Ruch oporu na Podlasiu 1939 - 1944

Indeksacja Akt Stanu Cywilnego, listy i spisy osób
WYSZUKIWARKA nazwisk także na Stronie Głównej !!!

Zapraszam do umieszczenia not biograficznych, wspomnień o osobach występującach na listach !
PAMIĘĆ O NICH NIE MOŻE ZAGINĄĆ !!!
JanuszStankiewicz
SITE ADMIN
SITE ADMIN
Posty: 618
Rejestracja: pn lut 07, 2005 23:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Ruch oporu na Podlasiu 1939 - 1944

Postautor: JanuszStankiewicz » śr sie 29, 2007 17:31

.
Przedstawiam listę osób (we własnym opracowaniu) zamieszczonych w książce „Ruch oporu na Podlasiu 1939 - 1944” Stanisławy Lewandowskiej, w której autorka opisuje podlaski ruch oporu, jako integralną część dziejów walki narodu polskiego z najeźdźcą w latach II wojny światowej.

Może ktoś z Państwa odnajdzie swoich bliskich:


Prosimy o uzupełnienie informacji o osobach o notki biograficzne



      Abramiuk Bazyli "Dziadek"
      Abramiuk Bronisław
      Adamiec Józef "Łukasz"
      Adamiec Tadeusz "Sęp"
      Aftyka Feliks
      Alef-Bolkowiak Gustaw "Bolek"
      Aleksandrowicz Jakub "Alek"
      Aleksandrowicz Piotr
      Andrzejewski Władysław
      Andziak Zygmunt "Zygmunt"
      Ardziński Kazimierz
      Artecki Jan
      Atłasiuk Włodzimierz
      Augustyniak J. "Kot"
      Baj Andrzej "Wujek", "Wilski"
      Bajor „Gruby"
      Balcerzak Józef "Almanzol”
      Bałdyga
      Bałkowicz Czesław
      Banach Kazimierz
      Bancarzewski
      Bancarzewski Franciszek "Włóczęga"
      Bancarzewski Szymon
      Bara Feliks "Zbyszek"
      Baranowski
      Barański
      Bhdaj Teodor
      Białynowicz "Reda"
      Bieleccy J.
      Bielecki Stanisław "Zawada"
      Biełuszko Edward
      Biełuszko Feliks "Filip"
      Bień Aleksy "Mirek"
      Bień Julian
      Biernacka Maria
      Biernacki
      Biernacki Aleksander "Szymon"
      Biernacki Stanislaw
      Bittner Ludwik "Halka"
      Bogdanowicz H. "Tom"
      Bogdański
      Bogusławski Aleksander
      Bołba Czesław
      Borkowski "Ludwik"
      Borkowski E.
      Borkowski Jan
      Bormiński Wacław "Roch"
      Bortnowska H.
      Borysiuk B.B.
      Borzobohaty Wojciech
      Boskowski Julian
      Botko Anna
      Botko Walerian
      Brajbisz Józef
      Brajko Piotrr
      Braun Mirka
      Brodowska Helena
      Brona J. [Koć L.]
      Broniewska Wanda "Halina"
      Bruckner Józef "Wilk-Biernacki" "Rylski Stanisław"
      Brudzyński Wacław "Wiertłowski"
      Brzozowski Stanisław
      Brzóska Stanisław, ks.
      Bucylin M.
      Buczyński Ładysław "Kazik Dębiak"
      Buczyński Seweryn "Węgorz"
      Budek Józef
      Budna Jadwiga
      Budrewircz J.
      Budzyński Stanisław
      Bukowiecki Franciszek
      Bukowiecki Stanisław
      Bulik Marian "Żbik"
      Buraczyńiska Wojciecha
      Bykowski Władysław "Sęp"
      Caban Ireneusz
      Cap J.
      Celica Józef
      Celmer Stanisław "Cezary"
      Chacewicz M.
      Chełchowski Hilary "Janek", "Długi Janek"
      Chilimoniuk Stefan
      Chlebowski Cezary
      Chmielarski Stanisław "Lech"
      Chmielewscy
      Chmielewska Jadwiga
      Chojnacki Stanisław
      Cholewa J.
      Cholewa Władysław "Mróz"
      Chorąży Czesław "Błyskosz"
      Chorąży Witold "Błuskosz"
      Chorecki Franciszek "Marek"
      Chrzanowski Zygmunt
      Chyżyński Mieczysław "Rzędzian", "Pełka"
      Ciejpa Jan "Holmes"
      Ciekot Szczepan
      Cierniak Stanisław
      Cieślak Tadeusz
      Ciołek Jan "Kobryń"
      Ciot
      Ciszewski
      Czajkowski A.
      Czajkowski Antoni
      Czapliński Zygmunt
      Czarnecka J.
      Czarnota Bronisław "Sława"
      Czech Antoni
      Czech Franciszek
      Czech T.
      Czeranowski Feliks
      Czerwiński Marian
      Czuba Julian "Marian"
      Czubacki B. "Kula"
      Czugała L. "Równy"
      Dadun Jan "Janusz"
      Dancewicz Jerzy "Korsak"
      Danielewiaz Bolesław
      Danieluk J.
      Daniluk J.
      Daniluk Marian
