Twórczość Bożeny Dobaczewskiej

Zapraszam do dyskusji i umieszczania swoich wypowiedzi na różne tematy, które Państwa nurtują, a o których chcielibyście usłyszeć opinię innych...
JanuszStankiewicz
SITE ADMIN
SITE ADMIN
Kontaktowanie:

Twórczość Bożeny Dobaczewskiej

Postautor: JanuszStankiewicz » śr wrz 09, 2009 07:32

.
    Na stronie:

http://www.stankiewicze.com/index.php?kat=37&sub=680

prezentujemy twórczość Bożeny Dobaczewskiej z domu Składzińskiej, członka Związku Szlachty Polskiej Kresów Wschodnich.

W skład dorobku wchodzą wiersze i proza, zawierające niezwykle wielki wkład emocji związanych z życiem Pani Bożeny oraz Jej wiele refleksji na różne tematy.

Zapraszamy do zapoznania się z twórczością Pani Bożeny oraz pozostawienie na tymże forum, postów dotyczących oceny i rozumienia jej dzieł....

Janusz Stankiewicz

ona
POCZĄTKUJĄCY UŻYTKOWNIK
POCZĄTKUJĄCY UŻYTKOWNIK

do p. Bożeny

Postautor: ona » sob wrz 19, 2009 15:38

Pani Bożeno!
Gratuluję twórczości. Z przyjemnością czytam Pani wiersze- niezmiernie patriotyczne i szczere. Nie omija Pani w swoim życiu żadnej, ważnej dla naszej Ojczyzny rocznicy. Każda z nich jest dla Pani impulsem do przedstawienia własnego zdania. Kocha Pani swój kraj i jest to ogromnie budujące dla tych, którzy tak samo myślą i odczuwają, nie potrafią jednak ubrać tego w słowa tak pięknie jak Pani.
Z wielką przyjemnością czytam Pani kolejne wypowiedzi i proszę o więcej.

zadumana
POCZĄTKUJĄCY UŻYTKOWNIK
POCZĄTKUJĄCY UŻYTKOWNIK

a propos poezji

Postautor: zadumana » ndz wrz 27, 2009 19:33

Witam serdecznie, Pani Bożeno!
Muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem Pani poezji. Jest dojrzała, mądra i pełna emocji. Ja sama staram się uczyć wnuczka historii naszego kraju, a Pani wiersze mi w tym pomagają. Stanowią, czasami brutalną, ale doskonałą ilustrację dla przeszłości naszych przodków. Cieszę się, że są tacy ludzie jak Pani.

Amelia
POCZĄTKUJĄCY UŻYTKOWNIK
POCZĄTKUJĄCY UŻYTKOWNIK

o twórczości

Postautor: Amelia » czw paź 01, 2009 15:27

Przeczytałam wszystkie Pani wiersze. Zapoznałam się również z prozą. W wielu z nich wspomina Pani dzieciństwo i młodość. Rozumiem to gdyż mam w miarę upływu lat podobne myśli. Te czasy rzutują na całe nasze dorosłe życie. Pani wiersze mi to uzmysłowiły i wiem, że nie ja jedna wciąż wracam do przeszłości i tej lepszej, i tej gorszej. Wiadomo jednak, że wolimy pamiętać to co dobre. Przyjemnie się czyta to co Pani pisze. Proszę więc nie ustawać w twórczości. Pozdrawiam serdecznie!

ewunia
POCZĄTKUJĄCY UŻYTKOWNIK
POCZĄTKUJĄCY UŻYTKOWNIK

Postautor: ewunia » pt paź 02, 2009 16:49

Odwiedzałam to miejsce wiele razy, poszukując gdzieś w tym wszystkim samej siebie. Dziś pierwszy raz mogę stwierdzić,że odnalazłam tutaj przyjaciela swoich myśli. Pani twórczość pomogła nie tylko zrozumieć historię, ale również wzbudziła podziw i szacunek dla tego wszystkiego o czym Pani pisze. Serce rośnie , dusza śpiewa... kiedy wiem ,że są jeszcze wśród nas TACY ludzie...

jankaf
POCZĄTKUJĄCY UŻYTKOWNIK
POCZĄTKUJĄCY UŻYTKOWNIK

Re: Twórczość Bożeny Dobaczewskiej

Postautor: jankaf » czw mar 25, 2010 09:24

Serce rośnie...dusza śpiewa-tak odbierana jest twórczość Bożeny Dobaczewskiej bo tak faktycznie jest.Ona jest strażnikiem ludzkiej pamięci.Walczy o nią, o przeszłość ,która powinna być ważna dla każdego i nie powinna odchodzić w niepamięć.Jej utwory przepełnione są głębokim patriotyzmem i silną rodzinną więzią.Ojczyzna i rodzina to właśnie Ona sama. Pielęgnuje te najpiękniejsze wartości w swoich utworach jak klejnot rodzinny, który powinien błyszczeć przekazywany następnym pokoleniom.Ujęła mnie ta twórczość ponieważ każdy z nas po przeczytaniu zastanowi się nad tym,że nie warto wymazywać przeszłości i żyć tylko teraźniejszością,że warto pielęgnować więzi rodzinne,dawać dobry przykład potomkom by kiedyś kiedy nas nie będzie nasza pamięć o nas pozostała.
Cieszę się,że dane mi było Cię poznać .
Za Twoją twórczość bardzo Ci dziękuję bo właśnie ona uwrażliwiła jeszcze bardziej moją duszę, a nasi przodkowie pewnie się cieszą ,że pamięć o nich przetrwa wieki.-

Janina Firkowska
Janina Firkowska

Wróć do „POROZMAWIAJMY O ...”