Właściciele ziemscy w powiecie kościańskim w 1580 r.

Indeksacja Akt Stanu Cywilnego, listy i spisy osób
WYSZUKIWARKA nazwisk także na Stronie Głównej !!!

Zapraszam do umieszczenia not biograficznych, wspomnień o osobach występującach na listach !
PAMIĘĆ O NICH NIE MOŻE ZAGINĄĆ !!!
JanuszStankiewicz
SITE ADMIN
SITE ADMIN
Posty: 618
Rejestracja: pn lut 07, 2005 23:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Właściciele ziemscy w powiecie kościańskim w 1580 r.

Postautor: JanuszStankiewicz » śr paź 25, 2006 18:18

.

Na podstawie Regestrów Poborowych E. Callier w książce „Powiat kościański w XVI w” (wyd. 1885 r.) zestawił właścicieli ziemskich powiatu Kościańskiego z r. 1580
Poniżej lista w moim opracowaniu





      Nazwisko i Imię --- Miejscowość


      Bagrowski Wojciech ---- Sączkowo
      Baranowski Rudolf ---- Grzybno
      Baranowski Sebastyan ---- Goździchowo
      Bartoszewski Maciej ---- Bartoszewice
      Bartoszewski Stefan ---- Bartoszewice
      Belęcki Baltazar ---- Belęcin pod Zbąszyniem
      Belęcki Jan ---- Opat oberski, Chwalim i Kosieczyn(?)
      Belęcki Wojciech ---- Belęcin pod Zbąszyniem
      Bieczyński Piotr ---- Bieczyny i Srocko
      Błocki Wojciech ---- Błocko i Łąki
      Bodzewski Wojciech ---- Bodzewko i Ziółkowo
      Bojanowski Andrzej ---- Gołaszyn
      Bojanowski Andrzej z Trzebosza ---- część Pawłowic
      Bojanowski Erazm ---- Gołaszyn
      Bojanowski Marcin ---- Gołaszyn
      Bojanowski Stanisław ---- Pawłowice i Robczysko
      Borzysławska Małgorzata ---- Snowidowo
      Borzysławski Jan ---- Snowidowo
      Borzysławski Maciej ---- Cykówko
      Brocka Magdalena ---- Rogaczewo
      Brocki Gabryel ---- Rogaczewo
      Brodnicka Katarzyna z Rydzyny ---- Choryń i Grabianowo
      Brodnicki Maciej ---- Brodnica i Choryń
      Bułakowska Helena ---- Rogarzewko
      Cerekwicki Jan ---- Białcz i Krzon
      Chełkowski Andrzej ---- Karmin
      Chełkowski Stanisław ---- Kebląn(l), Karmin
      Chlebowicz Jan ---- kasztelan miński, Solec pod Kębłowem
      Chociszewska Anna, ---- Bobkowice i Chociszewice
      Chociszewski Wojciech ---- Chociszewice
      Chojeński Jerzy ---- Chojno
      Chojeński Krzysztof ---- Chojno
      Chojeński Michał ---- Chojno i Ostrobudki
      Chwałkowski Jan ---- Chwałkowo
      Chwałkowski Łukasz ---- Chwałkowo
      Chwałkowski Sebastyan ---- Chwałkowo
      Chwałkowski Walenty ---- Chwałkowo
      Cikowska Zofia z Żegrowa (Cykowska?) ---- Glińsko i Nowa Wieś pod Śmiglem
      Ciświcki Wojciech ---- Łódź
      Czacki Ambroży ---- Rogowo pod Krobią i Włostów Wielki
      Czacki Andrzej ---- Czacz
      Czacki Kacper ---- Czacz
      Czacki Krzysztof ---- Czacz
      Czacki Piotr ---- Czacz
      Czacki Stanisław ---- Poświętna
      Czarnkowski Wojciech ---- Karmin
      Dąbrowska Agnieszka ---- Chlastawa i Kosieczyn
      Dakowski Wawrzyn ---- Dakowy Suche
      Daleszyński Jan ---- Daleszyn i Malewo
      Dębowski Sylwester ---- miecznik łęczycki, Witowle
      Dłuski Nankier ---- Morkowo
      Domaracki Maciej ---- Skoraszewice
      Drogoszewski Adam ---- Drogoszewo
      Drogoszewski Ambroży ---- Drogoszewo
      Drzewiecki Jakób ---- Tamowo pod Prochami
      Drzewiecki Kacper Nostwicz ---- sołectwo w Górsku z pod Przemętu
      Drzewiecki Marcin ---- Bojanice i Drzewce
      Drzewiecki Wojciech ---- Golina i Przybin
      Gałęski Piotr ---- Sulejewo
