<h1>Janusz Stankiewicz. Genealogia, przodkowie, badania genealogiczne, forum dyskusyjne</h1>Janusz Stankiewicz. Genealogia, przodkowie, badania genealogiczne, forum dyskusyjne<br><p><font size="7"><b>Stankiewicz</b> Genealogia</font>
Genealogia, przodkowie, badania genealogiczne, forum dyskusyjne

Różne informacje - część III

  • Spis poległych i zmarłych 1863 - 64
  • Tatarzy polscy
  • Wykaz wsi, dymów i dziedziców w obwodzie Lipnowskim - 1825 r.
  • Lasy Gubernii Warszawskiej w połowie XIX w.
  • Lasy Gubernii Warszawskiej w poł. XIX w.- lista wł. prywatnych cz. 1
  • Lasy Gubernii Warszawskiej w poł. XIX w.- lista wł. prywatnych cz. 2
  • Lasy Gubernii Warszawskiej w poł. XIX w.- lista wł. prywatnych cz. 3
  • Lasy Gubernii Warszawskiej w poł. XIX w.- lista wł. prywatnych cz.4
  • Lista oficerów Brygad Legionowych z 1916 r.
  • Drobna szlachta na Podlasiu w XVI w.
  • Popis wojenny ziemian woj. podlaskiego 1528 r.
  • Popis wojenny ziemian woj. podlaskiego 1528 r.- Lista nazwisk
  • Nieznana szlachta polska A - J
  • Nieznana szlachta polska K - M
  • Nieznana szlachta polska N - S
  • Nieznana szlachta polska Ś - Ż
  • Podróże historyczne po ziemiach polskich
  • Herby rycerstwa polskiego wg. B. Paprockiego > A - C <
  • Herby rycerstwa polskiego wg. B. Paprockiego > D - I <
  • Herby rycerstwa polskiego wg. B. Paprockiego > J - K <
  • Herby rycerstwa polskiego wg. B. Paprockiego > L - N <
  • Herby rycerstwa polskiego wg. B. Paprockiego > O - R <
  • Herby rycerstwa polskiego wg. B. Paprockiego > S - T <
  • Herby rycerstwa polskiego wg. B. Paprockiego > U - Ż <
  • Herby rycerstwa polskiego wg. B. Paprockiego > Statystyka <
  • Powiaty wg. Słownika z r. 1880
  • Rody szlacheckie w powiecie lidzkim na Litwie w XIX wieku
  • Biskupstwo Wileńskie
  • Ormiańskie Rody Szlacheckie
  • Nadania szlacheckie w zaborze austryjackim 1773 – 1918
  • Szlachta powiatu Oszmiańskiego


  • Szlachta powiatu Oszmiańskiego 


    Dzięki Panu Wasilii Jursza ( mail ) , który już od 10 lat zbiera informacje o szlachcie byłego powiatu oszmiańskiego, możemy zaprezentować jego pracę - LISTĘ szlachty z powiatu Oszmiańskiego:



    Szlachta powiatu Oszmiańskiego
    The Nobility (Shljakhta) of Oshmjany

    Данный список является собственной авторской наработкой. Цель публикации – помощь начинающим исследователям в локализации района поиска; уточнение и дополнение списка, а также привлечения заинтересованных лиц к сотрудничеству.

    Основной источник – метрики костелов* Ошмянского деканата за 1798-1900гг., метрики Цудзенишского, Шумского, Медницкого и Таборишского костелов; Ревизские сказки по Ошмянскому уезду Виленской губернии за 1795-1854гг., выводные шляхетские дела Виленского дворянского депутатского собрания, дворянские списки, а также некоторые другие открытые исторические источники, полный список которых будет опубликован по завершению работы.

    *- Bienica, Derewnia, Dokszyca, Graużyszki, Gudohaje, Holszany, Krewo, Narwiliszki, Oszmiana, Oszmiana Myrowana, Słobodka, Soły, Żuprany

    Uwaga:
    1) Работа над Списком не закончена и сам Список не может считаться полным.
    2) Возможны заимствованные из первоисточников искажения в написании отдельных фамилий и населенных пунктов.
    3) Указанные населенные пункты в большей степени относятся к фамилии шляхты и могут не соответствовать показанному гербу в случаях, когда род пользовался более чем одним гербом.
    4) В некоторых случаях представленный список известных мест проживания, соответствующих данному роду может быть неполным.
    6) Практически по каждой из указанных фамилий имеется более подробная информация.


    Nazwisko – herb – (rok i miejsce wywodu – rok aktykacji w Oszmianie/ – folwarki) - -


    Abadowicz h. Łabedż - - (Cieszkowo)

    Abicht - - (Ciechowo)

    Abragimowicz h. Ulanicki - - (Sobolence)

    Abramowicz h. Jastrzębiеc, Abramowicz h. Tępa Podkowa ?, Abramowicz h. Korab - - (Bołtupie, Wielbutowo, Rownopole, Jurszany, Kleje, Worniany, Kobylnik, Sielec, Baranowicze)

    Abramowicz-Rodlinowicz h. Dołęga - - (tatarska rodzina/ Bołdyry)

    Achmatowicz h. Achmat ? Kotwica ? - - (tatarska rodzina/ Horodziłowo, Bergaliszki, Kuty, Ponary, Goreckowszczyzna)

    Adamowicz h. Leliwa - - (1803 і 1818 Oszmiana, 1807 Wilno/ Adamowszczyzna, Golginiszki, Jabrowicze)

    Aleksandrowicz h. Aleksandrowicz - - (1825 Oszmiana/ Tataryszki, Łuszczykowszczyzna, Łosza, Olany, Osowa, Barańce, Kleje)

    Aleksandrowicz h. Aleksandrowicz - - (tatarska rodzina/ 1818 Mińsk / Taszlikowszczyzna, Tryple)

    Witold-Aleksandrowicz h. Aleksandrowicz - -

    Ambrożewicz h. Ambrożewicz - - (Szumiliszki), Ambrożewicz h. Wąż (Olany)

    Andrziejewski h. Prus - - (1815 Mińsk/ Cudzeniszki, Tołociszki, Oszmiana)

    Andruszkiewicz h. Mogiła - - (1819 Oszmiana/ f. Dowbuciszki)

    Andrzeykowicz h. Gryf, Andrzeykowicz h. Lubicz - -

    Anforowicz - - (Kozarowszczyzna, Popielewicze)

    Аnkudowicz h. Sulima - - (1820/ Ankudy, Chorążyszki, Duniłowicze)

    Anszlewski ? h. Dąbrowa - - (1804 Mińsk/)

    Antoniewicz h. Janina - - (Jazerce)

    Antonоwicz - - (Łyczkowce, Kozarowszczyzna)

    Antosiewicz - - (Ponizie)

    Antuszewicz h. Krzywda ? - - (Sinki gm. Bienica)

    Aramowicz h. Odrowąż - - (Rozysław, Moszki)

    Litawor-Aramowicz h. Odrowąż - - (1800 Mińsk/ Ławski Brod)

    Arazowicz - - (tatarska rodzina/ Kajacienięta)

    Arburdowicz - - (tatarska rodzina/ Dowbuciszki, Hamzicze)

    Arciszewski - - (Tanszczyzna, Garlinszczyzna)

    Arciuszkiewicz h. Świerczek ? - - (1803 Oszmiana/ Koraby, Kamionka, Junkowicze gm. Dziewieniszki)

    Arestowicz h. Leliwa - - (1824 Mińsk/ Raczuny)

    Аssanowicz h. Łuk ? - - (tatarska rodzina/ Sakowicze)

    Audуcki h. Łabedż ? - - (Ponastawe)

    Augustynowicz h. Odroważ ? - - (1811 Oszmiana/ Bryndziszki, Radziuny, Trokiele, Mikszany, f. Trzeciniszki)

    Awłasewicz - - (Boruny, Zahorze)

    Azulewicz h. Azulewicz - - (tatarska rodzina/ Ponary)

    Bajrulewicz h. Dołęga - - (tatarska rodzina/ Ponary-Gudzielewszczyzna)

    Bajruszewski - - (tatarska rodzina/ Hamzicze)

    Baka - - (Obórek)

    Bakanowski - - (1803 Oszmiana/)

    Bakszewicz h. Szeliga - - (1827 Oszmiana/)

    Balewicz h. Korczak - - (1803 Mińsk/)

    Baniewicz h. Starykoń ? - - (1822 Oszmiana/ Wiciule, Żygiany, Potroki)

    Barancewicz h. Junosza ? - - (Bielica, Zubierowo)

    Barankiewicz h. Ostoja - - (1802 Mińsk/)

    Baranowicz h. Junosza ? - - (1805 і 1820 Oszmiana/ Baranowicze, Połudy, Eygirdy, Barańce, Żuprany, Goreckowszczyzna, Michałowszczyzna)

    Baranowski h. Grzymała - - (1798 Wilno, 1806 і 1835 Mińsk/ Graużyszki, Bor, Miżany, Kondraciszki)

    Baranowski h. Jastrzębiеc - - (1825 Oszmiana/), h. ? (1816 Oszmiana/ Widnopole gm. Dziewieniszki, Romanowszczyzna, Brodowszczyzna, Bijuciszki, Podlaskowo, Grodzie)

    Bаrszczewski h. Kotwica - - (1815 Mińsk/ Chocina, Wiszniewo, Siwiszczyzna, Ostaszki)

    Bartnikowski h. Rola ? - -

    Bartoszewicz h. Janadar - - (1811 Wilno, 1827 Oszmiana/ Rymuny, Łosza, Stempkowszczyzna, Mileyszuny)

    Bartoszewicz h. Bartliński - - (1818 Mińsk/ Warni)

    Bartoszewicz h. Jastrzębiеc - - (1815 Mińsk/)

    Barynkiewicz - - (Miżany)

    Barzdziński - - (Wasiuki), Borzdziński (Perechody)

    Baszewski - - (Jachimowszczyzna)

    Baykowski h. Krzywda ? - - (Hermaniszkі)

    Bazarewicz h. Łuk - - (tatarska rodzina/ 1818 Oszmiana/ Dowbuciszki, Ciereszki)

    Bazarewicz-Kurmanowicz h. Bazarewicz - - (Mysa)

    Bazarewski - - (tatarska rodzina/ Warakomszczyzna, Bonifacowo)

    Bażewicz - - (Bijuciszki)

    Bejnar h. Nowina ? - - (Skirmunciszki)

    Benisławski h. Pobóg ? - - (Bonifacowo, Polany)

    Berdowski - - (Bałwaniszki)

    Bereśniewicz h. Kościesza odm. - - (1812 і 1832 Mińsk/ Jurszany, Skirdzimy)

    Bernatowicz h. Lubicz - - (1804 і 1817 Grodno/ Lenkowszczyzna, Romaszkowszczyzna)

    Beynarowicz h. Abdank - - (1803 Mińsk/ Lenkowszczyzna)

    Białostocki h. Suchekomnaty - - (1815 Mińsk/ Ukropowicze)

    Białowecki - - (Dwór Borzden gm. Bienica)

    Białyszewski h. Prus I ? - - (Skomarogi)

    Bieduński - - (Woronowszczyzna)

    Biegański h. Miesiąc - - (tatarska rodzina/ Woropajewo-Wasilewszczyzna, Olszyn)

    Biegański h. Prawdzic - - (Wiśniewo)

    Bielak h. Bielak ? - - (Ponary)

    Bielawski - - (Tabory, Adamowszczyzna, Wielbutowo, Mieszkuciszki, Rałowszczyzna)

    Bieldziszewski - - (Nowosiołki)

    Bielewicz h. Mogiła - - (1825 Mińsk / Grunciszki, Gilmanowszczyzna, Chodzkowszczyzna)

    Bіеlikowicz h. własnego - - (Mieglany, Krykiany)

    Bieliński - - (Tołociszki)

    Bielski - - (1819 Wilno, 1820 і 1823 Oszmiana/ Nowopole, Kamienny Łog, Raczki, Bryndziszki, Rałowszczyzna, Wiszniowce, Olany)

    Bienicki h. Natarcz - - (Bienicа)

    Bieńkowski h. Łada - -

    Bieńkuński h. Bajbuza - - (Łubianka, Pogiry, Chorążyszki, Ruczany, Popielewicze, Sylwestrowszczyzna, Woszkienniki, Dubniki)

    Biernacki h. Pobóg - - (1801 Wilno/ Malinowszczyzna, Oszmiana)

    Biesiecki h. Kornic - - (Horodeczno)

    Biesiekierski h. Pomian - - (1804 Wilno/ Swily)

    Biliński - - (Oszmiana, Raczki)

    Bilmin h. Trąby ? - - (1819 Wilno ?, 1821 Oszmiana/)

    Birula - -

    Blus h. Kościesza - -

    Błażewicz h. Sas - - (Lubciszki, Bojary, Żurawy, Iwaszkowce gm. Soły), Błażeiewicz (f. Kuncowszczyzna, Nowodworzce, Emelany)

    Juchnowicz-Błażewicz h. Sas - - (1817, 1823 і 1834 Mińsk/ Lubciszki, Geszgeliszki, Mieżany, Subaciszki, Puzyry)

    Błocki h. Leliwa - - (1822 Oszmiana/ Żurawy, Prackowszczyzna, Łopocie)

    Boban h. Pobóg - - (1837 Wilno/ Haniewo, Polany, Eygirdy, Bobanowszczyzna)

    Bobasz - - (tatarska rodzina/ Klewica)

    Bobiański - - (Szumieliszki)

    Bobiatyński - - (Oszmiana)

    Bobrownicki - - (Giejstuny)

    Bobrowski h. Jastrzębiеc - - (1802 і 1822 Oszmiana/ Dwór Trapałow, Kleie, Łosza, Mieżany, Pikuny, Szumiliszki, Wołoycie)

    Bocianowski h. Lubicz ? - -

    Bogdziewicz i Bohdziewicz - - (Haniewo, Łubianka)

    Bogucki h. Abdank - - (Jurszany, Skirmunciszki, Dowbuciszki, Skirdzimy)

    Bogumiło h. Starykoń ? - - (1827 Oszmiana/)

    Bogusław i Bousław - - (Dorgiszki)

    Bogusławski h. Prus - - (1803, 1804 i 1812 Wilno, 1827 Oszmiana, 1835 Mińsk/ Dokurniszki, Szumiliszki, Łudy, Proniuny)

    Boguszko i Bohuszko - - (Polany, Mostwiliszki, Bohuszki, Kamionka, Bijuciszki)

    Bohdanowicz - - (Moczuły, Kucewicze, Nowosiołki, Kozłowszczyzna, Kazimierzowo gm. Bienica)

    Bohusz h. Okmiński - - (1830 Mińsk/ Mogilniszki, Mostwiliszki)

    Bohuszewicz h. Gozdawa - - (1811 Mińsk/ Kuszlany, Woynicze, f. Bohusze gm. Krewo, Moczuły)

    Boiarski - - (Siedlarowszczyzna)

    Bokiej h. Topór - -

    Boksza - -

    Bоkszczanin, Bоhszczanin - - (Dwór Raczuny, Szapowały, f. Ruteliszki, Rudziszki, Łopocie, Bohuszki, Nowosiołki)

    Bolcewicz h. Pogonia ? - -

    Bołtuć - - (Bołce)

    Bomblewicz h. Trzaska ? Wąż ? - - (Żurawy, Radziuny)

    Boraсzewski h. Ostoja ? - - (Jurszany)

    Borejko h. Jastrzębiеc - -

    Borkowski - - (Cudzeniszki, Jurszany, Szłapokowszczyzna)

    Borodzicz h. Brodzic - - (1802 Mińsk/ Pomarszczyzna)

    Borowik - - (Starzyna)

    Borowski h. Lubicz - - (1823 Mińsk/ Zurawy, Karszuniszki, Oszmiana Murowana, Poroyscie, Kamienka)

    Borsuk - - (Naruszowce)

    Bortkiewicz h. Pogonia ? h. Przegonia ? - - (1819 Oszmiana/ Bortkiewicze, Golginiszki, Gurele, Piktusza, Adamowszczyzna)

    Bortkiewicz h. Lubicz - - (1819 Wilno, 1834 Mińsk/ Bortkiewicze)

    Borysiewicz h. Epinger ? - - (Pogiry)

    Boryczewski h. ? - - (1804 Oszmiana/ Kamionka), Boryczewski h. Znin (1826 Oszmiana/) (Podhaje, Dworzyszcze)

    Borzobohaty h. Jelita - - (1802 Mińsk, 1826 Grodno/)

    Boufał - - (Gurki)

    Boyniecki - - (Wilianow)

    Brałkowski - - (Szczepanowicze)

    Brant - - (Dwór Stasin)

    Brasławski - - (Pogiry)

    Brażyc - - (Olany, Giniewce)

    Brażycki - - (Olany, Giniewce))

    Brochocki h. Ossorya - - (Zaliejki, Gawie)

    Broniewski - - (Żynkowszczyzna)

    Bronowski - - (1825 Oszmiana/ Dwór Braniczewo, Golobliewszczyzna, Łubianka, Naruszowce)

    Brzezіński h. Łabędż - - (1820 Wilno, 1826 Mińsk/ Łużany, Lenkowszczyzna, Dorgiszki, Truchaniszki)

    Brzezański h. Rogala - - (1833 Mińsk/ Matukowszczyzna)

    Brzosko h. Nowina ? - - (1825 Oszmiana/ Miżany, Indrupie, Kumielany, Michałowszczyzna)

    Brzostowski h. Strzemię - - (Łosza, Święty Duch)

    Brzozowski - - (Jurszany, Łubianka, Wiciule)

    Buchowiecki h. Buchowiecki - -

    Buczyński h. Stremię - - (1817 Mińsk/ Świr, Bułkowszczyzna, Hermaniszkі, Bienica)

    Budaj - - (Wiciule, Stodolniki)

    Budżko h. Gąska ? - - (Graużyszki, Żygiany)

    Budzianowski h. Dąbrowa - - (1803, 1830 і 1842 Mińsk/ Adamiszki)

    Budkiewicz - - (1820 Oszmiana/)

    Bujalski h. Kościesza - - (1803 Mińsk, 1805 Oszmiana/ Oszmiana, Zapoń, Nowosiółki, Mosznice, Czerkasy, Szyłowce)

    Bujanowski, Bojanowski - - (Dwór Wielbutow, Krzyzelewszczyzna, Rymowicze)

    Bujko h. Jastrzębiеc - - (1821 Mińsk / Bujki, Jurszany, Powiłojce, Wielbutowo)

    Bujko h. Slepowron - - (1821 Grodno/ Olany, Januszkowski, Miasnikowski)

    Bujnicki - - (Dwór Zahorze)

    Bujniewicz - - (Żuprany)

    Bujwid i Bóywid h. Slepowron - - (Suśliszki, Nowodworzce, z. Nowosiołki)

    Bukaty h. Bukaty - - (1800 Wilno, 1829 Mińsk / Wilanow, Cudzeniszki, Zaleskowszczyzna, Ejgirdowszczyzna, Jurkowszczyzna, Myssa)

    Bukowski h. Bończa - - (1823 Mińsk, 1827 Oszmiana/ Siękowszczyzna, Słoki, Mazuryszki-Rymuny ?)

    Bułhak - - (tatarska rodzina/)

    Bułhak - - (Cudzeniszki, Klewica)

    Bułharowski h. Półświat ? - - (1787, 1797 Wilno ?/ Dwór Wiszniowka, Skirmunciszki, Oszmiana)

    Buniewicz ? Bаniewicz ? - - (1821 Oszmiana/)

    Burakowski - - (Rałowszczyzna, Nowosiady, Nowiny)

    Burzymski h. Pobóg ? - - (Żurawy)

    Burzyński h. Trzywdar - - (Zamianka, Debesie, Bierwieńciszki)

    Busz h. Jasieńczyk - - (1806 і 1829 Mińsk/ Żdanowka, Kopackowszczyzna)

    Butkiewicz h. Trzaska - - (1816 Oszmiana/ f. Ławrynki, Powiaże, Panawieliszki, Gradowszczyznа, Oszmiana)

    Butkowski h. Pobóg - - (1816 Oszmiana/ Skirmunciszki)

    Butler - - (Proniuny)

    Butrymowicz - -

    Butrymski - - (Graużyszki)

    Bybiński - - (Kuszlany)

    Bychowiec - - (1804 Oszmiana/ Dworzyszcze, Sięciłowszczyzna, Krywule)

    Byliński - - (Cudzeniszki, Raczki)

    Byszewski - - (Markiniaty, Wiaże)

    Byszyński - - (Krewo, Ludwikowszczyzna; gm. Traby)

    Cecerski - - (Żuprany), Ciecierski (Ganowszczyzna, Kaiecienięta)

    Cedrowski h. Odrowąż ? Gryf ? - - (Klewica)

    Chalecki h. Bończa - - (Musakowszczyzna)

    Charewicz - - (1827 Oszmiana/ Mazuryszki, Reczykowszczyzna, Kleje, Maczkuny)

    Charytonowicz h. Charyton ? - -

    Chiniewicz - - (Popiszki)

    Chmielewski - - (Wideysze)

    Chodorowicz - - (f. Polany)

    Chodasewicz h. Poraj ? - -

    Chądzyński - - (Antonowo, Bortele, Siniawska Słoboda, Krakówka)

    Chodziński h. Ciołek ? Guczy ? - - (1802 Oszmiana/ Bojary, Bortele, Bierwieńciszki)

    Chodkiewicz h. Kościesza, Chotkiewicz - - (Bohdanow)

    Chodyka - - (f. Narbutowszczyzna)

    Chodżkiewicz h. Kościesza ? - -

    Chodżko h. Kościesza - - (Tataryszki, Kijudziszki, Zahorze gm. Bienica; Chodzkowszczyzna gm. Krewo)

    Borejko-Chodżko h. Kościesza - - (Mysa, Kajacienięta, Łosza, Mazuryszki)

    Choejcki h. Korab ? - - (f. Kozarowszczyzna, Pałusza, Medzielany, Dziegieniowo; Rudniki, Oszmiana, Kuszlany)

    Choiński - - (Raczki)

    Chomiński h. Lis - - (Wojsznaryszki, Postawy, Barańce, f. Rozkosz)

    Chomiński h. Poraj - - (f. Narbutowszczyzna, Kobylnik)

    Chomiczewski h. Radwan - - (1808 Oszmiana/ f. Wołosowszczyzna, Górki gm. Bienica)

    Chomski h. Gryf ? - - (Szarki, Golginiszki, Chomkowszczyzna, Chomszczyzna, Haniewo, Biryndziszki, Raczki)

    Choroszewski - - (1800 Oszmiana/ Dwór Ponizie)

    Chociński h. Jastrzębiеc ? - - (Łosza)

    Chludziński h. Cholewa odm. - - (Zaladze, Dziewieniszki)

    Chłusowicz h. Chłusowicz ? Gozdawa ? - - (Porojście) Chłusewicz (Oszmiana)

    Chmielewski h. Radwan - - (1830 Oszmiana/ Polany, Piktusza, Bołtupie, gm. Graużyszki)

    Chrapowicki h. Gozdawa - - (Kozłowszczyzna)

    Chreptowicz h. Odrowąż - - (Wiszniewo, Bakszty)

    Chrzczonowicz h. Ślepowron ? - - (1798 Wilno ?/)

    Chwietkiewicz, Chwiedkiewicz - - (Tarasowszczyzna, Goreckowszczyzna)

    Cidzik i Cydzik - - (Szczepanowicze)

    Ciechanowicz h. Mogila - - (1804 Oszmiana/ Dukiele, Raczki, Żwirbliszki, Jurszany) Ciechanowicz h. ? (1811 Oszmiana/ Żurawy, Golginiszki, Narbuty, Lachowka)

    Ciechanowiecki h. Dąmbrowa - - (Krewo)

    Cieraszkiewicz - - (Pietkowszczyzna)

    Ciszkowski - - (Łużyszcze)

    Ciundziewicki - - (Stymonie)

    Ciurla - - (Ostaszki)

    Cybowicz - - (Liszkuniszki)

    Cybowski - - (Koraby)

    Cybulski h. Prawdzic - - (1803 Wilno, 1827 Oszmiana/ Wolojcie, Barańce, Rudziszki, Girszczyzna, Licienięta, Zascienie, Jabrowicze)

    Cyrycki, Czyrycki - - (Raczki, Indrupie)

    Cywiński h. Puchała - - (gm. Połoczany, Mostwiliszki)

    Czajewski - - (Grodzi, Mokre)

    Czajkowski h. Dębno ? - - (Osinowka, Karłowszczyzna, Podbałwaniszki, Bierwieńciszki, Wielbutowo)

    Сzapliński h. Drogosław - - (1798 Wilno ?/ Misiuniszki)

    Czapski h. Leliwa - - (Żuprany, Nowosiólki, Zarecze, Latowicze)

    Czarkowski h. Abdank ? - -

    Czarnecki h. Prus III ? - - (Łosza)

    Czаrnоcki h. Lis ? - - (f. Debesie)

    Czaśnicki h. Trąby - - (Masłikowszczyzna gm. Połoczany)

    Czechowicz h. Ostoja - - (Dwór Hołoblewszczyzna, Żuki, Góry, Rymowicze; Siekeryszki gm. Dziewieniszki)

    Lachowicki-Czechowicz h. Ostoja - - (Bohdanow, Wojgiany)

    Czechowski - -

    Czekanowski - - (Oszmiana)

    Czernikiewicz - - (Łapowicze, Łasiewicze, Sienki)

    Czeszejko h. Jastrzębiеc ? - -

    Czempiński h. Lew ? - -

    Czerkaski - - (Żwirbliszki, Kleje, Kudziekolnie)

    Czerniawski h. Jastrzębiec ? - - (1806 Oszmiana/ Zascienok, Zahorze gm. Holszany), Czerniewski (Zascienie, Ponary)

    Czernicki h. Jastrzębiec odm. - - (Gedejki, Piktusza, Żurawy, Birzyń gm. Dziewieniszki; f. Narbutowszczyzna, Jackuny, Kuszlany)

    Czernowicki - - (Kamienny Łog)

    Czertowicz h. Pobóg ? - - (Łosza, Zamościany)

    Czerwiński - - (Oszmiana)

    Czyczyn h. Abdank ? - - (Zaleskowszczyzna)

    Czymbajewicz h. Warnia ? - - (tatarska rodzina/ gm. Dowbuciszki)

    Czyż h. Godziemba ? - - (Dwór Ponizie, Dwór Giedejki, Łoyciowszczyzna, Antoniszki, Stymonie; Jachimowszczyzna gm. Traby)

    Dachnоwicz h. Korczak ? - - (Dachny gm. Krewo)

    Damiecki h. Prus II - Wilczekosy - - (1800 і 1853 Wilno ?/ Holszany, Mieszkuciszki, Kozłowszczyzna), Domacki (Kuropatowszczyzna)

    Daniewicz h. Doliwa ? - - (Jurszany)

    Danejka h. Sas ? - - (Bartoszuny gm. Siedliszcze)

    Danilewicz h. Ostoja - - (1835 Wilno/ Szczepanowicze, Świrany, Mokrzyce, Jachimowszczyzna gm. Traby, Wielkie Sioło)

    Danuszewski ?, Danіszewski ? - - (Biryndziszki)

    Darewski h. Szreniawa - - (Rownopole, Kozłowszczyzna)

    Darоwski h. Ostoja - -

    Dasiukiewicz - - (Kopcewicze)

    Daszczyński h. Łabedż ? - - (Biryndziszki, Szumieliszki, Kleje, Mieszkuciszki, Wielbutow, Żwirbliszki)

    Daszkiewicz h. Leliwa - - (1822 Oszmiana/ Kamienny Łog, Prackowszczyzna, Łowciszki, Żuprany, Kleje)

    Daszkоwicz - - (Dachny)

    Dawidowicz h. Trąby ? - - (Karszuniszki, Karczma Gołynka, Ponary)

    Dawksza i Dauksza h. Pierzchała - - (Murowana Oszmiana)

    Dąbrowski - - (Haniewo, Worniany, Polany, Woynicze, Dorgiszki, Znoski, Kirkliszki, Jurszany), Dumbrowski (Mileyszuny)

    Degawi - - (Suhłobiszki, Szczepanowicze)

    Dederko h. Dederkało - - (Cycyn, Obórek)

    Dеmbowski - -

    Demontowicz - - (Wielbutowo)

    Dernałowicz h. Lubicz - -

    Dęвski - - (Praskowszczyzna, Indrupka), Dembski (Miżany, Indrupie)

    Dłużniewski - -

    Dmitrewski - - (Oszmiana)

    Dmоchowski h. Pobóg - - (Zabłoć, Surwiliszki, Bakszyszki, Kirkliszki, Pikuny, Jakuń; gm. Dziewieniszki, Łyczkowce gm.Traby)

    Dmuchowski h. Pobóg ? - - (1816 Oszmiana/ Ławski Brod, Pikuny, Blikany, Borowa)

    Dobkiewicz i Dopkiewicz - - (Jurszany, Dwór Wielbutowo)

    Dobrowolski h. Doliwa - - (1800 Wilno, 1822 i 1829 Oszmiana/ Golginiszki, Haniewo, Bohuszki, Dorgiszki, Baruliszki)

    Dobrzelewski - - (Żuprany)

    Dobrzyński h. Jelita - - (Łosza, Bohdanówka, Pierłowa Góra)

    Dobużyński - - (f. Piktusza)

    Dokurno h. Dołęga - - (1812 Oszmiana/ Dokurniszki, Wielbutowo, Jurszany, Kamionka, Samorodniki, Baranowicze)

    Dolęgowski - - (Michałkonie)

    Domanowski - - (Oszmiana)

    Domaszewicz h. Łabedż - - (1798 Wilno, 1827 Oszmiana/ Sienkowszczyzna)

    Dombrowski - - (1804 Oszmiana/ Kantorowszcsyzna)

    Dorniak h. Pуłkozic ? - - (Rałowszczyzna, Dorgiszki, Wołowiki, Nowopole)

    Dorohostajski h. Leliwa - - (Murowana Oszmiana)

    Dowgiałło h. Kajszyły - - (tatarska rodzina/ Łostaje, Dowbuciszki)

    Dowgiałło h. Zadora - - (1806 Wilno/ f. Bryndziszki, f. Narbutowszczyzna, Kopanebłoto)

    Dowiatt i Dowiad h. Gryf ? - - (Mokrzyce, Siedlarowszczyzna)

    Dowgird ? Dołgierd h. Łabędż - -

    Downar - - (1802 і 1827 Oszmiana/ Skrodzczyzna)

    Downarowicz h. Przyjaciel - - (1804 Wilno/ Mokrzyce, Jasieniowo, Widoki, Rudniki, Nowosiady)

    Dowojna h. Szeliga ? - -

    Drozdowski - - (Dwór Graużyszki, Chołmaczek, Bakszty)

    Dronsejko, Drąseyko h. Topór ? - - (Cudzeniszki, Cieleżyszki, Kuszlany)

    Sokoliński-Drucki h. Druck ? - - (Bieniuny)

    Drzewicki h. Ciołek ? - - (1799 Wilno ?/ Poroyście, f. Izabelin)

    Dubicki - - (1825 Oszmiana/)

    Dubrowski h. Lewart ? - - (f. Małyszkowszczyzna-Jurażyno)

    Dybowski - - (Wiśniewo)

    Dworzecki - - (Łostaje)

    Dziczkaniec h. Ślepowron ? - - (Kamienny Łog)

    Dziedziul h. Sas odm. - - (1795 / Jurszany, Skirmunciszki, Pogiry, Gradowszczyzna)

    Dziekowicz - - (Łosza)

    Dziekoński h. Korab ? - - (Rownopole, Szczepanowicze)

    Dzieńdolet h. Sas ? - -

    Dzierżyński h. Sulima - - (Dzierżynowo)

    Dzieszuk h. Kościesza - - (Wałosza)

    Dziewiałtowski h. Trąby - - (Remiejkiszki)

    Dziwlewski - -

    Eliaszewicz - - (tatarska rodzina/ Ankudy, Oliszki)

    Essen - - (1827 Wilno і Oszmiana/)

    Eygird h. Ejgird - - (1804 Wilno, 1822 Oszmiana/ Ejgirdowszczyzna, Cimochi)

    Eydziatowicz h. Łuk ? - -

    Eynik h. Żnin ? - - (Jurszany Dolne, Patoki)

    Eysmont, Eysmunt h. Korab ? - - (Wiciule, Jurszany, Szczepanowicze, Rosalszczyzna-Paszkiszki, Krzyżelewszczyzna, Tałmuciszki, Narbutowszczyzna)

    Falewicz h. Pobóg ? - - (Szumieliszki, Ginkowszczyzna)

    Falkowski - - (tatarska rodzina/ Raczki, Łosza, Dowbuciszki)

    Falkowski - - (Jabrowicze, Smórgonie)

    Faszcz h. Prus - - (Polany)

    Fiedorowicz - - (1803 Oszmiana/ Ludwikowszczyzna)

    Feldman h. Drzewica ? - - (Paszkowszczyzna)

    Fiałkowski - - (Graużyszki, Pawiłoycie, Wideysze)

    Filipowicz - - (Raczki, Wilianowo, Tabory, Lipki, Andrzejkiszki, Poleniki)

    Fiszer - - (Hamzicze)

    Flandrzyński - - (Poleniki)

    Florkowski h. Łodzia ? - - (1822 Oszmiana/)

    Radzimiński-Frąckiewicz h. Brodzic - - (Wielbutowo)

    Frąckiewicz h. Ślepowron - - (Dachnowo, Spraguny, Kleje, Szczepanowicze, Borowa, Kaiecienięta)

    Furs h. Wąż - - (tatarska rodzina/ Bieniuny, Remiejkiszki)

    Gabryjałowicz h. Dęboróg ? - - (Jurszany, Haniewo, Żuki, Krakowka, Bierwieńciszki, Pikuny)

    Gałecki h. Junosza - - (1835 Smolensk/ Ponary)

    Galimski h. Rawicz ? - - (f. Kopacze)

    Gan h. Rawicz - - (1811 Oszmiana/ Paszkiszki, Ejgirdowszczyzna, f. Dworyszcze, Nowopole)

    Garbaczewski - - (Uszaki, Bohusze)

    Garwaski h. Grzymała odm. - -

    Gąsiecki h. Bożawola ? - - (Łyczkowce, Danapol)

    Gąsiewski, Gonsiewski h. Ślepowron - - (Huminowszczyzna)

    Korwin-Gasiewski h. Ślepowron - -

    Gasowski - - (Bijuciszki)

    Gąsowski h. Prus II – Wilczekosy - - (Bałwaniszki)

    Gaściewicz h. Traby ? - - (1801 Oszmiana/)

    Gasperowicz h. Nałęcz ? - - (Kamienny Łog)

    Gasztold h. Abdank - - (Holszany)

    Gaugier - - (Antony)

    Gawroński - -

    Gawryłkiewicz h. Ancuta ? - - (1822 Oszmiana/ Rownopole, Mieżany, Kuszlany, Łopocie)

    Gawryłkowicz h. Krzywda ? - - (1820 Wilno, 1822 Oszmiana/)

    Gedroyć i Giedroyć - - (Raczki, Bijuciszki, Wołkowszczyzna, Haniewo, f. Sikuń, Matowszczyzna, Zagórowszczyzna)

    Giełowkowicz - - (Dwór Jagiełowszczyzna)

    Gierwiatowski h. Taczala - - (1820 Wilno, 1822 i 1829 Oszmiana/ Holszany, Siedlarowszczyzna, Oszmiana)

    Gieżycki h. Gieżycki ? - - (Miedniki)

    Gimber - - (Kisielowo)

    Gimburt - - (Mazuryszki)

    Ginczewski - - (Kamionka, Ciupiszki, Popowszczyzna)

    Gintowt h. Leliwa ? - - (1786/ Zascienok, Dajnowa, Mostwiliszki, Ankudy, Wiaże, Samorodniki)

    Giryn h. Dołęga - - (1800 і 1809 Wilno, 1805 Oszmiana/ Wielbutowo, Dwór Lenkowszczyzna)

    Gizbert h. Korczak - - (Rakowce)

    Gizbert-Studnicki h. Korczak - -

    Gizulewski - - (Wilanowo, Geystuny, Sochowszczyzna gm. Krewo)

    Głembocki io Glębocki - - (Pogiry, Merliszki)

    Gliński h. Jastrzębiеc - - (1820 Wilno i Oszmiana/ Haniewo, Cudzeniszki, Kamienny Łog, Kamionka, Siękowszczyzna, Łudy)

    Gliński - - (tatarska rodzina/ Kajacienięta)

    Głowacki - - (Dwór Kapuscicze, Grzymayłowszczyzna)

    Głowiński - - (Holszany)

    Głużycki h. Grzymała ? - - (f. Ponastawe)

    Głuchowski, Głóchowski - - (Rymuny, Borowa)

    Gnatowski - - (Brodowszczyzna)

    Godlewski h. Gozdawa ? - - (1826 Oszmiana/ Borzdobohaciszki, Bijuciszki, Kisieliowo, Kuszlany, Tałmuciszki)

    Goyżewski - - (Słobodka)

    Golgin h. Zaremba ? - - (1803 Oszmiana/ Golginiszki, Jurszany, Pogiry)

    Golejewski h. Kościesza - -

    Gorecki - - (Goreckowszczyzna, Bieniuny, Lenkowszczyzna)

    Gorzeński - - (Rownopole)

    Grabowski - - (Tarasowszczyzna, Prackowszczyzna)

    Grabski - - (Klewica, Kozarezy)

    Gregorowicz - - (1832 Oszmiana/ Rymuny, Bieniuny) Hrehorowicz (Rewki, Krewo)

    Greyć - - (Żuprany, Rudziszki)

    Grochowski - - (1825 Oszmiana/ Bierwieńciszki)

    Grodkowski - - (Oszmiana)

    Grodż h. Ogończyk ? - - (1803 Oszmiana/ Szumiliszki, Bojary, Ażubale, Rownopole, Miżany)

    Grozdowski - - (Oszmiana)

    Grotuz i Grotus - - (1827 Oszmiana/ Poleniki, Znoski, Sieliszcze, Goreckowszczyzna, Wideysze, Kryule)

    Grudziński - - (Trzychwoscie, Kaiecienięta, Boruny, Górki, gm. Bienica)

    Gruszewski h. Lubicz - - (1800 Wilno, 1820 Oszmiana/ Hermaniszkі)

    Grużewski - - (Kleje, Janusze, Boruny)

    Grużdż h. Gryf ? - - (Klewica, Kondraciszki, Sokocienięta)

    Grynkiewicz h. Gryf ? - - (1800 і 1825 Oszmiana/ Wołkowszczyzna, Stare Boruny)

    Gryszkiewicz - - (Oszmiana, Nowosiady, Karczma Wygoda)

    Grzyb h. Pielesz ? - - (Mostwiliszki)

    Tomaszewicz-Grzyb h. Pielesz ? - - (Grzybowszczyzna, Mostwiliszki)

    Guminski h. Rola - -

    Górski h. Nałęcz ? - - (Rodziewicze, Kozarowszczyzna)

    Gurski h. Nałęcz ? - - (1827 Oszmiana/ Piktusza, Bortkiewicze, Hermanowszczyzna)

    Gusztyn - - (Jabrowicze, Milewszczyzna)

    Guszkiewicz - - (Boruny)

    Gutowski - - (Rymuny)

    Guyski - -

    Hadziewicz h. Rawicz - - (1823 Oszmiana/)

    Haiewski - - (Jachimowszczyzna)

    Hajk h. Ogończyk - - (Surwiliszki)

    Halko h. Szaława - - (Raczki, Jakielowszczyzna, Miżany, Ostaszki, Ankudy)

    Hałkowski - - (Trzeciakowszczyzna)

    Haniewicz h. Żnin - - (1801 Wilno, 1816 Oszmiana/ Haniewo, Golginiszki)

    Haniewicz h. Nowina - - (1820 Wilno/ Haniewo, Golginiszki, Skirmunciszki, Bortkiewicze, Burciszki)

    Harasimowicz - - (Jagiełłowszczyzna, Chorążyszki)

    Haraszkiewicz - - (Bohuszki, Niwki)

    Hardziejewski - - (Giejstuny)

    Hatowski - - (Bryndziszki)

    Hełm - - -1793

    Herberski h. Bończa ? - - (f. Kiermielany)

    Herdmah - - -1787

    Herman h. Biberstein - - (1800 Wilno/ Hermaniszkі, Wowerany)

    Herman h. Łodzia - - (1800 Wilno/ Żwirbliszki)

    Herman h. ? - - (Ażubale, Jurszany, Baruliszki, Prackowszczyzna)

    Hermanowski h. Junosza - -

    Heybowicz - - (Miżany, Gawdzewicze), Hiejbowicz (Krzemieszowo, Wierkielany gm. Soły)

    Hilchen h. Jelita - -

    Hłybowski h. Prus - - (1819 Wilno, 1825 Oszmiana/)

    Holszański h. Hipocentaurus - - (Holszany, Nowosiólki)

    Hołowański - - (Janusze)

    Hołowczyc - - (Baranowicze)

    Hołownia h. Hołownia - - (1804 Wilno/ Widejki, Dworzyszcze, Dąbrowka, Koński Bor, Wielkie Sioło, Kropiwno, Swinkowszczyzna)

    Hołub, Hołób h. Syrokomla ? - - (1820 Wilno/ Blikany)

    Horain i Horajn h. Szreniawa - - (Wielbutowo)

    Horbaczewski h. Łabędż - - (1819 Wilno, 1801, 1820 і 1827 Oszmiana/) Herbaczewski (Bołobany, Holszany, Szymaki gm. Krewo)

    Horbatowski - - (Dwór Ostrow)

    Horodесki h. Świnka - - (1806 Wilno/ Ugły, Zienkowszczyzna, Wołkowszczyzna, Bieniuny)

    Horodeński h. Korczak - - (1801 Wilno/ Janowo)

    Horski h. Druck - -

    Horyd - - (Śnipowszczyzna)

    Ноrwaсki - - (Lenkowszczyzna)

    Hromyka h. Abdank - - (1827 Oszmiana/ Bortele, Bierwieńciszki)

    Hrynaszkiewicz - - (Nowosiady, Norszty)

    Hryncewicz h. Przegonia - - (1824 Oszmiana/ Nędza)

    Hryniewicz h. Przyjaciel - - (1837 Wilno/ Potrokiele, Polipnice, Żyżma, Waszkieniki, Dwór Kamiontka)

    Hryniewski h. Przyjaciel ? Przegonia ? - - (Kamienny Łog, Mazuryszki; gm. Soły)

    Hrynkiewicz h. Nalewka ? - - (Gaudziewicze)

    Hubarewicz - - (Rownopole, Andrzejkiszki, Stulgi)

    Hulecki h. Sas? - - (Miszkuciszki, Widejsze, Burbiszki, Szczepanowicze, Ambrożyn gm. Holszany, Junkowicze)

    Hurynowicz - - (Haurylańce)

    Нuszczа h. Podkowa - - (1819 Wilno/ Sienkowszczyzna, Czechowszczyzna, Dowbiene)

    Hutor h. Hutor - -

    Hutorowicz h. Hutor - - (1802 Wilno/ Gniezdziłowo)

    Ihnatowicz h. ? - - (Bojary)

    Ihnatowicz-Łubiański h. Godziemba - -

    Ilcewicz h. Korczak - - (1800 Wilno/ Jurszany, Stodolniki, Rownopole)

    Illustrowski - - (Bienica, Bohdanow)

    Imbra h. Pelikan ? - -

    Irzykowicz h. Leliwa ? - -

    Isajkowski h. Prus I odm. - - (Wołkołaty, Willie)

    Iszora h. Isiora ? - - (Michałowszczyzna)

    Iwanowski - - (Nowosiółki, Cudzeniszki, Lipki, Wiciule)

    Iwaszkiewicz h. ? - - (1820 і 1827 Oszmiana/ Mokrzyce, Szumiliszki, Remiejkiszki, Wilanow, Nowopole, gm. Krewo)

    Iwaszkiewicz h. Trąby - - (1800 Wilno/ Polany, Stempkowszczyzna)

    Iwaszkiewicz h. Gozdawa - - (1820 Wilno/ Kszalewo, Dowiniszki, Rudoszany)

    Jabłonowski - - (Łosza)

    Jabłoński - - (Oszmiana, Dziesiętniki)

    Jachimowicz - - (Jachimowszczyzna)

    Jacewicz - - (Prackowszczyzna, Lachowka)

    Jackiewicz - - (Karolinowo, Bałwaniszki, Niwki, Siękowszczyzna, Rałowszczyzna)

    Jaczynic h. Odrowąż ? - - (Cudzeniszki, Stracza ?)

    Jagiełło h. Łabedż - - (1819 Wilno, 1799, 1802 і 1805 Oszmiana/ Jagiełłowszczyzna, Prudy, Czechi, Kuszlany, Miżany, Olany)

    Jagmin h. Pelikan - - (Holszany, Kajacienięta, Morgi)

    Jagodziński - - (Rownopole)

    Jakimowicz - - (Dworzyszcze)

    Jakowicki - - (Jurszany)

    Jakubowski - - (1825 Oszmiana/)

    Jakuszyński - - (Oszmiana)

    Janiszewski h. Junosza ? Strzemię ? - - (Dwór Wiszniowka)

    Jankowski h. Jastrzębiec-Boleścic - - (1817, 1819 і 1822 Oszmiana/ Polany, Piktusza, Zamosze, Żwirbliszki, Lеgowszczyzna, Krewo)

    Jankowski h. Poraj - - (1819 Wilno/ Wolejkowicze)

    Janowicz - - (1811 і 1828 Oszmiana/ Żurawy, Nowosiółki, Jurszany, Biryndziszki, Oszmiana Murowana, Jabrowicze, Bałwaniszki)

    Janowski h. Janina - - (1820 Wilno/ Kaziulszczyzna, Merliszki)

    Januszewicz - - (Pietrowicze; gm. Żuprany)

    Januszkiewicz h. Lubicz - - (1822 Oszmiana/ f. Bojary, Graużyszki, Siemiuny, Wołkowszczyzna, Tabory)

    Jarmałowicz - - (Baruliszki)

    Jarocki - - (ГуК

    Jaroszyński, Jarosyński - - (Białomosze)

    Jasieński h. Jastrzębiec - - (1798 Wilno, 1828 Oszmiana/ Towgiany)

    Jasiński - - (Widowszczyzna gm. Połoczany)

    Jasiewicz h. Rawicz - - (1837 Wilno/ Kleje, Haniewo, f. Wysoke, Piktusza, Kuszlany, Macuty)

    Jasiewicz h. Sas - - (1800 Wilno, 1802 Oszmiana/ Kuropatowszczyzna, Borzdobohaciszki)

    Jasiulewicz - - (Dwór Nierówka, Wiłeykowicze)

    Jаskułowski h. Radwan - - (Biryndziszki, Dukiele, Ożobele, Nędza, Słobodka, Miżany)

    Jastrzembski - - (Błotkowszczyzna, Kamionka, Raczuny, Skirdzimy, Adamowszczyzna, Łasiewicze)

    Jazdowski - - (Pogiry)

    Jeleński - - (Markienięta)

    Jeśman - - (Nowopole, Zaskiewicze)

    Lewald-Jezierski h. Rogala - -

    Jezykowicz - - (Kantorowszczyzna)

    Jodkowski - - (Borzdobohaciszki)

    Joteyko h. Ostoja - - (1819 і 1820 Wilno/ Kamienny Łog, Jurszany, Wołkowszczyzna)

    Jotko h. Lis - - (1824 Wilno і Oszmiana/)

    Józеfowicz h. Abdank ? - - (Borzdobohaciszki, Górki gm. Bienica)

    Juchniewicz h. Leliwa ? - - (Cudzeniszki, Stachuciszki, Wiesiałojcie, Rudnia, Osinowka, Dwór Żuprany, Osotniki)

    Jucewicz h. Lubicz - - (1820 Wilno, 1823 Oszmiana/)

    Juckiewicz - - (1827 Mińsk, 1827 Oszmiana/)

    Judycki h. Radwan czyli h. Judycki ? - - (gm. Krewo, Połoczany; f. Łużany, Mieszkuciszki)

    Judziewicz - - (Boruny)

    Jundziłł h. Łabędż - -

    Juniewicz - - (Naruszowce, Giejstuny, Bijuciszki, Rodzewicze, Rymowicze)

    Juraha i Juracha - - (Szczepanowicze, Poleniki, Borejkowszczyzna, Stodolniki, Adamowszczyzna, Siękowszczyzna, Wysoke, Bukaty)

    Gedroyć-Juraha h. Kotwica - - (1820 i 1832 Wilno/ Szczepanowicze, Puciatowszczyzna, f. Wysoka)

    Juraszkiewicz - - (Graużyszki)

    Jurewicz h. Łabedż - - (1819 Wilno, 1827 Oszmiana/)

    Jurewicz h. Lubicz - - (1801 і 1819 Wilno, 1820 Oszmiana/ Mostwiłowszczyzna, Cudzeniszki, Haniewo, Wiszniówka)

    Jurewicz - - (1822 Oszmiana/ Kajacienięta)

    Jurjewicz-Jodko h. Lis - - (Szczepanowicze, Jakowszczyzna, Oleszkowszczyzna, Januszewszczyzna, Jurszyszki)

    Jurkiewicz h. Junosza ? - - (f. Mokrzyce)

    Skirmont-Jursza h. Przyjaciel ? - - (1819 Wilno/ Jurszany, Dowbuciszki, Tabory, Jankańce, Golginiszki, Klimańce)

    Jusewicz - - (Kajаcienięta)

    Juszkiewicz h. Ślepowron ? - - (Oszmiana, Widowciszki, Bryndziszki)

    Juszyński - - (tatarska rodzina/ Dowbuciszki, Wiewiury)

    Kaczanowski h. Ostoja - - (1800 Wilno/ gm. Graużyszki, Oszmiana, Mileyszuny)

    Kadowski h. Dołęga ? - -

    Kalinowski - - (Rukszany, Kozarezy, Bukaty, Zagórowszczyzna, Woysznaryszki)

    Kałusowski - - (Żuprany)

    Kamieński h. Jastrzębiеc - - (Kamionka)

    Kamieński h. Ślepowron - - (1835 Wilno/ Truszoki)

    Kamieński h. Żnin - - (1838 Wilno/ Orzyszki)

    Kamiński h. Łuk Napięty - - (1819 Wilno/ Ramigiszki)

    Kamiński h. Odrowąż - - (1819 Wilno/ Raczuny, Giejstuny)

    Kamiński - - (1822 Oszmiana/ Dwór Kamienny Łog, Jurszany, Wiszniówka; Dachny)

    Kamieniecki h. Pilawa - -

    Kandzierzewski - - (Żuki, Dzierkowszczyzna)

    Karczewski h. Samson - - (1837 Wilno/ Bieniuny, Pierłowa Góra)

    Karenda - - (Rewki)

    Karpowicz - - (Żuprany, Boruny, Szarkomiedz)

    Karwecki - - (Serwecz)

    Kasperowicz - - (Łudy, Błotkowszczyzna, Kuszlany, Mazurowszczyzna)

    Kazanowski h. Grzymała - -

    Kielczewski - - (Mileyszuny)

    Talat-Kiełpsz h. Prus I - - (Teniukowszczyzna)

    Kieński - - (tatarska rodzina/ gm. Krewo)

    Kierbiedż h. Ślepowron ? - - (1803 Oszmiana/)

    Kierdej z Radziwionowicz h. Bełty - - (Graużyszki)

    Kiewlicz h. Leliwa - - (1808 Wilno/ Giry, Gałagóry, Andruszkowszczyzna)

    Kijanowski - -

    Kijuć h. Ślepowron - - (1833 Wilno/ Mostwiliszki, Giejstuny)

    Kirkiłło - -

    Kirkor h. Kirkor - -

    Kirowski - - (Łopocie)

    Kisiel h. Kisiel - - (f. Łudy, Perechody, Czerniszki)

    Kiszka h. Dąbrowa ? - - (Horodzeczno)

    Klеczkowski - - (Wołkowszczyzna, Żurawy, Cudzeniszki, Dwór Bieniuny)

    Kleczewa-Klеczkowski h. Trzaska - -

    Klementowicz i Klimentowicz - - (Deynowa)

    Klimaszewski h. Dąbrowa і Jastrzębiec ? - - (1803 Oszmiana/ Biryndziszki, Mazuryszki, Emelany, Kuszlany, Ozaryszki)

    Klimowicz h. Kościesza ? - - (Dwór Łosza)

    Klonowski - - (Kamienny Łog, Mieszkuciszki)

    Kłosowski - - (Bohdanow)

    Klukowski - - (f. Narbutowszczyzna), Kłukowski (Kaiecienięta)

    Kmieciński - - (Kmiecin gm. Holszany)

    Kmita - - (Boruny)

    Kobyliński - - (Poklewie)

    Kochanowski h. Korwin - - (1819 Wilno, 1827 Oszmiana/ Łosza, f. Lubciszki, Kamionka, Giejstuny, Moczuły, Kajacienięta)

    Koczan h. Nałęcz - - (1817 Wilno, 1816 i 1818 Oszmiana/ Wideysze, Ławski Brod, f. Szapowały, Dorgiszki, Swiłówka)

    Kociełł h. Pelikan - - (Bienica, Zabrzezie, Uglany, Zaskiewicze, Święty Duch)

    Kodż h. Poraj ? - - (Golginiszki, Kaśniewszczyzna, Bujki, Górele, Szczepanowicze, Tarasowszczyzna, Wołowiki)

    Kolczycki - - (Łosza ?)

    Kolęda, Kolenda h. Bełty - - (Żurawy, Hamzicze, Dokurniszki, Kleje)

    Kołodziński - - (Białomosze)

    Kołpakowski - - (gm. Soly)

    Kołyszko h. Denis - - (1828 Oszmiana/ Masłowszczyzna, Golginiszki, Bortkiewicze, Tabory, Szczepanowicze, Daukszyszki, Jurszany, Suśliszki)

    Korzan - - (Rowy)

    Kołwzan h. Bielina - - (1800 і 1820 Wilno, 1825 Oszmiana/ Jurszany, Rownopole, Żurawy, Pikuny, Trokiele)

    Kołwzan h. Jastrzębiеc - - (1828 Oszmiana/)

    Kowzan h. Trąby - - (1821 і 1837 Wilno, 1820 Oszmiana/ Dokurniszki, Miłoszuny, Jacuny, Wisztoki, Grodzie, Izabelin, Żurawy, Bortele, Gudele, Pikuny)

    Komar h. Komar - - (Dajnowa, Waszkieniki, f. Kujałowszczyzna, Lepionka)

    Komarowicz - - (1826 Oszmiana/)

    Komarowski - - (f. Perłowa Góra, Mokrzyce, Polany)

    Kondracki - - (Stasiukiszki, Porojście)

    Kondratowicz h. Syrokomla ? - - (1822 Oszmiana/ Haniewo, Kamienny Łog, Miszkuciszki)

    Kononowicz - - (Giedeyki)

    Rokuć-Kopacewicz ? Kopcewicz ? - - (1816 Oszmiana/)

    Kopciowski - - (Geystuny)

    Kopeć h. Kroje - - (Bakszyszki gm. Krewo)

    Koplewski h. Abdank - - (1820 Wilno, 1824 Oszmiana/ Dwór Garlinszczyzna)

    Koralkiewicz - - (Miżany)

    Kordes - -

    Korecki - - (tatarska rodzina/ Ciereszki gm. Dowbuciszki)

    Korewa, Koreywa h. Dębno - - (1825 Oszmiana/ Oszmiana Murowana, Wasiewce, f. Połudy, f. Ligi-Łużyszcze, Szłapokowszczyzna, Dwór Goreckowszczyzna)

    Кorsak-Zaleski h. wł. - - (Dorże, Dwór Romaszkowszyzna, Graużyszki)

    Korsak h. Lis - - (Świrany, Holszany, Adamowszczyzna, Klewica, Walerynow, Wiciule)

    Korsak h. wł. - - (Kotwica) (tatarska rodzina/ Sielec, Adamańce)

    Korybski - - (Beykany)

    Koryzna h. Koryzna - -

    Korzeniowski h. Lis, Korzeniowski h. Nałęcz - - (1805 Wilno/ Poczerne), Korzeniowski h. Waga (1817 Wilno/ Żarczyce) Dwór Mileykowo

    Kossacki h. Rawicz - - (1800 Wilno/ f. Barawaja, Dwór Skiłądziszki, Oszmiana Murowana)

    Kossakowski h. «Korwin», h. Ślepowron - - (Czepuliszki, Łoyciowszczyzna)

    Kosciewicz i Kasciewicz - - (Zabołocie)

    Kosiński h. Rawicz - - (Haniewo)

    Kossobudzki i Kosobucki h. Pobóg ? - - (Dorgiszki, Kozłowszczyzna)

    Kossowicz - - (Równopole, Nazdraczuny, Stymonie)

    Kossowski h. Wieniawa ? - - (1804 і 1818 Mińsk, 1827 Oszmiana/ Skirmunciszki, f. Lękowszczyzna, Stefaniszki)

    Koszczyc - - (Klewica)

    Koszko - - (Hermaniszki, Wiaży, Gudele)

    Kościelecki h. Ogończyk - - (1801 Wilno, 1829 Oszmiana/ Widnopole, Czernice, Traby)

    Kościаłkowski h. Syrokomla - - (Giejstuny)

    Kościukiewicz - - (Kozłowszczyzna, Rymowicze)

    Kościukowski - - (Szczepanowicze, Łudy)

    Kotkowski - - (f. Chodzkowszczyzna, Rudziszki, Żuprany)

    Kowalewski - - (Dwór Bienica, Sabiłki)

    Kownacki h. Ślepowron - - (1799 Wilno/ Kuszlany, Ginkowszczyzna, Debesie, Mańkowicze)

    Kozakiewicz - - (1825 Oszmiana/)

    Koziełł-Poklewski h. Kozieł - - (Dwór Miedniki, Jackowszczyzna, Suchodoły, Mindziany, Poklewe, Kniaginin)

    Kozioł - - (Szumiliszki)

    Kozielski - - (Ostaszki)

    Kozikowski h. Grabie ? - - (1825 Oszmiana/)

    Kozłowski h. Leszczyc - - (1827 Oszmiana), h. Jastrzębiec (1820 і 1824 Oszmiana/ Jurszany), h. ? (1821 Wilno 1804, 1823 і 1827 Oszmiana/ Grodzie)

    Kożuchowski h. Doliwa - - (1800 Wilno/ Jabrowicze, Dachny, Górki gm. Bienica)

    Kozubowski - - (Dwór Bijuciszki, Ostaszki)

    Kozubski h. Ślepowron - - (1804 Wilno, 1828 Oszmiana/ f. Łostaie gm. Krewo)

    Krajewski - -

    Krassowski i Krasowski - - (Krassowszczyzna, Michałowszczyzna)

    Kraszewski - - (Olany, f. Emelany)

    Krepsztul h. Dryja - - (Jurszany, Bortkiewicze)

    Krukowski h. Gryf - - (Wołkowszczyzna, f. Dajnowa)

    Krulikowski, Krolikowski - - (Żuprany, Dawkniewicze)

    Krupowicz - - (Kuszlany)

    Krupski h. Korczak - - (1820 Wilno, 1824 Oszmiana/ Dwór Łostaje, Uzbloć)

    Krupski - - (tatarska rodzina/ gm. Dowbuciszki)

    Kryczyński h. Radwan odm - - (tatarska rodzina/ Łoszany, Dowbuciszki; Kaszymow gm. Bienica, f. Pawlinow, Rawy, Bołbotów, Dzieraki, Łostaje)

    Krzeczkowski - - (Holszany, z. Romanowszczyzna)

    Krzymowski - - (Rymowicze)

    Krzywobłocki h. Leliwa - - (f. Łusznew)

    Krzyżanowski - - (Dwór Holszany, Rymowicze)

    Kucewicz - - (Powiaże)

    Kuczanowski - - (f. Zakrzewie)

    Kuczewski - - (Wielbutowo, Narcuki)

    Kuczuk h. Siestrzeniec - - (1805 Wilno, 1820 Oszmiana/ Sienkowszczyzna gm. Połoczany; Łoszany, Olany, Kuczuki, f. Kopacze, Naruszowce)

    Kuczyński - - (1822 Oszmiana/ Dwór Bohdanowka, Cudzeniszki, Pociewicze, f. Trzeciniszki)

    Kukiel - - (Ankudy; Koński Bor, Naruszewicze)

    Kukiel-Kraejwski h. Leliwa - - (1816 Wilno/ Stodolniki)

    Kukiewicz h. Mogiła ? - - (Szłapokowszczyzna)

    Kulesza h. Ślepowron - - (Dwór Nowopole, Olany, Trykole, Dziertniki)

    Kulewski - - (1805 Oszmiana/)

    Kulicki - - (Bergaliszki, Stymonie)

    Kulikowski - - (Hołowaciszki, Raczki, Babińsk, Jachimowszczyzna gm. Traby)

    Kulwieć - -

    Kulwiński h. Bończa - -

    Kunawski, Kuniowski - - (Szapowały)

    Kuncewicz h. Żnin - - (1800, 1834 і 1858 Wilno/ Holszany, Hryniewszczyzna, Baranowicze, Skrywlew, Karłowszczyzna, Truchaniszki)

    Kuncewicz h. Łabędż - - (Waszkieniki ?), Kuncewicz h. Prawdzic

    Kundzicz h. Pogonia odm - - (1800 і 1859 Wilno/ Łosza, Radziuny)

    Kurkowski - - (Dwór Deynow)

    Kuszel - - (Jackowszczyzna, Grzybowszczyzna, f. Możejkow)

    Kuszelewski - - (Gudzienięta, Klei)

    Kuznicki - - (Daukszyszki)

    Kwiatkowski h. Gryf - - (1820 Wilno, 1827 Oszmiana/ Haniewo, Jurszany, Woysznaryszki, Gołoblowszczyzna, Kamionka)

    Kwietkiewicz - - (Naruszówce)

    Lacki h. Lacki - -

    Lang - - (Szczepanowicze, Krywule)

    Landgraf - - (1802 Oszmiana/)

    Laskowicz h. Korab ? - - (1823 Oszmiana/ Dwór Hermaniszki)

    Laskowski h. Korab ? - -

    Laszczewski - - (Bałwaniszki)

    Laudański i Ławdański h. Jastrzębiеc - - (Oszmiana, Dorże, Góry gm. Holszany)

    Lebiedż h. Łabędż ? - - (tatarska rodzina/ Dowbuciszki; Polany, Sielec gm. Krewo; Dzieraki gm. Bienica)

    Hrynkowicz-Lenartowicz h. Jastrzębiеc - - (1819 Wilno, 1827 Oszmiana/)

    Leńczewski h. Strzemię ? - - (Perłowa Góra)

    Lеnkiewicz, Liękiewicz i Linkiewicz - - (1822 Oszmiana/ Bohdanow, Oszmiana)

    Lеnkоwicz h. Dołęga ? - - (Lenkowszczyzna gm. Bienica)

    Lenkowski h. Lubicz ? - - (1817 ?/ Łosza, f. Romiejki, f. Daynowo)

    Leśniewski - - (Rałowszczyzna, Licienięta), Leśniоwski h. Gryf (1820 Wilno/ Michaliow)

    Leszniewski h. Achinger ? - - (1828 Oszmiana/ Swiłówka, Wideysze)

    Leszkowski - - (Smórgonie)

    Leszczyński h. Abdank - - (1820 Oszmiana/ Haniewo, Józefowo, Kamionka, f. Kirkliszki, f. Cielieżyszki)

    Lewandowski - - (f. Dziehowce, Dokurniszki)

    Lewkowicz - - (z. Szlamki)

    Lichodziejewski - -

    Ligowski - - (1827 Oszmiana/ Praskowszczyzna, Siękowszczyzna, Norszty, Błotkowszczyzna)

    Lipiński h. Poraj - - (1819 Wilno/ Juchniewszczyzna, Bieniuny, f. Galicja, Gudy, Suśliszki, Olany)

    Lisiecki - - (Polany, Piktusza)

    Lisowski - - (1801 Oszmiana/ gm. Dziewieniszki, Biryndziszki, Wiaże, Łoyciowszczyzna)

    Listopacki i Listopadzki - - (Ukropiszki, Suśliszki)

    Lubański h. Grzymała - - (1808 Wilno/ Lubań, Jachimowszczyzna, f. Łużany), Lubański h. Poraj

    Drucki-Lubecki h. Druck - - (Bieniuny)

    Lubiеńiec h. Lubicz ? - -

    Luberski - - (Ankudy)

    Łabęcki - -

    Łabuć, Łabudż h. Łabedż - - (Haniewo, Mokrzyce, Wesztorttowszczyzna, Barańce, f. Kurmielany)

    Łabuński - - (f. Sabiłki, Szarkomiedz)

    Łagiewnicki - - (Polany ?)

    Wołk-Łaniewski h. Korczak odm, Wołk-Łaniewski h. Dwie Wieże - - (1798 Wilno/)

    Łapiński - - (Mazuryszki, Grauże, Raczki, Szarki, Słobodka)

    Łappa h. Lubicz - -

    Łaski - -

    Łastowski h. Sas - - (1820 Wilno/ Samorodniki, Szczepanowicze, Suhłobiszki, Susliszki, Kozarezy, Ponary, Mikulewszczyzna i Kozarowszczyzna)

    Łaszczewski - - (1821 Oszmiana/ Dokurniszki)

    Łaszewski - - (Ejgirdowszczyzna, Czyczynowszczyzna)

    Łaszkiewicz - - (Daukszyszki)

    Ławrynowicz - - (Dorże, Walerynow)

    Łazarewicz h. Przyjaciel ? - - (Pietrowicze)

    Łаzowski h. Krzywda - - (1816 Wilno/ Żebrowszczyzna, Haniewo)

    Łążyński h. Nałęcz - -

    Łobaczewski h. Łada ? - - (1820 Oszmiana/ Lenkowszczyzna, Nowodworce, Poleniki, Wiciule, Widejsze, Szczepanowicze, Stodolniki)

    Łodziato - - (Samorodniki)

    Łojko h. Wąż - - (Zagorze gm. Bienica) Łoyko (Szarkomiedz)

    Łokuciejewski i Łokociewski h. Nieczuja - - (1821 Oszmiana/ Biryndziszki, Żurawy, Indrupka, Kleje, Kuszlany, Graużyszki, Jurszany, Grodzie, Chodzkowszczyzna)

    Łokuciejewski h. Żnin - - (Polany)

    Łominski h. Suchekomnaty - - (Łużki, Obórek)

    Łoński - - (f. Dworzyszcze)

    Łopatecki - - (Dwór Ostrow)

    Łopato - - (1819 Oszmiana/ Kozłowszczyzna, Samorodniki, Repuszycy, Czarny Ług)

    Łopatyński h. Łopot - - (1832 Wilno/ Babińsk)

    Łopaciński h. Lubicz - - (Matowszczyzna; Barbarowo gm. Połoczany)

    Łoski - - (Ostaszki)

    Łoś h. Dąmbrowa - - (1822 Oszmiana/)

    Łukaszewicz - - (Dwór Kaszymow, Olany, Cudzeniszki)

    Łukomski - - (Kowale)

    Łukowski - - (1819 Oszmiana/ Tomasówka, Janusze)

    Łukiański h. Przyjaciel - - (1819 Wilno/ Oszmiana, Holszany, Illie, f. Kurgan)

    Łunkiewicz - -

    Łuszczyk h. Łukocz - - (1803 Wilno/ Adamowszczyzna, Jagiełłowszczyzna)

    Łyczkowski - - (Piotrowicze)

    Łyszczyński h. Łyszczyński ? - - (Cudzeniszki, Nowosiólki)

    Maciejewski - - (Dwór Dajnowa gm. Polany)

    Mackiewicz - - (1822 Oszmiana/ Dajnow, Haniewo, Jurszany, Kamienny Łog, Prackowszczyzna, Hermaniszkі, Adamowszczyzna, Jankańce, Olany)

    Rymwid-Mackiewicz h. Grzymała - - (1820 Wilno/)

    Maciulewicz - - (Soły, Bohusze), Maculewicz (Stare Boruny, Korowaiowszczyzna)

    Maiewski - - (Krewo, Łodwikowszczyzna)

    Makowski - - (Żuprany)

    Małachowski - - (1811 Oszmiana/ Wiciule, Klewice)

    Małachowski h. Nałęcz - - (1822 Oszmiana/)

    Malczewski - - (Daubuciszki)

    Malecki - - (Szczepanowicze, Połudy), Malicki (Oszmiana)

    Malewicz h. Szeliga ? - - (Nowopole)

    Malinowski - - (1816 Oszmiana/ Bućkowszczyzna, Łudy, Jagiełlowszczyzna, Haniewo, Cudzeniszki, Żuki, Wiesiałojcie, Warakomszczyzna)

    Małkowski - - (Kozłowszczyzna, Michałowszczyzna)

    Małyszewicz h. Godziemba ? - -

    Małyszewicz-Kamieniecki - - (Graużyszki)

    Małyszkewicz - - (Dwór Olany)

    Mańkowski - - (f. Rodziewszczyzna)

    Marcinkiewicz h. Łabedż - - (1819 Wilno, 1822 і 1827 Oszmiana/ Nazdraczuny, Krywule, Szczepanowicze, Hlince parafia Smórgońska)

    Marcinowski - - (Żuprany)

    Margiewicz - - (Hermaniszki)

    Marecki - - (Skirmunciszki, Kijudziszki)

    Markiewicz h. ? - - (1795 Oszmiana/ Tałmuciszki, Stodolniki, Dorgiszki, Ankudy, Kryule, Szorki)

    Markiewicz h. Łabedż - - (1819 Wilno, 1827 Oszmiana/ Jurszany, Miedziany)

    Markowski h. ? - - (1801, 1804 і 1827 Oszmiana/ Kiby, Wisztoki, Rownopole, Wasiewce, Strypuny, Mieszkuciszki)

    Markowski h. Szeliga - - (1823 Oszmiana/ Kuszlany)

    Martusewicz h. Łabedż ? - - (Uglany, Ponarka, Dzisiętniki)

    Martynowski - - (f. Krywule)

    Martuszewski - - (Skirmonciszki, Merliszki) Martуszewski (Haniewo,

    Marszewski h. Lis - - (1790 Wilno, 1827 Oszmiana/)

    Marynowski - - (Rajmóndowo, Łosza)

    Marzecki h. Rogala - - (1816 Oszmiana/ Wilejkowicze, Dziertniki, Nowiny)

    Masło - - (w) h. Syrokomla (f. Piktusza, Zamosć, Chowanszczyzna)

    Masłowski - - (Orzyszki, Chodorki, Widejsze, Franusino, Rudziszki, Żuprany)

    Maszkowski - - (Grodzie, Gudele, Bieniany)

    Matowski - - (Golginiszki, Nowiny, Chorążyszki, Jurszany, Pogiry, Wielbutowo, Hamzicze)

    Matusiewicz - - (Prackowszczyzna, Susliszki, Białomosza)

    Medeksza - - (Połudy)

    Meldzer - - (f. Michaliowo)

    Merło - - (Merliszki)

    Meynartowicz h. Lubicz ? - - (1849 і 1855 Wilno/ Merliszki, Olany, Pikuny, f. Tomasowka)

    Mężyński h. Kościesza ? - - (f. Kopacze, Dachny, Makowszczyzna)

    Męczyński - - (Onżadowo, Koziany, Macuty)

    Miętkowski - - (Szalciny, Ligi), Mintkowski (Goreckowszczyzna)

    Michalewicz - - (Janusze, Jurszany, Jankańce, Wołkowszczyzna, Susliszki)

    Michałowski h. Jasieńczyk - - (Dwor Popielewicze)

    Michałowski h. Trzaska - - (1825 Oszmiana/ Szczepanowicze, Susliszki, Adamowszczyzna, Łozowszczyzna, Łosza, Osipany)

    Michalski - -

    Michniewicz - - (f. Holszański, Łosza, Rogocienięta, Nowosiołki, Czerkasy, Jabrowicze, Łużyszcze)

    Mickiewicz - - (Szafranowszczyzna, Żyżma, Woysznaryszki)

    Miechowicz - - (z. Koncowszczyzna)

    Mieczkowski - -

    Miecznikowski - - (Mostwiliszki)

    Mierzejewski h. Szeliga - - (1827 Oszmiana/ Rakowce)

    Mikosz, Mikosza h. Dąbrowa ? - - (Dwór Trokiele, Świrany, Perechody, Dorgiszki)

    Mikuсki h. Ślepowron ? - - (Cudzeniszki)

    Mikulicz - - (1819 Oszmiana)

    Mikulski h. Sas - - (1809 Oszmiana/ Mokrzyce, Giejstuny, Klei, Łostaie, Bierwienciszki, Bortele)

    Miłaszewicz, Miłasewicz - - (Sołomianka, Graużyszki, Pawiłoycie)

    Milewicz - - (Nowopole)

    Miller h. Pomian ? - - (Zaleskowszczyzna)

    Milewski - - (1801 Oszmiana/ f. Górka, Bajby, Łazduny, Sakowicze, Cycyn, gm. Dziewieniszki)

    Korwin-Milewski - - (Geranony)

    Milkowski - - (Moczuły, Wideysze, Szumieliszki, Graużyszki)

    Mineyko h. Gozdawa - - (Bałwaniszki)

    Miniutko - - (Kozarowszczyzna)

    Minkiewicz - - (Boruny)

    Minkowski - - (Naruszowce)

    Minuczyc - - (Łudy, Łoycie)

    Misiewicz h. Dwie Strzały - - (1823 Oszmiana/ Dwór Bordzobohaciszki)

    Misiura - - (Jankańce, Tabory, Nowosiady, f. Milunce)

    Miśkiewicz h. Prawdzic - - (tatarska rodzina/ Mysa)

    Mitkiewicz - - (f. Kopacze, Piotrowicze)

    Mizgier - -

    Mnichowicz h. Ślepowron ? - - (Bierwieńciszki, Kuszlany, Mieszkuciszki)

    Moczulewicz - - (Korowaiowszczyzna)

    Moczulski - - (1803 Oszmiana/ Dwór Ankudy, Dwór Dokurniszki, Bierwienciszki, gm. Bienica)

    Moczydłowski - - (Prackowszczyzna)

    Mogilnicki - - (Holszany)

    Mohuczy h. Szeliga ? - -

    Majewski - - (Cieleżyszki)

    Mokrzеcki - - (Antony; gm. Horodzki)

    Moksiewicz h. Kopacz ? - - (Wiciule, Bohdanowo)

    Montrymowicz h. Syrokomla - - -1824

    Monczyński h. Nałęcz ? - - (Ponastawe, Onżadowo)

    Moroczyński - - (Kaiecienięta)

    Mosiewicz - - (1802 Oszmiana/ Łosza, Holszany, f. Możejków, Klewica)

    Moskiewicz h. Moskiewicz - - (1798 Wilno, 1818 i 1828 Oszmiana/ Graużyszki, Paszkiszki, gm. Dziewieniszki)

    Mostwiłło h. Lubicz ? - - (Mostwiliszki)

    Mostowicz h. Dołęga ? - -

    Moszczybrocki h. Jastrzębiеc ? - - (Dziertniki)

    Moszyński - - (tatarska rodzina; Kajacienięta)

    Moysiej - - (Oszmiana)

    Możeyko - - (Stasiukiszki, Kleje, Wielbutowo)

    Mucha - - (tatarska rodzina; Czerkasy)

    Mucianski - - (Janiszki, Wiesztortowszczyzna)

    Muraszko i Móraszko h. Przyjaciel - - (1811 Oszmiana/ Haniewo, Rałowszczyzna, Sienkowszczyzna, Wielbutowo, Łosza, Jurszany, Debesie, Ankudy, Wołoycie)

    Murawski i Morawski - - (Boruny, Poroyscie)

    Nagórski - - (Ukropiszki, Miedryki, Wideysze)

    Naramowski h. Łodzia - - (Dwór Ponizie, Krewo, Łosza, Łubianka, Chorążyszki)

    Narbut h. Trąby - - (1820 Wilno/ Jurszany, Narbutowszczyzna, Łeyłubka)

    Narkiewicz - - (Trepałow, Daniuszy, Wołoćkowszczyzna)

    Narkowicz h. Znin ? - - (Bortele, Prackowszczyzna, Raczki, Biryndziszki, f. Truchaniszki, Ponary, Migule, Skiłondziszki, Kudziekolnie)

    Nаrusz - - (Bieniuny, Łostaje)

    Nаruszewicz h. Wadwicz - - (Klewica, Murowana Oszmiana, Rownopole, Biryndziszki, Świrany)

    Narwiłło - - (1803 Oszmiana/)

    Narwojsz - - (а) (Ukropiszki)

    Nesterowicz - - (Michałowszczyzna) Nestоrowicz (Dwór Niewieryszki, Swinkowszczyzna, Jabrowicze, f. Plebanija Krewska)

    Neyranowski h. Doliwa - - (1822 Oszmiana/ Bobrowka, Bohuszki)

    Niechwiderowicz - - (Ostaszki)

    Niedruszlański - - (Żwirbliszki, Chodorki)

    Niedzwiedzki - - (1804 Oszmiana/ Olany, Kozłowszczyzna) і Niedzwiedski (1827 Oszmiana/ Proniuny)

    Niekrasz - - (Kozłowszczyzna)

    Niekrasziewicz - - (1825 Oszmiana/ Mostwiliszki, Skobiejki, Piktusza, Szumiliszki, Siedliszcze, Wielki Dwór)

    Niemec - - (Michałowszczyzna)

    Niemira - - (Poleniki, Sproguny)

    Niepreski - - (Bieniuny)

    Niewiadomski - - (Polany, Rozkosz, Swinkowszczyzna)

    Niewiarowicz h. Półkozic - - (Mińsk 1833/ Szypiele, Brodowszczyzna)

    Niewiarowski - - (Huta, Denapol, Golginiszki)

    Nosewicz - - (Oszmiana, Koraby)

    Nosowicz - - (Oszmiana)

    Nowakowski - - (Żuprany)

    Nowicki - - (Popowszczyzna, Wielbutowo)

    Nowodwórski - -

    Nowohoński - - (Sogłubiszki, Suśliszki, Powiaże), Nowokoński (Kozłowszczyzna)

    Nowomieyski - - (Giedeyki)

    Nowosielski h. Sas - - (1826 Oszmiana/), h. Ślepowron (1830 Oszmiana/), (Oszmiana, Łużyszcze, Kaiecienięta, Szapowały, Rałowszczyzna, Błotkowszczyzna)

    Nożyn - - (f. Narbutowszczyzna)

    Obrуcki - - (1812 Oszmiana/)

    Odachowski - - (Oszmiana, Nowopole, Kuszlany)

    Ochocimski h. Ostoja - - (Wołkowszczyzna, Jałajkowszczyzna)

    Ochotnicki h. Bogorya - - (Woroniec)

    Oganowski h. Оgończyk - - (1820 Oszmiana/ Dwór Ponizie, f. Łeyłupka, f. plebanii Krewskoj)

    Oganowski - - (tatarska rodzina/ gm. Dowbuciszki)

    Owadowski h. Łabędż ? - - (Klewica)

    Odyniec h. Оdyniec - - (1804 Mińsk, 1833 Wilno/ Kamienny Łog, Żurawy, Powiaże, Giejstuny, Songiełowszczyzna, Walerynow)

    Оgiński z Kazielska h. Оgiński - - (Zalesie, Święty Duch)

    Оffan h. Abdank ? - - (Cieleżyszki, Masłowszczyzna, Golginiszki, Szłapakowszczyzna)

    Okołowicz h. Ostoja - - (1824 Mińsk/ Akolniki)

    Około i Okołow h. Topór - - (Skirmonciszki, Jurszany, Osminki)

    Okulewicz - - (Rodziewicze)

    Okulicz h. Dołęga - - (1822 Oszmiana/ Rodziewicze, Woytkuny, Cymochy)

    Okuszko h. Radwan - - (1826 Oszmiana/ Jurszany, Cudzeniszki, Olany, Żwirbliszki, Niedziewszczyzna, Bohuszki, Goreckowszczyzna)

    Olański - - (Mostwiliszki)

    Olchowski - - (Norszty)

    Olchowiecki - - (Dorgiszki, Bałwaniszki)

    Olechnowicz h. Leliwa - - (1823 Oszmiana/ Сhoćkuny, Soły, Żwirbliszki, Półtorowszczyzna), Olachnowicz (Dworzyszcze)

    Oleński h. Rawicz - - (1802 Mińsk/ Chodorowka)

    Olszewski h. Slepowron - - (1804 Wilno, 1833 Mińsk/ Koraby, Nowosiólki, Końcerezy, Bonifacow, Nowawieś, Mieszkuciszki, Krzemeszowo, Koziany, Poklewe)

    Oleszkiewicz h. Sas - - (1816 Mińsk, 1822 Oszmiana/ Bienica), Olaszkiewicz (Nowosiołki)

    Onoszko h. Jacyna - - (1815 Mińsk/ Jałkowszczyzna, Wołkowszczyzna)

    Onyszkiewicz h. Jacyna ? - - (Pełkowszczyzna gm. Dziewieniszki)

    Opacki h. Prus ? - - (1862 Mińsk/ Zabrzezie)

    Oponowicz - - (1801 і 1825 Oszmiana/), Appanowicz (Dowkniewicze)

    Ordyniec - - (gm. Krewo ?)

    Orlicki h. Nowina - - (1826 Oszmiana/ Raczki, Ginkowszczyzna, Naruszowce)

    Sterło-Orlicki - - (f. Trokiele)

    Orłowski h. Chomąto - - (1802 Mińsk/ Zamosze, Chrołowszczyzna)

    Orzechowski h. Oksza - - (1804 Mińsk/ Rudniki)

    Osiński - - (Kazarezy, Buniany)

    Osipowicz - - (Dwór Chotowo, Chorążyszki)

    Oskierko h. Murdelio - - (Bołtupie, Kobylnik)

    Osmolski - - (f. Pawlinow, Debesie, Mieszkuciszki), Osmólski (Rymowicze, Sieliszcze)

    Ossowski - - (Golginiszki)

    Ostromecki - - (Polany)

    Ostrowski - - (Oszmiana, Tarasowszczyzna, Kozłowszczyzna, Mostwiliiszki, Skilondziszki)

    Ostrouch - - (Chożowa, Cycyn, Bienica, Nielidki, Trepalow, Kozłowszczyzna)

    Ostyłowski - - (Ludwinow)

    Oswiecimski - - (Bortkiewicze, Bortele, Piotrowicze)

    Owsiany h. Ostoja - - (Owsianiki)

    Oymucianski - - (Mokrzyce, Widoki, Wisztoki, Romiejki, Skobeyki)

    Oziembłowski - - (Lenkowszczyzna, Mokrzyce)

    Oziewicz i Aziewicz - - (Tanszczyzna)

    Pac h. Gozdawa - - (1814 Oszmiana/ Wiliejka, Jachimowszczyzna gm. Traby)

    Pacewicz - - (Miedniki, Raczuny)

    Packiewicz - - (Jurszany, Żurawy)

    Pacowski - - (Kamienny Łog)

    Palczewski - - (Nowosiółki, Łostaie)

    Pałuski h. Poraj ? - - (Jurszany, Skirmunciszki)

    Pałecki h. Ostoja ? - -

    Pancerzyński h. Trzaska ? - - (Piktusza)

    Panfiłowicz - - (Dworzyszcze)

    Parаfinowicz ? - - (1821 Oszmiana/), Parafianowicz (Gabryałowszczyzna, Komorczów)

    Parfianowicz h. Ogończyk - - (1822 Oszmiana/ Końcerezy)

    Paszkiewicz - - (1801 і 1825 Oszmiana/ Gabryjałowszczyzna, Lenkowszczyzna, Pociewicze, Kuszlany, Ankudy)

    Paszkowski - - (1827 Oszmiana/ Oszmiana, f. Kryliszki, Łużyszcze, Połudy, f. Czerkasy, Dębina)

    Pawłowicz - - (Prackowszczyzna, Kozłowszczyzna, Kurowszczyzna, Łużyszcze)

    Pawłowski - - (Jurszany, Rownopole, Rymuny, Woyniewicze, Żuprany)

    Perkowski - - ( Golginiszki, Jurszany, Nowosiady, Mostwiliszki, Bortkiewicze)

    Petelczyc h. Pobóg - -

    Petrusewicz, Petruszewicz h. Łabędż - - (Krywule, Mieszkucie)

    Peżarski h. Pomian - - (1827 Oszmiana/)

    Piеlecki - - (Jurszany, Daukszyszki; gm. Graużyszki)

    Pilecki - - (Stodolniki, Podbałwaniszki, Gudele, Giniewce, Zahorze gm. Bienica)

    Piasecki - - (1801 Wilno, 1814 i 1827 Oszmiana/ Dwór Barańce, Nowopole, Prackowszczyzna, Wielbutowo, Jurszany, Klewica, Paszkiszki, Bohuszki)

    Piekarski - - (Zabłocie, Dziesiętniki, Sieliszcze, Maniuszczyca)

    Pieńkowski - - (Gudohaje)

    Pieślewicz h. Szeptycki ? - - (Haniewo, Wisztoki, Jurszany, Dukiele, Pikuny, Bierwieńciszki, Bryndziszki, Stępkowszczyzna)

    Pieślak h. Bzura - - (1822 Oszmiana/ Boruny, Lękowszczyzna)

    Pietkiewicz - - (Dwór Bienica, Franopole, Łosza, Mostwiliszki, Polany, z. Kujałowszczyzna)

    Pietraszko - - (1818 Oszmiana/)

    Pietraszkiewicz - - (Wiszniowka)

    Pietrowicz h. Leliwa - - (1820 Oszmiana/ Ejgirdy, Czyczynowszczyzna), Pietrowicz h. Abdank (1827 Oszmiana/ Zaleskowszczyzna ?)

    Piеtrowski h. Junosza ? - - ( Rownopole), Piotrowski (Kuszlany)

    Pławski - - (Roginczynięta, Poholsza)

    Plechniewicz - - (par. Gudohaie)

    Pleskaczewski h. Ślepowron ? - - (Żurawy, Woyniewicze, Krzemieszowo)

    Plewako - - (Kozłowszczyzna)

    Pobiedziński h. Gryf ? - - (Raczki, Żurawy, Daukszyszki, Nowodworce, Rogiszki, Nowosiady)

    Pobojewski z Pobeżan - - (Dwór Róhajec)

    Pociej h. Pociej ? - - (Kawkle)

    Poczobut-Odlanicki - - (Karłowszczyzna)

    Podbipięta - - (Dobrowlany)

    Podhayski - - (Holszany)

    Podhorecki - - (Szumiliszki, Dubowa)

    Podlewski - - (Rudziszki)

    Podolski - - (Mokrzyce, Karszuniszki)

    Podwysocki - - (Ałoizow, Poklew)

    Pokuć - - (Sabiłki)

    Polak - - (Łosza)

    Polanowski - - (Hamzicze)

    Polański i Poląski - - (1822 Oszmiana/ Łoszany, Rodziewicze, Wołoycie)

    Połoczański - - (Mikuciany)

    Połoński - - (Golginiszki, Bohuszki, Pogiry, Masłowszczyzna)

    Półtorzycki h. Przyjaciel - - (tatarska rodzina/ Dowbuciszki, Ponary, Jarociszki)

    Połubiński h. Jastrzębiеc - - (f. Radunka)

    Pomarnacki - - (Piktusza, Dwór Oszmiankowski)

    Popławski h. Ślepowron - - (Dwór Jakientany, Surwiliszki, Jachimowszczyzna, Haniewo, Macieiszki, Łosza, Sołki, Ciupiszki, Rudziszki)

    Porzecki - -

    Poskoczym - - (Michałowszczyzna)

    Potocki - - (Oszmiana/)

    Poznański - - (Okmienieje, Żwirbliszki)

    Pożarzecki - - (Norszty)

    Pożarzycki h. Pozorzycki ? - - (Olany, Bołtupie, Czarany)

    Pożniak h. Grzymała - -

    Pożniak h. Pożniak - - (1797 Oszmiana, 1799 Wilno/ Szumiliszki, Uszpoń, Bonifacowo, Dokurniszki, f. Sikuń, Kuszlany)

    Prokopowicz - - (1825 Oszmiana/ Pawłowce, Powiaże, Boruny)

    Proksza - - (Golginiszki)

    Protasewicz h. Drzewica ? - - (Ukropiszki), Protasоwicz (Dorgiszki)

    Pruszyński і Prószyńskі - - (Jachimowszczyzna, Świrany, Dwór Ponizie)

    Przeciszewski h. Grzymała - -

    Przezdziecki h. Roch III - - (Smorgoń, Raczuny, Giejstuny)

    Przezdomski h. Przeginia ? - - (Oszmiana/)

    Przyiałkowski - - (f. Weyszkiszki)

    Przygodzki - - (Gieystuny)

    Puciata h. Kołodyn - - (gm. Połoczany)

    Puhowski - - (Dwór Daukszyszki, Mikuciany, Emelany)

    Pusłowski h. Szeliga odm. - -

    Puzyna h. Oginiec - - (Zamoscie, Horodziłowo, Kopanebłoto, Dobrowlany)

    Pszemuniecki ? Przemieniecki ? - - (Jurszany)

    Rabecki - - (Janusze)

    Raczewski - -

    Raczkiewicz - - (Żurawy, Bohuszki, Skirdzimy, Olany, Michałowszczyzna)

    Bogszczanin-Raczkiewicz - - (1814 Oszmiana/)

    Raczko h. Ostoja ? - - (Golginiszki, Daukszyszki, Wielbutowo, Janowo)

    Raczkowski - - (Goreckowszczyzna, Szczepanowucze)

    Radecki - - (tatarska rodzina/ Kajacienięta)

    Radziwanowski h. Bełty ? - - (Pogiry, Nowawieś, Pobolewszczyzna)

    Radziwiłł h. Trąby - - (Żuprany)

    Radziwiłłowicz - - (1817 Mińsk, 1828 Oszmiana/ Szczepanowicze, Jachimowszczyzna gm. Traby)

    Radzikowski - - (Górki gm. Bienica)

    Rafanowicz - - (Wielbutowo)

    Rahoza h. Rahoza ? - -

    Rajecki h. Trzaska - - (Dobowo ?)

    Rak - - (Bohdanow)

    Rakielewicz h. Korab ? - - (1830 Oszmiana/)

    Rakint h. Łabędż ? - - (1820 Oszmiana/ Gierduszki, Ligi)

    Rakowski - - (Dwór Oszmiana Murowana, Bieniuny, Łostaje, Kaiecienięta)

    Rarowski h. Rarowski ? - - (Bierwieńciszki, Adamowszczyzna, Nowodworce)

    Rawdowicz, Raudowicz h. Wieniawa ? - - (f. Proniuny)

    Reszkowski - - (Wilanowo, Wisztoki)

    Rewkowski h. Świerczek ? - - (Franopole gm. Dziewieniszki)

    Rodkiewicz - - (1805, 1815 і 1821 Oszmiana/ Julianowo, Gierduszki, Rosalszczyzna, Raczyny, Tokaryszki, Juraciszki, Olany)

    Rodziewicz - - (1816 Oszmiana/ Rodziewicze, Łosza, Szumiliszki, Penkowszczyzna gm. Horodzki, Dąbrowiec)

    Rodziewicz h. Łuk - - (1822 і 1827 Oszmiana/ Polany, Bortkiewicze)

    Rogalski - - (Szuneliszki)

    Rogiński - - (1827 Oszmiana/ Wojsznaryszki, Paszkiszki, Ponary, Jachimowszczyzna, Dworżyszcze)

    Rogowski - - (Dwór Wiszniowka, Stare Boruny)

    Rokicki - - (1825 Oszmiana/ Wilanow, Ostrowiec, Rodziewicze, Żuprany, Łopocie, Sproguny)

    Romanowicz - - (Dzierazna)

    Romanowski - - (f. Nowosiady, Krzywsk, Cimochi, Swinkowszczyzna, Dorgiszki)

    Romaszkiewicz - - (Woytkuny)

    Romer h. Romer - - (Dwór Graużyszki, Górele), Roemer (Daukszyszki) Reyner czyli Reymer ? (Kamienny Łog)

    Rossalski - - (Jurszany, Rosalszczyzna, Krywule, Graużyszki, Ciupiszki, Kozłowszczyzna, Markinięta)

    Roski h. Wadwicz ? - - (Kondraciszki gm. Dziewieniszki)

    Royba - - (Pogiry)

    Rozwadowski - - (Golginiszki, Kuraszowo, Żurawy, Żwirbliszki, Popowszczyzna, Stara Rudnia)

    Rudomina-Dusiacki h. Trąby - - (Żuki, Dzierkowszczyzna)

    Rudziewicz - - (tatarska rodzina/ f. Łostaje)

    Rudziński - - (1816 і 1827 Oszmiana/ Jurszany, Haniewo, Sołomianka)

    Rudzki - - (Bijuciszki), Rucki (Kozłowszczyzna)

    Rukiewicz - - (Kuszlany, Indrupie)

    Rusecki i Rusiecki - - (Miedniki, Kozarowszczyzna, Kołotuny ?, Rudziszki)

    Rutkiewicz - - (Hamzicze)

    Rutkowski - - (Rownopole, Jurszany, Biryndziszki, Piktusza, Oszmiana, Sylwiestrowo, Trepałów, Truchaniszki)

    Ruszczyс h. Lis - - (1803 Oszmiana/ f. Anielin gm. Holszany, Dorgiszki, Bohdanowo, Wojgiany)

    Rybaczewski - - (Olany)

    Rybiński - - (Dowbuciszki, Zajeziory, Kuszlany)

    Rydzewski - - (Piktusza, Wasiewce)

    Ryłło - - (Żuprany)

    Rymsza h. Gozdawa - - (Dokurniszki)

    Rymaszewski - - (Babińsk)

    Rynkiewicz - - (Kamienny Łog, Jurszany, Wołkowszczyzna, Żwirbliszki)

    Rypiński - - (Łubianka)

    Rzeczycki - - (Olany)

    Sabliński h. Doliwa - - (1816, 1822, 1825 Oszmiana/ Blikany, Dokurniszki, Suchodoły, Kropiwno)

    Sadowski - - (1804, 1816 і 1828 Oszmiana/ Nowopole, Graużyszki, Poleniki, Murowana Oszmiana, Jurszany, Lenkowszczyzna, Siękowszczyzna)

    Sadowski h. Doliwa - - (1819 Wilno, 1827 Oszmiana/)

    Sakowicz h. Korwin odm. - - (1803 Oszmiana/ Dwór Holszany, Giejstuny, Karłowszczyzna, Stymonie, Obórek, Piotrowicze, Kryule)

    Sakowicz h. Pomian - - (Soły, Miadziel)

    Drowinicki-Sakowicz - - (Ukropiszki)

    Salmanowicz h. Orla ? - - (Jurszany, Żurawy, Remiejkiszki, f. Łokucijewszczyzna, Raczuny)

    Samiszcza - - (Pogiry)

    Samsonowicz - - (Łoyciowszczyzna)

    Sanguszko h. Sanguszko ? - - (Świrany, Bieniuny)

    Sankiewicz - - (Karłowszczyzna)

    Santocki - - (Kurowszczyzna, Koraby, Nowosiady)

    Sapieha h. Lis - - (Holszany, Bohdanowo, Borce, Klewica, Paszkiszki, Sokocienięta, Ukropiszki)

    Sasinowski - - (1805 Oszmiana/ Szumiliszki)

    Saszowski - - (Ponary)

    Sawaniewski - - (Szumiliszki, Wołczany; Skodorwa gm. Wiszniewo)

    Sawicki - - (Golginiszki, Adamowszczyzna, Żygiany, Pogiry, Górele, Skirmunciszki, Bujki, Żynkowszczyzna)

    Sawicz - - (Piktusza)

    Ściawid - - (Jurszany, Raczuny, Wesztortowszczyzna, Szczepanowicze, Pietkowszczyzna, Bujki)

    Sciepura - - (Ukropiszki)

    Sidоrowicz - - (Mostwiliszki)

    Sieklucki - - (Narbutowszczyzna, Szechowszczyzna)

    Sielatycki h. Lubicz ? - - (f. Chowanszczyzna, Dorże, Ozaryszki, Mieszkuciszki)

    Sielawa - - (Cudzeniszki, Stempkowszczyzna)

    Kołb-Sielecki - - (Kamionka)

    Sieliecki - - (Szlamki), Sielicki (f. Łowszczyzna)

    Sielewicz - - (Małyszkowszczyzna)

    Siemaszko - - (Łosza, Kuszlany, Wierbiszki)

    Sienkiewicz - - (1821 Oszmiana/ Borowa)

    Sierhiejewicz - - (z. Miszkinia)

    Sierzputowski h. Dąbrowa ? - - (Wołkowszczyzna), Sierzputowski (Stymonie)

    Dowmont-Siesicki h. Bawola głowa - -

    Siewruk - - (Baranowicze)

    Sikorko - - (Ostrowiec Urbanowski)

    Silicz - -

    Sinickі - - (Polany ?)

    Siwicki h. Dermont - - (Osipany)

    Skarzyński h. Bończa - - (1803 Oszmiana/ f. Gupie, Kamionka, Mackony)

    Skibiński - - (Zahorze, Holszany, Kuszlany)

    Skinder h. Szreniawa - - (1827 Oszmiana/ Michałowszczyzna)

    Skirmont h. Przyiaciel - - (Jurszany, Kijudziszki, Borzdobohaciszkii, Dokurniszki)

    Rodowod Jurszów z Oszmiańszczyzny
    a/b – a- numer osoby, b – numer pod którym występuje jego ojciec
    pra-pra-pra-pra-pra-pradziadki

    40/ ? szlachta Symon Jan Skirmont-Jursza (ur. ok. 1640, Jurszany, k. Cudzieniszki, zm. ok. 1699, 1) Dorota NN)
    41/ ? szlachta Erzy Świrski (ur. do; 1676, zm.1729, Jurszany-Pogiry, 1) Tekla Żolomajewska wsp.1749)

    pra-pra-pra-pra-pradziadki

    42/40 Franciszek Skirmont-Jursza (ur. do 1675, zm.1700,  k. Murowana-Oszmianka, 1) szlachta Barbara Krepsztul  ur. ok. 1677, zm. ok. 1742-1759, Merłiszki)                                        
    43/40 Gabriel Skirmont-Jursza (ur. do 1680, zm. do 1736, Skirmonciszki-Jurszany)
    44/41 Erzy Świrski (ur. do 1695, Pogiry-Swirszczyzna-Kozłowszczyzna, zm. do 1754, 1) szlachta Marianna Raczko ur. do 1695)
    45/ ? szlachta Piotr Łobaczewski (ur. do 1710, zm.1760, k. Graużyszki, 1) szlachta Klara Dorniak)
    46/ ? Tomasz Paszel (ur. do 1715)
    47/ ? szlachta Józef Kołyszko (ur. do 1700)

    pra-pra-pra-pradziadki
                     
    48/42 Kazimerz Skirmont-Jursza (ur. do 1699, zm.1736, Szlapakowszczyzna, zach. k. Narwiliszki)                          
    49/43 Antony Skirmont-Jursza (ur. do 1711, zm.1741)
    50/43 Piotr Skirmont-Jursza (ur. do 1715, zm. do 1769, 1) - 51/44 Marianna Swirska ur. do 1715)  
    52/43 Erzy Skirmont-Jursza (ur. do 1721, zm.1758, Cudzieniszki)     
    53/43 Józef Skirmont-Jursza (1719-1789, Jurszany, k. Cudzieniszki; 1) - szlachta Anna Krepsztul 1730-1803)
    54/ ? Anna Skirmont-Jursza (ur. do 1721, 1) - szlachta Samuel Krepsztul; rodzice - Felician K. & Katarzyna Kodż) Nic nie wiem o jej rodzinie
    55/ ? szlachta Mateusz Okołłow (ur. do 1716,  zm.1760, 1) - Tereza Gan)
    56/45 Stefan Łobaczewski (ur. do 1729, Adamowszczyzna, k. Graużyszki, 1) - szlachta Anna Golgin wsp.1781)
    57/ ? szlachta Andrzej Bortkiewicz (ur. do 1725, zm. do 1795, 1) - Helena NN ur.1725, wsp.1795, Golginiszki k. Murowana-Oszmianka)
    58/46 Dominik Paszel (1735-1801, Stara Oszmiana, 1) - Krystyna NN ur.1745, wsp.1795)
    59/47 Antoni Kołyszko (ur. do 1722, 1) - Zofia NN ur. do 1726)
            
    pra-pra-pradziadki

    60/50 Mateusz Skirmont-Jursza (ur.1735-1806, Jurszany k. Cudzieniszki, 1) - 61/55 szlachta Ludowika Okołłowa ? ur.1745, wsp.1795)    
    62/50 Stanisław Skirmont-Jursza (ur. do 1749, zm.1786, Jurszany k. Cudzieniszki)  
    63/50 Michał Skirmont-Jursza (1744-1804, Szlapakowszczyzna k. Cudzieniszki)
    /53 Felicianna Skirmont-Jursza (ur. do 1766, 1) - szlachta Mateusz Wilkaniec par. Ejżyszki, x 1786, Jurszany, k. Cudzieniszki) Nic nie wiem o jej rodzinie
    64/53 Franciszka Skirmont-Jursza (ur. do 1765, zm.1786, 1) - szlachta Andrzej Golgin, x 1784, Jurszany, k. Cudzieniszki, wsp.1832, Gołginiszki) Nic nie wiem o jej rodzinie
    65/53 Marcianna Skirmont-Jursza (1768-1813, Jurszany, k. Cudzieniszki, 1) - szlachta Domazy Dokurno ur.1762, x 1790)
    / ? Józefa Skirmont-Jursza (ur. do 1759, Jurszany, k. Cudzieniszki, 1) - szlachta Jakób Stypałkowski, x 1779, k. Cudzieniszki) Nic nie wiem o jej rodzinie
    67/56 Józef Łobaczewski (ur.1749, wsp.1795, Nowodworcy, k. Graużyszki, 1) - Dominika NN ur.1755, wsp.1795)
    68/ ? szlachta Wawrzyniec Wyszomirski (ur. do 1761, wsp.1781)
    69/57 Michał Bortkiewicz (ur. do 1748, wsp.1795, 1) - szlachta Marianna Oliachnowicz ur. do 1748, wsp.1795, Dajnowka, k.Taboryszki)
    70/ ? szlachta Paweł Pierkowski (ur. do 1761, 1) - szlachta Marianna Dmuchowska wsp.1781)
    71/58 Wincenty Paszel (1769-1811, Stara Oszmiana; 1) - Krystyna Serpiejko ur.1768, wsp.1795)
    72/59 Jan Kołyszko (ur.1748, wsp.1799, 1) - Katarzyna Baginska ur. do 1760, wsp.1799)
    73/ ? Antoni Kołyszko (ur.1747, wsp.1795, Duxy, 1) - Franciszka Sawicka ur. do 1760, x 1777, Jurszany, k. Cudzieniszki, wsp.1795)

     pra-pradziadki

    74/60 Józef Jursza (ur.1766, wsp.1804, Jurszany, k. Cudzieniszki, 1) - szlachta Justyna Alexandrowicz 1776-1804, Klimancy, k. Cudzieniszki, 2) - szlachta Bogumila Janowicz, x 1804, Klimancy, k. Cudzieniszki)
    75/60 Maciej Jursza (1776-1838, Jurszany, k. Cudzieniszki, 1) - Anieta Ciechanowicz 1802-1840, Sajluki, k.Taboryszki)
    /60 Marianna Jursza (1777-1791, Jurszany, k. Cudzieniszki)
    76/60 Hieronim Jursza (1779-1798, Jurszany, k. Cudzieniszki)
    77/60 Wiktoria Jursza (1782-1799, Jurszany, k. Cudzieniszki)
    /60 Ignacy Jursza (1786-1786, Jurszany, k. Cudzieniszki)
    /60 Antony Jursza (1786-1791, Jurszany, k. Cudzieniszki)
    78/60 Wincenty Jursza (ur.1786, 1) - 79/72 Józefata=Franciszka Kołyszko ur.1788, Dajnowka, k.Taboryszki, zm. ok. 1838-1844, Jurszany)
    /60  Justyna Jursza (1787-1790, Jurszany, k. Cudzieniszki)
    80/60 Marianna Jursza (1792, wsp.1838, Jurszany, k. Cudzieniszki, 1) - szlachta Antoni Offan ur.1783, zm. do 1838,  rodzice - Michał O. & Anna Wałentynowicz)
    /? Pietronełła Jursza (ur. do 1788, 1) - szlachta Józef Komar, x 1806, Jurszany, k. Cudzieniszki) Nic nie wiem o jej rodzinie
    /65 Pietronełła=Gertruda Dokurno (1793-1837, Jurszany, k. Cudzieniszki)
    /65 Józefata=Helena Dokurno (ur.1796) Nic nie wiem o jej rodzinie
    /65 Fabian=Cyprian Dokurno (1799-1845, Jurszany, k. Murowana-Oszmianka)
    /65 Justyn=Felician Dokurno (ur.1802, Cudzieniszki, 1) - szlachta Marcianna Golgin 1801-1857, Jurszany, k. Murowana-Oszmianka)
    /65 Ludowika Dokurno (ur.1816, Jurszany, 1) - szlachta Marcin Rutkowski ur.1818, x 1844, k. Cudzieniszki, rodzice - Mikołaj R. & Rozalia Massalska)
    /65 Piotr=Jacek Dokurno; (1820-1891, Siemiuny, k. Graużyszki, 1) - Justyna Markowska 1812-1847, Szlapakowszczyzna k. Cudzieniszki, rodzice - szlachta Andrzej M. & Anna Muraszko; k. Murowana-Oszmianka, 2) - Aniela Tarczewska 1825-1885, Szlapakowszczyzna k. Cudzieniszki)
    /65 Izabełła Dokurno (ur.1831, Szlapakowszczyzna, 1) - szlachta Antony Dobrowolski 1831-1876, Kasteczyzna-Żuki, k. Murowana-Oszmianka; rodzice - Wincenty D. & Rozalia Okuszko)
    81/67 Antony Łobaczewski (1764-1854, Widejszy, 1) - 82/68 Marcianna Wyszomirska 1781-1851, k. Graużyszki)
    83/69 Jan Bortkiewicz (1785-1855, Nowosiady, 1) - 84/70 Marcianna Perkowska 1781-1831, Dajnowka, k.Taboryszki; 2) - szlachta Karolina Golgin ur.1812, x 1832, k.Taboryszki; rodzice - Józef G. & Franciszka Połonska)
    85/71 Tomasz Paszel (1799-1857, 1) - Katarzyna Makajewska 1802-1837, Oszmiany)
    86/73 Antony Kołyszko (ur. do 1788, zm. do 1838, 1) - szlachta Teresa Kochanowska ur.1783, wsp.1838, Starosonszczyzna, k.Taboryszki)
    87/ ? Piotr Chiniewicz (ur. do 1797, wsp.1840, 1) - Franciszka Wojsznarowicz ur. do 1806)

    pradziadki

    /74  Józefata Jursza (ur.1803, Klimancy, k. Cudzieniszki) Nic nie wiem o jej rodzinie
    /74 Aniela=Anna Jursza (1805-1805, Klimancy, k. Cudzieniszki)
    /74 Michał Jursza (ur.1808, Klimancy, k. Cudzieniszki) Nic nie wiem o jego rodzinie   
    88/75 Maciej=Jan Jursza (ur. do 1819, Sajluki-Czernica k. Rudomina)  Nic nie wiem o jego rodzinie   
    89/75 Kawery Jursza (ur.1825, rekrut 1849, Sajluki-Czernica k. Rudomina) Nic nie wiem o jego rodzinie                                            
    90/75 Kazimira Jursza (ur.1826, Sajluki-Czernica k. Rudomina, 1) - szlachta Ignacy=Bartłomiej Misiura 1806-1876) 
    91/75 Erzy Jursza  (ur.1828, wsp.1875, 1) - Marianna Juszkiewicz wsp.1855-1875, Boruwki k. Turgieli) 
    92/75 Katarzyna Jursza (ur.1830, wsp.1844, Sajluki-Czernica k. Rudomina)                                            
    93/75 Józef Jursza (ur. do 1838, zm. do 1844, Sajluki-Czernica k. Rudomina)    
    94/78 Rudolf (Romuald) Jursza (1810-1882, Jurszany-Jankancy-Bikiany, k. Sołeczniki, 1) - 95/83 Józefata Bortkiewicz 1814-1881, x 1834, Dajnowka, k.Taboryszki)   
    96/78 Ignacy Jursza (1814-1819, Montwiłłowszczyzna, k. Sołeczniki)
    97/78 Michał Jursza (ur.1818, wsp.1858, 1) - Anna Roytman 1821-1846, 2) - Felicianna Bujko ur.1834, x 1854, k. Graużyszki, wsp.1858)    
    98/78 Kazimira Jursza (ur.1832, zm. ok. 1838-1844)
    99/80 Marianna Offan (1818-1866, 1) - szlachta Ignacy Matowski ur.1816, x 1838, Golginiszki-Bortkiewiczi, k. Murowana-Oszmianka; wsp.1866)
    100/81 Jan Łobaczewski (1823-1902, Wiciuli, k. Graużyszki, 1) - 101/86 Pietronełła Kołyszko 1823-1890, Łenkowszczyzna, k. Graużyszki)
    102/85 Stanisław=Antony Paszel (1834-1869, 1) - /87 Katarzyna Chiniewicz 1837-1907, k. Oszmiany)

    dziadki

    103/91 Anna Jursza (1855-1858, Boruwki k. Rudomina)
    104/91 Wincenty Jursza (ur.1860, Boruwki k. Rudomina) Nic nie wiem o jego rodzinie   
    105/91 Karolina Jursza (ur.1863, Boruwki k. Rudomina) Nic nie wiem o jej rodzinie
    106/91 Anastazia Jursza (1863-1865, Boruwki k. Rudomina)                                          
    107/91 Paulina Jursza (ur.1869, Nowosiady k.Turgieli)  Nic nie wiem o jej rodzinie                                                          
    108/91 Józefata Jursza (ur.1872,  Kupal, k.Turgieli) Nic nie wiem o jej rodzinie                                
    109/91 Helena-Marianna Jursza (ur.1875, Nowosiady k.Turgieli) Nic nie wiem o jej rodzinie                                     
    110/94 Jan Jursza (ur.1837, 1) - Agata Kuczewska 1837-1895, Kurgany k.Taboryszki)
    111/94 Paulina Jursza (1838-1900, Beniany, k. Cudzieniszki, 1) - Wincenty Akincza ur.1837, x 1862, rodzice - Jan A. & Krystyna Matalus. 2) - Józef Wasilewski ur. do 1852, wsp.1872-1900)
    112/94 Katarzyna Jursza (ur.1839, zm. do 1881) Nic nie wiem o jej rodzinie
    113/94 Stanisław Jursza (1840-1841, Jankancy, k. Murowana-Oszmianka)
    114/94 Ignacy Jursza (ur.1842, Jankancy, k. Murowana-Oszmianka) Nic nie wiem o jego rodzinie
    115/94 Michał Jursza (ur.1844, Jankancy, k. Murowana-Oszmianka, rekrut 1873) Nic nie wiem o jego rodzinie
    116/94 Wictoria Jursza (ur.1847, Golginiszki, k. Murowana-Oszmianka, zm. do 1854)
    117/94 Justyn Jursza (1849-1925, 1) - 118/100 Zofia Łobaczewska 1854-1930, x 1876, k. Graużyszki)
    118/94 Wincenty Jursza (ur.1850, Golginiszki, k. Murowana-Oszmianka) Nic nie wiem o jego rodzinie    
    119/97 Felician Jursza (ur.1838, zm. ok 1846-1854, Łukszany, k. Sołeczniki)
    120/97 Stanisław Jursza (ur.1840, zm. ok. 1846-1854, k. Sołeczniki)
    121/97 Stefan Jursza (ur.1843, Łukszany, zm. do 1846)
    122/97 Ignacy Jursza (1845-1845, Jankancy)
    123/97 Antonina Jursza (ur.1858, Widejszy, k.Graużyszki) Nic nie wiem o jej rodzinie
    124/102 Adam Paszel (ur.1866, wsp.1918, 1) - Konstancia Jagiełło, k. Oszmiany)
    127/110 Józef Jursza (1863-1863, Macieiszki-Nowosiady, k.Taboryszki)
    128/110 Iohanna Jursza (ur.1864, Małyniszki k.Taboryszki, 1) - Wincenty Akincza; wsp.1895, 2) - Adam Połujanski, Kurgany k.Taboryszki) Nic nie wiem o jej rodzinie
    129/110 Justyn Jursza (ur.1867, Małyniszki k.Taboryszki, wsp.1895) Nic nie wiem o jego rodzinie                          
    130/110 Feofanna (Jan ?) Jursza (1869-1871, Małyniszki k.Taboryszki)
    131/110 Wincenty Jursza (ur.1876, Sankolaby, k.Taboryszki, zm. do 1895)
    132/110 Antony Jursza (1878-1893, Bojary k.Taboryszki)
    133/110 Franciszka Jursza (wsp.1895) Nic nie wiem o jej rodzinie
    /111 Jan Akincza (1862-1862, Beniany, k. Cudzieniszki)
    /111 Izabełła Akincza (1863-1864, Beniany, k. Cudzieniszki)
    /111 Wincenty Akincza (Wasilewski ?) (wsp.1900) Nic nie wiem o jej rodzinie.
    /111 Jan Wasilewski (ur.1872, Beniany, k. Cudzieniszki, wsp.1900, 1) - Rozalia Gonorowicz ur.1876, k. Murowana-Oszmianka, x 1894, rodzice - Jan G. & Marianna Kotlun) Nic nie wiem o jego rodzinie.
    /111 Emilia Wasilewska (wsp.1900. Nic nie wiem o jej rodzinie)
    /111 Urszula Wasilewska (wsp.1900. Nic nie wiem o jej rodzinie)
    /111 Jadwiga Wasilewska (ur.1876, Beniany, k. Murowana-Oszmianka. Nic nie wiem o jej rodzinie)
    /111 Michał Wasilewski (ur.1880, 1) - Izabełła Akincza  ur.1886, x 1910, Beniany, k. Murowana-Oszmianka, rodzice - Ignacy A. & Anna Jarmolkiewicz)  Nic nie wiem o jego rodzinie.                                                 
    134/117 Władysław Jursza  (1877-1940, Tabory k. Graużyszki, 1) - Stanisława Żurawska 1881-1965, Drezdenko)
    135/117 Franciszek Jursza (1883-1955, k. Graużyszki, 1) - Stefania Chwedkiewicz 1895-1928, x 1914, Tabory; rodzice - Michał Ch. & Anna Wojniewicz. 2) - Katarzyna Lowcel 1899-1980)
    136/117 Ludwik Jursza (1884-1962, Oszmiany, 1) - Helena Butkiewicz 1892-1924, x 1915, k. Oszmiany, rodzice - szlachta Jakób Butkiewicz & Antonina Pietrowicz; 2) - 137/124 Józefata Paszel 1897-1948, 3) - Marianna Kubielowicz 1904-1991)
    138/117 Edward Jursza (ur.1886, zm. do 1918) 
    139/117 Stefania Jursza (ur.1889, 1) - Kazimerz Dziczkaniec, 2) - Kajetan Lisowski)
    140/117 Albertyna Jursza (1892-1959, 1) - Józef Skarżyński 1894-1944, rodzice - Kajetan S. & Antonina Wysocka)
    141/117 Sofia Jursza (1895-1895) 
    142/117 Stanisława Jursza (1896-1937, Kamenka, k.Turgieli, 1) - Jan=Tomasz Galias 1871-1921, Powiszni, k. Oszmiany, rodzice - Wincenty G. & Iohanna Butkiewicz. 2) - Józef  Tołoczko 1896-1939, x 1922, Powiszni, k. Oszmiany, rodzice - Michał T. & Wictoria Kasperowicz)
    /117 Paweł Jursza (1898-1905, Tabory k. Graużyszki)
    /117 Julia Jursza (1901-1901, Tabory k. Graużyszki)

    150/136 Adam Jursza (1928-2000, Oszmiany, żona – Wera Grakowicz 1931-1993)
    200/150 Wasili Jursza (ur.1956, Oszmiany-Minsk, żona – Janna Gorochowik ur.1963)
    300/200 Irina (ur.1984, Minsk)
    301/200 Aliaksiej (ur.1986, Minsk)

     



    Skirmunt h. Przyjaciel - - (tatarska rodzina/ Dowbuciszki, Łoszanswirszczyzna, Sielec gm. Krewo)

    Skorko - - (Pietrule)

    Skrodzki - - (Skrodzczyzna, Szapowały)

    Skrzycki h. Jastrzębiеc ? - -

    Skwarczyński - - (Bałwaniszki) Skwirczyński (Giedeyki)

    Slawiński - - (Mazuryszki, Pikuny, Wołodzkowszczyzna)

    Sliskiewicz - - (Sielec)

    Sławski - - (Łosza, Raczuny)

    Słoński - - (Piktusza)

    Smoniewski - - (Chwecewicze)

    Smolski - - (Haniewo, Panawiliszki)

    Snadski, Snadzki-Jabłonowski - - (Dwór Szumiliszki, Holszany, f. Remiejkiszki, Ignacinowo)

    Snarski - - (1825 Oszmiana/ Oszmiana, Łosza, Cudzeniszki, Stasin, Wolejkowicze, Narkowszczyzna, Raczuny)

    Sobański - - (Boruny, Oszmiana, Dokurniszki, Kuszlany)

    Sobolewski - - (1811 Oszmiana/ f. Dowbuciszki, Szwachi, Łosza, Sieliszcze-Nowosiady, Podhaje)

    Sobolewski - - (tatarska rodzina/ Bieniuny, Goreckowszczyzna, Bołdyry gm. Krewo, Rowy)

    Sobіński h. Dolęga ? - - (Piktusza, Karłowszczyzna)

    Sochocki - -

    Sokołowski - - (1815 Oszmiana/ Wisztoki, Wojsznaryszki, Golginiszki, Mazuryszki, Łosza, Feliksowo, Kieyzduny, Wiaże)

    Soroczyński i Suroczyński - - (Trzychwoscie)

    Soroka h. Leliwa - - (1816 Oszmiana/ Macieiszki; Dwór Krzywsk, Krywule, Kozłowszczyzna)

    Sоsinowicz - - (gm. Bienica)

    Sosnowski - - (Pogiry, Wiciule, Matowszczyzna, Bohuszki, Nowiny, Jurszany, Wielbutowo, Roystowszczyzna)

    Swałyński - - (Jachimowszczyzna)

    Swieiewski - - (Ukropiszki)

    Spiecholski i Spieholski - - (Haniewo, Dowbuciszki)

    Stabiński h. Wieniawa ? - - (Holszany)

    Stabrowski - - (Dobrowlany, Bieniuny)

    Stachowski h. Ogończyk - - (Kondraciszki)

    Staniewicz - - (Dwór Polany, Cimochi)

    Stanilewicz - - (f. Justynow)

    Stankiewicz - - (1816 Oszmiana/ Barwaniszki, Grauże, Kamionka, Góry, Kuszlany, Trzesieczenięta, Gudohaie, Truchaniszki, Polany, Bergaliszki)

    Stankowski h. Wadwicz ? - - (Raczki, Meljanowo)

    Stańkowski-Parmanowski - - (Klei)

    Stanulewicz - - (Siedlarowszczyzna)

    Starosielski - - (Stodolniki, Podbałwaniszki, Szumieliszki, Hermaniszkі)

    Stasiński - - (Derewna, Żukowszczyzna)

    Staszkiewicz - - (Zaskiewicze, Strzelczyki)

    Zawierski-Statkiewicz h. Kościesza - - (Zawierce, Dajnowo)

    Steckiewicz - - (Nielidki)

    Stefanowicz - - (Sielec, f. Cimuty, Uhlany)

    Stępkowski - - (Siękowszczyzna, Kamionka, Cielieżyszki)

    Stocki - - (Goloty ?, Bortele, Polany)

    Straszewicz ? - - (1819 Oszmiana/)

    Strawiński h. Sulima - - (Słowiensk)

    Streczon i Strzeczon h. Świerczek ? - - (1829 Oszmiana/ Kryliszki, Kamionka)

    Strumiłło, Strumiłło-Zgierski - - (f. Krzywsk, Cieniukowszczyzna, Oszmiana, Lenkowszczyzna)

    Strutyński h. Sas ? - - (Lenkowszczyzna gm. Krewo; gm. Bienica)

    Strzałkowski - - (Łosza, Sielec)

    Strzecki h. Doliwa ? - - (Prackowszczyzna, Olany)

    Strzyiewski - - (Remichowszczyzna)

    Stypałkowski h. Róża - - (Jurszany, Kamienny Łog, Baranowicze, Surwiliszki)

    Styczyński h. Strremię ? - - (Bołtupie)

    Sucharzewski - - (Adamowszczyzna, Wideysze)

    Suchеcki h. Poraj ? - - (Wisztoki)

    Suchocki, Suchodzki - - (1825 Oszmiana/ Kamienny Łog, Oszmiana, Sienkowszczyzna)

    Suchodolski - -

    Suchorski - - (Bierwieńciszki)

    Sulewski - - (Selec)

    Sulkiewicz h. Jeż ? - - (Ordasze, Sakowicze)

    Sulikowski - - (Żyżma)

    Sulistrowski h. Lubicz - - (Zawielle, Mokrzyce, f. Stankowszczyzna, Skomorogi, Połoczany, Narbuty, Kuszlany)

    Sulkowski - -

    Sulkiewicz - - (tatarska rodzina, Ponizie)

    Sułkowicz ? - - (1824 Oszmiana/)

    Supiński - - (Strypuny)

    Suroż h. Brodzicz - - (1822 Oszmiana/ Jurszany, Poleniki, Golginiszki, Stodolniki, Miedniki, Wojczany, Świrany, Nowopole)

    Surynt - - (Michnicze)

    Surwiłło h. Korwin ? - - (Polipnice, Surwiliszki)

    Suszyńskі h. Suszyński ? - -

    Suzin - - (Łosza)

    Sylewicz - - (Adamowszczyzna)

    Sylwestrowicz h. Szeliga ? - - (Miżany, Zamosciany, Sylwestrowszczyzna, Daniłowszczyzna, Barguliszki gm. Bienica)

    Symonowicz - - (Dukurniszki, Lenkowszczyzna), Szymonowicz (Rownopole)

    Śmigielski h. Łodzia ? - - (1816 Oszmiana/)

    Śnieszko, Sznieszko h. Nieczuja - - (1819 i 1822 Oszmiana/ Wołoycie, Barańce, Siękowszczyzna, Haniewo)

    Śnitko h. Suchekomnaty - - (1823 Oszmiana/)

    Sympliński - - (Dwór Wiszniowka)

    Swiżewski - - (Boruny)

    Szabliński - - (Słoboda, Żurawy, Blikany, Prackowszczyzna)

    Szabłоwski - - (Szarki, Prackowszczyzna)

    Szachuniewicz - - (tatarska rodzina/ f. Łoszany, Bohdanowka)

    Szadurski - - (Holszany)

    Szalewicz - - (Dwór Ankudy, Kondraciszki gm. Dziewieniszki)

    Szalkiewicz h. Leliwa ? - -

    Szalkowski - - (tatarska rodzina ?/ Kaszymow gm. Bienica)

    Szatkowski ! Szałkowski ? - - (Dwór Bierwienciszki, Jasieniowa)

    Szatrowski - - (Krewo)

    Szawernowski - - (Bohdanowo)

    Szczepanowicz h. Tępa Podkowa ? - - (Szczepanowicze, Łojce, Kuszelewszczyzna)

    Szczepkowski - - (f. Justynow)

    Szczerbiński - - (Sienkienięta gm. Traby)

    Szczerbа - - (tatarska rodzina/ Hamzicze)

    Szczęsnolewicz - - (Graużyszki)

    Szczuka - - (Wielbutowo)

    Szczucki - - (Popowszczyzna)

    Szczytt - - (Wielbutowo)

    Szelking - - (gm. Soły)

    Szemiot, Szemiatt - - (Oszmiana)

    Szerenos i Serenos - - (Szczepanowicze)

    Szmigielski h. Łodzia ? - -

    Szmidt - - (Kodze)

    Szmit h. Szeliga ? - - (Marjanowo)

    Szorc h. Mora - - (Narwiliszki)

    Szostak - -

    Szpakowicz - - (Cimochy)

    Szpakowski - - (Cimochy, Woysznaryszki, Podlaskowo, Żygiany)

    Szpigliński - - (Suśliszki)

    Sztucki - - (Wielkie Sioło)

    Szubiński - - (Ciupiszki)

    Szucki - - (Nowosiołki)

    Szulс h. Szulс - - (1820 Wilno/ Kamienny Łog)

    Szulniński - - (Kopciewicze)

    Szuliński - - (Karędy)

    Szumkowski - - (Kropiwno, Kleje, Podbrzozy), Szymkowski (Szumiliszki)

    Szumоwicz h. Rawicz ? - - (Rownopole)

    Szumski h Jastrzebiec ? - - (Suchodoły, Szwiejcaryja)

    Szuniewicz h. Łada - - (1811 Mińsk, 1828 Oszmiana/ Miedniki, Łosza)

    Szutowicz, Szotowicz - - (Tańkowszczyzna, Gaje gm. Krewo)

    Szydłowski - - (Kamionka, Holszany, Grayżyszki, Łeyłubka)

    Szyłejko h. Kalinowa ? - - (1822 Oszmiana/)

    Szymański - - (Kozarowszczyzna, f. Sokocienięta)

    Szymanowski - - (Bienica, Kamionka, Nowodworzce, Nowopole, Czerkasy, Poleniki, Mieszkuciszki)

    Szymkiewicz - - (Romejki) Szymkiewicz (Dobra Ziemia) Szynkiewicz (f. Dobra Ziemia)

    Girdzimont-Szymkiewicz - - (Wielbutowo)

    Szymkоwicz - - (f. Narbutowszczyzna, Ceniukowszczyzna)

    Szypiłło - - (Olany, Trzesiecienięta, Rymowicze)

    Szyszko - - (Dwór Polany)

    Szyszło h. Dołęga ? - - (Bortkiszki)

    Szwański h. Jastrzębiеc ? - - (Dwór Dorże, f. Słobodka, f. Kopacze; Obórek)

    Szwaykowski - - (Siedlarowszczyzna)

    Powała-Szwykowski i Szweykowski h. Ogończyk - - (Bienica, Kondraciszki)

    Śwęntochowski - - (Tańszczyzna gm. Krewo)

    Śwіęntоrzecki h. Trąby ? - - (Turzec i Malinowszczyzna gm. Bienica, Kobylnik)

    Świdziński h. Pуłkozic ? - -

    Świrski h. Lis - - (1800 Wilno, 1828 Oszmiana/ Pogiry, Jurszany, Golginiszki, Prackowszczyzna, Dubniki, Żurawy)

    Swieboda - - (Dwór Jackowszczyzna, Raczuny, Ankudy, Szczepanowicze, Dwór Barańce)

    Święcicki - - (Iwanowszczyzna, Kuszlany)

    Świechowski - -

    Światkiewicz - - (1827 Oszmiana/)

    Dunin-Ślepść - - (f. Zahorze gm. Holszany)

    Ślizień h. własny - - (Matyki, Kurzin, Kniaginin, Studzionka, Ryndzewicze)

    Śniadecki h. Leliwa - - (Bołtupie, Wielbutowo, Rownopole, Waszkieniki, Horodniki, Berniki, Remikiszki)

    Tabeński h. Łada ? - - (f. Teresjanow gm. Holszany; Nickiewicze)

    Talibski h. Brodzic ? - - (Lenkowszczyzna)

    Talkowski h. Aksak ? - - (tatarska rodzina/ Kasimowo gm. Bienica; Czerwony Dwór gm. Dowbuciszki)

    Tarasewicz - - (1827 Oszmiana/ Stymonie)

    Taraszkiewicz - - (Szczepanowicze, Wielbutowo, Rałowszczyzna, Kozłowszczyzna)

    Tarczewski h. Tarnawa ? - - (1805 Wilno, 1827 Oszmiana/ Żurawy, Debiesie, Lubciszki, Gudohaje, Żwirbliszki)

    Targoński - - (Rymowicze)

    Tarłowski - - (Mileykowo)

    Tarnowski - - (Sienkienięta gm. Traby, Słobodka)

    Tеrlecki - - (Dwór Bienica, f. Skuratowo)

    Terpiłowski - - (Boruny)

    Tołłoczko - - (Żurawy, Wasiewce)

    Tomaszewicz h. Ogończyk - - (1823 Oszmiana/), Tomaszewicz (1805 і 1825 Oszmiana/ Haniewo, Praskowszczyzna, Bukaty)

    Tomaszewski - - (f. Trokiele)

    Тоmiłоуć - - (Żurawy)

    Tomkiewicz - - (Graużyszki, Piktusza, Łoycie) Tonkiewicz (Wołowiki)

    Tomkowicz - - (1804 Oszmiana/ Stare Boruny, Dembina, Naruszowce, Szczepanowicze, Graużyszki)

    Torczyłło - - (1803 Oszmiana/ Pomierecz, Ostrowiec, Wojsznaryszki)

    Torczyński i Troyczyński - - (Soły)

    Tracewski h. Abdank ? - - (Gaucie, Łajłubka)

    Truchowski - - (Tarasowszczyzna, Wołkowszczyzna)

    Trzaskowski - - (1820 Oszmiana/)

    Trzeciak h. Trzaska - - (1820 Wilno, 1828 Oszmiana/ Szumiliszki, Bijuciszki, Zakrewszczyzna; Galimszczyzna gm. Subotniki)

    Tuchanowski h. Masalski ? - - (Lipniszki), Tuhanowski (Boruny)

    Tukałło - - (Zyżma, Ponizie gm. Bienica)

    Tumanowicz h. Radwan ? - - (Golginiszki, Miszkuciszki, Rałowszczyzna, Olany, Bortkiewicze)

    Tupalski - - (tatarska rodzina/ Dowbuciszki)

    Tur - - (Oszmiana)

    Turczynowicz - - (Huta)

    Turczyński - - (Dwór Łokuciowszczyzna, f. Justynowo)

    Turgielski - -

    Turłaj h. Jastrzębiеc - - (1822 Oszmiana/ Ludwikowszczyzna, Cielieżyszki, Emelany, Trokiele)

    Turło - - (Indrupie, Omelany, Dziegieniow, Miżany)

    Turowski - - ( Rownopole)

    Tymowski - - (1820 Oszmiana/ Kuszlany)

    Tyczyński - - (Jabrowicze)

    Tyszkiewicz h. Leliwa - - (1822 Oszmiana/ Ponastawe, Haniewo, Kamienny Łog, Wisztoki)

    Tyszko h. Trzaska ? - - (Golginiszki, Rudziszki)

    Uhelski - - (Zienkowszczyzna, Sieliszcze)

    Ułan - - (tatarska rodzina/ Kajacienięta, Polany)

    Ułanowski h. Sulima - - (1816 Oszmiana/ f. Anusin, Czerkasy)

    Ulecki - - (Łodwikowszczyzna), Ulicki (Borcie, Woronowszczyzna, Szczepanowicze, Niwki)

    Umiastowski h. Roch III - - (Żurawy, Klewica, Żemłosław, Ludwinowo, Dowbuciszki)

    Upnicki h. Korwin ? - - (Skirmunciszki, Jurszany, Polany)

    Urbanowicz h. Łabędż ? - - (1815 Oszmiana/ Kamienny Łog, Barwaniszki, Karpuciszki, Hołowaciszki, Dorgiszki)

    Uszak - - (Gaudziewicze)

    Wagner h. Lew ? - - (Żurowicze)

    Walentynowicz - - (Haniewo, Jurszany, Kieyzduny, Romeyki)

    Walewicz - - (Kuszlany, Ankudy, Osotniki) Wolewicz (Żwirbliszki)

    Walicki h. Łada ? - - (Sawicze; Sieliszcze, Holszany, f. Rymowicze)

    Walkowski - - (Ankudy)

    Wańkowicz - - (Bijuciszki, Antony, Kamionka, Dynapol, Dwór Trzesiecienięta)

    Wańkowski - - (Sokocienięta)

    Warakomski i Werakomski - - (1821 Oszmiana/ Raczki, Raczuny, Warakomszczyzna, Polany, Kasinowo, Poleniki, Krzemieszow)

    Warakowski - - (Cieleżyszki)

    Waraxa - - (Białomosze)

    Wardzicki - - (Uhlany)

    Warkowicz - - (Tarasowszczyzna, Wołkowszczyzna)

    Warsocki i Wersocki - - (Koraby)

    Wasilewski h. Drzewica - - (1822 Oszmiana/ Jurszany, Haniewo, Kamienny Łog, Szumiliszki, Kropiwno)

    Wasilkowski - - (Suśliszki, Kuszlany)

    Skarbek-Ważyński h. Abdank - - (1827 Oszmiana/ Murowana Oszmiana, Jagiełłowszczyzna, Ordzewicze, Ukropiszki, Olany, Kucewicze, Girgilany)

    Wernikowski h. Łagoda ? - - (1821 Oszmiana/)

    Weryha - - (Cudzeniszki)

    Wesiołowski - - (Klewica, Koziszki)

    Węckowski - - (Soły), Więckowski (Żuprany, Chodorki)

    Węclawowicz h. Zabawa - - (1810 i 1827 Oszmiana/ Morgi-Mościszcze, Sienkowszczyzna, Rodziewicze, Połudy), Węsławowicz (Stodolniki)

    Wialbutt h. Doliwa - - (Kozłowszczyzna, Wielbutowo, Dorgiszki)

    Widawski - - (Biryndziszki)

    Widziewicz, Wildziewicz - - (Wołowiki)

    Widziski - - (Wilanow, Dwór Jasienow, Oszmiana Murowana)

    Wieczor - - (Nowopole, Miżany)

    Wielegurski - - (Kamienny Łog)

    Wieliczko - - (Horodzeczno, Raczuny)

    Wierciński - - (Szczepanowicze, Kaszymowo)

    Snopek-Wierciński h. Rawicz - - (1836 Wilno/ Hruszczakowszczyzna)

    Wiereszczaka h. Kościesza - - (Bołtupie)

    Wiernikowski - - (Mackany, Tołociszki)

    Wierzbicki - - (Nowopole, Bojary, Łosza, Łużyszcze, Ciupiszki)

    Wierzbowicz - -

    Wierzbowski - -

    Wiesztort h. Waszkiewicz, Wiesztort h. Nieczuja - - (Dukiele, Szarki, Łosza, Gradowszczyzna, Wojsznaryszki, Nowodworzce, Prackowszczyzna)

    Wilamowicz h. Оgończyk - - (Michałowszczyzna, Wielbutowo)

    Wilczek h. Poraj - -

    Wilczewski - - (Oszmiana)

    Wilczyński - - (f. Krzywsk, Sienkienięta gm. Traby)

    Wilkaniec - - (Tryple, Paszkiszki, Pogiry, Kuckuny, Kijudziszki)

    Wilniewczyc - - (Straż Hrań)

    Winksza - - (Podbałwaniszki, Milwedowszczyzna gm. Krewo)

    Winiarski - - (Reszkuciany, Baranowicze)

    Wiszczyński - - (Kozłowszczyzna)

    Wiszowaty - - (Haniewo)

    Wiszniewski - - (1809 Oszmiana/ Bieniany, Grzymałowszczyzna, Koraby, Michałowszczyzna, Wołowiki)

    Witkiewicz - - (Cudzeniszki, Giejstuny)

    Witkowski - - (Kuszlany, Mieszkuciszki, Kozłowszczyzna)

    Witorżeńc - - (Bolesław)

    Wituński - - (Dwór Michałowszczyzna, f. Teresjanow, Kozłowszczyzna, f. Łużki, Wielkie Sioło)

    Wizgird h. Murdelio ? - - (Wielbutowo)

    Wodoracki h. Tępa Podkowa - -

    Wojewódzki h. Abdank - - (1823 Grodno, 1827 Oszmiana/ Cudzeniszki, Karłowszczyzna, Małyszkowszczyzna, Antony)

    Wojna - - (Gudohaje; Obórek)

    Wojnicki h. Strzemię ? - - (1825 Oszmiana/ Kryule)

    Wojniłowicz h. Wojniłowicz ?, Woyniłowicz - - (Tarasowszczyzna)

    Wojsznar - -

    Wojtkiewicz i Woytkiewicz - - (1825 Oszmiana/ Bijuciszki, Łużyszcze, Nowosiady, Bakszyszki, Wołowiki, Tabory, Olany, Naruszowce)

    Wolan h. Lis - - (Bijuciszki, Bieniuny, Giejstuny, Karłowszczyzna)

    Wolejsza - - (Nowosiołki)

    Wolski - - (1803 Oszmiana/ Prackowszczyzna, Kurowszczyzna, Boruny, Woysznaryszki, Lipniszki, f. Sapeżyn gm. Dziewieniszki)

    Wołczaski i Wołczaсki - - (Dwór Sakowicze, Kuszlany, Tenczyn gm. Krewo)

    Wołczek - -

    Wołejko - - (Łusznew)

    Wołeynia - - (Bałwaniszki)

    Wolff - - (Żuprany)

    Wołk - - (1822 Oszmiana/ Kisieliowo, Ponary, Kozarowszczyzna, Krewo)

    Karaczewski-Wołk - - (Wieże, Zakrewszczyzna gm. Dziewieniszki)

    Łaniewski-Wołk h. Korczak - - (Łogumowicze, f. Narbutowszczyzna)

    Wołkowicz - - (Nowosiady, Jabrowicze)

    Wołkowyski - - (Trepałow)

    Wołkowski h. Leliwa ? - - (Karszuniszki, Mokrzyce, Soły)

    Wоłłowicz h. Bogorya - - (Łazduny, Hermaniszki)

    Wołodkiewicz - - (Rymuny, Słoboda, Zaskiewicze), Wołotkiewicz (Denapol)

    Wołodkowicz - - (Dwór Czerkasy, Żuprany)

    Wołoćko - - (Białomosze)

    Wołodzko - - (Wołodzkowszczyzna, Borzdobohaciszki, Rudniki, Dwór Jagiełłowszczyzna)

    Wołosowski - - (Wołojcie, Kisieliowo)

    Wołoszyński - -

    Wołżynski h. Gipocentaur ? - - (Oliechnowo, Kamienny Łog)

    Wonsowicz, Wąsowicz - - (1827 Oszmiana/ Grauzyszki, Wiciule, Łoycie, Koncarezy)

    Woronowicz - - (1800 Oszmiana/ Golginiszki, Jurszany, Szumiliszki)

    Woronicz h. Pawęża ? - - (Grzybowszczyzna, Nowopole)

    Worotnicki - - (Białomosze)

    Worotyński i Weratyński - - (Cymochy)

    Wostrowicz - - (Miżany)

    Woyciechowski - - (Bijuciszki, Ruda)

    Woygienic - - (Hołoblewszczyzna)

    Woynicz - - (1803 і 1804 Wilno, 1829 Oszmiana/ Baruliszki)

    Woyniewicz - - (Rodziewicze)

    Woyniusz h. Trąby - - (1800 Wilno, 1827 Oszmiana/ Jurszany, Grodzie, Adamowszczyzna, Zagórowszczyzna, Polany, Tołociszki, Suchodoły, Kewliszki, Barańce)

    Woyniusz h. Charyton ? - - (1822 Oszmiana/)

    Woysiall - - (Białomosze)

    Wnukowicz, Unukowicz - - (Haniewo, Jurszany, Kiezduny)

    Wróblewski - - (1816 і 1827 Oszmiana/ Stępkowszczyzna, Zamary, Mokre, Hermaniszki, Luliszki)

    Wroczyński - - (Zaski parafia Smórgońska)

    Wronowski - - (Meszkuciszki)

    Wyrzykowski i Werzykowski - - (Kamionka, Gudohaie)

    Wysocki - - (1801 і 1804 Oszmiana/ Olchówka, Rodziewicze, Sikunia, Skiłądziszki, Ligowszczyzna)

    Borejsza-Wysocki - - (Kisielowo)

    Wyszomirski h. Rawicz ? - - (Dwór Urlinięta, Adamowszczyzna, Końcerezy, Wiszniewo, Graużyszki, Lękowszczyzna, Widejsze, Czerkasy, Szyłowicze)

    Wyszotrawko - - (Szumieliszki, Dziahowce)

    Wyszyński - - (Kropiwno)

    Zabiełło - - (Hryniewszczyzna, f. Narbutowszczyzna)

    Zabłocki - - (1819 Wilno і Oszmiana/ Dwor Kucewicze, Grodzie, Rownopole, Nowopole, Barsuki, Strzałkowszczyzna, Grzybowszczyzna)

    Sawicz-Zabłocki h. Sulima - - (Wisztoki, Kuszlany, Pietkowszczyzna, Ponary)

    Zaborowski - - (Bunie)

    Zabrzeziński h. Leliwa - - (Łużany, Zabrzezie)

    Zacharewiсz - -

    Zacharzewski h. Doliwa - - (1828 Oszmiana/ Poleniki, Biryndziszki, Olany)

    Zagoranko h. Korczak - - (1801 Wilno, 1819 Oszmiana /Franusino, Słobodka)

    Zagorski - - (Kamienny Łog, Polany), Zahorski (Tomasowka), Zagurski h. Ostoja ?

    Zajelski - - (Rownopole)

    Zakrzewski h. Lubicz - - (1823 Oszmiana/ Olany, Paszkiszki)

    Zakrzewski h. Doliwa - - (1828 Oszmiana/ Chochowszczyzna)

    Zaleski - - (Rownopole, Raczki, Wideysze; Ciupiszki, Sokocienięta, Bohdanowszczyzna, Gradowszczyzna, Bijuciszki)

    Еygird-Zaleski h. Abdank - - (1826 Oszmiana/ Zaleskowszczyzna)

    Zalewski - - (Raczki, Dziertniki)

    Zalewako - - (Janusze)

    Zambrzycki h. Kościesza - - (1831 Oszmiana/ Dwór Kewliszki, Suchodoły, Zamosze)

    Zamoyski - - (Zakoscielce, Zubkowicze, Iwje)

    Zarakowski - - (f. Gupie, Cielieżyszki)

    Zaremba, Zaręba - - (Nowopole, Żuprany)

    Zarzecki - - (Kudziekolnie)

    Zasimowski i Sasinowski - - (Suchodoły, Kirkliszki, Szumieliszki)

    Zawadski i Zawacki h. Ślepowron - - (1821 Oszmiana/ Poholsza, Jurszany, Czerniata, Mickiewszczyzna, Świłówka)

    Zawadzki - - (tatarska rodzina/ Kajacienięta)

    Zajączkowski - - (Krewo)

    Zborowski - - (1816 Oszmiana/)

    Zdanowicz - - (Zdanowszczyzna, Bordzobohaciszki, Bienica, Czerkasy, Zakrzewie, Zahorże, f. Chodzkowszczyzna) Żdanowicz (f. Osany)

    Zdanowski - - (1823 Oszmiana/ Ginkowszczyzna, Osany, Medryki), Żdanowski (Łodwikowszczyzna)

    Zdziarski - - (Gieystuny)

    Zgorzelski - - ( ? Mińsk, 1825 Oszmiana/)

    Zіemаcki, Zemęcki h. Rawicz - - (1822 Oszmiana/ Dachny gm. Krewo; Daukszyszki, Uhlany)

    Zieleniewski - - (Wisztoki)

    Zieliński - - (Zabłocie)

    Zieleniecki - - (Zabłocie)

    Zieniewicz - - (Cimochy, Nierowka, Rymowicze)

    Zinkiewicz h. Pobóg ? - - (Raczki), Zienkiewicz (Dwór Deynowa)

    Zienkowicz h. Siestrzeńcewicz - - (1827 Oszmiana/ Nędza, Rownopole, Karmielany, Dziegieniewo)

    Zienowicz h. Deszpot ? - - (Rownopole, Dobrowlany, Kondraciszki)

    Deszpot-Zenowicz z Bratoszyna - -

    Zniszczyński - - (Szczepanowicze)

    Znosko - - (1803 Oszmiana/ Swinkowszczyzna, Kozłowszczyzna, Dworzyszcze)

    Zubowicz - - (Łużyszcze)

    Żaba h. Kościesza - - (Dwór Holszany, Lenkowszczyzna, Remiejkiszki)

    Żabiński - - (Dobrowlany)

    Żakiewicz - - (Żygiany, Wołowiki)

    Żebrowski h. Jasieńczyk ? - - (Skirmunciszki, Szumiliszki, Kisieliowo, Bierwieńce, Łatowicze, Kleje, Skiłondziszki, Żwirbliszki)

    Żelazowski h. Jezierza ? - - (gm. Dziewieniszki)

    Żeligowski - - (Perechody, Siekuńia)

    Żelwietr h. Grzymała ? - - (Bortkiewicze)

    Zemło h. Topór ? - - (Prackowszczyzna)

    Żemłła z Tenczyna h. Topór - - (Klewica, Żemłosław)

    Żodziewski - - (f. Popowszczyzna)

    Żołkowski - - (Michałowszczyzna), Żуłtowski ?

    Żuk - - (Kuncewszczyzna)

    Żukowski h. Junosza - - (1816 Oszmiana/ Polany, Małyszkowszczyzna), Susliszki

    Żukowski h. Jastrzębiеc - - (1827 Oszmiana/ Oszmiana, Kamienny Łog, Ukropiszki, Sylwestrowszczyzna, Bryndziszki)

    Żuprański - - (Bortkiszki, Orzyszki, Łużyszcze, Mileyszuny)

    Żurawski - - (1802 Oszmiana/ Haniewo, Golginiszki, Adamowszczyzna, Huszcze)

    Żuromski - - (Drahlowce, Ukropiszki, Naruszowce, Osteykiszki)

    Żyburtt - - (Rownopole)

    Zygadlowicz ? - - (1815 Oszmiana/)

    Żygielewicz - - (Skobeyki)

    Żyliński h. Janina ? - - (Jurszany, Dwór Łosza, Dokurniszki, Kleje, Truchaniszki, Siemiuny, Plebania Krewska)

    Żytkiewicz - - (Górki, gm. Bienica)

    Żyżniewski - - (Plebańce, Ostaszki, Miżany, Rodziewicze)

    Żwański - - (Rudziszki)

    Zwiartowski h. Pogonia ? - - (Klewica)

    Żwicewicz - - (Ankudy)

    Zwirdowski - - (f. Bargaliszki)









     



    20 czerwiec 2010 r. - 1 kwiecień 2011 r.

    @
    Layout i system zarządzania treścią wykonane przez: Lemon IT © 2005