<h1>Janusz Stankiewicz. Genealogia, przodkowie, badania genealogiczne, forum dyskusyjne</h1>Janusz Stankiewicz. Genealogia, przodkowie, badania genealogiczne, forum dyskusyjne<br><p><font size="7"><b>Stankiewicz</b> Genealogia</font>
Genealogia, przodkowie, badania genealogiczne, forum dyskusyjne

Lista strat Wojska Polskiego 1918-20

  • Nazwiska na A
  • Nazwiska na B - Bi
  • Nazwiska na Bl - Bź
  • Nazwiska na C
  • Nazwiska na Ć
  • Nazwiska na D
  • Nazwiska na E
  • Nazwiska na F
  • Nazwiska na G
  • Nazwiska na H
  • Nazwiska na I
  • Nazwiska na J
  • Nazwiska na K - Kn
  • Nazwiska na Ko - Kó
  • Nazwiska na Kr - Ky
  • Nazwiska na L
  • Nazwiska na Ł
  • Nazwiska na M - Mę
  • Nazwiska na Mi - My
  • Nazwiska na N
  • Nazwiska na O
  • Nazwiska na P - Pi
  • Nazwiska na Pl - Py
  • Nazwiska na R
  • Nazwiska S - Stap
  • Nazwiska Star - Szyw
  • Nazwiska na Ś
  • Nazwiska na T
  • Nazwiska na U
  • Nazwiska na W - Wisz
  • Nazwiska na Wiś - Wzo
  • Nazwiska na V
  • Nazwiska na Z
  • Nazwiska na Ż
  • Nazwiska na Ź
  • Lista dodatkowa


  • Lista strat Wojska Polskiego 1918-1920

    Nazwiska na A

    (opracowanie Jacek Młochowski - www. genealodzy.pl )



    Dane pochodzą z publikacji "Lista strat Wojska Polskiego" wydanej przez Wojskowe Biuro Historyczne w roku 1934


    Abderman Ludwik - pchor. 38.p.strz.
    Abołodecki Franciszek - szer. 167.p.p.
    Aborowicz Michał - szer. 5.p.p.leg.
    Abrahamowicz Teodor - szer. 15.p.p.
    Abram Józef - kpr. bytom.p.strz.
    Abramczyk Stanisław - szer. 6.p.p.leg.
    Abramek Józef - szer. 19.p.p.
    Abramin Michał - szer. urz.powr.jeń.
    Abramiuk Grzegorz - strz. 144.p.strz.
    Abramowicz Abram - szer. 35.p.p.
    Abramowicz Ambroży - szer. 38.p.strz.
    Abramowicz Antoni - szer. 26.p.p.
    Abramowicz Edmund - uł. 4.p.uł.
    Abramowicz Franciszek - strz. białost.p.strz.
    Abramowicz Jan - st.szer. 2.II.baon.etap.
    Abramowicz Stefan - kan. 8.p.a.p.
    Abramowski Franciszek - szer. 57.p.p.
    Abramowski Stanisław - szer. 22.p.p.
    Abramowski Stanisław - kpr. 7.p.p.leg.
    Abramsohn Chaim -
    Abraś Andrzej - szer. 155.p.p.
    Abraszek Jan - strz. 45.p.strz.
    Abroszewski Władysław - st.szer. 202.p.p.
    Abrotański Stefan - st.szer. 26.p.p.
    Acedoński Michał - szer. 24.p.p.
    Achmodjara Abduk -
    Aczkowski Hipolit - kpr. 43.p.strz.
    Adada Władysław - szer. 34.p.p.
    Adamanis Józef - tlgr.
    Adamaszek Robert - szer. 12.p.p. zm.r.
    Adamczak Czesław - szer. 70.p.p.
    Adamczak Franciszek - 4.p.p.leg.
    Adamczak Franciszek - szer. 61.p.p.
    Adamczak Jan - szer. 18.p.p.
    Adamczak Stanisław - szer. 1.komp.pozn.
    Adamczak Wincenty - szer. 56.p.p.
    Adamczak Władysław - strz. 50.p.strz. zm.ch. 27.IX.1920 Równe.
    Adamczewski Franciszek - szer. 9.p.p.leg. pl. 15-20.1.1919
    Adamczewski Franciszek - szer. 10.p.p. zm. 18.1.1919 Lwów.
    Adamczewski Henryk - szer. 23.p.p. pl.
    Adamczewski Jan - kpr. 29.p.p. pl. 13.VI.1920 Bohdyny.
    Adamczewski Jan - st.szer. 62.p.p. pl. 19.VIII.1920
    Adamczewski Jan - szer. 201.p.p. zm. 7.X.1920 szp.pol.406.
    Adamczewski Józef - szer. zm.r. 20.VI.1919 Stanisławów.
    Adamczewski Roman - szer. 2.p.p.leg. pl. 17.VIII.1919 Iwanówka.
    Adamczewski Stanisław - szer. 36.p.p. zm.ch. 21.IV.1919 Lwów.
    Adamczewski Stanisław - szer. 9.p.p.leg. pl. 30.VII.1920 Łuck.
    Adamczewski Stanisław - plut. 59.p.p. pl. 4.VIII.1920 Sokołów.
    Adamczewski Stanisław - kpr. 56.p.p. pl. 16.IX.1920 Bereza.Kartuska.
    Adamczewski Stanisław - szer. 201.p.p. zm.r. 27.IX.1920 szp.pol.406.
    Adamczewski Władysław - szer. 6.p.p.leg. zm.ch. 16.III.1920 Dukszty.
    Adamczewski Zygmunt - szer. 60.p.p. zm.ch. 18.IX.1920 Bydgoszcz.
    Adamczuk Antoni - strz. kowień.p.strz. zm.ch. 10.VI.1920 szp.pol.305.
    Adamczuk Józef - szer. 18.p.p. zm.ch. 13.V.1920 Rokitno.
    Adamczuk Piotr - inw.dom.inwal. pl. 11-20.V.1919
    Adamczuk Roman - szer. komp.etap.Wł.Woł. zm. 18.X.1919 Łuck.
    Adamczuk Wiktor - szer. 23.p.p. pl. 17.VT.1920 Janiny.
    Adamczuk Władysław - szer. 4.p.p.leg. pl. 3.VI.1920
    Adamczyk Adam - szer. 34.p.p. zm.ch. 20.X.1920 Śrem.
    Adamczyk Adam - szer. 11.p.p. zm.ch. 17.XI.1920 Radom.
    Adamczyk Aleksy - kpr. 23.p.p. zm.ch. 4.VIII.1920 Chełm.
    Adamczyk Alfred - kpr. 7.p.p.leg. pl. 15.V.1919 Chyrów.
    Adamczyk Antoni - szer. 7.p.p.leg. pl. 20.VII.1920 Targowica.
    Adamczyk Bolesław - szer. 5.dyon.tab. zm.ch. 22.IX.1919 Kraków.
    Adamczyk Bolesław - plut. jazda.tatar. zm.ch. 28.1.1920 czół.san.27.
    Adamczyk Feliks - szer. 8.p.p.leg. pl. 28.VI.1920 Korzec.
    Adamczyk Feliks - szer. 29.p.p. zm.r. 24.VIII.1920 Kalisz.
    Adamczyk Franciszek - st.strz. 54.p.strz. pl. 29.IV.1920 Stanisławów.
    Adamczyk Franciszek - kan. 9.p.a.p. zm.ch. 16.VI.1920 Biała.Pódl.
    Adamczyk Franciszek - szer. baon.wart. zm.ch. 5.IX.1920 Lwów.
    Adamczyk Franciszek - uł. 8.p.uł. zm.ch. 8.X.1920 Kraków.
    Adamczyk Franciszek - kpr. kolm.sam.Kraków. zm.ch. 24.X.1920 Kraków.
    Adamczyk Jakób - szer. 40.p.strz. zm.ch. 22.11.1920 szp.pol.608.
    Adamczyk Jan - szer. 25.p.p. zm.ch. 6.IV.1919 Warszawa.
    Adamczyk Jan - szer. 19.p.p. zm.ch. 16.VII.1919 Rzeszów.
    Adamczyk Jan - plut. 11.baon.sap. zm.ch. 28.XII.1919 Wilno.
    Adamczyk Jan - szer. 4.p.p.leg. pl. 4.VIII.1919 Białorucze.
    Adamczyk Jan - szer. 22.p.p. pl. 13.1.1920 Machnowicze.
    Adamczyk Jan - sierż. 159.p.p. pl. 4.VI.1920 Jasieniewicze.
    Adamczyk Jan - kan. 3.p.a.p. pl. 24.VI.1920 Serby.
    Adamczyk Jan - st.szer. 1.młpl.p.och. zm.r. 17.VIII.1920 Lwów.
    Adamczyk Jan - strz. 44.p.strz. pl. 21.VIII.1920 Biłka.Szlachecka.
    Adamczyk Jan - uł. 3.p.uł. pl. 19.IX.1920 Sopoćkinie.
    Adamczyk Jan - st.szer. 62.p.p. pl. 13.X.1920 Wiertniki.
    Adamczyk Jan - szer. 5.p.p.leg. pl. 22.I.1920 Dyneburg.
    Adamczyk Józef - szer. zm.ch. 15.VIII.1920 Warszawa.
    Adamczyk Józef - szer. 26.p.p. zm.ch. 6.V.1920 Włodzimierz.Woł.
    Adamczyk Ludwik - plut. 1.p.p.leg. zm.ch. 11.VI.1919
    Adamczyk Ludwik lek. - ppor. szp.wojsk.Warszawa. zm.ch. 3.III.1920 Warszawa.
    Adamczyk Michał - szer. 12.p.p. zm.ch. 13.X.1919 Wadowice.
    Adamczyk Michał - szer. 55.p.p. zm.ch. 29.V.1920 Kraków.
    Adamczyk Michał - ppor. 10.p.p. pl. l-21.VIII.1920
    Adamczyk Roman - szer. 2.p.p.leg. pl. 15.VIII.1919
    Adamczyk Stanisław - szer. 6.p.p.leg. pl. 30.IV.1919 Wilno.
    Adamczyk Stanisław - szer. 33.p.p. pl. 2.X.1919 Paule.
    Adamczyk Stanisław - szer. 13.p.p. zm.ch. 16.III.1920.
    Adamczyk Stanisław - plut. 3.p.p.leg. zm.ch. 18.IV.1920 Radom.
    Adamczyk Stanisław - szer. komp.park.uzbr.Siedlce. zm.ch. 21.IX.1920 Warszawa.
    Adamczyk Stefan - szer. zm.ch. 15.II.1920 Wilno.
    Adamczyk Szymon - plut. 46.p.strz. pl. 11.VI.1920 Ostrów.
    Adamczyk Walenty - szer. 30.p.p. zm.ch. 23.XI.1919 Wilno.
    Adamczyk Władysław - szer. st.lot.Ławica. zm.ch. 14.II.1920 Poznań.
    Adamczyk Władysław - strz. 43.p.strz. pl. 29.V.1920 Pliskowo.
    Adamczyk Władysław - strz. nowogródz.p.strz. zm.r. 3.VI.1920 szp.pol.305.
    Adamek Feliks - szer. poc.panc.Dowbór. zm.ch. 25.IV.1920 Równe.
    Adamek Franciszek - szer. szp.pol.601. zm. 1.VIII.1920 Równe.
    Adamek Ignacy - szer. 12.p.p. zm.r. 28.VI.1919 Kurowice.
    Adamek Jan - kan. 3.p.a.p. zm.ch. 6.VII.1920 szp.pol.305.
    Adamek Jan - szer. zm.r. 16.VIII.1920 Ostrów.Wlkp.
    Adamek Stefan - szer. 26.p.p. zm.ch. 19.XII.1919 Wilno.
    Adamek Wincenty - szer. 40.p.strz. zm.ch. 7.IV.1920 Lwów.
    Adamek Władysław - szer. 159.p.p. pl. 4.II.1920 Wieluń.
    Adamiak Adam - strz. 51.p.strz. pl. 7.IX.1920 Biłka.
    Adamiak Apolinary - st.szer. 28.p.p. pl. 20.VII.1920
    Adamiak Franciszek - szer. kolm.sam.831. zm.ch. 30.I.1920 Częstochowa.
    Adamiak Franciszek - strz. 4.p.strz.pdh. pl. l.VIII.1920
    Adamiak Jan - strz. 54.p.strz. pl. 27.VI.1920 Pawłówka.
    Adamiak Józef - uł. 2.p.uł. pl. 24.VIII.1920 Hulsk.
    Adamiak Kazimierz - szer. 31.p.p. zm.ch. 3.III.1920 Łódź.
    Adamiak Leon - szer. 1.p.p.leg. zm.ch. 15.XI.1920 Modlin.
    Adamiak Ludwik - szer. 2.p.p.leg. zm.ch. 18.IX.1919 Piotrków.
    Adamiak Mieczysław - szer. 58.p.p. pl. 2.VIII.1920 Janów.
    Adamiak Piotr - szer. 9.p.p.leg. zm.r. 2.VI.1920 szp.pol.402.
    Adamiak Stanisław - strz. 143.p.strz. zm.ch. 3.III.1920 Kamieniec.Podol.
    Adamiak Stanisław - strz. 47.p.strz. pl. 7.IX.1920 Brześć.n.B.
    Adamiak Władysław - uł. 8.p.uł. pl. 7.I.1920 Wołyń.
    Adamiec Ignacy - kan. 3.p.a.c. zm.ch. 25.I.1920 Dukszty.
    Adamiec Jakób - kpr. 167.p.p. pl. 2.VI.1920 Tarasówka.
    Adamiec Jan - szer. baon.wadow. pl. 26.I.1919 Stonawa.
    Adamiec Jan - 14.p.uł. zm.ch. 16.II.1920 Żółkiew.
    Adamiec Jan - kan. 2.p.a.p. zm.ch. 4.V.1920 MińskLit.
    Adamiec Jan - sierż. 2.komp.kol. zm.ch. 30.X.1920 szp.pol.305.
    Adamiec Kazimierz - st.pion. poc.panc.Śmierć. Bereza.Kartuska.
    Adamiec Stanisław - szer. szp.koni.Złoczów. zm.ch. 5.III.1920 Złoczów.
    Adamiec Władysław - szer. 6.p.p.leg. zm.
    Adamik Franciszek - kan. 4.p.a.c. zm.ch. 29.XII.1919 Łódź.
    Adamik Leon - szer. 27.p.p. pl. 7.VIII.1920 Chełm.
    Adamka Feliks - szer. 16.p.p. pl. 7.VII.1920 Żukowiec.
    Adamkiewicz Andrzej - strz. 53.p.strz. zm.r. 28.VIII.1920 Lwów.
    Adamkiewicz Florjan - szer. 3.Vl.baon.etap. zm. 31.1.1920 Brześć.n.B.
    Adamkiewicz Jan - szer. 68.p.p. pl. 10.VIII.1920 Pułtusk.
    Adamkiewicz Jan - st.szer. 67.p.p. pl. 16.VIII.1920 Kroguły.
    Adamkiewicz Józef - szer. szw.zap.tab.IV. zm.ch. l.IV.1920 Łódź.
    Adamkiewicz Józef - uł. 16.p.uł. zm.ch. 21.1.1920 Inowrocław.
    Adamkiewicz Rajmund Marjan - ppor. 8.p.p.leg. pl. 8.X.1919 Kurlandja.
    Adamkiewicz Stanisław - szer. 30.p.p. pl. 20.VI.1919 Brzeżany.
    Adamkiewicz Stanisław - szer. 58.p.p. pl. 1.XI.1919 Jedlino.
    Adamkiewicz Stanisław - szer. D.O.G.III. zm.ch. 30.X.1920 Kielce.
    Adamkiewicz Tadeusz - szer. 201.p.p. zm.ch. 28.VII.1920 Jabłonna.
    Adamko - zm.ch. 2.I.1919
    Adamowicz Adolf - szer. st.etap.Mołodeczno. zm.ch. 6.I.1920 Mołodeczno.
    Adamowicz Aleksander - uł. 3.p.uł. pl. 16.VIII.1920 Cyców.
    Adamowicz Ignacy - strz. lidzki.p.strz. pl. 29.VII.1919 Eudele.
    Adamowicz Jerzy - szer. szp.wojsk.Lwów. pl. 29.XII.1918 Dawidów.
    Adamowicz Kazimierz - uł. 10.p.uł. pl. 18.VII.1920 Domaszewicze.
    Adamowicz Stanisław - szer. leg.pol. zm.r. 25.XI.1918 Lwów.
    Adamowicz Teodor - pdf.zakł. 14.dyw.piech. zm.ch. 4.VII.1920 Bobrujsk.
    Adamowicz Władysław - ppor. 21.p.p. pl. 21.VII.1920 Grodno.
    Adamowski Aleksander - 5.p.p.leg. zm. 2.VIII.1919
    Adamowski Franciszek - por. 11.p.p. pl. 28.VI.1920 Suszczany.
    Adamowski Jan - szer. 14.p.p. zm.r. 7.VIII.1920 Kalisz.
    Adamowski Władysław - szer. 2.dyw.piech. zm.ch. 14.II.1920 szp.pol.13.
    Adamowski Władysław - szer. 59.p.p. pl. 27.VII.1920 Jałówka.
    Adamski - strz. kowień.p.strz. pl. 1920
    Adamski Antoni - szer. 1.VII.baon.etap. zm.r. 29.VII.1920 poc.san.15.
    Adamski Antoni - szer. szp.wojsk.Wilno. zm.ch. 31.VII.1920 Grudziądz.
    Adamski Bartłomiej - strz. 9.p.strz.grań. pl. 5.IX.1920 Brody.
    Adamski Bolesław - kpr. 16.p.uł. pl. 3.VIII.1920 Jazłowczyk.
    Adamski Bolesław - strz. wileń.p.strz. zm.r. 15.VII.1920
    Adamski Franciszek - szer. 5.p.p.leg. pl. 6.V.1919 Baligródek.
    Adamski Franciszek - szer. 31.p.p. zm.ch. 22.X.1919 Łódź.
    Adamski Franciszek - strz. 43.p.strz. zm.ch. 22.III.1920 Kowel.
    Adamski Ignacy - sap. 3.baon.sap. zm.ch. 31.XII.1919 Zamość.
    Adamski Ignacy - szer. 159.p.p. zm.ch. 3.VIII.1920 Warszawa.
    Adamski Jan - strz. 54.p.strz. zm.ch. 25.III.1920 Drohobycz.
    Adamski Jan - szer. 39.p.strz. zm.(uton.) 5.V.1920 Winnica.
    Adamski Jan - kan. 11.p.a.p. zm.(wypad.) 25.VIII.1920 Małkinia.
    Adamski Józef - strz. słucki.p.strz. zm.ch. 24.II.1920 Słuck.
    Adamski Józef - kan. zm.ch. 22.IV.1920 Kowel.
    Adamski Karol - szer. 6.harc.p.p. pl. 16.X.1920 Suderwa.
    Adamski Kazimierz - 38.p.strz. zm.r. 23.IV.1919 Przemyśl.
    Adamski Kazimierz - uł. 10.p.uł. pl. VII.1919 Chotowo.
    Adamski Kazimierz - zm. 24.IX.1920 niewola.ros.
    Adamski Mieczysław - szer. oddz.mjr.Abrahama. niewola.ros.
    Adamski Mieczysław - plut. 38.p.strz. zm.r. 22.II.1919 Lwów.
    Adamski Piotr - strz. 52.p.strz. zm.ch. 10.VI.1920.
    Adamski Stanisław - szer. 5.p.p.leg. pl. 3.V.1919
    Adamski Stanisław - ppor. komp.etap. N.Święciany.
    Adamski Stanisław - sierż. 19.p.p. zm.ch. 16.III.1920 Gródek.Jagiel.
    Adamski Stanisław - szer. 26.p.p. pl. 21.III.1920 Zwiahel.
    Adamski Walenty - szer. 6.p.p.leg. zm.ch. 17.XII.1920 Śrem.
    Adamski Władysław - kpr. 49.p.strz. pl. 21.II.1920 Skarszew.
    Adamski Władysław - szer. 65.p.p. zm.r. 21.II.1920
    Adamus Antoni - kan. 10.p.a.c. zm.ch. 7.I.1920 Stanisławów.
    Adamus Cyprjan - szer. zm.ch. 16.XI.1918 Warszawa.
    Adamus Franciszek - szer. baon.wart. Łódź.
    Adamus Jan - plut. szp.zał.Częstochowa. zm.ch. 12.III.1920 Częstochowa.
    Adamus Piotr - szer. 40.p.strz. pl. l.VII.1920 Zasław.
    Adamus Rudolf - sierż. nowogródz.p.strz. pl. 22.XI.1920 Halin.
    Adamus Stanisław - szer. 38.p.strz. zm.ch. 6.VIII.1920 Przemyśl.
    Adamus Tomasz - uł. 9.p.uł. zm.ch. 21.III.1920 Równe.
    Adamus Walenty - szer. P.K.U.Radom. zm.ch. 5.IV.1920 Radom.
    Adamus Władysław - st.szer. 8.p.p.leg. pl. 28.VI.1919 Mycia.
    Adamus Władysław - szer. zakł.D.O.G.V. zm. ch. Kraków.
    Adasiak Bolesław - szer. 29.p.p. zm.ch. 5.VIII.1920 Krotoszyn.
    Adasiak Władysław - strz. 51.p.strz. zm.r. 21.IX.1920 Lwów.
    Adasiewicz Zygmunt - szer. 6.p.p.leg. pl. 9.V.1920 Kijów.
    Adaszek Franciszek - szer. 34.p.p. zm.(wypad.) 17.IV.1919 Pińsk.
    Adaszek Leon - szer. 2.p.p.leg. pl. 11.VII.1919 Radoszkowicze.
    Adaszewski Stanisław - kpr. 57.p.p. zm.ch. 23.X.1920 Poznań.
    Aderhajs G. - zm.ch. 5.VIII.1920 Kraków.
    Adler - szer. 159.p.p. pl.
    Adler Adolf - plut. P.K.U.Stryj. zm.ch. 25.IX.1920 Stryj.
    Adler Herman - bomb. 18.p.a.p. zm.ch. 16.VIII.1920 Gutkowo.
    Adler Józef - kan. 11.p.a.c. zm.ch. 17.II.1920 Stanisławów.
    Adra Aron - szer. 2.komp.wart. zm.ch. 9.IX.1920 szp.etap.52.
    Adryjański Jan - plut. 13.p.uł. pl.
    Adrzyjanczak Ignacy - szer. 31.p.p. zm.ch. 28.I.1920 szp.pol.406.
    Afanasjew Grzegorz - uł. 10.p.uł. pl. 18.VII.1920 Domaszewicze.
    Afstald Michał - strz. białost.p.strz. zm. XII.1920 czoł.san.23.
    Aftyka Stanisław - szer. 42.p.p. pl. 9.IV.1920 Zaboroznowce.
    Agaczewski Baltazar - szer. tab.kolm.amun Białystok.
    Agankowski Franciszek - strz. nowogródz.p.strz.san. Wilno.
    Agata Franciszek - strz. 145.p.strz. zm.r. 7.III.1920 Kamieniec.Podol.
    Agata Jan - strz. 49.p.strz. zm. 17.IV.1920 Kamieniec.Podol.
    Agutow Grzegorz - szer. zm.ch. 3.XII.1919 Łódź.
    Aizner Chaim - kan. 10.p.a.p. zm.ch. 25.III.1920 szp.pol.406.
    Ajdanowski Bronisław - sap. 16.baon.sap. pl. 4.VIII.1920 nadBugiem.
    Ajdys Lucjan - szer. 12.p.p. pl. 16.VI.1920 Łuck.
    Ajzbryner Teofil - szer. 2.p.p.leg. zm.r. 1.X.1920 Radom.
    Ajzenberg Majer - szer. l.II.baon.etap. zm. 5.I.1920 Kowel.
    Ajzenberg Pinkus - strz. 44.p.strz. pl. 18.VIII.1920 Biłka.Szlachecka.
    Ajzenman Ajzyk - szer. 5.p.p.leg. zm.ch. 24.XII.1919 N.Święciany.
    Ajzenstejn Srul - szer. 34.p.p. pl. 27.IX.1919 Golicka.Rudnia.
    Akerman Władysław - szer. 65.p.p. pl. 13.VI.1920 Malin.
    Akierman Herszek - strz. 1.p.strz.pdh. pl. 30.IV.1920 Irsza.
    Akierman Icek - szer. 32.p.p. pl. 3.VII.1920 Niestanowicze.
    Akincza Władysław - strz. kowień.p.strz. pl. 17.XI.1920 Pustyłki.
    Aksamit Piotr - kan. zm.1.p.a.p. zm.r. 22.I.1920 Dyneburg.
    Aksamitowski Tomasz - szer. 13.p.p. zm.ch. 12.II.1920 Zahacie.
    Aksnyk Jan - uł. 7.p.uł. pl. 11.XII.1918 HutaZielona.
    Aktanarowicz Józef - strz. wileń.p.strz. zm.ch. 28.1.1919 Ostrów.Maz.
    Akuszewski Piotr - kan. 14.p.a.p. zm. 29XII.1920 Żyrardów.
    Alankiewicz Stanisław - szer. 58.p.p. pl. 3.II.1919 Rynarzewo.
    Albert Jan - szer. 38.p.strz. zm.ch. 15.V.1919 Lwów.
    Albert Jerzy - szer. leg.pol. pl. 1-7.XI.1918 Lwów.
    Albert Wawrzyniec - sap. 6.baon.sap. zm.ch. 4.X.1920 Przemyśl.
    Albinger Piotr - strz. 1.p.strz.kon. zm.ch. 17.I.1920 Pińsk.
    Albinowski Mieczysław - szer. warszt.sam.2. zm.(uton.) 21.IV.1920 Berezowica.
    Albowicz Augustyn - szer. 41.p.p. pl. 25.VIII.1919 Sejny.
    Albrecht Bolesław - wachm. 11.p.uł. pl. l.VIII.1920 Mikołajów.
    Albrecht Jan - szer. 1.baon.garn. zm.ch. 16.I.1920 Gniezno.
    Albrecht Józef - szer. 65.p.p. pl. 13.VI.1920 Zarudzie.
    Albrzykowski Marjan - kpr. 3.p.p.leg. zm.ch. 29.II.1920 Łódź.
    Aleksander Marcin - szer. 9.p.strz.wlkp. zm.ch. 20.I.1920 Krotoszyn.
    Aleksanderczyk Marcin - szer. 6.p.p.leg. zm.ch. 24.VIII.1919
    Aleksanderek Władysław - szer. 2.p.p.leg. pl. 16.IV.1919 Lida.
    Aleksandrowicz Bolesław - plut. 31.p.p. zm.ch. 27.II.1920 szp.pol.406.
    Aleksandrowicz Edward lek. - ppor. 28.p.p. zm.ch. 10.XII.1919 Lwów.
    Aleksandrowicz Jan - szer. 9.dyw.piech. zm.ch. 26.I.1920 Łuniniec.
    Aleksandrowicz Jan - szer. szp.koni. Bielsko.
    Aleksandrowicz Konstanty - kpr. 1.p.a.g. pl. 16.IX.1920 Dytiatyn.
    Aleksandrowicz Stanisław - szer. 42.p.p. zm.ch. 6.III.1920 Białystok.
    Aleksandrowicz Stanisław - strz. słucki.p.strz. zm.ch. 16.X.1920 Kalisz.
    Aleksandrowicz Władysław - szer. I.b.z.w.wart.I. zm.ch. Modlin.
    Aleksandrowski Leon - szer. 20.p.p. pl. 2.VIII.1920 Leśniów.
    Aleksandziak Ignacy - kpr. 69.p.p. zm. 26.VII.1920 Marysin.
    Aleksiejczuk Konstanty - kan. 3.d.a.k. zm. 27.IV.1920
    Aleksiejew Artemi - szer. 8.p.p.leg. pl. 8.I.1919 Kulików.
    Aleksiejuk Antoni - strz. 53.p.strz. zm.ch. 31.III.1920 Lwów.
    Aleksy Wojciech - szer. 30.p.p. pl. 12.IX.1920
    Alencynowicz Piotr - ppor. wileń.p.strz. zm.r. 12.XI.1920 Łódź.
    Alesiuk Jan - szer. 23.p.p. zm.r. 30.XII.1919 Turmonty.
    Alexandrowicz Antoni - ppłk. 13.p.a.c. zm.ch. ll.XI.1920 Równe.
    Alikowski Ludwik - szer. 23.p.p. zm.r. 30.X.1919 Wilno.
    Alma Antoni - szer. 12.p.p. zm.ch. 9.XII.1920 Wadowice.
    Almstaedt Otto - kpr. dtwo.1.armji. Warszawa.
    Alter Władysław - szer. 70.p.p. zm.ch. 13.III.1920 Lida.
    Alterwegier Bronisław - szer. 24.p.p. zm.ch. 31.V.1919 Lwów.
    Altfeld Szymon - strz. 46.p.strz. pl. 14.VIII.1920 Radzymin.
    Altman Georg - szer. 67.p.p. zm.ch. 16.X.1920 szp.pol.708.
    Altman Porec - strz. 145.p.strz. pl. 30.V.1920 Hajsyn.
    Alukiewicz Józef - uł. grodzień Lelekańce.
    Alukiewicz Zygmunt - uł. grodzień.p.uł. pl. 1.XI.1920
    Alwas Jan - strz. minski.p.strz. pl. 27.IX.1920 Feliksowo.
    Ałaszewski Józef - kan. zm.ch. 25.VIII.1920 Kraków.
    Aman Antoni - szer. 16.p.p. pl. 6!X.1920 Krasne.
    Ambrandko Piotr - uł. 11.p.uł. zm. l.VI.1920 szp.pol.107.
    Ambroszczyk Piotr - szer. 31.p.p. zm.ch. 17.HI.1920 Łódź.
    Ambroszewicz Andrzej - strz. wileń.p.strz. pl. 6.VTII.1919
    Ambroziak Józef - kpr. 22.p.p. pl. 11.1.1920 Owrucz.
    Ambroziak Piotr - uł. 7.p.uł. pl. 7.VI.1920 nadDzisną.
    Ambrozik Aleksander - strz. 44.p.strz. zm.ch. 31.X.1920 Brześć.n.B.
    Ambroziński Władysław - strz. wileń.p.strz. pl. 19.X.1920 Błagodatne.
    Ambrożej Jan - szer. szp.wojsk.Lwów. zm.ch. 26.XII.1920 Lwów.
    Ambrożek Aleksander - szer. 32.p.p. zm.r. 26.IX.1920 Brześć.n.B.
    Ambrożewicz Stefan - szer. 236.p.p. pl. 14.VIII.1920 Ossów.
    Ambrożkiewicz Sylwester - sap. 14.baon.sap. pl. 26.VII.1920 Prużana.
    Ambroży Adam - szer. 8.p.p.leg. pl. 28.VI.1920 Korzec.
    Ambus Moszek - strz. wileń.p.strz. pl. 8.V.1920 Kamień.
    Amerek Józef - szer. 67.p.p. pl. 19.V.1920 Berezyna.
    AmirowicZ Jan - por. szp.wojsk.Stanisławów. zm.ch. 28.VII.1920 Stanisławów.
    Amorek - st.strz. grodzień.p.strz. pl. 14.VIII.1920 Radzymin.
    Ampulski Jan - szer. 101.p.p. pl. 26.VI.1920 Rohaczew.
    Amroziński Sylwester - 59.p.p. pl. 15.VI.1920 Domżeryce.
    Ananicz Wiktor - szer. 1.p.p.leg. zm.r. 24.IX.1919 Sejny.
    Anasielski Aleksander - szer. ob.szk.pdf.art. zm.ch. 2.X.1920 Toruń.
    Anaszewicz Józef - szer. 12.p.p. pl. 21.V.1920 Kality.
    Ancucki Jan - szer. 5.p.p.leg. pl. 28.IX.1920 Lida.
    Ancuta Michał - szwol. 1.p.szwol. pl. 9.VII.1920 Żydyczyn.
    Anczak Wacław - strz. minski.p.strz. zm.ch. 13.X.1920 Łódź.
    Anczuk Jan - 5.p.p.leg. pl. 28.IX.1920 Lida.
    Anczyk - strz. minski.p.strz. pl. 10-19.III.1919 Słonim.
    Anders Michał - sierż. 26.p.p. pl. 20.VI.1920 Czełówka.
    Andersen Franciszek - zm.(wypad.) 31.V.1920 Kraków.
    Andler Alfred - sierż. D.O.G.VI. zm.ch. 11.XI.1919 Lwów.
    Andrasz Kazimierz - szer. pl. 27.1.1919 Turyjsk.
    Andrecki Lucjan - szer. gr.płk.Berbeckiego pl. 17-18.1.1919 Dobrosin.
    Andree Józef - szer. 3.p.strz.lw. zm.r. 11.XII.1918 Lwów.
    Andrejczuk Piotr - szer. 29.p.p. zm.ch. 14.X.1919 Czortków.
    Adrem Mieczysław - zm. 1919 niewola.ukr.
    Andronowski Władysław - st.szer. 34.p.p. zm.r. 3.III.1920 Słoboda.Skrychałowska.
    Androsz Kazimierz - kpr. 23.p.p. pl. 25-30.I.1919
    Andruchowicz Edward - 14.p.uł. zm.r. 9.VI.1920 Wołyń.
    Andrusieczko Józef - strz. 4.p.strz.pdh. pl. 23.V.1920 Miaskówka.
    Andrusiewicz Bogumił Bohdan - plut. 1.syb.p.p. pl. 14.VIII.1920 Borkowo..
    Andrusiewicz Stanisław - st.szer. 29.p.p. pl. 15.IX.1920 Tartakowo.
    Andruszewicz Józef - kan. 13.p.a.p. zm.ch. 24.V.1920 Równe.
    Andruszkiewicz Adam - pion. 6.baon.kol. zm.ch. 16.VIII.1920 Toruń.
    Andruszkiewicz Bolesław - strz. wileń.p.strz. pl. 15.VIII.1920 Radzymin.
    Andruszkiewicz Ignacy - szer. 69.p.p. pl. l.VI.1920 Wytreski.
    Andruszkiewicz Mieczysław - kpr. 33.p.p. pl. 4.VII.1920 Dzisna.
    Andruszkiewicz Wacław - szer. 41.p.p. pl. 3.VIII.1920 Ostrów.Maz.
    Andruszkiewicz Wincenty - strz. lidzki.p.strz. pl. 25.VII.1919 Nówiki.
    Andruszkiewicz Władysław - uł. 10.p.uł. pl. 18.VII.1920 Domaszewicze.
    Andruszkiewicz Władysław - szer. 4.IV.baon.wart. zm.ch. 30.X.1920 Przemyśl.
    Andrych Franciszek - kan. 4.p.a.p. zm.ch. 18.II.1920 Włocławek.
    Andrychowicz Stanisław - szer. 5.p.p.leg. Warszawa.
    Andrys Apolinary - uł. 7.p.uł. pl. 12.XII.1918 Hrebenne.
    Andrys Edward - kpr. 61.p.p. zm.ch. 13.V.1920 Poznań.
    Andrys Jan - szer. 2.p.strz.wlkp. pl. 2.III.1919 Kramsko.
    Andrysiak Andrzej - szer. szw.zap.tab.IV. zm.ch. 24.XII.1919 Łódź.
    Andrzejak Antoni - szer. 2.baon.kol. zm.ch. 19.VIII.1920 Radom.
    Andrzejak Franciszek - szer. 60.p.p. pl. Kijów.
    Andrzejak Jan - strz. 145.p.strz. zm.ch. 14.V.1920 Kraków.
    Andrzejak Jan - szer. 5.p.p.leg. pl. 12.VI.1920 Borodzianka.
    Andrzejak Ludwik - szer. 69.p.p. zm.r. 5.VII.1920 Parafjanowo.
    Andrzejczak Aleksander - st.uł. 3.p.uł. zm.r. 31.XII.1920 Szutkowszczyzna.
    Andrzejczak Andrzej - st.szer. 68.p.p. zm. 25.V.1920
    Andrzejczak Henryk - st.szer. 101.p.p. zm.ch. 28.IX.1920 Warszawa.
    Andrzejczak Ignacy - uł. 15.p.uł. pl. 28.XII.1919 Bobrujsk.
    Andrzejczak Jan - szer. zm.ch. 19.II.1920 Poznań.
    Andrzejczak Jan - szer. 31.p.p. zm.r. 22.IX.1920 czoł.san.kol.12
    Andrzejczak Józef - szer. 60.p.p. pl. 19.VI.1920 Trzebań.
    Andrzejczak Józef - szer. 70.p.p. pl. 23.V.1920 DrechcePanieńskie
    Andrzejczak Leon - szwol. 2.p.szwol. zm.
    Andrzejczak Michał - kmda.obw.Poznań 17.VIII.1920 Poznań.
    Andrzejczak Michał - szer. 31.p.p. zm.ch. 5.III.1920 Łódź.
    Andrzejczak Stanisław - szer. 19.p.p. pl. 3.IX.1920 Witków.
    Andrzejczak Wawrzyn - szer. 1.p.strz.wlkp. pl. 18.V.1919 Demnia.
    Andrzejczak Wawrzyniec - szer. 23.p.p. zm.ch. 22.IV.1919 Lublin.
    Andrzejczak Wiktor - strz. 45.p.strz. zm.ch. 7.VII.1920 Tarnów.
    Andrzejczak Wojciech - st.szer. 59.p.p. pl. 20.IX.1920
    Andrzejczuk Jan - szer. 8.p.p.leg. pl. 22.II.1919 Wołczuchy.
    Andrzejczyk Jan - st.strz. 49.p.strz. zm.r. 17.IX.1920 Chełm.
    Andrzejczyk Józef - strz. wileń.p.strz. pl. 15.VIII.1920 Radzymin.
    Andrzejczyk Piotr - 30.p.p. zm. 12.VI.1919 niewola.ukr.
    Andrzejewicz Józef - szer. 23.p.p. zm.ch. 22.I.1920 Wilno.
    Andrzeiewski Adam - strz. 49.p.strz. zm.r. 4.VIII.1920 Lwów.
    Andrzeiewski Aleksander - szer. 63.p.p. pl. 9.VII.1920 Klewań.
    Andrzejewski Alfred - uł. 12.p.uł. zm.ch. 3.I.1920 Zamość.
    Andrzejewski Andrzej - 1.p.strz.wlkp. pl. 21-30.IV.1919
    Andrzejewski Andrzej - kan. 3.p.a.c. zm.ch. 2.I.1920 Lublin.
    Andrzejewski Andrzej - kan. 18.p.a.p. pl. 24.VII.1920 Brody.
    Andrzejewski Bronisław - szer. 18.p.p. zm.r. 13.IX.1920 Warszawa.
    Andrzejewski Feliks - szer. poc.san.17. zm.ch. 22.IV.1920 Siedlce.
    Andrzejewski Feliks - szer. 60.p.p. zm.ch. 21.VII.1920 Kraków.
    Andrzejewski Franciszek - st.szer. 17.p.p. pl. 21.V.1920 Berezyna.
    Andrzejewski Jan - szer. 9.p.p.leg. pl. 28.VI.1919 Psary.
    Andrzejewski Jan - strz. wileń.p.strz. zm.ch. 18.XII.1919 Mołodeczno.
    Andrzejewski Jarosław - uł. 15.p.uł. pl. 1.X.1920 Torczyce.
    Andrzejewski Józef - zm. 18.XI.1918 Kołomyja.
    Andrzejewski Józef - szer. 14.p.p. zm.ch. 17.II.1920 Włocławek.
    Andrzejewski Józef - strz. 43.p.strz. zm.ch. 8.III.1920 Kowel.
    Andrzejewski Józef - szer. 2.p.p.leg. zm.ch. 2.V.1920 Poznań.
    Andrzejewski Karol - szer. 5.p.p.leg. zm.ch. 28.XI.1920 Warszawa.
    Andrzejewski Ludwik - szer. 60.p.p. pl. 1.VI.1920 Okołowo.
    Andrzejewski Marjan - plut. 1.p.uł.wlkp. pl. I.1919 Szubin.
    Andrzejewski Marjan - kpr. szp.wojsk.Warszawa. Warszawa.
    Andrzejewski Paweł - szer. 3.p.p.leg. zm.ch. 22.VIII.1920 Warszawa.
    Andrzejewski Piotr - st.strz. wileń.p.strz. pl. 14.V.1920
    Andrzejewski Stanisław - szer. 60.p.p. pl. 2.VI.1919 Trzebań.
    Andrzejewski Stanisław - szer. 60.p.p. pl. 19.VI.1920. Czernica
    Andrzejewski Stanisław - szer. 67.p.p. pl. 15.VI.1919 Rynarzewo.
    Andrzejewski Stanisław - szer. 40.p.strz. zm.ch. 20-30.IX.1919 Lwów.
    Andrzejewski Stanisław - kpr. 48.p.strz. pl. 10.VI.1920 Słobódka.
    Andrzejewski Stanisław - szer. 14.p.p. zm.r. 16.VIII.1920 Kutno.
    Andrzejewski Tadeusz - kpr. 14.p.p. zm. l.VIII.1920 szp.pol.502.
    Andrzejewski Wincenty - szer. 55.p.p. pl. 13.X.1920 Moszczany.
    Andrzejewski Władysław - szer. 7.p.strz.wlkp. pl. 1.III.1919 Zmysłowa.
    Andrzejewski Władysław - ppor. 60.p.p. pl. 2.VII.1919 Kąkolew.
    Andrzejewski Zygmunt - szer. 60.p.p. pl. 18.IX.1920 Bydgoszcz.
    Andrzejkowicz Marcin - szer. 11.p.p. pl. 28.VIII.1920 Dubienka.
    Andrzejowski Tadeusz - sierż. 37.p.p. zm.ch. 10.IV.1920 Horodnica.
    Andzel Piotr - szer. 40.p.strz. zm.ch. 15.IV.1920 Płoskirów.
    Andziński Józef - szer. 68.p.p. zm.r. 9.IV.1919 Gniezno.
    Andziulewicz Jan - strz. białost.p.strz. zm.r. 21.VIII.1919 szp.pol.14.
    Anejko Feliks - strz. wileń.p.strz. pl. 25.VI.1920 Czernica.
    Angielczyk Józef - szer. pozn.baon.etap. Białystok.
    Angierowicz Leon - szer. 37.p.p. zm.ch. 3.I.1920 szp.pol.12.
    Angryk Kazimierz - plut. 65.p.p. pl. 22.VI.1920 Szepetówka.
    Anielak Michał - strz. słucki.p.strz. zm.ch. 4.III.1920 Słuck.
    Anielski Jan - szer. I.b.z.w.wart.I. zm.(wypad.) Rumunja.
    Anikiewicz Hilary - szer. komp.pow.Nowogródek Nowogródek.
    Anin Aleksy - 24.p.p. pl. 17.1.1920 Berezyna.
    Anioł Franciszek - szer. szp.pol.801. zm. 7.II.1920 szp.pol.801.
    Anioł Jan - kpr. 2.p.p.leg. zm.ch. 19.XII.1919 Mińsk.Lit.
    Anioł Jan - strz. 43.p.strz. zm.ch. 3.V.1920 Zamość.
    Anioł Józef - szer. 40.p.strz. pl. 27.VIII.1920 Zadwórze.
    Anioł Ludwik - plut. 42.p.p. zm.(samob.) 2.I.1920.
    Anioł Paweł - uł. 6.p.uł. pl. 28.VII.1920 Majdan.
    Anioł Wojciech - szer. 13.baon.strz. zm. 17.XI.1918 Kraków.
    Anioła Michał - szer. dtwo.fr.wlkp. zm.ch. 21.XI.1919 Poznań.
    Aniołek Tomasz - szer. dtwo.1.dyw.piech. zm.ch. 27.XII.1919 N.Święciany.
    Aniołkowski Aleksander - st.szer. 6.p.p.leg. zm.ch. Zamość.
    Aniołkowski Stefan - szer. komp.zap.san.4. zm.ch. 21-30.IX.1920 Łódź.
    Anisimo - szer. leg.pol. pl. 1-7.XI.1918 Lwów.
    Aniszko Paweł - szer. 21.p.p. zm.ch. 14.VII.1920 Białystok.
    Ankersztajn Stanisław - szer. 21.p.p. pl. 9.V.1919
    Ankiewicz - kan. 16.p.a.c. pl. 20.VI.1920 Owrucz.
    Ankiewicz Mieczysław - pchor. 61.p.p. zm.r. 26.IV.1920 Berdyczów.
    Anklar Władysław - st.szer. 18.p.p. zm. 12.VII.1920 Ostrów.Maz.
    Anlich Jan - kpr. 18.dyw.piech. zm.ch. 26.XII.1920 Warszawa.
    Anlich Jerzy - szer. warszt.sam.1. zm.ch. l.X.1920 poc.zakaź.44.
    Anrych Józef - szer. 36.p.p. pl.
    Ansinno (dziewczynka) - pl. 1-7.XI.1918 Lwów.
    Antczak Andrzej - szer. 6.p.p.leg. zm. 3.VI.1919 Warszawa.
    Antczak Bronisław - kpr. miński.p.strz. pl. 14.V.1920 Lepel.
    Antczak Henryk - szer. 9.p.p.leg. pl. 5.X.1919 Stajki.
    Antczak Jan - szer. 60.p.p. zm.ch. 1.II.1920 Koronów.
    Antczak Jan - uł. 115.p.uł. pl. l.VIII.1920 Nowogród.
    Antczak Jan - szer. szp.wojsk.Białystok. zm.ch. 3.VIII.1920 Warszawa.
    Antczak Józef - sierż. 43.p.strz. zm.r. 23.III.1920 szp.pol.208.
    Antczak Józef - szer. 155.p.p. pl. 4.VII.1920 Czorty.
    Antczak Leon - szer. 4.VII.baon.etap. zm.ch. 19.XI.1920 Prużana.
    Antczak Maksymiljan - plut. 28.p.p. pl. 2.VI.1920 Borowe.
    Antczak Michał - strz. 54.p.strz. zm.ch. 30.XI.1919 Tarnopol.
    Antczak Stanisław - szer. 4.p.p.leg. zm.ch. 15.VI.1919 Warszawa.
    Antczak Stanisław - st.szer. 8.p.p.leg. pl. 24.IX.1919 Iłłukszta.
    Antczak Stefan - szer. 70.p.p. zm.ch. 24.XII.1920 Bielsk.
    Antczak Tomasz - szer. 3.p.p.leg. pl. 23.VIII.1920 Werbkowice.
    Antkiewicz Stanisław - szwol. 2.p.szwol. pl. 10.X.1920 Korosteń.
    Antkowiak Ludwik - szer. dtwo.garn.Poznań. zm.ch. 11.I.1920 Poznań.
    Antkowiak Michał - szer. 18.p.p. zm.ch. 26.X.1920
    Antkowiak Franciszek - szer. 1.p.p.leg. pl. 11.IX.1919 Dyneburg.
    Antkowiak Franciszek - st.szer. 56.p.p. zm. 7.VI.1920 Bobrujsk.
    Antkowiak Jakób - szer. 67.p.p. pl. 13.II.1919 Romanów.
    Antkowiak Stanisław - szer. 4.p.strz.wlkp. pl. 8.VIII.1919 Gródek.
    Antkowiak Władysław - szer. 69.p.p. pl. 22.V.1920 Bułachy.
    Antkowiak Władysław - sap. 17.baon.sap. zm.ch. 30.VII.1920 Kielce.
    Antkowski Zygmunt - sierż. 44.p.strz. pl. 14.IX.1919 Olewsk.
    Antolec Józef - strz. 3.p.strz.kon. pl. 1920 Wołyń.
    Antoniak Aleksander - szer. 15.p.p. zm.ch. 20.VI.1920 Łunin.
    Antoniak Antoni - szer. 8.p.p.leg. zm.ch. 18.II.1920 Dyneburg.
    Antoniak Franciszek - szer. 9.p.p.leg. pl. 18.II.1919 Potylicze.
    Antoniak Michał - szer. II.b.z.w.wart.II. zm.ch. Radom.
    Antoniak Roman - szer. szw.zap.tab.II. zm.r. 3.IX.1920 Łuków.
    Antoniak Stanisław - szer. 4.p.p.leg. pl. 12.VI.1919 Wiśniów.
    Antoniak Stefan - szer. 23.p.p. zm.ch. 4.IX.1920 Warszawa.
    Antoniewicz Aleksander - strz. wileń.p.strz. zm. 29.VIII.1920 Grudziądz.
    Antoniewicz Stanisław - st.szer. 32.p.p. pl. 17.X.1920
    Antoniewicz Zygmunt - zm.r. 9.V.1920 Poznań.
    Antoniewski Józef - st.szer. 2.p.strz.wlkp. zm.
    Antonik Jan - strz. 4.p.strz.pdh. pl.
    Antonik Józef - uł. 2.p.uł. pl. 13.X.1920 Korosteń.
    Antoniuk Bonifacy - strz. 9.p.strz.grań. pl. 24.VII.1920 Iwaszczuki.
    Antoniuk Jan - strz. 144.p.strz. pl. 26.IX.1920 Szłapań.
    Antoniuk Stefan - strz. 48.p.strz. pl. 7.VI.1920 Kolano.
    Antoniuk Stefan - szer. I.bryg.Iw. pl. 22.II.1919 Persenkówka.
    Antonowicz Stanisław - zm.ch. 19.VIII.1920 szp.pol.602.
    Antonowicz Władysław - szer. 2.p.p.leg. zm.ch. 29.IV.1920 Kraków.
    Antonowski Henryk - bomb. 3.p.a.p. pl. 18.VI.1920 Okuniew.
    Antosiak Jan - żand. żand.pol. zm.ch. 7.I.1920 Dukszty.
    Antosiak Józef - kan. 11.p.a.p. zm.ch. 15.VI.1920 Stanisławów.
    Antosiak Wojciech - szer. 40.p.strz. zm.ch. 16.VIII.1920 Lwów.
    Antosiewicz Jerzy - szer. 21.p.p. pl. 31.I.1919 Bełz.
    Antosiewicz Stefan - szer. 205.p.p. pl. l.VIII.1920 Nowogród.
    Antosik Jan - szer. 1.p.p.leg. pl. VII.1919
    Antosik Jan - sap. komp.zap.sap.4. zm.ch. 4.III.1920 Sandomierz.
    Antosik Józef - uł. 7.p.uł. pl. 6.VI.1920 Mrozy—Kruki.
    Antosz Franciszek - strz. 48.p.strz. pl. 10.Vl.1920 Słobódka.
    Antosz Franciszek - strz. 2.p.strz.pdh. zm.ch. 27.XII.1920 Zakopane.
    Antosz Józef - szer. zm.ch. 19.IX.1920 Kraków.
    Antosz Ludwik - strz. nowogródz.p.strz. pl. 14.VIII.1920 Czarna.
    Antoszczyk Stanisław - st.szer. zakł.D.O.E.Wołyń. zm. szp.pol.404.
    Antoszek Andrzej - st.szer. 7.esk.lot. pl. 23.VlI.1920 Podhajce.
    Antoszewicz Longin - szer. wileń.baon.harc. zm.ch. 22.VIII.1920 Warszawa.
    Antoszewski Stanisław - szer. 55.p.p. pl. 24.VII.1920 Bereza.Kartuska.
    Antoszkiewicz Juljusz - st.szwol. 1.p.szwol. pl. 18.IX.1920 N.Zahorów.
    Antoszkiewicz Witold - strz. wileń.p.strz. pl. 5.IX.1919 Lepel.
    Antoś Jan - szer. 16.p.p. zm.ch. 20.II.1919 Skoczów.
    Antośkiewicz Kazimierz - st.szwol. 1.p.szwol. pl. 14.IX.1920 N.Zahorów.
    Anucik Antoni - kan. 113.p.a.p. zm. 24.II.1920.
    Anusewicz Kazimierz - szer. 201.p.p. pl. 24.IX.1920 Grodno.
    Anusiński Jan - szwol. 201.p.szwol. pl. ll.X.1920 Biełka.
    Anuszewski Czesław - szer. 36.p.p. pl. 9.X.1919 Turówka.
    Anuszewski Józef - st.sap. 2.baon.sap. zm.ch. 28.V.1919 Lublin.
    Anycz Piotr - kpr. 37.p.p. zm.
    Anvszko Jan - szer. 30.p.p. pl. 12.VII.1920 StaraRudnia.
    Anzelm Stanisław - 24.p.p. pl. 4.1.1919 Lwów.
    Apel Karol - ppor. 4.p.p.leg. zm.ch. 13.I.1290 MińskLit.
    Apelbaum Roman - szer. P.K.U.Poznań. Poznań.
    Apelbaum Szmul Zelek - szer. 5.p.p.leg. zm.r.
    Aperliński Stefan - ppor. 34.p.p. pl. 6.II.1919 Kobylany.
    Apfelbaum Szmul - szer. 33.p.p. pl. 3.XI.1919 Prozoroki.
    Apfeld Icek - strz. 43.p.strz. pl. 29.V.1920
    Apfeld Ludwik - szer. 159.p.p. zm. 25.XII.1920 Warszawa.
    Aplewski Marjan - szer. zm.ch. 13.XI.1918 Ostrów.Maz.
    Apolinarczyk Marcin - st.szer. 101.p.p. zm.r. 12.VTII.1920 Zegrze.
    Apolinarski Jan - szer. 3.p.p.leg. zm.ch. 2.XI.1919 Zamość.
    Apolon Stanisław - szer. poc.inf.13. zm.ch. 25.XII.1919 Przemyśl.
    Apostoł Piotr - szer. 40.p.strz. pl. 18.III.1920 Janowce.
    Arabas Leon - strz. 53.p.strz. zm.ch. 14.X.1920 Jarosław.
    Arabski Tadeusz - kpr. 8.p.p.leg. zm.r. 1-10.VIII.1919 Lwów.
    Aranowski Czesław - st.strz. miński.p.strz. pl. 3.XI.1919 Osówek.
    Aransz Mieczysław - szer. 55.p.p. pl. 13.X.1920 Stanków.
    Arasim Józef - szer. 41.p.p. zm.r. 28.IX.1920 Suwałki.
    Arasimowicz Aleksander - szer. 41.p.p. pl. 12.VI.192O Borodzianka.
    Arasimowicz Jan - szer. 41.p.p. pl. 15.VIII.1920 Borkowo.
    Araszkiewicz Antoni - st.strz. lidzki.p.strz. pl. 9.VIII.1920 Szelków.
    Araszkiewicz Stanisław - szer. 42.p.p. zm.ch. 7.II.1920 Białystok.
    Arbeitmann Hersz - szer. 23.p.p. pl. 23.IX.1920 Geniusze.
    Archaliński Józef - zm. 1919 niewola.ukr.
    Archiłowski Wincenty - szer. 8.p.p.leg. zm.ch. 31.XII.1919 Jarosław.
    Archutowski Marjan - szer. 9.p.p.leg. zm.ch. 21.XI.1918 Ostrów.Maz.
    Arcichowski Andrzej - plut. 37.p.p. pl. 12.IX.1920 Rohatyn.
    Arciszewski Jan - szer. 41.p.p. pl. 15.VIII.1920 Borkowo.
    Arciszewski Zdzisław - ppor. leg.pol. zm.r. 10.XI.1918 Lwów.
    Arct Wacław - szer. 3.p.p.leg. zm.ch. 20.XI.1919 MińskLit.
    Arczyński Ignacy - uł. 18.p.uł. zm.ch. 22.VIII.1920 Warszawa.
    Ardecki Marjan - szer. 40.p.strz. pl. 12.X.1920 Jurczenki.
    Ardeli Antoni - zm.ch. 17.V.1919 Kołomyja.
    Ardelli Józef - kan. 1.p.a.p. zm.ch. 13.VII.1919 Przemyśl.
    Arend Józef - szer. 213.p.p. zm.ch. 14.XII.1920 Warszawa.
    Arendt Edmund - szer. I.b.z.w.wart.I. zm.ch. Poznań.
    Arendt Stanisław - szer. 68.p.p. pl. 17.VII.1920 Dziewienniszki.
    Arenkowski Andrzej - st.szer. zm.ch. 9.VIII.1920 Łódź.
    Arent Józef - szer. 55.p.p. zm.r. 23.IV.1920 Kalinkowicze.
    Arent Karol - szer. 9.p.p.leg. zm.(utoń.) 7.IX.1919 Kimborciszki.
    Arentowicz Ignacy - szer. 13.p.p. zm.ch. 13.IX.1920 Modlin.
    Arfa Abram - szer. 1.p.p.leg. pl. 3.X.1920 nadSerweczem.
    Argasiński Antoni - szwol. 2.p.szwol. pl. 8.VI.1920 Czerniawka.
    Argasiński Edward - sierż. 23.p.p. zm.ch. 21.I.1919 Lublin.
    Aritinow Tikran - st.szer. dtwo.fr.woł. zm.ch. 10.III.1920 Równe.
    Arkin Lejzor - st.szer. 42.p.p. pl. 29.VI.1920 St.Konstantynów.
    Arkit Antoni - kpr. 26.p.p. pl. 28.VII.1920 Rudka.
    Arkit Antoni - st.strz. 2.p.strz.kon. pl. l.VIII.1920
    Arkuszewska Jadwiga - pielęg. szp.pol.12. zm. 1.II.1920 szp.pol.12.
    Arkuszewski Kazimierz - szer. 6.harc.p.p. pl. 16.X.1920 Suderwa.
    Arkuszyński Hipolit - szer. zm.r. 21.XII.1918 Lublin.
    Arłaszewski Antoni - strz. 44.p.strz. zm. 26.IV.1920 szp.pol.208.
    Arnatkiewicz Juljan - strz. kowień.p.strz. pl. 1920
    Arnd Edward - szer. 159.p.p. pl. 6.VIII.1920 Przetycz.
    Arndt Teodor - kan. 1.p.a.p. zm. 16.IV.1920 Dyneburg.
    Arnip Edward - szer. 159.p.p. pl. 2.VI.1920 Postawy.
    Arnold - szer. 21.p.p. pl. 14.V.1920 Maturyno.
    Arnold Edward - szer. 159.p.p. pl. 9.VIII.1920 Kalinówka.
    Arominiak Stanisław - szer. 15.p.p. pl. 29.XII.1919 Młynek.
    Arończyk Henryk - szer. sztab.12.dyw.piech. pl. 8.VII.1920 Płoskirów.
    Aronwald Benjamin - pchor. szp.okr.Kielce. Kielce.
    Aronowski Kazimierz - szer. 236.p.p. pl. 14.VIII.1920 Ossów.
    Arseniuk Jan - szer. 240.p.p. zm.r. ll.IX.1920 Lwów.
    Arszeńczuk Eljasz - strz. grodzień.p.strz. zm.ch. 6.V.1920 Grodno.

    Arszyński Czesław
    - strz. 53.p.strz. pl. 20.VII.1920 Frydrychówka.
    Zmarł w 1920 roku. Jest to najstarszy brat mojego dziadka. Do wojska poszedł na ochotnika po podrobieniu metryki ( miał wtedy 16 lat ), miesiąc po prawdziwych 18 urodzinach nie opuścił posterunku wraz z Józefem Cwajdą. Obaj zmarli od ran zadanych bagnetami. O tym jak wyglądały ostatnie chwile obu ochotników moi pradziadkowie dowiedzieli się od tych którzy zdołali wrócić.
    inf. Beata Korzeniewska 


    Artamanow Jan
    - szer. dyw.lit.biał. zm.ch. 21.V.1919 szp.pol.11.
    Artecki Michał - sierż. 30.p.p. zm.r. 6.VIII.1920 Warszawa.
    Artewicz Zygmunt - szer. 33.p.p. zm.ch. 20.VIII.1920 żyrardów.
    Artus Maksymiljan - plut. miński.p.strz. pl. 4.VH.1920 Czernica.
    Artwiński Aleksander - szer. 5.p.p.leg. pl. 18.I.1920 Maśliny.
    Artwiński Stanisław - ppor. 37.p.p. pl. 12.I.1919 Czerkany.
    Artymiński Jerzy - ppor. czoł.san.41. zm.ch. 26.XII.1920 Bielsk.
    Artyszko Stanisław - szer. 34.p.p. zm.ch. l.XI.192O Sawicze.
    Arzt Adolf - pchor. szp.pol.608. zm.r. 2.X.1920 Tarnopol.
    Aschkenazy Marjan - 2.baon.etap.Tarnopol. Jarosław.
    Aschkenazy Róża - pielęg. szp.wojsk.Lwów. zm.ch. 22.VIII.1920 Lwów.
    Asendajmer Juljan - szer. st.zb.Warszawa. zm.ch. 1.XII.1918 Warszawa.
    Asman Zygmunt - szer. 1.p.strz.lw. pl. 11.I.1919 ZimnaWoda.
    Ast Eryk - szer. 57.p.p. zm.ch. 1.XI.1920 Poznań.
    Aszakiewicz Michał - strz. białost.p.strz. zm.r. 17.IV.1919 Białystok.
    Aszklar Andrzej - kan. 1.p.a.g. pl. 16.IX.1920 Dytiatyn.
    Aszklar Władysław - st.szer. 18.p.p. zm.ch. 9.VII.1920 Hrubieszów.
    Aszukiewicz Michał - strz. wileń.p.strz. zm.ch. 9.V.1919 Brześć.n.B.
    Aszyjczyk Jan - szer. komp.pow.Lida. zm.ch. 31.XII.1919 Lida.
    Aszystempa Franciszek - zm.ch. 5.V.1919 Kamionka.
    Atamańczuk Jan - ppor. eksped.gł.Kraków. zm.ch. 30.VI.1920 Kraków.
    Ataremza Stanisław - szer. 19.p.p. zm.r. 30.I.1920 Tarnopol.
    Ataszczyk Franciszek - szer. 29.p.p. zm. 17.VI.1920
    Atenborski Stanisław - szer. 8.p.p.leg. pl. 13.I.1919 Skniłów.
    Athanaskowicz Edward - ppor. 15.p.p. pl. 29.XII.1919 Młynek.
    Atlas Abram - sierż. 26.p.p. pl. 15.VI.1920 Horbulew.
    Attamańczuk Jan - ppor. sekc.o.M.S.Wojsk. Kraków.
    Auer Lucjan - por. D.O.G.III. zm.ch. 16.XII.1920 Kielce.
    Auerbach Maksymiljan - kpr. 21.p.p. zm. 3.IX.1919 Jazno.
    Auerbach Michał - strz. 44.p.strz. zm.ch. 24.XII.1919 Szepetówka.
    Auguścik Michał - strz. 53.p.strz. pl. 25.VI.1920 Hołodki.
    Augusiewicz Jan - strz. 9.p.strz.grań. pl. 5.IX.1920 Brody.
    Augusiewicz Stanisław - por. 49.p.strz. pl. 19.VII.1920 Chorup.
    August Jan - szer. 29.p.p. zm.ch. 10.X.1919 Czortków.
    August Joachim - szer. 4.p.p.leg. zm.ch. 2.I.1920 Kielce.
    August Józef - sierż. 159.p.p. pl. 9.VI.1920 Hanczary.
    Augustin Omernik - st.szer. 66.p.p. zm.ch. 21.VIII.1920 Brześć.n.B.
    Augustowski Stanisław - uł. 7.p.uł. pl. 26.XII.1918 Kornie.
    Augustyn Stanisław - sap. 1.p.w.kol. pl. 10.IX.1920 Zawada.
    Augustyn Walerjan - kpr. 144.p.strz. pl. 18.X.1920 Kapcewicze.
    Augustyniak Adam - szer. 10.p.p. pl. 21-31.I.1919
    Augustyniak Adam - szer. 3.komp. ZimnaWoda.
    Augustyniak Antoni - szer. baon.warsz. pl. 19.IV.1919 Stawczany.
    Augustyniak Antoni - st.szer. 2.p.p.leg. zm.ch. Piotrków.
    Augustyniak Antoni - szer. 28.p.p. pl. 20.VII.1920 Grodno.
    Augustyniak Franciszek - żand. żand.pol. zm.ch. 21.IV.1919 Sucha.
    Augustyniak Jan - uł. 15.p.uł. zm.ch. 10.VII.1920 Kraków.
    Augustyniak Józef - st.szer. 19.p.p. zm.r. 1.V.1919 Lwów.
    Augustyniak Józef - szer. 6.p.p.leg. pl. 6.VI.1920 Bohdany.
    Augustyniak Józef - szer. 29.p.p. pl. 18.VI.1920 Jazno.
    Augustyniak Józef - szer. 101.p.p. pl. 27.VII.20.VIII.1920
    Augustyniak Karol - strz. 2.p.strz.pdh. zm.ch. 9.XII.1920 Dziedzice.
    Augustyniak Maciej - 19.p.p. zm.ch. 16.IX.1920 Lwów.
    Augustyniak Stanisław - kan. 2.p.a.p. zm.ch. 5.III.1920 MińskLit.
    Augustyniak Stanisław - szer. 15.p.p. pl. 9.III.1920 Szaciłki.
    Augustyniak Stanisław - szer. 29.p.p. pl. 14.VI.1920 N.Wieś.
    Augustyniak Wacław - szer. 1.dyw.piech. zm.ch. 23.XI.1920 szp.pol.101.
    Augustyniak Wincenty - szer. VII.b.z.w.wart.VII. zm.ch. Poznań.
    Augustyniak Wojciech - szer. 17.p.p. pl. 31.VIII.1920 Kutkorz.
    Augustyniek Stanisław - uł. 7.p.uł. pl. 25.XI.1918 Rawa.Ruska.
    Augustynowicz Feliks - szer. 37.p.p. zm.ch. 7.VIH.1920
    Augustynowicz Józef - szer. zm.ch. 5.VIII.1919 Lwów.
    Augustynowicz Kazimierz Władysław - plut. 5.p.p.leg. pl. 9.X.1918 Jaśniska.
    Augustynowicz Kazimierz - szer. zakł.D.O.G.IX. zm.ch. 14.VIII.1919 Wołkowysk.
    Aumer Tadeusz - uł. 5.p.uł. pl. 6.IX.1920 Chodorów.
    Aumuller Ignacy - plut. 6.p.p.leg. pl. 22.IX.1920 Sejny.
    Aupa Jan - plut. 58.p.p. zm. 13.VIII.1920 Warszawa.
    Ausburgiel Wojciech - szer. 10.p.p. pl. 17.IV.1920 Sławeczno.
    Ausenberg Zygmunt - szer. 1.baon.strz. pl. 12.I.1919 Suchowola.
    Ausorge Herman - strz. 1.p.strz.pdh. zm.ch. 7.XI.1920 szp.pol.504.
    Austerlich Pinkus - szer. 28.p.p. pl. 17.VIII.1920
    Awramik Franciszek - kan. 8.p.a.p. zm.ch. 13.II.1920 Osowiec.
    Awtyka Stanisław - szer. 23.p.p. zm.ch. 14.II.1920 Lublin.
    Aza Jaontin - szer. zm.ch. 27.XI.1918 Gródek.Jagiel.
    Azarewicz Józef - kpr. 2.p.p.leg. pl. 20.V.1920 Murowa.
    Azarewicz Mikołaj - ppor. lidzki.p.strz. pl. 9.VIH.1920 Szelków.
    Azarkiewicz Helena - pielęg. szp.epid.Mińsk. zm.ch. 24.III.1920
    Ażyński Jan - strz. 44.p.strz. zm. 7.I.1920




    4 marzec 2007 r. - 23 czerwiec 2009 r.
    @
    Layout i system zarządzania treścią wykonane przez: Lemon IT © 2005