      Gawroński Andrzej ---- Charbielin i Popowo Niemieckie
      Głogiński Mikołaj ---- cześnik kaliski, Chociszewice
      Głogiński Mikołaj ---- podczaszy kaliski, Bobkowice
      Gniński Jakób ---- Gnin
      Gniński Kacper ---- Drożyn i Gnin
      Gniński Stanisław ---- Łęki Wielkie
      Godurowski Maciej ---- Godurowo
      Godurowski Piotr ---- Godurowo
      Golaski Pogorzela Jerzy ---- Gołaszyn
      Golińska Jadwiga ---- Golinka i Kawcze
      Goliński Adam ---- Golinka
      Goliński Jan ---- Golina i Kołacin
      Goliński Krzysztof ---- Golinka
      Goliński Stanisław ---- Golina
      Goliński Stanisław ---- Pakosz, Golina.
      Goniębicki Marcin ---- Lipno
      Górka Andrzej ---- kasztelan międzyrzecki, Kurza Góra i Sierakowo pod Łaszczynem
      Górka Łukasz ---- wojewoda poznański, Sawiniec
      Gorzyńska Katarzyna ---- Górzno
      Gorzyński Baltazar ---- Górzno
      Gorzyński Maciej ---- Górzno
      Gostkowski Jan ---- Dłonie i Kołaczkowice
      Gostyńska Anna ---- Podrzecze
      Gostyński Marcin Borek ---- Bodzewko
      Gostyński Mikołaj ---- Podrzecze
      Gostyński Stanisław Borek ---- Bodzewko
      Grąblewski Jan ---- Grąblewo
      Grabowiecki Jan ---- Mszczyczyn
      Granowski Marcin ---- Granówko
      Granowski Piotr ---- Granówko
      Granowski Sebastyan ---- Granówko
      Grobski Andrzej ---- Zadory
      Gułtowski Łukasz ---- Witowle
      Hersztopski Łukasz ---- Rostarzewo
      Jączyński Bartłomiej ---- Belęcin, Brylewo, Karchowo i Skoraczewo pod Białczem
      Janowski Jakób ---- Gola pod Gostyniem
      Jaromirska. Zofia ---- Jaromierz i Reklin
      Jaromirski Jan ---- Jaromierz, Karna, Kosieczyn i Reklin
      Jaromirski Piotr ---- Karna
      Jastrzębski Jakób ---- Krzekotowice
      Jeżewska Dorota ---- Jeżewo
      Jeżewski Maciej ---- Jeżewo
      Jeżewski Wojciech ---- Jeżewo i Wycisłowo
      Jeziorkowski Jan ---- Popowo Niemieckie
      Jezuici poznańscy ---- Kiełczewo
      Iłowiecki Łukasz ---- Górki, Przylepki, Iłowiec Mały i Wielki
      Jurkowska Jadwiga ---- Bojanice
      Kąkolewska Jadwiga ---- Kąkolewo
      Kąkolewski Jan ---- kanonik gnieźnieński, Kąkolewo
      Kąkolewski Maciej ---- Kąkolewo
      Kapituła Poznańska ---- Kiełczewo
      Karchowski Andrzej z Belęcin ---- burgrabia Kościański, Belęcin, Karchowo i Trzebice.
      Karchowski Jakób Belęcki ---- Brylewo
      Karchowski Kacper ---- Belęcin i Karchowo
      Karczewska Agnieszka ---- Karczewo
      Karczewski Marcin ---- Karczewo
      Karmiński Seweryn Kebląn ---- Karmin
      Karsznicka Anna ---- Karsznice i Księginki
      Karsznicki Hieronim ---- Karsznice
      Karzecki Jan ---- Karzec
      Kawecka Anna Maciejowa ---- Szurkowo
      Kawecka Anna Mikołajowa ---- Szurkowo
      Kawecki Jakób ---- Kawcze
      Kawecki Jan ---- Kawcze
      Kawecki Piotr ---- Kawcze i Szurkowo
      Kawecki Tomasz ---- Szurkowo
      Kiełczewski Jerzy ---- Ostrowieczno
      Klempski Walenty ---- sołectwo w Podmoklu Wielkiem
      Kluczewski Łukasz ---- Chaławy
      Kobyliński Jan ---- Białczew i Kobylniki
      Kołacka Anna ---- Kołacin
      Kołaczkowsa Anna ---- Dłonie
      Kołaczkowski Jakób ---- Kołaczkowice
      Kołaczkowski Wojciech ---- Kołaczkowice
      Kołucki Jakób ---- wojski inowrocławski, Bartoszewice
      Kanarzewski Melchior ---- Krzekotowice, Siedlec, Sierakowo i Ziembin
      Konopka Jan ---- Chlastawa i Kosieczyn
      Kosiecka Zofia ---- Kosieczyn
      Kosiecki Jan ---- Chlastawa i Kosieczyn
      Krajewska Anna ---- Krajewice
      Krajewski Krzysztof ---- Bodzewo i Ziółkowo
      Krajewski Maciej ---- Bodzewo
      Krajewski Marcin ---- Bodzewo
      Krajewski Sebastyan ---- Bodzewo i Ziółkowo
      Krajewski Stanisław ---- Krajewice
      Kromolicki Maciej ---- Gębice, Krzekotowice i Wilkoniczki
      Krzycki Mikołaj ---- Drzewce
      Krzyżankowska Łucya ---- Krzyżanki
      Krzyżankowski Łukasz ---- Krzyżanki
      Krzyżanowski Maciej ---- Pucołowo i Smogorzewo
      Kuczyński Jan ---- Kuczyna
      Kuranowski Jakób ---- Lipno
      Kuranowski Wojciech ---- Karsznice, Księginki i Żakówko
      Łącka z Sokolnik Anna ---- Wolkowa
      Łącki Stanisław ---- Solec pod Kębłowem
      Łaziński Bartłomiej ---- Gnin
      Leszczyński Rafał ---- kasztelan śremski, Wyciążkowo
      Lubiatowski Erazm ---- Lubiatowo
      Melechowski Jan ---- Iłowiec Mały i Wielki (?)
      Maniecka Dorota ---- Gawrony
      Maniecki Jan ---- Piotrkowice
      Marszewski Jan ---- podsędek kaliski, Łódź
      Miaskowski Andrzej (Miąskowski) ---- Osiek
      Miaskowski Jan ---- Gębice, Krzekotowice, Moraczewo i Wilkonice
      Miaskowski Łukasz (Miąskowski) ---- Osiek
      Miaszewski (?) Stanisław ---- Bodzewo
      Miedzychocka Barbara ---- Gawrony
      Mieleński Jan ---- Ostrobudki
      Mierzejewska Jadwiga, (Mirzewska,) ---- Mierzejewo
      Mierzejewski Eustachy (Mirzewski) ---- Mierzejewo
      Moraczewska Dorota ---- Moraczewo
      Moraczewski Piotr ---- Drzewce
      Niemierzycki Wojciech ---- Sepno
      Niwski Maciej ---- Glińsko, Kuszanowo i łan jeden wójtostwa Mosińskiego
      Opaliński Piotr ---- Dakowy Suche, Łęki Wielkie, Parzęczew i Lubiechowo
      Otorowski Piotr ---- Cykówko
      Pakosławski Jan ---- Pakosław
      Pakosławski Jerzy ---- Dłonie
      Pakosławski Maciej ---- Pakosław
      Pakosławski Wojciech ---- Pakosław
      Pawłowski Bartłomiej ---- Pawłowice i Robczysko
      Pawłowski Mikołaj ---- Żakowo i Żakówko
      Pawłowski Piotr ---- Żakowo i Żakówko
      Pianowski Wojciech ---- Pianowice
      Piotrkowski Augustyn ---- Piotrkowice
      Pogorzelski Dobrogost ---- Drogoszewo, Godurowo i Szelejewo
      Pogorzelski Hieronim ---- Szelejewo
      Pogorzelski Jan ---- Drogoszewo
      Pogorzelski Stanisław ---- Drogoszewo i Godurowo
      Poniecki Jerzy ---- Pakosław i Szkaradowo
      Poniecki Krzysztof ---- trybun poznański, Pakosław i Szkaradowo
      Popowska Anna ---- Popowa Polskie
      Popowski Piotr ---- Popowo Polskie
      Pożarowski Marcin ---- Błocko i Łąki
      Proski Maciej ---- stolnik poznański, Kosieczyn i Pruszkowo(?)
      Przybiński Łukasz ---- Wyciążkowo
      Przybiński Stanisław ---- Przybiń
      Przyborowski Jerzy ---- Kuczyna
      Przyborowski Wojciech ---- Ziemlin
      Przylepski Piotr ---- Przylepki.
      Psarski Bartłomiej ---- Psarskie
      Psarski Stanisław ---- Psarkie
      Psarski Wojciech ---- Psarskie
      Pucołowski Andrzej ---- Pucołowo
      Rąbiński Maciej ---- Grzybno
      Raczkowski Piotr ---- Żabno
      Radzewski Stanisław ---- Daleszyn i Malewo
      Robaczyński Stanisław ---- Czacz
      Rokosowski Adam ---- Bączylas i Rokosowo
      Rokosowski Andrzej ---- Bączylas i Rokosowo
      Rokosowski Jakób ---- skarbnik, Bączylas, Karzec, Rokosowo i Żytowiecko
      Rostworowska Urszula ---- Grąblewo
      Rozdrażewski Wacław ---- Kuszanowo
      Rożnowski Maciej ---- Tworzyjanice
      Rudzki Jan ---- Belęcin i Karchowo
      Rybiński Mikołaj ---- Jarogniewice
      Rydzyńska Katarzyna ---- Brodnica
      Rydzyński Andrzej ---- Gorzyce, Gorzyczki i Jarogniewice
      Rydzyński Jan ---- Jarogniewice
      Rydzyński Łukasz ---- Gorzyce i Gorzyczki
      Rydzyński Stanisław ---- Gorzyczki i Moraczewo
      Rydzyński Stanisław de Wirbna ---- Oporowo i Oporówko
      Rydzyński Wojciech ---- Jeżewo i Wycisłowo
      Sapińska Anna (Sapieńska) ---- Chwałkowo
      Sapiński Stanisław ---- Kąkolewo
      Sepiński Jan ---- Sepno i Sepienko
      Sepiński, Jan, syn Wincentego ---- Sepno i Sepienko
      Siekierzecki Jan ---- Góreczka Śliwna
      Skaławski Marcin ---- Kobylniki
      Skaławski Piotr ---- Kobylniki i Rogaczewko
      Skoraszewski Stanisław ---- Skoraszewice
      Skoraszewski Barabasz ---- Skoraszewice
      Skoraszewski Wojciech ---- Skoraszewice
      Śmigielska Jadwiga ---- Kuszanowo i Nowa Wieś pod Śmiglem
      Śmigielski Mikołaj ---- Oporowo i Oporówko
      Strykowski Andrzej ---- Tarnowo pod Prochami
      Strzelecki Jan ---- Urbanowo Nowe
      Strzępiński Piotr ---- Strzępin.
      Sulejewski Marcin ---- Sulejewo
      Sulocki(?) Andrzej ---- Oborzysko
      Sulocki Marcin ---- Oborzysko
      Szczurski Jakób ---- Góreczka Śliwna
      Szczurski Jan ---- Góreczka Śliwna.
      Szczurski Maciej ---- Belęcin, Brylewo i Karchowo
      Szołdrski Stanisław ---- Chaławy i Gorzyczki
      Tarzecki Piotr ---- Ostrowieczno
      Tłocki Baltazar ---- Rostarzewo
      Tworzyjański Jan ---- Tworzyjanice
      Tworzyjański Maciej ---- Tworzyjanice
      Tworzyjański Stanisław ---- Tworzyjanice i Tworzyjanki
      Ujejski Jakób ---- Ujazd, Urbanowo Nowe i Stare
      Ujejski Maciej ---- Urbanowo Nowe i Stare
      Ujeski Piotr ---- Kubaczyn, Strzępin i Ujazd
      Ujejski Stanisław ---- Strzępin, Ujazd, Urbanowo Nowe i Stare
      Urbanowska Anna ---- Urbanowo Nowe
      Węgierski Stanisław ---- Skoraszewice
      Wilkowska Jadwiga z Miaskowa ---- Lubiatówko
      Wilkowski Jakób ---- Wilkonice
      Wilkowski Maciej ---- Wilkonice
      Wilkowski Stanisław ---- podsędek wschowski, Smyczyna Stara
      Wilkowski Wojciech ---- Wilkonice
      Włostowska Jadwiga ---- Chwałkowo i Włostów Mały
      Włostowska Urszula ---- Chwałkowo i Ziemlin
      Włostowski Jan ---- Chwałkowo, Mszczyczyn i Włostów Mały
      Włostowski Marcin ---- Pianowice
      Woźnicka Anna ---- Cykówko
      Woźnicki Jan ---- Drożyn
      Żabiński Mikołaj ---- Żabno
      Zadorsk. Anna ---- Łagiewniki
      Zadorski Araham ---- Sepienko i Łagiewniki
      Zadorski Baltazar ---- Głuchowo i Sierniki
      Zadorski Jan ---- Bieczyny, Srocko i Zadory
      Zadorski Maciej ---- Głuchowo, Sierniki i Żabno
      Zadorski Stanisław ---- Karczewo
      Zadorski Wojciech ---- Gola pod Gostyniem
      Zakrzewska Anna ---- Zakrzewo pod Rawiczem
      Zakrzewski Wojciech ---- Zakrzewo pod Rawiczem
      Zawacki Jerzy ---- Korzbok, Golina
      Zielątkowski Jakób ---- Grabionowo
      Złotkowska Zofia ---- Siedlec pod Pępowem
      Życzliński (?) Stanisław ---- Chwalim
      Żytowiecka Barbara ---- Żytowiecko
      Żytowiecki Jakób ---- Żytowiecko





:!: Janusz Stankiewicz

Wróć do „INDEKSACJA, LISTY i SPISY OSÓB”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości