0 tolerancji

Zapraszam do dyskusji i umieszczania swoich wypowiedzi na różne tematy, które Państwa nurtują, a o których chcielibyście usłyszeć opinię innych...
madziula545
POCZĄTKUJĄCY UŻYTKOWNIK
POCZĄTKUJĄCY UŻYTKOWNIK

0 tolerancji

Postautor: madziula545 » ndz lis 05, 2006 15:39

Jestem ciekawa co sądzicie o ostatnim wydarzeniu które ogłosił Roman Giertych... tj. wprowadzenie w szkole "0 tolerancji" :?: :?:

Andrzej Skiba
POCZĄTKUJĄCY UŻYTKOWNIK
POCZĄTKUJĄCY UŻYTKOWNIK
Kontaktowanie:

Postautor: Andrzej Skiba » ndz lis 12, 2006 12:28

Myślę ze to dobre posunięcie. Gdy ja chodziłem do szkoły nie było takich zachowań uczniów jak obecnie.
Było to po prosto nie do wyobrazenia.
Zadne półśrodki tu nie pomogą.
W tym wypadku popieram Giertycha, choć nie ze wszystkimi jego pogladami sie zgadzam.
Andy

JanuszStankiewicz
SITE ADMIN
SITE ADMIN
Kontaktowanie:

Postautor: JanuszStankiewicz » ndz lis 12, 2006 17:12

.
Sądzę, że im starsze pokolenie będzie zabierało głos, tym bardziej radykalne będę opinie.
Będąc dojrzałym już człowiekiem czasem opowiadam synowi, jak to za byle jakie przewinienie (dzisiaj „błahe” – wtedy nie było ...) - ot chociażby pociąganie koleżanki za warkocz – obowiązkowo nauczycielka wpisywała do dzienniczka uwagę, czasem kończyło się to nawet wezwaniem rodziców do szkoły, a już nagminnie dostawało się od Wychowawczyni drewnianą linijką „po łapach”.
Dzisiaj już to więcej śmieszy naszą młodzież niżby miało stresować....

Jednak, pomimo medialnych bitew kto dzisiejszemu wychowaniu winien, myślę, że o „rozwydrzenie” naszych młodych pokoleń, winiłbym zdecydowanie rodziców, niżby nauczycieli. Po latach wychodzi pseudo-moda na „bezstresowe” wychowanie dzieci...
My rodzice sami sobie zbudowaliśmy taki świat, a jeśli sami nie potrafiliśmy się z nim uporać, to może jednak trzeba wprowadzać rządy silnej ręki ?

Zresztą taki stan rzeczy nie dotyka już tylko dzieci w wieku szkolnym, ale nawet w pracy zawodowej ja dostrzegam zjawiska „braku szacunku” dla osób „wyższych” o pokolenie, ze strony młodych gniewnych „szczurów”...

Młodziutka Agnieszka Pawłowska klasa 3b („Reduta” nr. 2 2005 r.) napisała:

Ludzie rodzą się ludźmi, ale czasem nie potrafią nimi być...”

):kwasby Janusz Stankiewicz

Doda
UŻYTKOWNIK
UŻYTKOWNIK

Postautor: Doda » pn lis 13, 2006 16:57

Ja jestem uczennicą liceum. Akurat wszystkie postulaty pana Girtycha automatycznie odrzucam.Pomijam że jego osoba źle wpywa na tolerancję. Pan Giertych jest nacjonalistą więc jego pomysły są odgórnie subiektywne. W mojej szkole panuje absolutna tolerancja i nigdy nie zdarzyły się objawy agresji, wręcz przeciwnie wszyscy sobie pomagają nawet jeżeli są odmiennej subkutury. Radzę się panu Giertychowi zastanowić nad tym co chce uczynić,bo zauważam w nim jedynie brak obiektywizmu i tolerancji.

Wróć do „POROZMAWIAJMY O ...”