      Datner Szymon
      Dąbek Paweł "Paweł"
      Dąbrowscy
      Dąbrowski Feliks "Felek"
      Dąbrowski J. "Bielecki"
      Dąbrowski Marian "Marek"
      Dąbrowski Robert "Zagończyk"
      Dąbrowski Stanisław
      Dąbrowski Stanisław "Brzoza"
      Dąbrowski Włodzimierz "Wujek"
      Demidow Mikołaj
      Denisiuk Ludwik "Dominik"
      Derlukiewicz Aleksander
      Dębiec Lucjan
      Dębowski Stanisław
      Długosz Jan "Zaskroniec"
      Długosz Władysław "Zaskroniec"
      Dmoch
      Dobraniecki St.
      Dobrowolski Z. "Zynckam"
      Dobrzański J.
      Dolata Boleslaw
      Domański Robert "Jarach"
      Dominiak-Górski Stanisław "Szczerba"
      Doroszewski J.
      Drabik Bolesław "Bolek", "Madej", "Bolesław Klonowiecki"
      Drabiński Wiktor
      Drewnowski Roman "Roman"
      Drobik Marian "Drozd", "Gołąb"
      Drozdowicz Henryk
      Duczek Franciszek
      Duda Edward "Konarski"
      Duda Józef "Skiba"
      Duda Józefa
      Dudowa Halina
      Duibe Juliusz
      Duklewscy
      Duńczak Stefania
      Duszyński Z.
      Dutkiewicz J.
      Dutkiewicz Jan
      Dworecki Czesław
      Dykow Adolf (Dickow)
      Dykow Johan (Dickow)
      Dyl St.
      Dylewicz Czesław "Krukowski".
      Dymek Benon
      Dymny "Mały"
      Dziadosz Edward
      Dziewoński K.
      Dżem Paweł "Karlton"
      Eisenbach Artur
      Engler A.
      Fabisch Albert
      Fajgenbaum M.J.
      Fajkowski Józef
      Fedorowicz Alina "Marta"
      Fedorowicz Mikołaj
      Filewicz
      Filipczak Stanisław "Klarnecista”
      Filipiak St.
      Finansow Piotr "Piotr"
      Fischer Ludwig
      Flisiuk Bolesław "Wit", "Jarema", "Stawuła"
      Foryś Stanisław "Atylla"
      Frankowski Antoni "Ocet", "Ben-Ocet", "Benot"
      Furmaniuk Michał
      Gadzalanka Anna "Halina"
      Gadzińska Adela
      Gajuś Stanisław "Stach"
      Galas Józef Boleslaw
      Gałązka Aleksander
      Gałązka Jan
      Gałeccy
      Gąsiorowska Natalia
      Geresz Józef
      Gertner Zygmunt "Zygmunt"
      Giridas Jan "Bis"
      Głazowski
      Głażewska - Rachska Hanna "Halina"
      Głowacki B.
      Głowacki Józef "Kowalski"
      Głowacki Ludwik
      Głowacki Piotr "Chłopki", "Mieszko"
      Gmiter Stanisław "Dąb"
      Gmitruk Janusz
      Golczewski Bazyli
      Golec Irena
      Golec Zofia
      Golka Bartłomiej
      Golka Tadeusz "Kruk"
      Goławski Zygmunt "Niwa", "Leon"
      Gołąbek Cz.
      Gołoś Edward
      Goneliński E.
      Gorzała Władysław
      Gostkowski Z.
      Gozk Ignacy
      Góral Roman
      Górecki Jan
      Górny Bolesław
      Górski Czesław
      Górski Władysław
      Grabowski
      Grabowski Franciszek
      Grabowski Marrian Józef
      Grad Zbigniew "Doktor Zbyszek"
      Gransztof Julian "Jastrząb"
      Grądzki Czesław "Krzemień"
      Grinberg Sz.
      Grobelny Julian
      Grochowski Remigiusz "Waligóra"
      Grochowski T. ,,Irtysz"
      Gronczewski Edward
      Groniowski Krzysztof
      Grunwald Ludwik "Ludwik"
      Gruszczyk A.
      Grynszpan Chyl (Chil) "Chyl"
      Grzebisz Marian "Wicher"
      Grzesiuk M.
      Gumkowski Janusz
      Guzek
      Hać Michał
      Hardajewski Tomasz "Grab"
      Hildebrandt Bohdan
      Hildebrandt Karol
      Hirsz Jerzy Zbigniew
      Hołod Jan "Kirpiczny"
      Horaczyński Bolesław "Kamyk", "Czarny Bolek"
      Hrynkiewicz A.
      Iłowiecki Kazimierz "Sierpski"
      Iranek-Osmecki Kazimierz
      Iwański Karol
      Iwaszko Stanisław
      Jabłoniowa
      Jabłoński Leon "Leon"
      Jacuński Henryk "Szczoka"
      Jahołkowski A. "Brzeski"
      Jakiel Albin
      Jakubowski
      Jakuszko J. "Wierny"
      Janczur Czesław
      Janiak Jan
      Janicki Szczepan
      Janiszek J.
      Janiszewska Leonia
      Jankowska Mada "Margerita"
      Janowiec Stanisław "Stanisław"
      Jarmul S.
      Jarmułowicz Wanda
      Jarząb Ludwik
      Jasiński "Sowa"
      Jasiński B.
      Jaskórzyński Przemysław "Przemek", "Cand"
      Jastrzębowski W.
      Jastrzębski L.
      Jaszczuk Stanisław
      Jaworowski Aleksander
      Jellenta Stefan
      Jędruszczak Mieczysław
      Jędrzejowski Edward "Baryka"
      Józefcznik D.
      Juchniewicz Mieczysław
      Junasiewicz Wacław
      Jurzyk Kazimierz
      Jurzykowie Edward, Kazimierz i Roman, bracia
      Kacior Józef
      Kaczor Wiktor
      Kalabiński Stanislaw
      Kalało Jan
      Kaliccy
      Kaliciński vel Kaleczyński A.
      Kalinowski Stanisław
      Kaliszczuk Włodzimierz
      Kapliński
      Karaczyński J.
      Karnicki Jan, "Miś"
      Karpiński Czesław "Klon"
      Karpowski Czesław
      Kartasińska-Buczyńska Stanisława
      Karwawscy
      Kastner Rudolf
      Kazimierowicz Tomasz
      Kaźmierczak
      Kern Czesław
      Kersten Krystyna
      Kędzierzawscy Irena i Franciszek
      Kieniewicz Stefan
      Kietliński Ignacy
      Kietliński Jan
      Kiryluk Stanisław
      Kisieliński Rafał
      Klepacz Stanisław "Jesion"
      Klimczuk Aleksander
      Klimowa
      Klukowski Bolesław "Junak"
      Kłosiewicz Bolesław "Marian"
      Koblański Lucjan "Lubicz"
      Koblański Lucjan
      Kobuszewski Bogdan
      Koczkodaj Zygmunt "Zygmunt"
      Koć Lucjan "Jarząbek"
      Kojro Michał
      Kokoszka Józef
      Kołodziej Adam
      Kołodziejczyk Stanisław
      Kołosow Mikołaj
      Kołtan E. "Jastrząb"
      Komar Marian "Łysys", "Sadowski"
      Komorowski
      Kompf R. "Hokicz"
      Kompowski Adam "Adam"
      Konopka T.
      Kopa Jan
      Kopeć Julia
      Kopyto J.
      Korczyński Grzegorz
      Korepta L.
      Korolewicz Bohdan
      Korszeń Hipolit
      Korzeniowski Jan "Zawisza"
      Kosieradzki Antoni
      Kosno Cz.
      Kostrowicka Irena
      Koszarski
      Kosztyla Zygmunt
      Kowalczyk Tadeusz
      Kowalewski Stanisław
      Kowalik Ryszard
      Kowalski Bronisław
      Kozak Władysław
      Kozak Z. "Walter"
      Kozakiewicz M.
      Kozanecki Jan - "Szkwał"
      Kozioł Józef
      Kozłowski Benedykt
      Kraft Ludwik
      Krajewski Henryk "Synowiec"
      Krajewski Stanisław
      Kranc
      Krasnodębski Alfons
      Krasuski Józef
      Kraszewski B.
      Kraszewski Franciszek "Szwej"
      Kratko Zygmunt
      Krawczyk Stanisław
      Krejnowicz M.
      Kresch Rudolf
      Kretkawski Józef
      Kruczek Julian
      Kruczek-Wirski Stanisław
      KrudelskiEdward "Podkowa"
      Kruglej J.M. "Sikorski"
      Kruglej Michał
      Krupka Mikołaj
      Krygierowa Borka
      Kryński F.
      Krzeszowski L.
      Krzykała S.
      Krzysiak Wincenty
      Krzysztoporski Stanisław
      Krzywkowicz
      Kubalska-Kociowa Regina "Renia"
      Kujawiński Stanisław "Żonkil"
      Kulis- Wróblewski Zygmunt
      Kuna Lucjan "Mucha"
      Kur Zbigniew "Robert"
      Kurcjusz Teodor Tadeusz
      Kuresza Bazyli
      Kuręda Czesław "Mruk"
      Kurowski Tadeusz "Leszczyna"
      Kutnik A
      Kwasiborrski Józef "Niemka", "Podmiejski"
      Kwiatek B.
      Kwiatkowska Weronika
      Kwiecień Jan
      Lach Ambroży
      Lach Wacław
      Lachert Zygmunt
      Lady Serafin (Hilarion)
      Landau Ludwik
      Landau Zbigniew
      Larzak Kazimierz "Orlicz"
      Laskowski Mieczysław
      Laskowski Stanisław
      Laskowski Wacław
      Lasota Jan Kanty "Jan"
      Lebel Ludwik
      Lechociński Stanisław
      Ledwich Edward
      Lejwoda Stanisław "Sikora"
      Lemieszek Stefan "Narbutt"
      Lencewicz Stanisław
      Leszczyński Kazimierz
      Lewandowska Stanisława
      Lewicki
      Lewicki Jan
      Lewicki Stanisław "Rogala"
      Lewinówna Zofia
      Lipińscy
      Lipka Jan
      Lipka Jerzy "Leszczyc"
      Lipka Kazimierz
      Lirtko Jan "Janek"
      Lisewski
      Lubkiewicz P.
      Luty Bolesław
      Łacic Witold "Aleksander"
      Łapiński Wincenty "Jastrzębiec"
      Łasińscy
      Łejak Franciszek
      Łubniccy Stefania i Narcyz
      Łukasiewicz Jan
      Łukasiewicz Stanisław
      Łukasik Bronisław
      Łukaszkiewicz Zdzisław
      Łukawski Zygmunt
      Łupina Z.
      Machowski Stefan
      Maciejewski Tadeusz "Czarny"
      Maciejowski Zygmunt „Wroński"
      Madajczyk Czesław
      Madej M.
      Madlerowa
      Magid E.
      Magomet Józef (Josif) "Mak" , "Makiw"
      Maj Stanisław "Wolski"
      Majewski Czesław "Wiesław"
      Majewski J.S.
      Majorkiewicz Felicjan
      Makaruch Edward "Strzała"
      Makaruk Jan
      Makaruk Władysław
      Makowiecki Stanisław
      Maksymiuk A.
      Malanowski Jan
      Malinowska Danusia
      Malinowski Kazimierz
      Malinowski Marian
      Maliszewski K.
      Małecki Stanisław "Sulima"
      Małkiński Henryk "Kulesza"
      Małowisrt Marian "Józef Mill"
      Mańkowski Zygmunt
      Marchela Ryszard "Kruk"
      Marciniak S.
      Marczewska Krystyna
      Markiewicz Jerzy
      Markowa E.
      Markowska Franciszka "Marta"
      Marszałek Józef
      Martenko Franciszek
      Matejczuk Bazyli
      Matejczuk Bronisław
      Mateusz Bolesław
      Matys
      Mech Mieczysław "Mieczysław"
      Meisinger Józef
      Mencel Tadeusz
      Mentz Alfons
      Meruch Mikołaj "Kolka"
      Mędziewski Z.
      Michalski Józef
      Michalski S.
      Michałowski Stanisław
      Mickiewicz Stepan
      Mieczkowski J.
      Mieczkowski Jerzy
      Mikiel Ludwik
      Mikulski Jan
      Miłkowski Zygmunt "Zygmunt"
      Minor M.
      Miodoński Stanisław "Sokół"
      Mioduchowska A
      Mirecki Stanisław
      Misiński Bronisław
      Mittag Józef
      Młynowski Józef
      Moczar Mieczysław "Mietek"
      Molenda Andrzej "Lewar"
      Mosiej Kazimierz "Fajkiel"
      Mozołowski R.
      Mówiński Franciszek
      Musielak Antoni
      Mysłowski E.
      Myszkowski Jan
      Nalazek Jan
      Nasiłowski Józef
      Naumiuk Jan
      Nazarewicz Ryszard
      Nazaruk Józef
      Niećko Józef
      Niedźwiedzki Stanisław
      Niepokólczycka Marta
      Nieściorek Cz. "Bażant"
      Niewęgłowski K. "Kizia"
      Niewęgłowski St. "Kmicic"
      Nogal Franciszek
      Nogal Tadeusz "Śmigoń"
      Nojek Jan
      Nojek Madan
      Nojek Wacław
      Nojek Walenty
      Nojek Zygmunt
      Nowak Edward "Jog"
      Nowak Jan
      Nowiński Marian
      Nowiński Piotr "Paweł"
      Nowosielski Henryk
      Odowski
      Okulus Władysław
      Oleksiak Henrryk "Wichura"
      Oleksiak Stanisław "Kozic"
      Oleszczuk Maria
      Olszewicz Boleslaw
      Olszewski
      Ołdakowski Paweł "Zwierz"
      Omietański Władysław "Góra"
      Onyszczuk Jan
      Orlańska G.
      Orłowski Ryszard
      Orzeł Cypa
      Osetyniec Dawid
      Osetyniec Michał
      Osikowski E.
      Osińska Julia
      Osiński Czesław
      Osiński Piotr
      Osiński Walenty
      Ossowscy Marria i Stanisław
      Ostas Stanisław
      Ostasowa Wanda
      Ostrowski Jan
      Ostrowski Władysław
      Osypiński Leon
      Pachecka Stanisława
      Paczuski
      Paliński Czesław "Czesław"
      Pałys Ludwik "Ludwik"
      Panasiewicz L. "Dziedzic"
      Pantak H.
      Papliński Feliks "Julek"
      Parać Anna
      Parkoła F.
      Partum
      Parzebucki "Mars"
      Pasiak Jan "Jawor"
      Pasternak Eugen
      Pasternak Feliks "Orzeł"
      Pasternak Iwan
      Paswolska Janina "Piotrowska"
      Patlewicz Bronisław "Nieczuja"
      Pawlak Stanisław
      Pawlikiewicz Adolf "Adolf"
      Pawluczuk Andrzej
      Pawluczuk Z.
      Pawłowicz C.
      Pawłowicz Jerzy
      Pawłowska Z.
      Pawłowski
      Pawłowski B.
      Peczorski Aleksander "Sasza"
      Perycz Tadeusz
      Pękala Apoloniusz "Marco Polo"
      Pękala Szczepan
      Piasecki Julian
      Piasek H.
      Piastowski J.
      Piątek
      Piątkowski Wiktor "Singel"
      Piechowicz Stanisław "Staś"
      Piekałkiewicz
      Piekara Wincenty "Smoła"
      Pieniak Franciszek "Przebój"
      Pietruczuk Józef
      Pietruczuk Stefan
      Pietruczynik Bronisław
      Pietrzak Jan
      Pietrzak Tadeusz
      Pietrzakowie
      Piotrowscy
      Piotrowski Stanisław
      Piwoński J.
      Pluta-Czachowski Kazimierz
      Płażewski Jarzy
      Płoski Stanisław
      Płudowski Jerzy
      Płudowski Tadeusz
      Podhorski Zygmunt
      Pokora Wojciech
      Polkowski Wacław
      Poswolski Henryk
      Poterański Wacław
      Poźniak Otmar "Tyr"
      Prakopiuk Mikpłaj "Siergiej"
      Prawecka Jadwiga
      Prawecki Władysław
      Procki Konstanty
      Prokopczuk Andrzej "Czyżewski"
      Protasiuk Władysław "Wujo", „Stryj”, "Ogórek", "Socha"
      Próchniewicz Wł.
      Pucek Paweł
      Puścianowa Helena
      Pyszko
      Rabinowicz M.
      Raczyński Stanisław
      Raczyński Szczepan
      Radlińska Helena
      Radzikowscy
      Radziwończyk Kazimierz
      Rajgrodzki J.
      Rapa
      Rataj Maciej
      Ratajczyk Leonard
      Ratyński Wiktor
      Rawski Tadeusz
      Rażmowski Władysław "Poraj"
      Rechnio Wiktor
      Rejmak Andrzej Wacław "Ostoja", "Wacław", "Andrzej"
      Rek Tadeusz
      Rekuski A.
      Remiszewski
      Retko Witold
      Robak Feliks "Sokół"
      Rogowski Stanisław
      Rokicki Wojciech
      Romanowski Józef
      Rosa Tadeusz
      Rosiek Józef "Józef"
      Rossała Michał "Wali"
      Rudnicki Stefan
      Rudziński Wacław "Dwójniak"
      Rusiecki
      Rusjanowie Pelagia i Karol
      Rusz J.
      Rutkowski Adam
      Rychłowski Jan
      Rydel Stanisław "Skoczeń"
      Rydzewski Antoni
      Rzepecki Jan
      Rzodkiewicz Jan
      Saczuk Bronisław "Wiarus"
      Sadzewicz Marek
      Sala Tomasz
      Salach Wacław "Lot"
      Sałaciński Alojzy
      Sarkierow Aleksander
      Sasim Jerzy "Kopka"
      Satanowski Robert
      Sawicki Eugeniusz "Rozbicki"
      Sawicki J.
      Schreiter Wacław
      Serafiniuk "Ambasador", "Kuzyn"
      Serżysko Paweł
      Sęk Karol
      Sidor Bolesław
      Sidor Kazimierz "Kazik", "Kruk", "Hardy"
      Sidoruk S.
      Siegak- Wysocka Zofia "Zosia"
      Sielski R.
      Siemaszko Z.S.
      Siemion Leszek
      Sieroszewski Władysław
      Sikora Zdzisław "Ryś"
      Sikorski Antoni
      Sikorski Stanisław "Roman"
      Siwik
      Skarżyński Aleksander
      Składanek Zygfryd "Brzechwa"
      Skoczeń Władysław
      Skoczylas Stefan "Piotr", "Konar"
      Skolimiec Jerzy "Kruk"
      Skoniecki Cz.
      Skonieczny Stanisław "Bogdan"
      Skotnicki Aleksander "Zemsta"
      Skroczyński Albin "Łaszcz"
      Sławiński Jan "Tytus"
      Słowikowski Anatol "Andrzej Nieznany"
      Smolarz D.
      Sobkiewicz Kazimierz
      Sobolewski Artur
      Sobolewski Kazimierz "Cyrus"
      Socha Teofil "Radło"
      Soczewka Andrzej
      Soczewka Edward
      Soczewka Z.
      Sokołowski Czesław, ks.
      Sokół-Matliński
      Solnica Franciszek "Chmura"
      Somla Wiktor
      Sroka Jerzy
      Sroka Władysław "Wicz"
      Stach J.
      Stanisławski Wincenty
      Staniszewski
      Stankiewicz A.
      Stańczuk Mieczysław "Śmigły"
      Stańczuk Piotr "Sokół"
      Staszewski
      Stąpor Zdzisław
      Steć Józef
      Stefaniuk J.
      Stelmach Leokadia
      Stelmach Natalia
      Stelmaszuk Wacław "Marny"
      Stencel "Rawicz"
      Stepanowicz Kusak Anatol
      Stępka Zbigniew "Zbyszek", "Mara"
      Stępniowski Tadeusz
      Stolarz Jan
      Struss Adolf "Skok"
      Stryczyński Augustyn
      Strzelecki
      Strzembosz Tomasz
      Strzęciwilk Józef "Dunin"
      Strzyżewscy, bracia
      Studnicki Z.
      Studziński Bolesław "Bohdan Nitecki"
      Stypuła
      Stysiak Marian
      Sucharowa
      Sukno A.
      Sulej Stanisław
      Sulewski Wojciech
      Suszczyński Hieronim "Szeliga"
      Suszyński Stanisław "Wierzba"
      Symonowicz Władysław
      Sypniewski P.
      Syzdek Bronisław
      Szaflik Józef Ryszard
      Szaniawski Romuald "Szymek"
      Szaniawski Władysław "Szary"
      Szarota Tomasz
      Szczechura Tomasz
      Szczecina Czesław
      Szcześniak Andrzej
      Szczygielski Wacław "Borucki"
      Szerszewski
      Szewczyk Antoni
      Szewczyk Irena
      Sziling Jan
      Szot Stanisław
      Szota Wiesław
      Szpryngwald Lucjan
      Sztumberk-Rychter Tadeusz "Żegota"
      Szubert Aleksander
      Szulc-Holnicka Jadwiga "Wisia"
      Szumowski P.
      Szumski Józef
      Szustka Bolesław "Zagroba"
      Szwaj Cz. "Bohun"
      Szwed Józef
      Szweykowski Zygmunt
      Szymanek Józef "Pochroń"
      Szymanik Stefan
      Szymański
      Szymański Edward
      Szymański Lucjan "Janczar"
      Szyszko Stanisław "Wilk"
      Ściebora Wacław
      Śledziewski
      Śliwiński J. "Witold"
      Świątek B.
      Świątek Zbigniew "Gras"
      Świeży J.
      Świłło Bolesław "Biały"
      Tarasiuk Lucjan "Stary"
      Tarnogrodzki Tadeusz
      Tarnowski Edward "Leszek"
      Teklakówna Bronisława
      Teodorowicz Zygmunt "Bej", "Szczupak", "Puchacz"
      Terej Jerzy Janusz
      Tkaczyk Kazimierz
      Tobiasz Julian
      Toc Piotr
      Toczko Kazimierz
      Tomaszewski Jerzy
      Tomaszuk M. "Szary"
      Topolski Jerzy
      Torzecki Ryszard
      Trompczyński
      Tubielewicz Adam
      Tubielewicz Jan "Kordian"
      Tulmiak Edward
      Tulwin Henryk "Chaberski"
      Tumidajski Kazimierz "Edward", "Marcin"
      Tupalski Marian
      Tuszyński Waldemar
      Tuwalski Wacław "Pogorzelski Stefan"
      Twarowski Grzegorz
      Tych Feliks
      Tylimoniuk Adam
      Ufnal Rajmund "Słowik"
      Ułanowicz Piotr
      Walasuk Kazimierz "Kazik"
      Wangrat Stanisław
      Wanschura Max
      Waszczakówna Barbara
      Waszczuk Marian
      Waszczuk Piotr "Rola", "Socha"
      Waszkiewicz Tadeusz
      Wawryszczuk Madej
      Ważniewski Władysław
      Wendorf Stanisław
      Wereda T.
      Wereszko Aleksander "Roch"
      Werszyhora Piotr
      Węgrowski Wacław "Gałązka"
      Widy-Wirski Feliks
      Wieliczko Józef
      Wierciński H.
      Wiernik Jankiel
      Wierzchoń Amelia
      Wiitkowski Marian
      Wijnberg S.
      Wilczur Jacek
      Wilusz Maria
      Winniczuk
      Wiśniewski K.
      Wiśniewski Michał
      Wiśniewski Wacław "Bogumił"
      Witaszewicz Aleksander
      Witkowski "Jacek"
      Witkowski M.
      Witkowski Wiktor
      Witt K.
      Włodarkiewicz Jan H. "Damian", "Darwicz", "inż. Jan"
      Wojciechowski Henryk
      Wojdat Zenon "Jan"
      Wojewódzki Michał
      Wojtkowiak Stanisław "Pług"
      Wolanin Zygmunt "Zenon", "Błyskawica", "Sokół"
      Woliński Franciszek "Franek"
      Wołowik J. "Jan"
      Worowski Józef "Wrzos"
      Wójcik
      Wójtowicz Jan "Maciek"
      Wójtowicz Michał "Zygmunt", "Karol"
      Wójtowski Jerzy "Drzazga"
      Wróblewski
      Wróblewski "Orwid"
      Wróblewski J.
      Wycech Czesław
      Wycech Zygmunt "Piła"
      Wydra Józef
      Wyka Kazimierz
      Wykulicz
      Zabokrzycki "Mazur"
      Zagórniak Franciszek "Papiński"
      Zając A.
      Zakrzewski
      Zaleski S.
      Załęcki Marian
      Zamojski Jan
      Zamyślewski Jan
      Zarębski Józef
      Zasławski Józef "Giewont"
      Zawadzki Tadeusz "Zośka"
      Zawadzki Włodzimierz "Jasny"
      Zawalewski Michał
      Zawarczyński Marian "Ziemowit"
      Ząbecki Franciszek "Dawny", "Jórzuba"
      Zbiniewicz Fryderyk
      Zbraźek Stanisław
      Zdunek Ksawery
      Zdunka Bolesław "Bołtasik"
      Zduński Edmund
      Zemiński S.
      Zieleńczyk Adam
      Zieliński
      Zielke Tadeusz
      Zins Henryk
      Ziółkowski Lech
      Zodrow Paweł "Mruczek", "Lolek"
      Zonszajn Cypa
      Zonszajn Dawid
      Zubka J.
      Zubko Paweł, ks.
      Zwoliński Aleksander
      Zydlewski
      Zylbersztajn Stella
      Zyska Marian
      Żaczek Jan "Janek"
      Żarnowski Janusz
      Żelazny Edek
      Żelazowski Wincenty
      Żemis Stanisław








:!: Janusz Stankiewicz

JanuszStankiewicz
SITE ADMIN
SITE ADMIN
Posty: 618
Rejestracja: pn lut 07, 2005 23:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: JanuszStankiewicz » wt maja 13, 2008 11:17

Witam
brak na tej liście mojego taty: Kołbuś Stanisław s. Benedykta - Bataliony Chłopskie ps."Czajka" urodzony13.04.1924r. we wsi Kolano gm Jabłoń

Janusz Kołbuś


wpisał Admin

JanuszStankiewicz
SITE ADMIN
SITE ADMIN
Posty: 618
Rejestracja: pn lut 07, 2005 23:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: JanuszStankiewicz » wt lip 15, 2008 08:13

.
Na liscie brakuje mojego dziadka Stefana Łupińskiego ps. Kmicic poch. ze wsi Wnory Pażochy.
Walczył w AK do 1947 r. w oddziale ppor. Tadeusza Westfala pseudonim "Karaś".

Poszukuje informacji na temat jego oddziału i całego ruchu oporu w okolicach Wysokiego Mazowiecka, Kulesz etc. Szukam też info, o Łupińskich i Krajewskich z tego rejonu.
Byłbym wdzięczny za wszelkie informacje.

Sylwester Łupiński

sylwek1@plusnet.pl


wpisał Admin

Lesny_Dziadek
POCZĄTKUJĄCY UŻYTKOWNIK
POCZĄTKUJĄCY UŻYTKOWNIK
Posty: 1
Rejestracja: pn sie 11, 2008 20:34

Postautor: Lesny_Dziadek » wt sie 12, 2008 14:43

JanuszStankiewicz pisze:.
Na liscie brakuje mojego dziadka Stefana Łupińskiego ps. Kmicic poch. ze wsi Wnory Pażochy.
Walczył w AK do 1947 r. w oddziale ppor. Tadeusza Westfala pseudonim "Karaś".

Poszukuje informacji na temat jego oddziału i całego ruchu oporu w okolicach Wysokiego Mazowiecka, Kulesz etc. Szukam też info, o Łupińskich i Krajewskich z tego rejonu.
Byłbym wdzięczny za wszelkie informacje.

Sylwester Łupiński

sylwek1@plusnet.pl


Z tego co sie orientuje to jeden Krajewski był kuzynem Kazimierza Kamieńskiego ps. "Huzar" ostatni dowódca VI Brygady Wileńskiej AK .
Ale krajewskich jest dużo wiec.... nawet nie pamietam imienia tego kuzyna "Huzara"

a jeden z Łupińskich był meliniarzem i wspołpracownikiem "Huzara" nie jestem pewien czy on mieszkał w Łapach ale wiem ze w tych rejonach... ale też jest tam dużo Łupińskich.

Pozdrawiam

wpisał Admin

Sharei
POCZĄTKUJĄCY UŻYTKOWNIK
POCZĄTKUJĄCY UŻYTKOWNIK
Posty: 1
Rejestracja: pt paź 31, 2008 18:48

Postautor: Sharei » pt paź 31, 2008 19:20

Brakuje również mojego pradziadka. Michał Przytuła, niestety pseudonimu nie znam:( Zginał w wieku 32 lat zabity przez upa. Jesli dowiem sie szczegółów to je zamieszczę.

JanuszStankiewicz
SITE ADMIN
SITE ADMIN
Posty: 618
Rejestracja: pn lut 07, 2005 23:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: JanuszStankiewicz » ndz wrz 27, 2009 14:43

.
Pani Jolanta Bijak nadesłała informcje:


Pominięto nazwisko Marczewski Józef pseudonim Jurek urodzony 15.03.1924 w Warszawie. Uczestnik oddziału „Krzemienia”, gdzie 15.08.1844 roku w 82pp został rozbrojony przez NKWD NKWD miejscowości Dębe Wielkie pod Warszawą. Dowódcą dywizji był ppłk. Henryk Krajewski pseudonim Leśny.




wpisał Admin

Dzidek
UŻYTKOWNIK
UŻYTKOWNIK
Posty: 4
Rejestracja: wt wrz 29, 2009 21:57

Postautor: Dzidek » śr wrz 30, 2009 22:59

Witam mógłbyn uzupełnić napewno jedną biografie abyć może wiecej osób z op 35 Millera tylko gdzie ja mam to pisać?

Dzidek
UŻYTKOWNIK
UŻYTKOWNIK
Posty: 4
Rejestracja: wt wrz 29, 2009 21:57

Postautor: Dzidek » ndz paź 11, 2009 20:01

Witam jakos nie znalazlem czasu ale jezeli ktos by mocno prosil
prosze do mnie przeslac emaila kukuryku@iteria.pl

dysponuje zyciorysami Ludwik Bittner "Halka", Konstanty Witkowski "Miller",
Zygmunt Teodorowicz "Bej", Jerzy Skoliniec "Kruk", Bronisław Saczuk "Fala"-"Wiarus",

Dzidek
UŻYTKOWNIK
UŻYTKOWNIK
Posty: 4
Rejestracja: wt wrz 29, 2009 21:57

Postautor: Dzidek » ndz paź 11, 2009 20:05

interia w emailu zrobilem bład

takze posiadam skany fotografi z podpisanych osób to Bej, Miller, Kruk, Lechita, no i moze inni których ja nie rozpoznam :)

Dzidek
UŻYTKOWNIK
UŻYTKOWNIK
Posty: 4
Rejestracja: wt wrz 29, 2009 21:57

Postautor: Dzidek » ndz paź 11, 2009 20:06

tu prawidłowy email kukuryku10@interia.pl

zapalka
UŻYTKOWNIK
UŻYTKOWNIK
Posty: 3
Rejestracja: pt gru 25, 2009 09:13

Zapałka

Postautor: zapalka » pt gru 25, 2009 12:02

Nie znalazłem na liscie Jana Michałowskiego ps "Zapałka"
Nie ma równiez Czesława Michałowskiego,zginął w 1942 w obozie Stuthoff

zapalka
UŻYTKOWNIK
UŻYTKOWNIK
Posty: 3
Rejestracja: pt gru 25, 2009 09:13

Postautor: zapalka » pt gru 25, 2009 12:05

Lesny_Dziadek pisze:
JanuszStankiewicz pisze:.
Na liscie brakuje mojego dziadka Stefana Łupińskiego ps. Kmicic poch. ze wsi Wnory Pażochy.
Walczył w AK do 1947 r. w oddziale ppor. Tadeusza Westfala pseudonim "Karaś".

Poszukuje informacji na temat jego oddziału i całego ruchu oporu w okolicach Wysokiego Mazowiecka, Kulesz etc. Szukam też info, o Łupińskich i Krajewskich z tego rejonu.
Byłbym wdzięczny za wszelkie informacje.

Sylwester Łupiński

sylwek1@plusnet.pl


Z tego co sie orientuje to jeden Krajewski był kuzynem Kazimierza Kamieńskiego ps. "Huzar" ostatni dowódca VI Brygady Wileńskiej AK .
Ale krajewskich jest dużo wiec.... nawet nie pamietam imienia tego kuzyna "Huzara"

a jeden z Łupińskich był meliniarzem i wspołpracownikiem "Huzara" nie jestem pewien czy on mieszkał w Łapach ale wiem ze w tych rejonach... ale też jest tam dużo Łupińskich.

Pozdrawiam

wpisał Admin

Twój dziadek walczył zatem ramie w ramie z moim wujem jankiem Michałowskim "Zapałką".
Zapałka zginął razem z Westfalem pod Brzozowem

miros
UŻYTKOWNIK
UŻYTKOWNIK
Posty: 2
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 22:10

Jan Ciołek Kobryń

Postautor: miros » ndz kwie 25, 2010 13:46

Znalazłem na liście nazwisko mojego dziadka. Jana Ciołka ps. "Kobryń" W tej chwili nie mogę zbyt wiele podać informacji na jego temat. Ale wiem na pewno, że po wojnie został wywieziony do ZSRR. Pracował w jakiejś kopalni. Później objęła go amnestia. Był odznaczony Krzyżem Partyzanckim przez Rząd Londyński. Mieszkał w Rudzie koło Krzywdy w powiecie łukowskim. Zmarł w 1978 roku. Do tej pory mieszka tam jego córka, a moja mama. Postaram sie dowiedzieć jakichś szczegółów i na pewno coś jeszcze dopiszę. I w związku z tym mam prośbę. Taka publikacja o ruchu oporu na Podlasiu bardzo by mnie interesował. Gdzie mogę znależć te materiał?

miros
UŻYTKOWNIK
UŻYTKOWNIK
Posty: 2
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 22:10

Jan Ciołek "Kobryń"

Postautor: miros » śr maja 05, 2010 16:47

Witam
Mogę coś jeszcze dodać nt swojego dziadka Jana Ciołka pseud. "Kobryń". Otóż był dowódcą oddziału partyzanckiego działającego w okolicy Łukowa. miał stopień porucznika. W dn 24.12.1945 r. został aresztowany przez NKWD i umieszczony w obozie przejściowym (nie jestem pewien czy to był Radzyń Podlaski czy Bielsk Podlaski). Później wywieziony do ZSRR. Pracował w kopalni w Stalinogrodzie do października 1946. Może ktoś będzie miał jakieś inne informacje o moim dziadku to bardzo proszę o podzielenie się nimi ze mną.

mirke
ZAAWANSOWANY UŻYTKOWNIK
ZAAWANSOWANY UŻYTKOWNIK
Posty: 26
Rejestracja: pt sie 04, 2006 19:48
Lokalizacja: Wschowa

Jan Henryk Włodarkiewicz

Postautor: mirke » pn lis 08, 2010 20:37

Witam!

Jan Henryk Włodarkiewicz *28.05.1900 Warszawa +19.03.1942 Lwów
I Komendant Organizacji AK Wachlarz.
Ilość informaacji o NIM zwalnia mnie od pisania Jego życiorysu.
Dodam tylko,że był Synem Eustachego Włodarkiewicza *20.09.1859
gubernia łomżyńska + przed 1929
założyciela Arkoni 1879,współwłaściciela biura technicznego"
Włodarkiewicz i Sieklucki"w Warszawie
oż.z Jadwigą h.Topór Otto-Trąmpczyńską

Bratem Jego był Andrzej kpt.WP lotnik,zginął 10.08.1939 Paleseau pod
Paryżem-oblatywał myśliwiec Morane ,które Armia Polska zamierzała
zakupić dla swojego lotnictwa.

Więcej danych o Rodzinie Włodarkiewicz umieszczę w informacji
o Organizacji AK Wachlarz

Mirek Paliszewski
Paliszewski


Wróć do „INDEKSACJA, LISTY i SPISY OSÓB”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron