stolarz
      Głowacki Marceli, mistrz krawiecki, Ślusarska 4
      Głód Andrzej, m stolarski, Łąkowa 16
      Goderski Jan, kowal
      Goderski Wojciech, szewc
      Gołaś Franciszek, fryzjer
      Gołkowski Jan, podm murarski
      Goziński Hipolit, bednarz
      Góralski Wincenty, przykr. szewski
      Górecki Antoni, mistrz stolarski, ul. Następcy tronu 99
      Górny Antoni, krawiec, Klasztorna 4
      Górny Jakub, kołodziej
      Górski Franciszek, przykr. szewski
      Graff Marcin, m. krawiecki, Kozia 25
      Grajeta Józef, krawiec
      Grajkowski Jan, mistrz szewski, Wrocławska 12
      Grodzki Stefan, ślusarz
      Grząbka Antoni
      Grzechowiak Adam, kowal
      Grzelczak Stanisław, szewc, Chwaliszewo 48
      Gubański Marcin
      Gulczyński Jan, szewc
      Guzek Stanisław, szewc
      Hartmann Stanisław, malarz
      Haska Jan, siodlarz
      Hausler Andrzej, stolarz
      Herkt Wincenty, mistrz krawiecki
      Heydrych Kaźmierz, szewc
      Hęciński Mieczysław
      Hildebrand Wiktor, frzyer, Wroniecka 10
      Hilscher Józef, m. stolarski, Wilowa 69
      Hoehle Władysław, malarz
      Hoffman Józef, kołodziej
      Hoffmann Roman, szklarz
      Hojnacki Szczepan, krawiec
      Hołowiński Ignacy
      Hybsz Walenty, mistrz krawiecki, św. Marcin 56
      Ilski Antoni, rzeźnik
      Imbryczkowski Ludwik, m. szewski
      Iwasiński Fr., podmistrz murarski
      Iwasiński Maksymilian, murarz
      Iwasiński Wincenty, podm. murarski
      Jabłoński Idzi, kowal
      Jacheniak Leon
      Jachnik Jan, stolarz
      Jackowiak Wawrzyniec, ślusarz
      Jagielski Mieczysław, szewc
      Jagodziński Stanisław, m. krawiecki
      Jakubowski Nepomucen, stolarz
      Jamroziak Jakub, stolarz
      Jamroziak Jan, kołodziej
      Janicki Ignacy, mistrz szewski
      Janicki Julian, ks. Profesor
      Janicki Wacław, stolarz
      Janikowski Stefan, krawiec
      Janiszewski Stefan, mistrz malarski, Zielona 2
      Jankiewicz Wojciech, m. piekarski
      Jankowiak Michał, krawiec
      Jankowiak Wincenty, m. stolarski
      Jankowski Antoni, dekarz
      Jankowski Józef, dekarz
      Jankowski Józef, fryzyer, plac Wroniecki 7
      Jankowski Marcin, kamieniarz, Wrocławska 15
      Jankowski Władysław, krawiec
      Janowski Julian, stolarz
      Jańczewski Franciszek, kapelusznik
      Jańczewski Jan, mistrz szewski
      Jarecki Stanisław, m. szewski, Fryderykowska 25
      Jarmuszkiewicz Michał, m szewski
      Jaśkiewicz Bolesław, mistrz stolarski, Klasztorna 9
      Jaśkiewicz Roman, stolarz
      Jaśkiewicz Stanisław, m. stolarski, Klasztorna 15
      Jelewski Kaźmierz, malarz
      Jelewski Walenty, malarz
      Jeliński Nepomucen, cygarnik
      Jeżewski Edward, ks. Proboszcz
      Jóźwiak Franciszek, szewc
      Jóźwiak Michał, m. szewski, Bramkowa 14
      Jóźwiak Michał, mistrz szewski, św. Marcin 68
      Jóźwiak Walenty, szewc
      Jóźwiakowski Józef, murarz
      Jóźwiakowski Wojciech, kołodziej
      Jurasz Władysław, ślusarz
      Jurdziński Ant., m. stolarski, Rybaki 7
      Jurdziński Piotr, mistrz stolarski, ul. Piaskowa 8
      Jurdziński Władysław, stolarz
      Juszczak Franciszek, szewc
      Juszczak Ignacy, szewc, Klasztorna 12
      Kaczmarek Jakub, stolarz
      Kaczmarek Mieczysław, krawiec
      Kaczmarek Piotr, ślusarz
      Kaczmarek Stefan, ślusarz
      Kałek Walenty, krawiec
      Kaniewski Michal, szewc
      Kapela Ludwik, właściciel drukarni, Gołębia 6
      Karaśkiewicz Kaźmierz, siodlarz
      Kasprowicz Konstanty, szewc
      Kasprzak Maksymilian, murarz
      Kasztelan Michał, mistrz szewski, plac Bernardyński 4
      Kaźmierczak Mieczysław, maszynista
      Kempf Bogusław, właściciel ogrodu w Starołęce
      Kęciński Maksymlian, garncarz
      Kędzia Józef, krawiec
      Kędziora Ignacy, stolarz
      Kierzek Stanisław, technik budowli
      Kirschke Wojciech, stolarz
      Kitajkowski Antoni
      Klensporf Idzi, krawiec
      Klimaszyk Józef, kowal
      Klimecki Walenty, kotlarz
      Kluge Stanisław, mistrz stolarski
      Kłos Józef, ks. Prałat
      Kłossowski Jan, szewc, M. Garbary 8
      Knaflewski Michał, mistrz szewski
      Knoll Bolesław, restaurator
      Kobyliński Kazimierz, maszynista
      Kolasiński Franciszek, piekarz
      Kolasiński Józef, szewc
      Kolasiński Walenty, ks. Proboszcz i radca
      Kolendowicz Wacław, murarz
      Kołdrowicz Antoni, ślusarz
      Kołodziejczak Antoni, krawiec
      Kołodziejczak Michał, szewc
      Komendziński J.F.J właść. Fabryki Drezno
      Komorowski Franciszek, ślusarz
      Koniecki Jan, m. stolarski, Lipowa 9
      Koniecki Jan, mistrz stolarski, św. Marcina 32
      Koniecki Kaźmierz, rzeźnik
      Konieczny Fr., szewc
      Konieczny Jan, stolarz
      Konieczny Konstanty, złotnik
      Konieczny Roman, krawiec
      Koperski Antoni, fryzyer, Półwiejska 10
      Korek Walenty, siodlarz
      Kosicki Franciszek, murarz
      Kosowski Antoni, ślusarz
      Kostka Ignacy, m krawiecki, Kozia 4
      Kostka Stanisław, mistrz piekarski, Bramkowa 12
      Koszewski Jan, stolarz
      Koszewski Władysław, krawiec
      Kościelniak Piotr, stolarz
      Kotliński Franciszek, stolarz
      Kowalewski Franciszek, stolarz
      Kowalewski Józef, mistrz stolarski
      Kowalski Antoni, restaurator, Butelska 2
      Kowalski Stanisław, szewc
      Kozłowski Stanislaw, tokarz
      Krajewski Andrzej, kołodziej
      Krajewski Franciszek, stolarz
      Krajewski Wincenty, introligator
      Krajna Kaźmierz, administrator "Przemysłowca", Podgórna 10a
      Krantz Józef, murarz
      Krause Paweł, ślusarz
      Krause Stanisław
      Krause Teodor, właśc. chemicznej pralni i farbiarni, Posadowskiego3a
      Kretschmer Augustyn, kupiec, św. Marcin 3
      Kromolicki Franciszek, ślusarz
      Kruk Maksymilian, restaurator, Wodna 2b
      Kruk Stan., kupiec, Kramarska 10
      Krulszyński Franciszek, stolarz
      Krystek Stefan, sztukator
      Kryszkiewicz Aleksy, szewc
      Krzesiński Antoni, mistrz stolarski, Bramkowa 5
      Krzymiński Stanisław, m. stolarski
      Krzyżagórski Franciszek, tapicer, św. Marcin 5
      Krzyżanek Franciszek, m. szewski, Szewska 5
      Książkiewicz Stanisław, garncarz
      Kucharski Ludwik, ślusarz
      Kucharski Wojciech, kowal
      Kuchowicz Jan, stolarz
      Kudlicki Józef, murarz
      Kuniecki Józef, mistrz szewski
      Kunze Franciszek, kowal
      Kurowski Bolesław, szewc
      Kusztelski Stanisław, siodlarz
      Kwaśniewski Kaźmierz, rzeźbiarz
      Kwiatkowski Teodor, stolarz
      Kwiatkowski Zygmunt, blachnierz
      Laurentowski Wincenty, cieśla
      Lembicz Antoni, mistrz siodlarski, Wielkie Garbary 10
      Lewandowski Jan, murarz
      Lewandowski Maksymilian, stolarz
      Leżyński Stanisław, mistrz stolar, Klasztorna 16
      Liedke Ignacy, mistrz szewski, W. Garbary 43
      Lisiak Franciszek, stolarz
      Lisiecki Franciszek, kowal
      Lisiecki Stanisław, stolarz
      Lison Mieczysław, mistrz stolarski, Bramkowa 10
      Lisowski Marcin, drukarz
      Liszkowski Franciszek, hand. wikt.
      Llisiecki J6zef, stolarz
      Lux Maksymilian, ślusarz
      Łakomy Franciszek, mistrz szewski, Rycerska 16
      Ławiak Franciszek, siodlarz
      Łoza Fr., szewc
      Łuczak Józef, krawiec
      Łuczak Tomasz, mistrz szewski
      Łuczak Walenty, szewc
      Łuczka Teodor, bednarz
      Maciejewki Słanisław, m. szewski
      Maciejewski Antoni, tokarz
      Maciejewski Marcin, cieśla
      Maciejewski Michał, mistrz krawiecki
      Maćkowiak Wawrzyniec, cygarnik
      Maj Andrzej szewc
      Majchrzak Jan, mistrz stolarski, plac Bernardyński 3
      Majchrzak Karol, szewc
      Majchrzak Walenty, mistrz stolarski, Strzelecka
      Majerowicz Franciszek. m. kowalski
      Majewski Wojciech, blachnierz
      Majewski Zygmunt, stolarz
      Majsnerowski Stanisław, fryzjer, Półwiejska 5
      Makowski Józef, stolarz
      Maleszyński Filip, szewc
      Maligłowski Marcin, drukarz
      Malinowski Piotr, mistrz szewski, św, Marcin 14
      Maliński Józef, stolarz
      Maliński Maksymilian, garncarz
      Maliński Stanisław, sztukator
      Maluszkiewicz Michał, krawiec
      Małecki Boleslaw, cieśla
      Małecki Jóżef, murarz
      Małecki Piotr, stolarz
      Małolepszy Fr., podm. murarski
      Maniewski
      Marciniak Marcin. Krawiec
      Marecki Józef, krawiec
      Markiewicz Franciszek, kołodziecj
      Marszałek Stefan, stolarz
      Masłowski Paweł, siodlarz
      Matelski Roman, stolarz
      Matyla Fr, stolarz
      Matysiak Stanisław, krawiec, żerków
      Matysik Władyslaw, sJusar.z
      Mendelewski Michał, introligator
      Merer Władysław, zegarmistrz, ul. Nowa
      Metanowicz Ignacy, stolarz
      Michalak Antoni, mistrz krawiecki, Chwaliszewo 7/8
      Michalak Jan, stolarz
      Michalak Marcin, murarz
      Michalak Stanisław, stolarz
      Michalski Kazimierz, ks. Proboszcz i radca
      Michalski Kaźmierz, tapicer
      Michałowski Walenty kowal
      Mierkiewicz Czesław, drukarz
      Mikołajczak Marcin restaurator , Kramarska 20
      Mikołajski Franciszek, malarz
      Mikulski Ludwik, stolarz
      Mikusiński Hieronim cieśla
      Mikusiński Igancy, cieśla
      Miński Andrzej, malarz
      Młodecki Kaźmierz, pom. Handl.
      Mokarski Jan, krawiec
      Mokarski Stanisław, krawiec
      Mosiężny Walenty, krawiec
      Mroczkowski Stanisław, kowal
      Musiał Marcin kołodziej
      Muszyński Józef, szewc
      Muszyński Leopold, drukarz
      Myśliński Walenty, przvkr szewski
      Nachowski Stanislaw ślusarz
      Nagórski Stanisław, drukarz
      Najderek Adam, cieśla
      Najderek Jan, cieśla
      Narożny Bartłomiej, m. szewski
      Narzekalski Franciszek, m. szewski, Piekary 5
      Niechciałkowski Jan mistrz szewski, Ludwiki 6
      Niedbał Ludwik, ks. proboszcz
      Niemojewski Marceli, ślusarz
      Nowacki Bronisław, ślusarz
      Nowacki Ludwik, szewc
      Nowaczyk maciej, przykr, szewski
      Nowak Andrzej, murarz
      Nowak Antoni, szewc
      Nowak Franciszek, szewc
      Nowak Melchior, m. stolarski
      Nowak Stanisław, kołodziej
      Nowak Władysław stolarz
      Nowakowski Stanisław, murarz
      Nowakowski Stanisław, rzeźbiarz, Grobla 6
      Nowicki Andrzej, szewc
      Nowicki Jan bednarz
      Nowicki Maciej, mistrz szewski
      Nowicki Maryan
      Nowicki Stanisław, właśc. drukarni,
      Nowicki Władysław, ślusarz
      Nyczak Ignacy, kowal
      Olszański Antoni, mistrz stolarski,
      Olszewski Roman stolarz
      Olszewski Wincenty, stolarz
      Olsztyński Jan, stolarz
      Osiński Feliks, stolarz
      Owczarek Stanisław mistrz szewski, św. Marcin 4
      Ozdowski Antoni mistrz stolarski
      Paatz Stanisław, restaurator
      Palczewski Franciszek, sort. cygar.
      Palczewski Mieczysław, handel węgli
      Panowicz Aleksander, stolarz
      Paszkiewicz Józef,. malarz
      Paszkiewicz Stanisław, krawiec
      Paszkiewicz Stanisław, krawiec
      Pawlicki Stefan, stolrz
      Pawlicki Wincenty, mistrz stolarski, Posadowskiego 5
      Pawłowski Ludwik, tapicer
      Pawłowski Piotr rzeźnik
      Pawłowski Piotr, kowal
      Pendowski Józef, złotnik i jubiler, Wilhelmowska 18
      Perkowski Walenty, m. krawiecki
      Perliński Michał, ks. Proboszcz
      Perzewski Ludwik, dekarz
      Piechocki Idzi, restaurator
      Pieprzycki Konstanty, wicepatron
      Pietrzak Antoni, kowal
      Piotrowicz Jan, ks. Proboszcz
      Piotrowski Stefan, stolarz
      Piskorski Antoni, kuśnierz
      PiskorskL Kaźmierz, szewc, Dolna
      Piszcz Antoni, mistrz szewski
      Pluciński Nepomucen
      Pluciński Nikodem, mistrz krawiecki, św, Marcin Z7
      Płotkowiak Andrzej, cieśla
      Polewicz Antoni, przykrawacz kraw.
      Polski Bronisław, siodlarz
      Poradzewski Karol, stolarz
      Porankiewicz Stan., fabr. cholewek, Nowy Rynek 2
      Porankiewicz Franciszek, m. szewski, Kopernika 4
      Porawski Stan., fabr. chol , Kozia 5.
      Powarzyński Maciej, kuśnierz
      Prędki Jan, podm. murarski
      Prędki Stanisław, m. sztukatorski, Fabryczna 5
      Prochowski Stan. mistrz stolarski
      Prusinowski Ludwik, tapicer
      Prymka Wojciech, kowal
      Przbylski Bolesław, krawiec
      Przybylski Franciszek, właść ogrodu „St. Domingo"
      Przybylski Józef, krawiec
      Przybylski Marcin, mistrz szewski
      Ptak Józef, szewc
      Puszka Jan Nepomucen, kołodziej
      Rakowski Marcin, mistrz szewski
      Rapp Ignacy, stolarz, Podgórna 7
      Ratajczak Walenty, m. szewski
      Ratajczyk Jgnacy, szewc
      Rausch Włladysław, szewc
      Redmer Franciszek, ślusarz
      Rogalski Jan, malarz
      Romański Aleksander, krawiec
      Rozkosz Franciszek, krawiec
      Rozmarynowicz Józef, m. szewski
      Ruciński Bronisław, mistrz szewski, Butelska 18
      Ruciński Franiciszek, patron
      Ruciński Kaźmierz, szewc
      Ruczkowski Stanisław, garncarz
      Rudnicki Franciszek, m. stolarski, Warszawska 4
      Rumała Ignacy, szewc
      Rumiej Wincenty, cygarnik
      Rutkowski Antoni, mistrz szewski, Podgórna 12
      Rybacki Tomasz, mistrz szewski, Następcy tronu 31
      Rybarczyk Władysław, rzeźnik
      Rybka Tomasz, szewc
      Rydlewicz Michał, m. blacharski, ulica Rycerska 18
      Rygusiak Franciszek, rzeźbiarz
      Sabiniewicz Szczepan, stolarz
      Sadecki Stefan,
      Saganowski Jan, murarz
      Samarzewski Wojciech, Król. Huta
      Schulz Franciszek, szewc
      Schwarz Stanisław, murarz
      Serzyński Stanisław, szewc
      Sękowski Julian, mistrz bednarski, św. Wojciech 31
      Siąkowski Jan, cieśla
      Sieradzki Wincenty, ślusarz
      Siewert Stefan, garncarz
      Sikorski Władysław, modelarz
      Silski Jakób, m. stolarski, Wodna 10
      Skitek Jan krawiec
      Skoczylas Marcin, mistrz szewski, św. Marcin 56
      Skorwider Wincenty, drukarz
      Skorwider Wincenty, ślusarz
      Skotarczak Piotr, murarz
      Skrzydlewski Łucyan, ks. proboszcz
      Skrzypek Wawrzyniec, m. krawiecki, Brankowa ulica 13
      Skrzypiński Franciszek, ślusarz
      Skrzypiński Jan, podm. murarski
      Smolarkiewicz Wincenty
      Smólski Stanisław, mistrz rzeźnicki, ulica Wodna 8
      Sobczyński Leon, szewc
      Sobierajski Edward, m. szewski
      Sobierała Franciszek. szewc
      Sobkowski Tomasz, kuśnierz, ulica Gołębia 2
      Socha Szczepan, mistrz szewski, Chwaliszewo 21
      Sowiński Antoni, kusnierz, Długa 13
      Spendowski Stanisław, krawiec
      Sroka Józef, szewc
      Sroka Kaźmierz. kowal
      Stachecki Antoni, murarz
      Staliński Ignacy, murarz.
      Standy Andrzej, stolarz
      Standy Szczepan, stolarz
      Stanikowski Feliks, restaurator, ul. Dembińska
      Stankiewicz Józef. m. stolarski
      Stankowski Kaźmierz, m. szewski, Strzelecka 3
      Stańka Józef, maszynista
      Stański Walenty, krawiec
      Staśkiewicz Stanisław, szewc
      Stawicki Szczepan, cieśla
      Stawski Marcin
      Stefański Marcin, mistrz szewski
      Stroiński Stanisław, krawiec
      Stróżewski Tomasz, tapicer
      Strycki Stanisław, ślusarz
      Stryza Klemens, powroźnik
      Strzałkowski Edward, przykr, szewski
      Strzałkowski Teodor, przykr.szewski
      Strzałkowski Wacław, m, szewski
      Styczyński Leon, szewc
      Styczyński Wincenty, m. tapicerski, Szeroka 11
      Subera Wojciech, mistrz szewski, ul. Nowa 7-8
      Sucharski Antoni, krawiec
      Sugajski Jan, tapicer, Pleszew
      Suszka Franciszek, mistrz szewski, ulica Lipowa 2
      Swornowski Michał, krawiec
      Szablewski Stanisław, szewc
      Szafran Ignacy
      Szafranek Franciszek, m. stolarski, Piekary 25
      Szambelan Wawrzyniec, m. stolarski, Ostrówek 7
      Szczaniecki Antoni, m, stolarski
      Szczepański Bronisław, m. stolarski, Grobla 17
      Szczepański Józef, mistrz ślusarski,
      Szczepski Sylwester, fabrykant cholewek, ul. Szewska
      Szczesnowski Feliks, kupiec, Szkólna 11
      Szczygielski Jan, mistrz szewski, Jezuicka 5
      Szlachetka Stefan m. stolarski
      Szmutkowski Jan, tokarz
      Szmytkiewicz Nikodem, m. szewski, Głogowska 89.
      Szostkiewicz Feliks, malarz
      Szramski Wacław
      Sztukiewicz Józef, mistrz szewski
      Szukalski Michał, tokarz
      Szukalski Władysław, murarz.
      Szulz Józef, krawiec
      Szydłowski Stanisław, szewc, Kopernika 5
      Szymanowski Władysław, malarz
      Szymański Antoni, introligator
      Szymański Antoni, szewc
      Szymański Bronisław, m. introligatorski, W. Garbany
      Szymański Jan, podróżujący
      Szymański Stanisław, szewc
      Śliwiński Franciszek, szewc
      Śliwiński Roman. Stolarz
      Śliwiński Stanisław, siodlarz
      Śłusarczyk Władysław, krawiec
      Śmidowicz Wincenty, m. szewski
      Śmigowski Jan, drukarz
      Śpikowski Adam, mistrz stolarski, Grobla 19
      Śródecki Stanisław, mistrz stolarski
      Śródka Piotr, tokarz
      Śródka Roman, tokarz
      Śródka Stanisław, tokarz
      Świderski Wiktor, cygarnik
      Świdziński Nikodem, ślusarz
      Świerkowski Zygmunt, stolarz
      Świtalski Józef, restaurator, ulica Dębińska 8
      Świtalski Maksymilian, stolarz
      Świtek Michal, mistrz krawiecki, Następcy tronu 86
      Tabernacki Antoni, malarz
      Taras Jan, stolarz
      Tasiemski Jan, mistrz stolarski, Następcy tronu 5
      Tetkowski Stanisław, m. kowalski
      Thiem Stan., stolarz
      Tobolski Nepomucen, m. szewski
      Tomaszewski Bolesł., kotlarz
      Tomaszewski Michał, ks. Proboszcz
      Tomaszewski Stan., szewc, Jezuicka 5
      Tomikiewicz Kazimierz, krawiec
      Torbiński Kazimierz, malarz
      Toruński Maciej, m. szewski
      Torzecki Franciszek. bednarz
      Trawczyński Marceli, m. stolarski
      Trenerowski Wład., stolarz
      Tuczyk Jan, m. szewski, Butelska 11
      Tuliński Marcin, szewc
      Tuliszkiewicz Kaźmierz, szklarz
      Tulkowski Walenty
      Tylewski Leonard, murarz
      Urbaniak, Stan., krawiec
      Urbański Józef, malarz
      Urbański Tom., m. szewski, Garncarska
      Urbański Wiktor, mistrz stolarski, Wierzbowa 1
      Urbański Wład., stolarz
      Wachowiak Jan, szewc
      Walczak Wojciech, malarz
      Walski Wład., mistrz malarski
      Walter Józef, restaurator, Szkólna 14
      Wałdowski Wład., murarz
      Wanierowicz Bolesł., malarz
      Wański Jan, przykr. szewski
      Warajter Antoni, Fabr. cholewek, Butelska
      Warzbiński Stan.
      Wawrzyniak Antoni
      Wawrzyńczak Ign., szewc
      Weinert Leon, stolarz
      Weinkauł Franciszek. cieśla
      Weinrauder Franciszek, cieśla
      Weinrauder Jan, tapicer
      Werner Gustaw, ślusarz
      Werner Teodor, mistrz krawiecki
      Wesołowski Alek., murarz
      Wesołowski Antoni, stolarz
      Wesołowski Tomasz, szklarz
      Węcławski A., stolarz
      Węcławski Fr., m. szewski, Berlińska 3
      Węcławski Ign., stolarz
      Węcławski Julian, m. stolarski
      Węcławski Michał, m szewski, Nowa Ogrodowa 6
      Węcławski Roman, m. szewski, św. Marcin 47
      Węcławski Stan., kupiec
      Wichłacz Stanisław, murarz
      Wieczorek Antoni, mistrz krawiecki
      Wielgoszewski Jan, szewc
      Wierzbicki Teofil, mistrz rzeźnicki
      Wierzbiński Antoni, cygarnik
      Wierzcholski Hieronim, kołodziej
      Wierzcholski Roman, ślusarz
      Wierzcholski Sylwester, ślusarz
      Wilak Antoni, stolarz
      Wilak Ludwik, m. stolarski, Chwaliszewo 7/8
      Wilak Władysław, kupiec, Szeroka 9
      Wilczyński Roman, murarz
      Wilczyński Stanisław, murarz
      Wilk Franciszek, tapicer
      Wirzbiński Władysław, murarz
      Wiśniewski Feliks, cieśla
      Wiśniewski Franciszek, szewc
      Wiśniewski Józef, Fabr. cholewek
      Wiśniewski Józef, murarz
      Wiśniewski Nikodem, murarz
      Wiśniewski Piotr, mistrz szewski
      Wiśniewski Stanisław
      Wiśniewski Stanisław, m. stolarski
      Wiśniewski Stanisław, mistrz szewski, Głogowska 52
      Wiśniewski Władysław, stolarz
      Wiśniewski Wojciech, stolarz
      Wiśniewski, Ludwik, balwierz
      Witke Józef, mistrz szewski
      Witkowski Bron., pom. handlowy
      Witkowski Franciszek, murarz
      Witkowski Kaźmierz, stolarz
      Witkowski Wawrzyniec, stolarz
      Włodarczyk Piotr, krawiec
      Włodarski Jan, ślusarz
      Wojcicki Antoni, ślusarz
      Wojciechowski Adam, cieśla
      Wojciechowski Wojciech, mistrz introligatorski, Wrocławska 13
      Wojtczak Andrzej, szewc
      Wojtecki St., siodlarz
      Wojtkiewicz Maksym., malarz
      Wolff Ludwik, sekretarz
      Wolniewicz Aleksander, stolarz
      Wolniewicz Nikodem, m. siodlarski, (Bazar) Nowa 8
      Woźniak Józef
      Wrzesiński Kaźmierz, malarz
      Wrzesiński Walenty, szewc
      Wysocki Michal, siodlarz
      Wysocki Wład., mistrz rzeźnicki
      Zabłocki Adam
      Zajdowicz Jan, mistrz szewski, św. Marcin 21
      Zakrzewski Michał, szewc
      Zalewski Stanisław, stolarz
      Zamiara Jan, handel. skór, Butelska 22
      Zawieja Stanisław, krawiec
      Zawodny Marcin
      Zaworski Leon, restaurator, Dom katolicki św. Marcina
      Zbierski Franciszek, mistrz szewski, ul Półwiejska 40
      Zieliński Józef, szewc
      Zielonacki Aleksander
      Zimny Józef, mistrz introligatorski, Gołębia 6
      Zimny Maryan, tapicer
      Zulski Piotr, malarz
      Zweigert Wilhelm, łupkarz
      Zwolski Adam, garncarz
      Zwolski R, garncarz, Graniczna 4
      Żarkiewicz Jan, szewc
      Żarnowski Wincenty, szewc
      Żołądkiewicz Franciszek, stolarz
      Żołądkiewicz Ludwik, stolarz
      Żurawski Franciszek, maszynista
      Żurawski Jan, krawiec
      Żurawski Józef, szewc
      Żurawski Stanislaw, mistrz rzeźnicki ul. Strzelecka 26
      Życzyński St., krawiec



:!: Janusz Stankiewicz

JanuszStankiewicz
SITE ADMIN
SITE ADMIN
Posty: 618
Rejestracja: pn lut 07, 2005 23:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: JanuszStankiewicz » śr paź 27, 2010 19:32

.
Chciałbym uzupełnić informację dot. Ignacego Kostki - mistrza krawieckiego
w Poznaniu.
Otóż ur. się on 09.08.1864 r. w Gostomiu na Kaszubach a zmarł w Poznaniu 29 .04.1944 roku. Jego żona była Marianna Dąbrowska vel Dombrowska. Mieli troje dzieci; dwie córki Stanisławę i Stellę oraz syna Zenona , którego Niemcy zamordowali w obozie w 1942 roku.
Przy okazji informuję że wpisując w Googlach tytuł mojej książki KOSTKOWIE
HERBU DĄBROWA , którą można nabyć w każdej księgarni można te informacje potwierdzić.

Jerzy Kostka


Wróć do „INDEKSACJA, LISTY i SPISY OSÓB”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron