Gimnazjum w Drohobyczu maturzyści z lat od 1919 do 1929

Indeksacja Akt Stanu Cywilnego, listy i spisy osób
WYSZUKIWARKA nazwisk także na Stronie Głównej !!!

Zapraszam do umieszczenia not biograficznych, wspomnień o osobach występującach na listach !
PAMIĘĆ O NICH NIE MOŻE ZAGINĄĆ !!!
JanuszStankiewicz
SITE ADMIN
SITE ADMIN
Posty: 618
Rejestracja: pn lut 07, 2005 23:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Gimnazjum w Drohobyczu maturzyści z lat od 1919 do 1929

Postautor: JanuszStankiewicz » ndz wrz 03, 2006 10:30

.
W "Sprawozdaniu Dyrekcji Państwowego Gimnazjum im. KRÓLA Władysława Jagiełły w DROHOBYCZU za rok szkolny 1928/29 z uwzględnieniem dziesięciolecia 1918 -1928" opublikowano listę uczniów uczeszczających oraz maturzystów.
Poniżej Lista uczniów - maturzystów w latach 1919 - 1929



...Obrazek
... Państwowe Gimnazjum w Drohobyczu - 1929



Podano nazwisko i imię ucznia , Datę i miejsce urodzenia oraz Rok szkolny w którym zdał egzamin dojrzałości



      Arnold Emanuel - 19.09.1908 Stanisławów - 1926/27
      Arzt Karol - 11 .X. 1901 Turka - 1918/19
      Arztówna Albina - 20.I. 1900 Turka - 1918/19
      Backenroth Joachim - 21.III. 1906 Drohobycz - 1923/24
      Backenroth Naftali - 14.X. 1905 Drohobycz - 1923/24
      Backenroth Samuel Leo - 15.VII. 1904 Drohobycz - 1921/22
      Balicki Jan Boży, Bogusław, Juljan - 8.III. 1901 Lwów - 1919/20
      Bander Elias - 30.X.1904 Michałowice - 1923/24
      Barak Bertold - 12.XI. 1908 Lwów - 1925/26
      Baranowski Bolesław - 22.II. 1912 Lwów - 1928/29
      Baranowski Tadeusz - 13.09.1910 Lwów - 1926/27
      Bartfel d r. Korn Sarn. Leon - 18.07.1902 Schodnica - 1921/22
      Bartischan Henryk - 16.11.1906 Michałowice - 1924/25
      Bauer Sami - 2.09. 1903 Drohobycz - 1923/24
      Begleiter Markus Józef - 31.05.1902 Drohobycz - 1925/26
      Bercza Helena - 15.IV. 1902 Skole - 1923/24
      Berger Pinkas Meilech - 26.VIII. 1904 Borysław - 1923/24
      Bernstein Osias Leon - 13.01.1909 Borysław - 1926/27
      Bernstein Samuel - 10.VII. 19UU Borysław - 1918/19
      Bernsteinówna Irena Franc. - 6.XII. 1901 Jaworów - 1918/19
      Bertisch Abraham - 7.05.1903 Drohobycz - 1922/23
      Bertisch Hersch - 19.05.1905 Drohobycz - 1925/26
      Besen Samuel - 15.X. 1909 Krakowiec - 1928/29
      Bielański Miecz. Andrzej - 27.11.1904 Drohobycz - 1921/22
      Birn Herman - 17.VI. 1906 Jarosław - 1925/26
      Birn Leon - 3.06.1909 Jarosław - 1926/27
      Birnbaum Jakób Mojżesz - 3.II. 1900 Wolanka - 1919/20
      Birnbaum Osias - 13.lX. 1905 Wolanka - 1925/26
      Blam Jonasz - 5.V. 1900 Drohobycz - 1919/20
      Blam Markus - 5.01.1903 Drohobycz - 1922/23
      Blamm recte Altmann Dawid - 12.04.1905 Drohobycz - 1924/25
      Bleiberg Artur - 19.VI.1907 Drohobycz - 1924/25
      Bloch Izrael - 22.12.1908 Przemyśl - 1926/27
      Bloch r. Orancz Moses Ber - 28.III. 1902 Drohobycz - 1919/20
      Blumenblatt Zygmunt Joachim - 5.03.1907 Tyśmienica - 1926/27
      Błauciak Jan - 2.XI. 1909 Rychcice - 1928/29
      Bodner r. Licht Izak Szaja - 29.II. 1905 Biecz - 1925/26
      Bodner zw. Licht Efroim - 30.06.1906 Biecz - 1923/24
      Borgmann Józef - 18. IV. 1903 Drohobycz - 1921/22
      Brandstatter Roman - 3.01.1906 Tarnów - 1924/25
      Brasiliten Eisig - 21.V. 1906 Drohobycz - 1924/25
      Brazeliten Salomon Majer - 26.05.1905 Drohobycz - 1926/27
      Brummerówna Karolina - 10.VIIl. 1899 Drohobycz - 1918/19
      Buxbaum Ignacy - 31. VII. 1901 Stryj - 1918/19
      Chechłowski Karol Leopold - 11.10.1907 Kalinów - 1925/26
      Chotiner Henryk - 2. III. 1901 Borysław - 1920/21
      Cieplik Stanisław - 10.01.1906 Medjedje - 1926/27
      Daszkiewicz Franciszek - 2.XII.1905 Drohobycz - 1925/26
      Dawidman Abraham Hirsch - 15.10.1910 Monasterzec - 1926/27
      Dawidman Leon - 12.01.1909 Drohobycz - 1926/27
      Dąbrowski Bronisław - 16.05.1904 Bilinka - 1922/23
      Dąbrowski Józef - 10 .III. 1898 Drohobycz - 1918/19
      Delecki Józef Stan - 8.XI. 1896 Drohobycz - 1919/20
      Denasiewicz Kazimierz. - 5.IX.1895 Jarosław - 1918/19
      Deutschmeister Ichel - 15.IX. 1900 Drohobycz - 1919/20
      Diamantenstein Markus - 15. XII. 1900 Łąka szlach. - 1919/20
      Dichter Dawid - 7.04.1903 Drohobycz - 1924/25
      Dichter Michael - 15, VIII. 1900 Borysław - 1919/20
      Dienstag Ignacy - 2. I. 1902 Drohobycz - 1919/20
      Dobrowolski Henryk - 9.07.1905 Drohobycz - 1923/24
      Domberger Samuel - 5.III.. 1901 Drohobycz - 1919/20
      Donat Albin - 1.III. 1905 Drohobycz - 1925/26
      Dorfler Henryk - 29.01.1905 Drohobycz - 1923/24
      Dorfler Izydor Emil - 28. XII. 1902 Drohobycz - 1919/20
      Dorfler Marek - 10.I. 1901 Stryj - 1918/19
      Dreifach Marek - 2.VI.1907Stanisławów - 1925/26
      Dubieński Stan. Albert - 29.07.1907 Drohobycz - 1925/26
      Duldig Dawid - 6.11.1904 Przemyśl - 1925/26
      Dyk Artur - 10.X. 1908 Buczacz - 1925/26
      Dynia Stanisław Jakób - 25.VII. 1909 Drohobycz - 1928/29
      Dzieniewicz Marjan Józef - 16. II. 1903 Śniatyn - 1921/22
      Dziuba Bronisław Jan - 16.VIII. 1901 Lwów - 1918/19
      Dziubka Karol - 29.X.1897 Drohobycz - 1921/22
      Dziubka Michał - 5.09.1903 Drohobycz - 1924/25
      Dżułyński Włodzimierz - 29.07.1905 Lacko - 1925/26
      Eckstein Dawid - 26.08.1907 Drohobycz - 1926/27
      Eichel Edmund - 22.IV.1906 Drohobycz - 1925/26
      Eidelheit Mechel - 23.11.1904 Drohobycz - 1923/24
      Eisenstein Henryk Maurycy - 20.IV. 1905 Drohobycz - 1923/24
      Eisner Aleksander - 15.X. 1900 Sielec - 1919/20
      Erdheim Edward - 13.04.1905 Drohobycz - 1922/23
      Eszkeles Abraham - 26.02.1910 Drohobycz - 1926/27
      Falik Edward - 4.12.1908 Żurawica - 1925/26
      Falik Helena - 12.XlI. 1904 Żurawica - 1923/24
      Fallik Maks - 23. V. 1903 Wiedeń - 1920/21
      Fastmann r.Reismann Norbert Leon - 15.VI. 1901 Drohobycz - 1919/20
      Feldhoff Artur - 23.01.1904 Turka n. Str. - 1923/24
      Feuerstein Józef - 3.04.1908 Drohobycz - 1926/27
      Fischer Marjan - 21.II. 1902 Stanisławów - 1919/20
      Fleischer Jonas - 24.06.1904 Wolanka - 1923/24
      Flunt Stefan - 24.XII.1896 Drohobycz - 1920/21
      Frankel Aleksander - 3.07.1909 Schodnica - 1926/27
      Frankel Meilech - 16.04.1903 Wolanka - 1924/25
      Frankel r. Hallender Józef - 5.10.1903 Drohobycz - 1921/22
      Freilich Samuel Jona - 16.06.1908 Drohobycz - 1926/27
      Freimann Benzion - 25.04.1899 Drohobycz - 1922/23
      Freund Jakób - 18.lX. 1908 Jarosław - 1925/26
      Friedlander Benjamin - 3.05.1908 Bolechów - 1926/27
      Friedlander Henryk - 27. IX. 1903 Medenice - 1921/22
      Friedlander Jakób - 18.V. 1908 Stebnik - 1925/26
      Friedlander Leon - 8.IX. 1902 Wiedeń - 1919/20
      Friedler Hillel - 30.05.1905 Podbuż - 1923/24
      Friedmanówna Eliza - 5.X. 1901 Kołomyja - 1918/19
      Friesel Baruch - 1.VIII. 1904 Urycz - 1925/26
      Fritz Roman Teofil - 3.03.1900 Drohobycz - 1921/22
      Fuhrmann Samuel - 10.II. 1901 Drohobycz - 1921/22
      Galotti Edward Rafael - 13.11.1909 Drohobycz - 1926/27
      Garfunkel Filip - 31.X. 1902 Drohobycz - 1919/20
      Garfunkel Maks - 5.IV. 1901 Borysław - 1918/19
      Gartner Adolf - 14.IV. 1905 Teresin ad. Łowoczne - 1924/25
      Gerstenfeld Józef - 3. IV. 1910 Jasło - 1928/29
      Giza Stanisław - 26.09.1908 Wolanka - 1926/27
      Glaser Miecz. Kaz. - 1. I. 1 904 Drohobycz - 1921/22
      Gliński Marjan Stan. - 14.11.1909 Milówka - 1926/27
      Głowacki Wład. Stan. - 3.V. 1907 Drohobycz - 1925/26
      Głuch Jan Kazimierz - 20.07.1904 Drohobycz - 1923/24
      Goldfischer Leon - 23.02.1903 Schodnica - 1921/22
      Goldhamer Edmund - 28.08.1907 Drohobycz - 1925/26
      Goldstern Juljusz - 27.05.1906 Lwów - 1926/27
      Gorgoń Zygmunt - 7.08.1904 Borysław - 1926/27
      Grosfeld Majer Ber - 25.XII.1899 Krechowice - 1920/21
      Grunbau Moses - 18. II 1903 Borysław - 1921/22
      Grunberg Ozjasz - 8. IV. 1908 Buczacz - 1926/27
      Grundorfer r. Blind Samuel - 7.10.1904 Drohobycz - 1925/26
      Guntner Maks Edw. - 29.V. 1901 Drohobycz - 1919/20
      Gutenplan Dawid - 28.VII. 1904 Borysław - 1923/24
      Halberstein Moritz - 13. VII. 1905 Stronna - 1926/27
      Hallemann f. Borgmann Jakób Juda - 2.V. 1902 Drohobycz - 1919/20
      Handel Izydor - 5.08.1909 Drohobycz - 1926/27
      Handel Samuel Majer - 28. I. 1908 Drohobycz - 1926/27
      Hanel Schame - 21.06.1903 Drohobycz - 1924/25
      Hauser Israel Emil - 2.IX. 1906 Borysław - 1926/27
      Hauser Leon - 5.07.1902 Borysław - 1920/21
      Hausmann Eljasz Henryk - 4.12.1909 Mościska - 1926/27
      Hausmann Wiktor - 16.03.1906 Stryj - 1923/24
      Hecht Salamon (pryw.) - 21.X. 1901 Juseptycze - 1921/22
      Heiden Markus - 3.03.1901 Kawsko - 1921/22
      Heimberg Edmund - 24.XI. 1899 Drohobycz - 1921/22
      Heimberg Izydor - 11. X. 1902 Drohobycz - 1919/20
      Held Nuchem Abisch - 24.09.1907 Drohobycz - 1925/26
      Henenfeld Jakób Moses - 15.VII. 1904 Schodnica - 1923/24
      Herman Eustachy Bronisław - 29.03.1908 Czortków - 1928/29
      Herman Zdzisław - 20.03.1906 Czortków - 1924/25
      Hersch Jarema Antoni Ryszard Marjan - 12.06.1901 Drohobycz - 1922/23
      Herschdorfer Józef - 16. VIII.1908 Drohobycz - 1925/26
      Herschdorfer Zygmunt - 19.08.1906 Drohobycz - 1923/24
      Herschmann Abraham - 21.07.1905 Drohobycz - 1923/24
      Herzig r. Kreisberg Selig - 4.05.1907 Drohobycz - 1925/26
      Hewryk Bohdan Stefan - 5.01.1907 Drohobycz - 1926/27
      Hilzenrad r. Nagler Benjarnin Izak - 8. XII. 1900 Kołomyja - 1919/20
      Hilzenrad r. Nagler Markus Hersh - 17.03.1906 Kołomyja - 1923/24
      Hilzenrad Salim - 21.III. 1911 Kołomyja - 1928/29
      Himmel Izydor - 8.03.1908 Sambor - 1925/26
      Hirschhaut Hersch - 10.01.1904 Bolechów - 1923/24
      Hirszhaut Juljan - 2.09.1908 Drohobycz - 1926/27
      Hliniak Franciszek - 2. XI. 1901 Wolanka - 1920/21
      Hoffmann Jonas Hersch - 16.06.1904 Drohobycz - 1926/27
      Hoffmann Ludwik - 10.04.1903 Drohobycz" - 1921/22
      Hoffmann Zygmunt - 21.V. 1910 Drohobycz - 1928/29
      Hoffner Fridrich - 17.12.1903 Drohobycz - 1922/23
      Hoffner Józef Emanuel - 5.01.1907 Drohobycz - 1926/27
      Holuka Stan. Marjan - 14.11.1909 Brzeżany - 1926/27
      Holzmann Joel - 14.08.1903 Stara Wieś - 1924/25
      Holzmann Juda Jakób - 24.02.1909 Stara Wieś - 1926/27
      Holzmann Luzer Nissen - 28.05.1905 Stara Wieś - 1925/26
      Homicki Stefan - 25.05.1905 Drohobycz - 1922/23
      Hopfinger lzak - 22.10.1902 Borysław - 1922/23
      Hordyński Leon Jaromir Ryszard - 11.04.1909 Horodenka - 1926/27
      Horoszowski Paweł - 26.10.1908 Kamerhof - 1926/27
      Horowitz Alter - 4.IX. 1904 Drohobycz - 1922/23
      Horowitz Artur - 22.09.1905 Buhorodczany - 1922/23
      Horschowski f. Fink Markus - 15.III. 1901 Drohobycz - 1918/19
      Horszowski Leon - 6.IX. 1911 Drohobycz - 1928/29
      Hulles Leon - 4. VIII.1906Drohobycz - 1924/25
      Hutter Jonas - 12.01.1909 Borysław - 1926/27
      Hutter Robert - 11. V. 1901 Wiedeń - 1918/19
      Hutterówna Marta - 10.XII. 1899 Wiedeń - 1918/19
      Iwanickij Myron Bohdan - 1.02.1907 Drohobycz - 1926/27
      Jager Zygmunt - 18.lX. 1901 Drohobycz - 1919/20
      Jankiewicz Stefan - 7.IX. 1903 Skole - 1921/22
      Jarosz Aleksander Rudolf - 17. V. 1903 Drohobycz - 1920/21
      Jarosz Roman Czesław - 11.VII 1901 Rozwadów n/Sanem - 1918/19
      Jaś Włodzimierz Paweł - 3.05.1909 Lwów - 1926/27
      Josefsberg Leib - 23.03.1908 Drohobycz - 1925/26
      Josefsberg Salo - 23.09.1905 Drohobycz - 1924/25
      Junak Piotr - 5.II 1909 Medenice - 1928/29
      Kamerman Henryk - 14. II. 1903 Wiedeń - 1920/21
      Kanarienstein Majer - 25.X.1901 Michałowice - 1921/22
      Kanarienstein Salomon - 1.12.1903 Drohobycz - 1924/25
      Kanarienvogel Ernest Rudolf - 6.12.1908 Stryj - 1926/27
      Karliner Schie - 10.05.1907 Drohobycz - 1925/26
      Karp Chaim Leisor - 20.11.1906 Drohobycz - 1925/26
      Karz Abraham Moses - 24. I. 1898 Zółkiew - 1918/19
      Kaszuba Kazimierz - 3.III.1907 Radziechów - 1928/29
      Kaufmann Edmund - 14.IX. 1909 Lwów - 1928/29
      Kaufmann Rafael - 2.X. 1906 Rudki - 1925/26
      Kelhoffer Artur Ludwik - 21. III. 1900 Przemyśl - 1919/20
      Kellhoffer Adolf - 13. II. 1901 Schodnica - 1918/19
      Kerzner Nuchim - 5. IX. 1900 Stanisławów - 1920/21
      Kiesler Adolf - 11.02.1906 Lwów - 1923/24
      Kiesler Bruno - 14.1. 1909 Lwów - 1928/29
      Kikta Jerzy - 21.1. 1907 Tarnawa - 1924/25
      Kikta Konstanty - 8.06.1905 Krościenko - 1923/24
      Kitaj Otto Łucjan - 16. III. 1909 Drohobycz - 1926/27
      Klarfeld Jerzy - 26.10.1903 Lwów - 1920/21
      Kleeborn Girtler Jan Kanty Marjan - 10.09.1902 Borysław - 1922/23
      Klein Chaim Leib - 23. VI. 1908 Drohobycz - 1928/29
      Klein Piotr - 3 VII. 1899 Mon. Liszn. - 1919/20
      Klinghoffer Artur Józef - 1. IV. 1903 Drohobycz - 1920/21
      Klinghoffer Majer - 15.03.1905 Drohobycz - 1923/24
      Klinghoffer r. Thune Elj. Dawid - 5. IV. 1903 Stara Wieś - 1920/21
      Klisiecka Elżbieta Zofja - 6.VII. 1903 Lisko - 1921/22
      Klisiecka Eugenja Helena - 11.XI. 1901 Lisko - 1921/22
      Kobryn Mirosław Tadeusz - 1.IV. 1905 Stryj - 1925/26
      Kohlberg Osias - 6.12.1905 Kałusz - 1922/23
      Kohlberg Sigmund - 26. III. 1903 Kałusz - 1921/22
      Kolarz Zygm. Andrz. - 30.XI. 1900 Drohobycz - 1919/20
      Kołodrubeć Mirosław Jan - 20.01.1909 Borysław - 1926/27
      Kornbluh Aba - 6.XI. 1897 Bolechów - 1919/20
      Kostylek Józef Teofil - 30.11.1902 Lwów - 1923/24
      Kowalów Tadeusz - 10.1. 1904 Medenice - 1925/26
      Kozak Józef Miecz. - 3.03.1907 Drohobycz - 1925/26
      Kozak Władysław Leopold - 7.X. 1904 Drohobycz - 1924/25
      Kozielec BoI. Stan. - 7.11.1905 Knihinin - 1926/27
      Kreisberg Dawid - 22.10.1902 Stanisławów - 1922/23
      Kreisberg Izydor - 14. X. 1901 Borysław - 1918/19
      Kreppel Jakób - 12.VII. 1902 Rabczyce - 1921/22
      Krohn Leon - 31.V. 1911 Drohobycz - 1928/29
      Krysowski Eugenjusz - 24. H. 1905 Winniki - 1921/22
      Kucikówna Zofja Florjana - 3.VII. 1904 Gawłówek - 1921/22
      Kudelka Jan Józef - 6.07.1907 Drohobycz - 1925/26
      Kuhmerker Markus - 16.V. 1906 Drohobycz - 1925/26
      Kupferman Abraham Wolf - 2.01.1907 Drohobycz - 1925/26
      Kupfermann Samuel - 7.11.1901 Drohobycz - 1922/23
      Kurman Jan - 29.11.1903 Ottynja - 1922/23
      Kusznir Sergjusz Nikita - 2.IV.1905 Drohobycz - 1925/26
      Kuśnierz Piotr Wilhelm - 25.VI. 1904 Drohobycz - 1922/23
      Lachowicz Ignacy - 29.VII. 1899 Medenice - 1921/22
      Lalka Roman Eugen. - 2.11.1906 Drohobycz - 1925/26
      Langer Markus - 29.X. 1902 Stara Wieś - 1924/25
      Lantner r. Sternbadh Markus - 28. II. 1900 Drohobycz - 1918/19
      Legocki Tolimir Leon - 12. VII. 1901 Lwów - 1918/19
      Lerner Anschel - 28. II. 1903 Drohobycz - 1920/21
      Lerner Wolf (pryw.) - 2.05.1905 Drohobycz - 1925/26
      Leśniański Ferd. Józef - 22.V. 1899 Stryj - 1921/22
      Lew Kazimierz Wacław - 20.08.1898 Drohobycz - 1922/23
      Lewiński Jan - 12.VI. 1901 Drohobycz - 1923/24
      Lęcznarowicz Izydor Piotr - 4. IV. 1900 Łańcut - 1918/19
      Lieber Eljas - 5.11.1908 Drohobycz - 1928/29
      Lieber Israel Jonas - 25.11.1905 Drohobycz - 1925/26
      Liebermann Dawid Mendel - 8.XI. 1905 Halicz - 1922/23
      Liebermann Szymon - 27.V. 1898 Drohobycz - 1919/20
      Lipowicz r. Rothfeld Henryk - 8.02.1905 Wolanka - 1925/26
      Liss Erwin - 23.II. 1911 Drohobycz - 1928/29
      Liszka Juljusz Adolf - 20. XII. 1898 Medenice - 1918/19
      Litwin Mikołaj - 4. XII. 1900 Drohobycz - 1919/20
      lngwer Rafael - 18.1 1906 Drohobycz - 1925/26
      Lowenberg Henryk Wilhelm - 6. V. 1896 Drohobycz - 1918/19
      Lowenberg Leon - 2. IX. 1902 Drohobycz - 1919/20
      Lowenthal Ludwik Dawid - 9. VI. 1903 Drohobycz - 1920/21
      Lustig Eisig Hersch - 5.X.1908 Drohobycz - 1928/29
      Łacina Leopold Kaz. - 3.11.1907 Drohobycz - 1926/27
      Łacina Teofil Marjan - 21.XII 1901 Drohobycz - 1920/21
      Łoik Józef - 12.III.1906 Drohobycz - 1924/25
      Łoik Tomasz lukasz - 13.XII.1901 Drohobycz - 1919/20
      Łysy Franciszek - 26.07.1903 Drohobycz - 1925/26
      Łysyneckij Roman - 4.1.1906 Drohobycz - 1928/29
      Maciołowski Kaz. Felicjan - 20.X. 1903 Drohobycz - 1923/24
      Mager Henia - 20.II. 1903 Drohobycz - 1923/24
      Mager Naftale Herzel - 1.I. 1900 Drohobycz - 1919/20
      Mahler Leopold - 13.VIII 1903 Drohobycz - 1920/21
      Mark Bronisław - 19. IV. 1902 Złoczów - 1919/20
      Markiewicz Jerzy Marjan Józef - 26.VIII.1908 Drohobycz - 1925/26
      Matłachowski Jan Kanty Wawrz. - 5.IX. 1906 Lwów - 1925/26
      Mazur Franciszek - 6. XI. 1887 Zarubińce - 1918/19
      Mazur Marcin - 14. XI. L895 Rychcice - 1918/19
      Mendelsohn Samuel - 3.08.1908 Drohobycz - 1928/29
      Metal Artur Henryk - 4.1. 1907 Lwów - 1924/25
      Meth Emil - 13.VIII. 1901 Drohobycz - 1918/19
      Migielski Kaz. Wład. - 9.03.1902 Krasne - 1923/24
      Mischke Leon - 12.V. 1899 Borysław - 1921/22
      Misiołek Józef Miecz. - 4. XI. 1907 Czudec - 1926/27
      Mittelstadt Tadeusz Józef - 12.09.1907 Podbuż - 1926/27
      Modrycki Eugen. - 27.12.1907 Drohobycz - 1926/27
      Moroń Bogusław Jan - 4.08.1905 Kawęczyn - 1923/24
      Moroń Witold Tadeusz - 15.I. 1907 Dębica - 1924/25
      Moroń Zbigniew Henr. Czesław - 9. VI. 1904 Zarzecze - 1922/23
      Morski Emil - 13.07. 1908 Borysław - 1928/29
      Mosingiewicz Bron. - 2.07.1909 Gerynia - 1926/27
      Mudryk Włodz. Kazimierz - 31.X. 1900 Drohobycz - 1921/22
      Muhlrad Chaim - 7.01.1910 Drohobycz - 1926/27
      Namaczyńska Stan. Elżbieta - 17.07.1903 Przemyśl - 1923/24
      Nestel Moritz Bemad - 20.IV.1908 Drohobycz - 1925/26
      Neumark Meschul. r. Maks. - 16.X. 1902 Bolechów - 1923/24
      Niemiłowicz Dymitr - 16.06.1906 Drohobycz - 1925/26
      Nitka Adolf Stanisław - 30.V. 1899 Schodnica - 1921/22
      Oberlander Feiwel - 18.X. 1903 Borysław - 1924/25
      Oberlander Fischel - 17. I. 1910 Drohobycz - 1928/29
      Oberlander Samuel Leib - 29.11.1903 Borysław - 1925/26
      Oberlnder Herman Emanuel - 4.06.1905 Sambor - 1926/27
      Olszański Roman Jarosław - 18.1.1903 Dżuryn - 1920/21
      Olszańskij Leon Hadrjan - 14. III. 1907 Suchodół - 1926/27
      Ostrowski Rudolf Ant. - 18.IV. 1906 Łańcut - 1925/26
      Ozimkiewicz Piotr Franc. - 22.1. 1901 Drohobycz - 1923/24
      Paczosa Marjan Kaz. - 14.07.1903 Borysław - 1923/24
      Pallas Marjan Antoni - 30.lV. 1899 Drohobycz - 1918/19
      Pechthold Zygmunt - 15.03. 1906 Rzeszów - 1924/25
      Pelczar Miecz. Wojciech - 29.XII.1904 Drohobycz - 1921/22
      Pelczarski Bolesław Edward - 1. VIII. 1903 Gorlice - 1923/24
      Perlmann Hermann - 24.05.1908 Nowosielca - 1926/27
      Piechowicz Tadeusz - 3.V.1908 Drohobycz - 1925/26
      Pikowski Henryk - 17.09.1909 Drohobycz - 1926/27
      Pinkas Joachim - 5.06.1903 Borysław - 1920/21
      Piskadło Józef - 2.02.1909 Drohobycz - 1926/27
      Piskadło Wiktor - 14.12.1907 Drohobycz - 1926/27
      Poliwczak Antoni - 5.10.1910 Drohobycz - 1926/27
      Pomeranz Manes (pryw.) - 21.VII. 1901 Borysław - 1921/22
      Pospieszałowski Edward - 18.01.1908 Drohobycz - 1926/27
      Potaschmacher Osias Leon - 12.08.1906 Borysław - 1925/26
      Prokopiw Zenobjusz - 18.02.1907 Drohobycz - 1928/29
      Propper Naftali - 9.04.1908 Drohobycz - 1926/27
      Pruchnicki Tadeusz Franc. - 29.01.1909 Lwów - 1926/27
      Raab Władysław - 11.VlIl. 1901 Pomorzany - 1918/19
      Raba Józef Mieczysław - 1. V. 1903 Drohobycz - 1922/23
      Radomski Feliks Vasa, Stan. Kostka - 18.X. 1901 Zaleszczyki - 1918/19
      Rattner r. Steg Moritz - 11.02.1903 Drohobycz - 1920/21
      Reich Moses - 20.04.1907 Drohobycz - 1926/27
      Reif Chaim Moses - 28.02.1907 Drohobycz - 1926/27
      Reifler r. Benkendorf - 15.VII. 1904 Drohobycz - 1923/24
      Reifler r. Benkendorf Chaim Józef - 7. V. 1902 Drohobycz - 1922/23
      Reiner Jakób - 6.06.1902 Drohobycz - 1925/26
      Rerutkiewicz Kazimierz - 30. XI.1903 Drohobycz - 1921/22
      Riegelhaupt Emil - 12. VI. 1902 Turka - 1919/20
      Riegelhaupt Leopold - 1.03. 1903 Turka - 1921/22
      Ringel Ida - 14.III. 1905 Janów - 1923/24
      Ringel r. Dukatenzeiler Edward - 3.XII. 1906 Borysław - 1924/25
      Rinzler Herman - 20. XII. 1900 Borysław - 1919/20
      Robinsohn Norbert - 12.01.1906 Peczeniżyn - 1925/26
      Rosenberg Abraham - 10.X. 1903 Korczyn - 1923/24
      Rosenberg Jan Albert - 24.IV.1912 Drohobycz - 1928/29
      Rosenberg Simche - 16.12.1901 Korczyn - 1922/23
      Rosenblatt Leon - 12.VI.1903 Stanisławów - 1922/23
      Rosenschein Selig - 8.09.1900 Drohobycz - 1923/24
      Rosenstrauch Emil - 2.02.1910 Stanisławów - 1928/29
      Roth Karol - 3.12.1902 Drohobycz - 1922/23
      Ruderman Herman - 8.X.1902 Drohobycz - 1923/24
      Ruhrberg Marceli - 5.03.1908 Drohobycz - 1925/26
      Ryński Zenon Wład. - 5.VI. 1902 Podhajce - 1921/22
      Rzucidło Ludwik Tad. - 16.09.1909 Drohobycz - 1926/27
      Safrinówna Diana (pryw.) - 2~.Vł. HHJl Drohobycz - 1918/19
      Sak Leib - 29.01.1909 Drohobycz - 1926/27
      Schachter Feiwel - 20.11.1904 Drohobycz - 1925/26
      Schachter Henryk - 5. V. 1902 Drohobycz - 1919/20
      Schaller Emanuel - 30. XI 1897 Kołomyja - 1920/21
      Schapira Henryk - 17.08.1907 Jabłonica Niżna - 1926/27
      Scharf Friedrich Leopold - 23.X. 1907 Sanok - 1925/26
      Scheftler Edward - 26.08.1910 Doborohostów - 1928/29
      Schiffer Maurycy - 27.11.1907 Drohobycz - 1925/26
      Schloss Marek - 9.04.1905 Drohobycz - 1923/24
      Schlosser f. Karpt Leon - 15. I. 1902 Jarosław - 1919/20
      Schmieder Leon - 15.1V. 1906 Tarnopol - 1928/29
      Schnapp Salmen - 20.01.1900 Kałusz - 1920/21
      Schneider Moses - 1.04.1903 Hwozd - 1920/21
      Schneider Oskar - 2. VIII. 1904 Drohobycz - 1922/23
      Schonholz Iagnes Józef (Żak Józef) - 23.03.1902 - 1921/22
      Schreier Feiwel - 24.04.1909 Drohobycz - 1926/27
      Schreier Henryk - 8.04.1906 Drohobycz - 1926/27
      Schreier Josef - 18.02.1909 Drohobycz - 1926/27
      Schubert Leon - 22.04.1903 Sambor - 1924/25
      Schutzmann Oskar - 5. VI. 1902 Drohobycz - 1919/20
      Scif Markus Lazar - 4.lX.1906 Drohobycz - 1924/25
      Segal Jakób - 8.10.1905 Kamionka Strumił. - 1926/27
      Seinfeld Ignacy Józef - 4.07.1911 Drohobycz - 1928/29
      Seller Maksymiljan Natan - 3. I. 1901 Lwów - 1918/19
      Senyszyn Leon - 14.09.1908 Krechowce - 1926/27
      Serediak Eustachy - 3.11.1905 Letnia - 1925/26
      Silberner Edmund - 20.09.1910 Borysław - 1928/29
      Simon Juljan Artur - 7.X. 1902 Modlnica - 1921/22
      Singer Józef - 16.03.1906 Drohobycz - 1923/24
      Singer Mayer - 19.03.1904 Drohobycz - 1926/27
      Skalak Bron. Marjan - 3.IX. 1892 Jazłowiec - 1918/19
      Sklenarz Leopold - 29.VIII. 1907 Busk - 1924/25
      Skrzypecki Apolinary - 22.07.1904 Tustanowice - 1925/26
      Słotwiński Stan Jan - 21.V. 1898 Krosno - 1921/22
      Sobczuk Bohdan Onufry - 15.03.1909 Stryj - 1926/27
      Sobel Wilhelm - 26.01.1911 Drohobycz - 1928/29
      Sobol Włodz. Stefan - 22.06.1905 Lisko - 1925/26
      Solczak Eugenjusz Stan. - 10. Xl. 1901 Drohobycz - 1918/19
      Solczak Kazimierz - 4.XII.1904 Drohobycz - 1924/25
      Solczak Ludwik Zygmunt - 16.04.1903 Drohobycz - 1926/27
      Solldorfer r. Gottesmann - 20.II. 1903 Drohobycz - 1923/24
      Sonnenthal Salo - 28.06.1907 Drohobycz - 1926/27
      Sperber Juda Izaak - 9.XI. 1901 Zagrobela - 1921/22
      Sperber Moses Jakób - 2.03.1908 Borysław - 1926/27
      Sperling Józio - 12.01.1908 Drohobycz - 1926/27
      Sperling Natan - 28.05.1904 Drohobycz - 1924/25
      Sperling Schulen - 17.08.1909 Drohobycz - 1926/27
      Springer Feiwel Herzel - 6. VII. 1898 Drohobycz - 1918/19
      Sroczyński Władysław Bronisław - 23. IX. 1901 Korytniki - 1919/20
      Stark Herzel - 29.11.1907 Stronna - 1926/27
      Starościak Stanisław - 12.IX. 1908 Pasieczna - 1928/29
      Stasiak Eugen. Augustyn - 10.VI.1905 Drohobycz - 1924/25
      Stasiak Stanisław - 7.05.1908 Drohobycz - 1926/27
      Stec Tadeusz - 29.11.1907 Drohobycz - 1926/27
      Stefaniak Włodzimierz Teodor - 1.V. 1899 Iwanie puste - 1918/19
      Sternbach Dawid - 2. IX. 1902 Drohobycz - 1919/20
      Sternbach Izak - 11. XI. 1902 Przemyśl - 1920/21
      Stesłowicz Stefan - 13.IV. I 903 Tarnopol - 1924/25
      Stock Emanuel - 12.III. 1907 Drohobycz - 1924/25
      Stock Marek - 30.10.1908 Drohobycz - 1926/27
      Stolarczyk Bolesław Władysław - 31.07.1911 Drohobycz - 1928/29
      Stranzer f. Muller Feiwel - 29. III. 1900 Drohobycz - 1919/20
      Suchestow Marceli Natan - 7.XII. 1901 Drohobycz - 1918/19
      Susman Wolf - 15.12.1903 Żydaczów - 1922/23
      Szanek Roman Jan - 5.02. 1906 Drohobycz - 1924/25
      Szayna Wawrzyniec - 2.08.1907 Drohobycz - 1925/26
      Szczerbak Władysław - 1.04.1904 Drohobycz - 1924/25
      Tanenbaum Markus Armin - 9. VI. 1902 Budapeszt - 1919/20
      Tanenbaum Mordche Hersch - 13.X. 1906 Borysław - 1925/26
      Tanenbaum Samuel - 17.02.1905 Borysław - 1923/24
      Tanenbaum Seweryn - 13. III. 1904 Lwów - 1921/22
      Tarnawczyk Walerjan - 15.12.1907 Nowe Miasto - 1926/27
      Tatarski Juljan - 20.04.1905 Drohobycz - 1926/27
      Teicher Abraham - 27.05.1903 St. Sambor - 1920/21
      Teicher Markus - 4. 1. 1911 Borysław - 1928/29
      Teicher Ozjasz - 29. V. 1895 Drohobycz - 1918/19
      Teicher Samuel Leiba - 17 VII. 1900 Przemyśl - 1919/20
      Tiegermann Stanisław Adam - 12.X. 1910 Drohobycz - 1928/29
      Tillemann Jonas - 19.02.1907 Dereżyce - 1925/26
      Tuch Jakób Izak - 16.XI. 1904 Modrycz - 1925/26
      Turasz Mirosław - 26.02.1910 Niżankowice - 1926/27
      Turek Franciszek Józef - 18.VIII.1904 Drohobycz - 1921/22
      Umański Franc. Ksawery - 1.l 1910 Stebnik - 1928/29
      Unter Juljusz - 28.05.1908 Dukla - 1926/27
      Vogel Pinkas - 29.05.1908 Knihinin - 1926/27
      Wachtel Mieczysław - 11. II. 1911 Drohobycz - 1928/29
      Wagner Simon - 24.10.1901 Borysław - 1924/25
      Wald Józef - 31.05.1903 Drohobycz - 1920/21
      Wegner Jecheskiel - 29.VIlI.1903 Drohebycz - 1923/24
      Wegner Witold - 25.IV. 1907 Drohobycz - 1925/26
      Wegnerówna Matylda - 1.XI. 1900 Drohobycz - 1918/19
      Weichsel Leib - 14.06.1908 Drohobycz - 1926/27
      Weidmann Samuel Leib - 6.10.1906 Lisko - 1925/26
      Weinberg Marjan - 23.03.1903 Drohobycz - 1920/21
      Weinfeld Abraham - 21.10.1907 Drohobycz - 1926/27
      Weisbard Moses Hersch - 19.12.1907 Drohobycz - 1926/27
      Weisbrod Gabrjel - 30.12.1904 Kozowa - 1925/26
      Weiss Jakób - 24.IX.1906 Drohobycz - 1924/25
      Weiss Stanisław Marjan - 20. II. 1902 Sambor - 1919/20
      Weissman Schachne - 11.08.1908 Korczyn - 1926/27
      Wendeker Jerzy Wojciech - 111.X. 1909 Łąka - 1928/29
      Wesdyj Włodzimierz - 11.1.1908 Drohobycz - 1928/29
      Wieczorek Karol - 4.11.1910 Drohobycz - 1928/29
      Wiesenberg Artur - 28.VIII. 1901 Drohobycz - 1918/19
      Wilder Stanisław - 15.VI. 1911 Truskawiec - 1928/29
      Wilenkówna Henr. Rach - 23.XI. 1901 Lwów - 1918/19
      Wilf Henryk - 20.VI.1902 Drohobycz - 1921/22
      Wilf Józef - 8.10.1902 Drohobycz - 1922/23
      Wilf Juda Hersch - 16.10.1903 Borysław - 1922/23
      Wilf Meilech - 8.03.1908 Hyrawka - 1926/27
      Winnicki Włodzimierz - 15.03.1907 Łużek Dolny - 1926/27
      Wischnowitzer Emil Ludwik - 1.11.1910 Tarnów - 1926/27
      Witkower Juljusz - 15.IX.1902 Borysław - 1919/20
      Wohlman Albert - 5.09.1908 Borysław - 1928/29
      Wohlmann Mojżesz - 15.12.1902 Borysław - 1922/23
      Wolf Dawid - 2.07.1902 Schodnica - 1920/21
      Wójcik Tadeusz Zdzisław - 19. VIII J 905 Knibinin Kolonia - 1922/23
      Wroceński Józef Władysław - 23.VI. 1906 Wrocanka - 1928/29
      Wróbel Stanisław - 9.IX. 1907 Drohobycz - 1924/25
      Wróbel Władysław - 26.12.1907 Schodnica - 1928/29
      Wulwck Wilhelm - 8.VIII. 1901 Podbuż - 1918/19
      Wysoczański Andrzej Bogusław - 10.IV.1904 Drohobycz - 1925/26
      Zaczek Bronisław - 26.08.1902 Borysław - 1922/23
      Zaczkiewicz Józef - 19. X. 1897 Gaje - 1919/20
      Zając Miecz. Franc. - 3. X. 1899 Rawa ruska - 1920/21
      Zamorski Roland Jerzy Stan. - 16.V. 1901 Kraków - 1918/19
      Zengel Franciszek Józef - 25.07.1910 Dobromil - 1928/29
      Zielonka Jakób - 20.07.1901 Wacowice - 1920/21
      Złowodzki Juljusz - 18.III. 1904 Delatyn - 1924/25
      Złowodzki Miecz. Sew. Marja - 14.XI. 1901 Kaczyka - 1918/19
      Złowodzki Stanisław Zygmunt - 22.04.1906 Delatyn - 1923/24
      Złowodzki Tadeusz Marjan - 11. IV. 1900 Drohobycz - 1918/19
      Zoller vel Zoller Hersch - 29. IV. 1900 Drohobycz - 1919/20
      Zuckerberg Abraham Joachim - 10.lX. 1901 Borysław - 1919/20
      Zuckerberg Moritz - 6.06.1910 Drohobycz - 1926/27
      Zwilling Leib - 27.01.1909 Drohobycz - 1926/27
      Żurek Józef - 17 .XII. 1903 Drohobycz - 1921/22







:!: Janusz Stankiewicz

Wróć do „INDEKSACJA, LISTY i SPISY OSÓB”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

cron